Sonja Biserko * I Tadić i Koštunica zagovaraju podjelu BiH

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Bumerang

Sonja Biserko * I Tadić i Koštunica zagovaraju podjelu BiH

Post by Bumerang » 05/07/2007 14:03

http://www.avaz.ba/absolutenm/anmviewer.asp?a=2961&z=9&isasp=

Biserko: Opasna je iluzija o stvaranju velike Srbije

Sonja Biserko, Helsinški odbor za ljudska prava Srbije
I Tadić i Koštunica zagovaraju podjelu BiH
Njihove posljednje izjave umivene su pod utjecajem očekivanja međunarodne zajednice

* Od uređenja vaše zemlje zavisi uređenje Balkana

Predsjednica Helsinškog odbora za ljudska prava Srbije Sonja Biserko ne štedi riječi kritike na račun aktuelne vlasti u Srbiji, Srpske pravoslavne crkve, znatnog dijela inteligencije našeg istočnog susjeda, ali i čelnika RS. Ona ih optužuje za pothranjivanje opasne iluzije o ujedinjenju svih srpskih zemalja, koja je vojno poražena 1995. godine, nakon Dejtonskog sporazuma i "Oluje" u Hrvatskoj, ali se i sada održava i podržava aktivnostima i istupima viđenijih ljudi Beograda (i Banje Luke).

Nacionalni projekt

- Srbija je poražena, ali ideolozi srpskog nacionalnog projekta i dalje imaju iluziju da će biti ostvareno ujedinjenje srpskih teritorija. Ta priča postaje aktuelnija kako se približava rasplet statusa Kosova - kaže Biserko u razgovoru za "Dnevni avaz".

Kako je to moguće?

- Pa, glavni ideolozi i dalje su vrlo aktivni. Ta ekipa: Ćosić, Ekmečić i drugi, ima svoj podmladak koji nosi tu ideju. Njihove teze prenose se u medijima na ovaj ili onaj način.

Kakvom vidite poziciju Beograda kada je BiH u pitanju?

- Deklarativno, pod pritiskom međunarodne zajednice, podržava se cjelovitost BiH. No, kada je Kosovo došlo na red, Dodik i RS počeli su intenzivno prijetiti referendumom o nezavisnosti ako Kosovo dobije samostalnost. To je rezultat, dakle, instrukcije iz Beograda i ona se vidi još od 5. oktobra kada Koštunica govori o tome da je Drina rijeka "koja spaja narod", da "nije normalno da srpski gradovi postoje u inostranstvu"... To je kontinuitet njegove politike koja je vrlo eksplicitna kada je RS u pitanju.

Koštunica i SPC, prema Vama, glavni su generator i promotor velikosrpske ideje?

- Da. Ali ne samo oni. Već sam spomenula mlađu generaciju intelektualaca koja je isto tako vrlo agilna.

A Tadić?

- On je u ovom trenutku više angažiran na podjeli Kosova. Morate pažljivo čitati šta ti ljudi, uključujući i Tadića, govore i pišu. Tu morate uzimati u obzir tekstove koji su objavljivani, a ne samo najnovije izjave koje su vrlo često umivene u skladu s očekivanjima međunarodne zajednice. Ona od Tadića očekuje izjave koje će ići u pravcu normalizacije odnosa sa BiH. Ne mislim da su te izjave iskrene.

Odnos snaga
Spomenuli ste promjenu odnosa snaga u međunarodnoj zajednici. Na šta mislite?

- Neki srpski ideolozi još vjeruju da će se probuditi Rusija i vratiti se na poziciju megasile. Kada se to desi, onda će Rusija biti uz Srbiju i pomoći joj u ostvarenju sna o ujedinjenju. To je opasna iluzija. Problem, međutim, jeste u tome što je BiH de facto etnički podijeljena i Srbi iz toga vuku energiju i pothranjuju iluziju o eventualnoj podjeli BiH.
Zato, kada se riješi status Kosova, međunarodna zajednica morat će se vratiti BiH, početi je uređivati po principima na kojima ona počiva, čime će biti relativizirana kako RS, tako i ukupna etnička podijeljenost BiH. Ovako uređenje BiH blokira svu konstruktivnu energiju i onemogućava njeno funkcioniranje kao normalne, demokratske i evropske države.

Zašto je to bitno?

- Uređenje BiH je, praktično, uređenje Balkana. Njegovi problemi ne mogu se rješavati etničkim principima, jer su oni protivni civilizacijskim dometima Evrope našeg doba. EU, s druge strane, insistira na priključenju i gubljenje vremena je dalje potenciranje bukvalnog shvatanja i interpretiranja Dejtona. Taj sporazum donio je mir, a treba dovesti do integriranja BiH u međunarodnu zajednicu. Sada smo svjedoci napora međunarodne zajednice da se Dejton revidira i jedan takav pokušaj propao je prošle godine tokom nastojanja da se Ustav BiH promijeni.

