Pasoš

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
putnik29

Pasoš

Post by putnik29 » 07/07/2007 07:34

Upravo sam skontao da mi ističe pasoš (za neka 3 mjeseca), pa da vidim zna li neko kako se vadi novi i koliko procedura traje. Hvala

superxenon

Post by superxenon » 07/07/2007 07:42

ja obnovio pred ljeto, procedura... smijesna, nista, slike, 30km uplate i jos neke sitnice zaboravio sam, dobices tamo papir na kojem sve pise sta trebas zavrsiti i cekas desetak dana (sad vjerovatno duze radi guzve ljetne) eto nista strasno :D miran si 5 godina opet onda :?

Sir Charles
Has thanked: 2 times

Post by Sir Charles » 07/07/2007 09:36

Pocetkom iduce godine najavljuju uvodjenje biometrijskih pasosa

tempora

Re: Pasoš

Post by tempora » 07/07/2007 10:16

putnik29 wrote:Upravo sam skontao da mi ističe pasoš (za neka 3 mjeseca), pa da vidim zna li neko kako se vadi novi i koliko procedura traje. Hvala

Procedura trenutno traje mjesec i vise dana.Vele da nemaju knjizica i da su ogromne guzve. :?

spongebob

Post by spongebob » 07/07/2007 11:34

tempora wrote:
putnik29 wrote:Upravo sam skontao da mi ističe pasoš (za neka 3 mjeseca), pa da vidim zna li neko kako se vadi novi i koliko procedura traje. Hvala

Procedura trenutno traje mjesec i vise dana.Vele da nemaju knjizica i da su ogromne guzve. :?

bilo isto, kad su mijenjali izgled pasosa tj. dodavali mu ovaj dejtonski grb...ljudi cekali i po 2 mjeseca. nista novo

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 07/07/2007 11:34

tempora wrote:

ma nisu ogromne...100njak dusha bude tu... :-) :-) :-) :-)

najjaci su kad neko djecu uvodi u pasose... komplet familija sa dadiljama mora doci...

ja fakat ne znam zasto ljudi uvijek na ljeto mijenjaju pasose kad znaju da ce bit guzva, nestasica itd....

faaka

Post by faaka » 07/07/2007 11:49

Ljudi dolaze na odmore.. jedina prilika da se dode malo kuci. A smijesno ista se kriza desava svake godine. Sve se ponavlja bez veze.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 07/07/2007 11:56

faaka wrote:Ljudi dolaze na odmore.. jedina prilika da se dode malo kuci. A smijesno ista se kriza desava svake godine. Sve se ponavlja bez veze.

bogam, skoro saki dan prodjem pored pasoskog, vidim ljude koji idu na odmor, nisu dijasporci...

nego ljenguze koje cekaju 10 dana pred odmor da vade nove pasose...

i onda cujes HAAAAJROOOOOOOOOOOOO DEDER POGURAJ MI OVO MOJE MALO JA VEC UPLATIO APARTMAN... 8)

Ne treba nigdje ici...ili treba pasos izvadit mimo sezone godisnjih...

tempora

Post by tempora » 07/07/2007 12:48

spongebob wrote:
tempora wrote:

bilo isto, kad su mijenjali izgled pasosa tj. dodavali mu ovaj dejtonski grb...ljudi cekali i po 2 mjeseca. nista novo

Moja prijateljica u Tuzli trenutno ceka mjesec dana i jos nije dobila pasos, a svi su izgledi da ce stvar potrajati.Samo mi nije jasno kako je onda moguce, da se pasos u ambasadi BIH u Holandiji, ( kako odgovorni tvrde) dobija u roku od sedam dana nakon uplate i zahtjeva, na kucnu adresu! Ili je do manjih guzvi ili do cijene. :?

spongebob

Post by spongebob » 07/07/2007 12:58

tempora wrote:
spongebob wrote:
tempora wrote:

Moja prijateljica u Tuzli trenutno ceka mjesec dana i jos nije dobila pasos, a svi su izgledi da ce stvar potrajati.Samo mi nije jasno kako je onda moguce, da se pasos u ambasadi BIH u Holandiji, ( kako odgovorni tvrde) dobija u roku od sedam dana nakon uplate i zahtjeva, na kucnu adresu! Ili je do manjih guzvi ili do cijene. :?

mislim ipak da nije do cijene nego do kontingenta koji je dosta neujednaceno rasporedjen na maticu i dijasporu. Znam samo da sam i sam trebao cekati na pasos sa dejtonskim grbom mjesec i po, ali posto sam se bavio takvim poslom, da sam morao imati vazeci pasos i imao stelu ( :roll: ) dobio sam ga ranije. Kad sam ga ovdje u Njemackoj produzavao, dobio sam ga u roku od 7 dana. ali zato nisam platio kao u bosni tada 40 KM, nego 130 eura. ko ce ga znati, mozda je i stvarno do novca.

Edin H.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 9 times

Post by Edin H. » 07/07/2007 15:19

Kada smijene osobu zaduzenu za organizaciju sluzbe za izdavanje pasosa stvari ce krenuti nabolje.

Primaju dobru platu, a niko ne odgovara za svoju nesposobnost :x

Analiza i priprema se trebala raditi zimus, a ne sada razmisljati kako smanjiti vrijeme cekanja.

I sto je najgore greske se ponavljaju.

van Basten
Has thanked: 6 times

Post by van Basten » 07/07/2007 16:40

Meni ističe u aprilu iduće godine i ja planiram već poslije nove godine krenuti u proceduru zamjene... što je sigurno, sigurno je... kad vidim belaje sa gužvama (indolentnost naroda koji čeka zadnji sekund), nestašicu knjižica (indolentnost uposlenih tamo) i ostalo... bolje je na vakat.
Ako u međuvremenu uvedu te biometrijske još bolje, inače meni i ovaj dobar... a i ti biometrijski su mi nekako daleka budućnost za nas, pričama odgovornih uprkos.
Inače, osim klasičnog bosansko-balkanskog javašluka, procedura je smiješna

Garibaldi

Post by Garibaldi » 08/07/2007 10:44

Pozdrav svim ucesnicima ove diskusije,

Btw, da li iko ima vise informacija o tome dokle se doslo sa biometrijskim pasosima? Po onome sto sam prije citao, uvodjenje bi trebalo da krene na proljece naredne godine? Da li je istina, zna li ko bilo sta vise?

Post Reply