Jako ste kritični prema ponašanju međunarodne zajednice u BiH...

- Ona je napravila i pravi mnogo grešaka. Sada, naprimjer, izjednačavaju Bošnjake, koji žele reintegraciju BiH i pravljenje normalne države, s onima koji se bore za podjelu BiH. Stranci tu nastoje naći sredinu, a ne znam šta bi ona mogla biti, ako nije BiH kao cjelovita, demokratska država uređena prema evropskim standardima građanskog društva.

Dodik je vazal Beograda

- U posljednjih nekoliko mjeseci, Milorad Dodik je u više nego vazalnom odnosu prema Beogradu. Učestvovao je u izbornoj kampanji u Srbiji podupirući Koštunicu. Vi bolje od mene znate da je Dodik neko vrijeme slovio za demokratsku snagu u RS, čak je imao - uvjerena sam - odobrenje da nastupi oštrije kako bi privukao što više glasova.
Očito je da je u tome pretjerao, a sada više nije ni prestajao s nacionalističkom retorikom. Kao da ide do kraja u toj nacionalističkoj retorici, slijepo slijedeći instrukcije Beograda. Za njih je, izgleda, ovo prilika one vrste - "sad ili nikad!" - ističe Biserko.

Razgovarao: Sead NUMANOVIĆ

Svaka cast Sonji Biserko na njenim izjavama, pomoci svim gradjanima BiH i borbe za ocuvanje teritorijalno nepodjeljene drzave BiH. Sve bi drugacije bilo da smo mi Bosanci u BiH imali jednog ovakvog predsjednika drzave umjesto ovakvih danasnjih "indijanaca" koji unistise i gradjane i drzavu BiH.

Nancy Drew

Post by Nancy Drew » 05/07/2007 15:46

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 15:03, edited 1 time in total.

Maraschino
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times

Post by Maraschino » 05/07/2007 16:00

Gospodja Biserko je realna i iskrena i ona nam govori sve sto mi znamo ali nas niko ne zeli saslusati.

od 5. oktobra kada Koštunica govori o tome da je Drina rijeka "koja spaja narod", da "nije normalno da srpski gradovi postoje u inostranstvu

Ovo govori da bi mi trebali poslati poruku Kostunjavom da nama mostovi na Drini nisu nikako ni potrebni (treba ih srusiti), jer jedino tako mozemo izbjeci glavobolje koje dolaze s'onu stranu Drine.

Ko hoce u Srbiju neka ide preko Madjarske. :lol:

musketir

Post by musketir » 05/07/2007 16:10

Maraschino wrote:Gospodja Biserko je realna i iskrena i ona nam govori sve sto mi znamo ali nas niko ne zeli saslusati.

od 5. oktobra kada Koštunica govori o tome da je Drina rijeka "koja spaja narod", da "nije normalno da srpski gradovi postoje u inostranstvu

Ovo govori da bi mi trebali poslati poruku Kostunjavom da nama mostovi na Drini nisu nikako ni potrebni (treba ih srusiti), jer jedino tako mozemo izbjeci glavobolje koje dolaze s'onu stranu Drine.

Ko hoce u Srbiju neka ide preko Madjarske. :lol:

cijenim tvoje misljenje,ali na zalost nismo mi do mostova,tamo su drugi kojima ti mostovi trebaju,nadam se da si me razumiJo.

Šandor

Post by Šandor » 05/07/2007 18:16

Nancy Drew wrote:Ovo kad bi rek'o u Sarajevu smiješile bi ti se Bonske ovlasti :D
Sreća pa je gužva na temi :roll: ez južl kad su ovakve stvari u pitanju :zzzz:
kiša pada država propada :D al ne može doći na red ... od Ćele i reisa :zzzz:

BiH je davno propala. Dok je USA vršila pritisak moglo se i nekako ostvariti progres. Al kako je Evropa uzela stvar u svoje ruke Srbi kolo vode. A to što ćemo se opet poklati Evropu izgleda ne interesuje. Kao da im nije jasno da do konačne podjele ne može doći bez rata?

zavrzlama
Been thanked: 1 time

Post by zavrzlama » 05/07/2007 19:39

Samo nek oni zagovaraju podjelu BIH..bitno je da ne salju tenkove i koljace preko drine...svaka pomisao Srbije na dijelove teritorije BIH je placeno smanjivanjem Srbije 8) ....92-e takvi nisu zagovarali nego su palili,ubijali i pljackali po BIH....sretno im zagovaranje i davljenje u sopstvenim govnima....

musketir

Post by musketir » 05/07/2007 23:01

Šandor wrote:
Nancy Drew wrote:Ovo kad bi rek'o u Sarajevu smiješile bi ti se Bonske ovlasti :D

BiH je davno propala. Dok je USA vršila pritisak moglo se i nekako ostvariti progres. Al kako je Evropa uzela stvar u svoje ruke Srbi kolo vode. A to što ćemo se opet poklati Evropu izgleda ne interesuje. Kao da im nije jasno da do konačne podjele ne može doći bez rata?

tacno tako gospodine/druze Sandore,kako god zelis.dok je Evropa vodila politiku u jugoslovenskoj ratnoj drami,Bosna je kasapljena,ubijana na sve moguce nacine,kad se to sve zgadilo Americi,ona je presjekla to strasno stanje i bombardovala srpske polozaje i polozaje teske artiljerije.cijelo vrijeme sukoba u Bosni Evropa je bila na strani Srba i Srbije.Bosnjaci moraju zanati i nikad nesmiju zaboraviti ko im je pomogao kad im je bilo najteze u njihovoj historiji.ja nemam povjerenja u Evropu.Amerika vodi drugaciju politku od Evrope,americka je politika dosljedna i znaju svoj cilj,Evropa je sasvim drugacija,ima neki cilj,dodje u Beograd,Srbi je pocaste sljivovicom i dadnu joj par opanaka i ona je odmah promijenila pricu.

Fair Life

Post by Fair Life » 06/07/2007 11:35

finta

Post by finta » 07/07/2007 12:29

Fair Life wrote:Ne samo Tadic i Kostunica...

http://www.oslobodjenje.ba/index.php?op ... &Itemid=46

i HDZ naravno ! Tako barem kaze ovaj clanak odnosno njegov autor Mirko Sagolj .

Fair Life

Post by Fair Life » 07/07/2007 12:33

finta wrote:

Meni ovaj dio iz teksta je zabrinjavajuci, mada ne i neocekivan ako se osvrnem na sve do sada vidjeno na nasoj politickoj sceni...

"Na ove očigledne nasrtaje na Tuzlu i njenu multietničnost za sada je reagirao jedino SDP Tuzle, i to saopćenjem u kojem upozorava javnost da HDZ i SNSD otvoreno govore o stvaranju nacionalnih općina u Tuzli, a da SDA šutnjom, zapravo, podržava podjelu."

spongebob

Post by spongebob » 07/07/2007 13:02

Fair Life wrote:
finta wrote:

Meni ovaj dio iz teksta je zabrinjavajuci, mada ne i neocekivan ako se osvrnem na sve do sada vidjeno na nasoj politickoj sceni...

"Na ove očigledne nasrtaje na Tuzlu i njenu multietničnost za sada je reagirao jedino SDP Tuzle, i to saopćenjem u kojem upozorava javnost da HDZ i SNSD otvoreno govore o stvaranju nacionalnih općina u Tuzli, a da SDA šutnjom, zapravo, podržava podjelu."

pa tvoj zadnji zakljucak i nije bas nesto novo.. :roll:

Fair Life

Post by Fair Life » 07/07/2007 13:04

I nije novo, ali mi je zabrinjavajuca "sutnja".

-"Mi hocemo zajednicki zivot u Bosni, ali sta mozemo kada to nece oni". (A.I. nakon zenevske konferencije u jesen 1993) Jos jedna obmana i zamjena teza u cilju prepariranja svijesti Bosnjaka i njihove pripreme za prihvatanje "realnosti" o odustajanju od maticne drzave na osnovu argumenata sile. Za Bosnjake fatalno znacenje ove izjave vidi se u drugoj izjavi :Moramo pregovarati sa onim Srbima I Hrvatima koji pusku nose. Time je Izetbegovic legalizirao Srbe u bandama koljaca na stetu onih Srba u klupama Parlamenta BiH. Time je I potpuno neutralizirao dravotvorne Hrvate u Vladi I Predsjednistvu koji su se do tada ( Izbacivanje Kljijica I Komsica I ubacivenje Bobanovih ljudi u Vladu BiH) uspjesno opirali I Tudjmanu I Bobanu.

- "BiH sa Hrvatima i Srbima u Predsjednistvu nije moguca" (I.A. u govoru u Zenici, Nov. 1993. nakon poraza njegovih ideja o UNIJI na Bosnjackom saboru, u drzavotvornom saboru - Parlamentu - i u Predsjednistvu, gdje je vracena ustavnost uvodenjem Kljujica, Komsica i Durakovica; A.I. pripisuje subverziju legalnim i drzavotvornim Hrvatima i Srbima umjesto da je insistirao na ustavnoj poziciji Hrvata i Srba eliminacijom iz prava drzavljana svih nelojalnih Hrvata i Srba.

Kad je rijec o subverziji, bilo bi interesantno da Izetbegovic odgovori na pitanje zasto su propale brojne ponude nekih evropskih i arapskih vlada za satelitsku i TV deblokadu Sarajeva. U vrijeme Izetbegovicevih zenevskih sesija, otpor institucija i gradana podijeli RBiH, onemogucavan je prekidom svih telefonskih i fax-veza Sarajeva sa okolnim svijetom.

spongebob

Post by spongebob » 07/07/2007 13:13

Fair Life wrote:I nije novo, ali mi je zabrinjavajuca "sutnja".

Oni ovo u Tuzli NIKAD nece moci sprovesti. HDZ i SNSD imaju uticaja u Tuzli ko i KKK. SDA Tuzle u samoj Tuzli nikad nije imala vlast (nit ce je IKAD imati!), pa su ovo vjerovatne neke seme koji mi obicni smrtnici necemo skontati. Ja ovo sve ne shvatam preozbiljno, jer je u Tuzli nemoguce izvesti ovako nesto (btw, rodjeni sam Tuzlak i zivio u poslijeratnoj TZ 4 godine tako da poznajem dobro prilike u gradu)

Tuzlaci su drugog kova

marijindvorac

Post by marijindvorac » 07/07/2007 13:35

Nicemu se nije cuditi kada imamo vec podijeljenu situaciju koja je ne samo jasna nama nego i davno prihvacena slijegajuci ramenima od drugih. Meni izgleda da potresi oko Kosova dovode do tsunamija kod nas. Srbija mora da pokaze svijetu da je sve otvoreno u igri pa i mogucnost nekakve velike Srbije. Valja odrzavati tihu vatru i pomoci Putinu da ima priliv materijala oko planova Rusije u odnosu na zapad.

Sta Dodik ili Kostunica ponekada kazu nije nista drugacije nego sto ponekada kazu ili bar misle bosnjacki lideri ukljucujuci reisa.

Bivsi YU hor: We all live in a yellow submarine, yellow submarine....

finta

Post by finta » 07/07/2007 22:38

Fair Life wrote:
finta wrote:

Korektnosti radi > ZATIM SLIJEDI SLJEDECA RECENICA "
tvrdnju SDP da SDA šutnjom podržava podjelu, oštro je reagirao Općinski odbor SDA Tuzle saopćenjem u kojem se kaže - jedna općina, jedan grad na cijeloj teritoriji ... od toga nećemo odustati."
P.S. Ne volim SDA , stvavise mrzim ih ali eto uskratio si nas za njihov ( SDA )demant.

Almir Arnaut-Belli

Post by Almir Arnaut-Belli » 07/07/2007 23:09

izvinjavam se na gramar greskama ali ovaj događaj je istina a ovo je moje reagovanje naa njega koje je takvo kakvo je.
07.01.2006.godine,na pravoslavni božić,Boris Tadić je posjetio Bosnu i Hercegovinu ili tačnije okupirani dio i genocidom očišćen od muslimanskog stanovništva,Bratunac i Kravicu, da oda počast onim što nisu zalud pali,jer da jesu nebi Republiku Srpsku imali,jednu od rijetkih silom izgradjenih tvorevina,tj tvorevina koje su prividne i vremenom če nestati bez obzira na sve,jer Republika koja nema svoju vojsku,policiju i svoje granice ,ni ne postoji..Vjerovatno svjestan izraza Beogradski pašaluk odlučio je da baš na ovaj pravoslavni božić posjeti Bratunac i Kravice,gdje su pripadnici Armije BiH ,1993 godine baš na ovaj dan,ali prije 13 godina po priči lažova iz njihove propagandne mašine na čelu sa Andanom ,svirepo ubili 49 lica srpske nacionalnosti,po njihovim svjedoćenjima civila,a po svjedočenjima čitavog dokaznog aparata i suda u Hagu,pripadnika Vojske Republike Srpske i to ne 49 ,nego 39 vojnika VRS,a isti ti Kravicani iz istog tog sela strijeljaše nam preko hiljadu Srebrenićana,pravih Bosanaca i Hercegovaca,neka im je rahmet i pokoj i slava duši,ali radi njih čemo istrajati da zakon bude isti za sve.
Zaboravlja taj isti Boris da od aprila 1992 godine u tom kraju,pa i na prostoru čitave nam BiH, sve do kraja 1995,Vojska Jugoslavije zajedno sa VRS,je počinila toliko zločina da bi se i Hitler da je živ postidio,jer taj zločin bijaše počinjen nad ženama i starcima i velikim brojem bespomočne djece koju mi koji osječamo bol svih naroda ako ne radi istine ,onda radi straha od boga nemožemo zaboraviti.U redu je odati počast palim borcima i civilnim žrtvama rata,ali u redu je i spomenuti one koji su te iste poveli u zabludu i svirepa ubistva dojučrerašnjih komšija,ali i drugova iz škola,kolega sa posla,njihovih zena i djece.Dali če jednom da se rodi Srbin,bez uvrede da su oni srbi koji nisu počinili ili učestvovali u zločinima,koji če smoči snage da se izvine majkama Srebrenice,nama koji preživismo njihovu borbu i poštenje,kao i budučim pokoljenjima i generacijama istih.Takodje dosta je i lažnih Bosanaca i Hercegovaca,kao što su Dragan Čavić,Mladen Ivanić,Dragan Andan i ostala svita koja je dočekala novog vožda ,možda malo prefinjenijeg ali istog kao i njihov učitelj Slobodan Milošević,ti lažni Bosanci i Hercegovci bili bi nam draži da se više nekriju pod okriljem Medjunarodnog im datog prava da vladaju,nego jednom da priznaju da su oni Četnici ,kojih bi se postidio i General Draža Mihajlovič,jer ne da su izdali četništvo,nego iz dana u dan pljačkaju isti taj narod,koji i danas nezna radi čega nema njihove djece i očeva,koji su život dali radi naroda nebeskog,ali da li je taj život vrijedan gladi ,neimaštinje i straha od onog u čemu učestvovaše njihova djeca,roditelji ,pa i djedovi,zbog svih činjenica i istine,vrijeme je da objasne tom svom narodu zbog čega,dali zbog nekakvih ustaško –muslimanskih fanatika ili zbog radi bogačenja i pljačke vlastitog naroda,zato poruka Borisu i Borisićima: istina jeste spora ali je ima,a dokaz je da če svi bez obzira na boju i naciju,koji su počinili zločine doči pred lice pravde,mnogi več jesu ,a največe su kukavice Mladić i Karadjić,a još veče oni koji staju u bilo kojem kontestu na njihovu stranu.Ja sam rodjeni Bosanac i Hercegovac i nije bitna moja nacionalnost,ali dosta mi je da nam kapu kroji onaj koji nema ni morala ,ni obraza,a ni duše,a danas su to i opozicija i vlast u mojoj zemlji,zato pozivam ljude ,dobre,a ne zle da jednom jedni drugima pruže ruku pomirenja,jer ovi što nas vode to ne žele ,a zašto bi kad je nekome rat ,a nekome brat,i da jednom živimo u ovoj Bosni kao što su nas naučili i oci i djedovi i pradjedovi zajedno i svi ko jedno.
Hitler jeste mrtav,ali njegova ideja sigurno nije, a dokaz tome jeste i Svijet i Evropa,i ovi nasi domaći fašisti,zato ustanimo jednom i napravimo,zemlju sigurnu i prosperitetnu za sve,Bosnu i Hercegovinu u kojoj se i jede i pije ,ali i radi i ući,i u kojoj koliko vidim ima mjesta za sve ljude dobre volje,pa čak i za kurde i kineze,a nema mjesta onim koji nas i poslije 13 godina od onog u šta su nas poveli,lažu ,kradu i zavadjaju,a mi samo želimo da živimo,pa makar godinu rahat.

.Bosanac i Hercegovac ,glavom i bradom,a ni četnik,ni ustaša a ni balija.

pofalicki

Post by pofalicki » 07/07/2007 23:55

Akademik, pisac, novinar se izvinjava na gramatickim greskama!!!!! :angry:

Fair Life

Post by Fair Life » 08/07/2007 00:55

finta wrote:
Fair Life wrote:
finta wrote:

Korektnosti radi > ZATIM SLIJEDI SLJEDECA RECENICA "
tvrdnju SDP da SDA šutnjom podržava podjelu, oštro je reagirao Općinski odbor SDA Tuzle saopćenjem u kojem se kaže - jedna općina, jedan grad na cijeloj teritoriji ... od toga nećemo odustati."
P.S. Ne volim SDA , stvavise mrzim ih ali eto uskratio si nas za njihov ( SDA )demant.

Prvo... sutnja, a onda kad ih neko opali po "obrazu" demant.

Jebo to...

Unjustice

Post by Unjustice » 08/07/2007 01:00

spongebob wrote:

Oni ovo u Tuzli NIKAD nece moci sprovesti. HDZ i SNSD imaju uticaja u Tuzli ko i KKK. SDA Tuzle u samoj Tuzli nikad nije imala vlast (nit ce je IKAD imati!), pa su ovo vjerovatne neke seme koji mi obicni smrtnici necemo skontati. Ja ovo sve ne shvatam preozbiljno, jer je u Tuzli nemoguce izvesti ovako nesto (btw, rodjeni sam Tuzlak i zivio u poslijeratnoj TZ 4 godine tako da poznajem dobro prilike u gradu)

Tuzlaci su drugog kova
Mene ovo u opste ne zabrinjava. Pa svi znamo da bude li se djelio i jedan grad u BiH da ce se dijeliti svi, ma mjesne zajednice.

Druga stvar kao kaznu za provokaciju iz Beograda (namjerno ne kazem Dodika jer on samo radi ono sto mu se naredi, kao i njegovi prethodnici i oni poslije njega koji ce ubrzo doci) Selimu Beslagicu prvo dati Dijamantni Ljiljan za odlicno odradjenu akciju obrane Tuzle, posebno akcije "Brcanska Malta", a kao slag na tu provokaciju postaviti ga na isto mjesto koje je imao u Tuzli u toku rata.

Ocigledno je da Beograd zakuhava i odredio je metu Tuzlu. Svima kojima to nije jasno ni nakon onog hapsenja u Beogradu ni nakon tjeralice srpskog Interpola za Belsagicem i ostalim herojima Tuzle i sad sa provokacijama usmjerenim ka Tuzli, mogu reci da su slijepi.

Dok god se Beogradu ne odgovori zesce nego su provakacije nece se smiriti.

Zato za hapsenje branioca Tuzle u Beogradu ja predlazem sljedeci odgovor:

HAPSENJE SRBIJANSKOG AMBASADORA U SARAJEVU ILI DA SE POZOVE NEKI OD NJIH U SARAJEVO PA DA SE PRED TV KAMERAMA UHAPSI.

Za raspisivanje tjeralice za Belsagicem i co. predlazem sljedeci odgovor:
RASPISIVANJE TJERALICE OD STRANE BIH INTERPOLA ZA KOSTUNICOM, DRASKOVICEM I RECIMO COSICEM I TO ZBOG UGROZAVANJA TERITORIJALNOG INTEGRITETA BIH I RADU NA STVARANJU "VELIKE SRBIJE" U KOJI JE UKLJUCEN BIH TERITORIJ.

Za prvokacije usmjerene ka Tuzli ja predlazem sljedeci odgovor:
ZAKONOM STVORITI NAJVISE MOGUCE ODLIKOVANJE, DIJAMANTNI LJILJAN I ODMAH SUTRADAN ODLIKOVATI SELIMA BESLAGICA I SVE UCESNIKE AKCIJE ZA ODBRANU TUZLE KOJU DANAS ZNAMO POD IMENOM "BRCANSKA MALTA". KAO BONUS POSTAVITI SELIMA BESLAGICA (koga ce i onako Tuzlaci vec na sljedecim izborima postaviti tamo gdje mu je i mjesto) NA ISTU I TO DOZIVOTNU FUNKCIJU KOJU JE OBAVLJAO I U TOKU RATA.

TU SE MOZE DODATI KAO EKSTRA BONUS DA SE POCNE MALO PRICATI O BOSNJACKIM DIJELOVIMA BANJALUKE KOJIH JE BEZ SVAKE SUMNJE BILO 1991 GODINE, A KAO EKSTRA EKSTRA BONUS DA VIDIMO CIJE SU TO OPCINE DAYTONOM RASPARCANE NA VISE DIJELOVA CIJE NE? TAKODJER DA SE VIDI KO JE GDJE BIO VECINA 1991 GODINE U KOJOJ OPCINI (recimo Prijedor), A GDJE SE SAD NALAZI?

Slazete li se? Ako se ne slazete cujemo se o Tuzli za nekoliko dana kad ce Srbija opet napraviti neko sranje, kao sto smo raspravljali prvo o hapsenju tuzlanskog branioca u Beogradu, pa o hapsenju Selima, da bi danas raspravljali najnovijoj incijativi Beograda za rasparcavanje Tuzle?

spongebob

Post by spongebob » 08/07/2007 01:22

Unjustice wrote:
spongebob wrote:

Tuzlaci su drugog kova
Mene ovo u opste ne zabrinjava. Pa svi znamo da bude li se djelio i jedan grad u BiH da ce se dijeliti svi, ma mjesne zajednice.

Druga stvar kao kaznu za provokaciju iz Beograda (namjerno ne kazem Dodika jer on samo radi ono sto mu se naredi, kao i njegovi prethodnici i oni poslije njega koji ce ubrzo doci) Selimu Beslagicu prvo dati Dijamantni Ljiljan za odlicno odradjenu akciju obrane Tuzle, posebno akcije "Brcanska Malta", a kao slag na tu provokaciju postaviti ga na isto mjesto koje je imao u Tuzli u toku rata.

Ocigledno je da Beograd zakuhava i odredio je metu Tuzlu. Svima kojima to nije jasno ni nakon onog hapsenja u Beogradu ni nakon tjeralice srpskog Interpola za Belsagicem i ostalim herojima Tuzle i sad sa provokacijama usmjerenim ka Tuzli, mogu reci da su slijepi.

HAPSENJE SRBIJANSKOG AMBASADORA U SARAJEVU ILI DA SE POZOVE NEKI OD NJIH U SARAJEVO PA DA SE PRED TV KAMERAMA UHAPSI.

RASPISIVANJE TJERALICE OD STRANE BIH INTERPOLA ZA KOSTUNICOM, DRASKOVICEM I RECIMO COSICEM I TO ZBOG UGROZAVANJA TERITORIJALNOG INTEGRITETA BIH I RADU NA STVARANJU "VELIKE SRBIJE" U KOJI JE UKLJUCEN BIH TERITORIJ.

ZAKONOM STVORITI NAJVISE MOGUCE ODLIKOVANJE, DIJAMANTNI LJILJAN I ODMAH SUTRADAN ODLIKOVATI SELIMA BESLAGICA I SVE UCESNIKE AKCIJE ZA ODBRANU TUZLE KOJU DANAS ZNAMO POD IMENOM "BRCANSKA MALTA". KAO BONUS POSTAVITI SELIMA BESLAGICA (koga ce i onako Tuzlaci vec na sljedecim izborima postaviti tamo gdje mu je i mjesto) NA ISTU I TO DOZIVOTNU FUNKCIJU KOJU JE OBAVLJAO I U TOKU RATA.

TU SE MOZE DODATI KAO EKSTRA BONUS DA SE POCNE MALO PRICATI O BOSNJACKIM DIJELOVIMA BANJALUKE KOJIH JE BEZ SVAKE SUMNJE BILO 1991 GODINE, A KAO EKSTRA EKSTRA BONUS DA VIDIMO CIJE SU TO OPCINE DAYTONOM RASPARCANE NA VISE DIJELOVA CIJE NE? TAKODJER DA SE VIDI KO JE GDJE BIO VECINA 1991 GODINE U KOJOJ OPCINI (recimo Prijedor), A GDJE SE SAD NALAZI?

Slazete li se? Ako se ne slazete cujemo se o Tuzli za nekoliko dana kad ce Srbija opet napraviti neko sranje, kao sto smo raspravljali prvo o hapsenju tuzlanskog branioca u Beogradu, pa o hapsenju Selima, da bi danas raspravljali najnovijoj incijativi Beograda za rasparcavanje Tuzle?

i sve bi to bilo moguce da Bosanci i Hercegovci imaju i trunke ponosa, dostojanstva i samopostovanja ko sto ga imaju ovi preko Drine ucmali u fasizmu...
Ja isto ko ni ti ne razumijem pickasto drzanje bosanske strane u ovom slucaju.

Unjustice

Post by Unjustice » 08/07/2007 01:27

spongebob wrote:
Unjustice wrote:
spongebob wrote:

Tuzlaci su drugog kova

i sve bi to bilo moguce da Bosanci i Hercegovci imaju i trunke ponosa, dostojanstva i samopostovanja ko sto ga imaju ovi preko Drine ucmali u fasizmu...
Ja isto ko ni ti ne razumijem pickasto drzanje bosanske strane u ovom slucaju.
Mislim da nam ovdje ne treba BiH nivo za ove odgovore. Dovoljna je lokalna policija i par lokalnih politicara da to sprovedu u dijelo. Svi znamo da bi na nivou BiH bile blokade tako da je to neprakticno. treba nam brz i ostar odgovor Beogradu i to tamo gdje je najjaci da se pogodi tako jakim udarcem da jednostavno otkace.

Ne znam samo zasto se toliko brije o nizem srbijanskom cinovniku Dodiku. Kao da je on nesto drukciji od Paravca ili onog koji ce biti poslije njega? On samo radi sto i njegovi prethodnici i kao sto ce raditi oni poslije njega. Radi kako mu naredi Kostunica koji se osilio zato sto ga Rusija podrzava u dijeljenju Bosne sto je Putin vec rekao u Zagrebu.

I Putinu treba odgovoriti tako sto ce se zabraniti prodaja goriva iz Bosanskog Broda na teritoriji FBiH.

spongebob

Post by spongebob » 08/07/2007 01:35

ma radi se o tome da sa bosanske strane ne dolazi ama bas nista kao odgovor...zasto se Dodiku dozvoljavaju takve gluposti? zato sto nema ko da odgovori...nema sistema. trebalo bi vec jednom stati u kraj ovom bezobrazluku. mogu ja srat do zla boga odavde iz düsseldorfa...ovo je posao onih koji su izabrani.

Unjustice

Post by Unjustice » 08/07/2007 01:50

spongebob wrote:ma radi se o tome da sa bosanske strane ne dolazi ama bas nista kao odgovor...zasto se Dodiku dozvoljavaju takve gluposti? zato sto nema ko da odgovori...nema sistema. trebalo bi vec jednom stati u kraj ovom bezobrazluku. mogu ja srat do zla boga odavde iz düsseldorfa...ovo je posao onih koji su izabrani.
da se radi ne bi mi o tome ovdje pisali. haris nesto mrmlja sebi u zube, medjutim toliko je popljuvan i od bosnjaka da cisto sumnjam da ce se odvaziti na takvu akciju. opet mi je neka nada da je beograd raspisao potjernice za politicarima tako da valjda nece sami sebe ostaviti na cjedilu?

mislim da se ipak neko boji za fotelje pa da cuti. citam mnogo se po harisu pljuje u zadnje vrijeme bilo gdje.

medjutim hajde mi navedite jednog koji ima donje klikere velike kao haris kod bosnjaka? svi ostali su beskicmenjaci koji samo klimaju glavom. nesto sam citao da se haris oko nekakvih njegovih principa za koje mu i mz priznaje da je u pravu, sukobio sa americkom diplomatijom.

ne znam za druge ali ja klimase glavom ne zelim kao svoje predstavnike, nego upravo tipove kao haris koji ce se znati i smjeti sukobiti oko onog zasto misle da su u pravu. e sad druga je stvar hoce li biti smijenjen kao nekakva protuteza smijeni dodika i hoce li sa takvim stavovima steci toliko simpatija da bi smijena harisa automatski izvela narod pred ohr?

iskreno ako mi je stalo do mene, ja bih u takvoj situaciji bio medju prvima pred ohr-om.

vryzas
Been thanked: 3 times

Post by vryzas » 08/07/2007 11:50

musketir wrote:
Šandor wrote:

tacno tako gospodine/druze Sandore,kako god zelis.dok je Evropa vodila politiku u jugoslovenskoj ratnoj drami,Bosna je kasapljena,ubijana na sve moguce nacine,kad se to sve zgadilo Americi,ona je presjekla to strasno stanje i bombardovala srpske polozaje i polozaje teske artiljerije.cijelo vrijeme sukoba u Bosni Evropa je bila na strani Srba i Srbije.Bosnjaci moraju zanati i nikad nesmiju zaboraviti ko im je pomogao kad im je bilo najteze u njihovoj historiji.ja nemam povjerenja u Evropu.Amerika vodi drugaciju politku od Evrope,[b]americka je politika dosljedna i znaju svoj cilj[/b],Evropa je sasvim drugacija,ima neki cilj,dodje u Beograd,Srbi je pocaste sljivovicom i dadnu joj par opanaka i ona je odmah promijenila pricu.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
americka vanjska politika?...kad su na vlasti demokrate ili? :lol: :lol: :lol: :lol:

sjedi...1 :zzzz:

Almir Arnaut-Belli

Post by Almir Arnaut-Belli » 08/07/2007 11:56

pofalicki wrote:Akademik, pisac, novinar se izvinjava na gramatickim greskama!!!!! :angry:

tako je brate izvinjava,jer nisam tu da objasnjavam i ispravljam,nego da kazem sta mislim i ono sto sam vidio svojim ocima :razz:
Akademik-Titula koju sam dao sam sebi pored ovoliko Doktora nauka,koji nisu ustanju da pokrenu ama bas nista .Mozda malo jest sebicno al sta cu kad pored BIH volim i sebe.
Pisac-tu titulu zahvaljujem svojim poslodavcima i ako nekom nije jasno kako neka ih pita-adresa poznata-firma-AP
Novinar-isto
A po profesiji-tj onom fakultetu koji sam zavrsio sam Ekonomista i posto je ekonomija umrla davno,bavim se svim ostalim.
Nadam se da je dovoljno objasnjenja,i kada neko iz glave pise normalno je da pravi greske,a moja jaca strana je govornistvo,jer 12 godina pisem ali uzalud,citav svijet za to zna al moji Bosanci odma udri po motici,zavist koja u BIH postoji i jeste osnovni problem komunikacije mađu normalnim i mladim ljudima,mi i da Anstajna imamo mi bi ga izvrijeđali

Post Reply