Tisuće ljudi na Ćelinoj dženazi

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Locked
marijindvorac

Tisuće ljudi na Ćelinoj dženazi

Post by marijindvorac » 02/07/2007 17:00

(Pincom.info)
SARAJEVO - Ramiz Delalić Ćelo, koji je ubijen u srijedu navečer, ukopan je jučer na šehidskom mezarju "Kovači" u Sarajevu.

Ovaj bivši zapovjednik u Armiji RBiH javnosti je poznat kao optuženik u brojnim sudskim procesima i kao akter oružanih obračuna. Godinama mu je suđeno za ubojstvo srpskog svata na Baščaršiji 1992. godine. Dženazi, koju je predvodio glavni imam sarajevske Careve džamije, prisustvovalo je nekoliko tisućaljudi, uglavnom Delalićevih suboraca iz Armije RBiH i poslijeratnih prijatelja.
Među brojnim "žestokim" momcima na Delalićevoj dženazi izdvajali su se Ismet Bajramović Ćelo, ratni zapovjednik Vojne policije ARBiH, i Delalićev prijatelj Muhamed Ušanović, vlasnik ugostiteljskog objekta "Boemi", čija je imovina u posljednje vrijeme bila na meti bombaša.

Prije dženaze u Domu Oružanih snaga BiH održana je i komemoracija Ramizu Delaliću, na kojoj su Delalićevi suborci uglavnom govorili o njegovoj ulozi u obrani Sarajeva. Govornici su istakli da je Delalić uvijek, pa i u ratu, bio "buntovnik sa razlogom", te da je davno bilo pokušaja da ga se ubije.

Interesuje me kako se moze povuci paralela izmedju Cele kao borca i Cele kao mafijasa. Da li je Celo bio stvarno samo patriota u vrijeme rata ili je u istom najprije vidio priliku da profitira? Da li se moze opravdati njegovo mafijastvo nakon 1995 kao "kredit" time sto se borio kao i postenjacina Zeljko Komsic? Da li to opravdava ne samo njegove postupke nego i ocitu protekciju koju je uvijek uzivao u Bosni?

Sta mislite?

pinkzelena

Post by pinkzelena » 02/07/2007 18:30

Ja mislim da bi se trebale prestati otvarati teme o Celi, covjek je MRTAV, pustimo ga na miru.

BugsBunny

Re: Tisuće ljudi na Ćelinoj dženazi

Post by BugsBunny » 02/07/2007 19:08

marijindvorac wrote:(Pincom.info)
SARAJEVO - Ramiz Delalić Ćelo, koji je ubijen u srijedu navečer, ukopan je jučer na šehidskom mezarju "Kovači" u Sarajevu.

Ovaj bivši zapovjednik u Armiji RBiH javnosti je poznat kao optuženik u brojnim sudskim procesima i kao akter oružanih obračuna. Godinama mu je suđeno za ubojstvo srpskog svata na Baščaršiji 1992. godine. Dženazi, koju je predvodio glavni imam sarajevske Careve džamije, prisustvovalo je nekoliko tisućaljudi, uglavnom Delalićevih suboraca iz Armije RBiH i poslijeratnih prijatelja.
Među brojnim "žestokim" momcima na Delalićevoj dženazi izdvajali su se Ismet Bajramović Ćelo, ratni zapovjednik Vojne policije ARBiH, i Delalićev prijatelj Muhamed Ušanović, vlasnik ugostiteljskog objekta "Boemi", čija je imovina u posljednje vrijeme bila na meti bombaša.

Prije dženaze u Domu Oružanih snaga BiH održana je i komemoracija Ramizu Delaliću, na kojoj su Delalićevi suborci uglavnom govorili o njegovoj ulozi u obrani Sarajeva. Govornici su istakli da je Delalić uvijek, pa i u ratu, bio "buntovnik sa razlogom", te da je davno bilo pokušaja da ga se ubije.

Interesuje me kako se moze povuci paralela izmedju Cele kao borca i Cele kao mafijasa. Da li je Celo bio stvarno samo patriota u vrijeme rata ili je u istom najprije vidio priliku da profitira? Da li se moze opravdati njegovo mafijastvo nakon 1995 kao "kredit" time sto se borio kao i postenjacina Zeljko Komsic? Da li to opravdava ne samo njegove postupke nego i ocitu protekciju koju je uvijek uzivao u Bosni?

Sta mislite?

Jesu li ovo retoricka pitanja, ukljucujuci i sta mislite? :D :D

horns&drums
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

Post by horns&drums » 02/07/2007 21:46

Sto moju temu o RD zatvoriste? :( :roll: :(

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 03/07/2007 09:30

Ja znam da je Ćelo prodavao zolje na Treskavici Armiji BiH za oko 1200km... u trenu kad su linije pomjerane i kad je svega bilo.... i moje lično mišljenje ne bih sad iznosio... o njegovom ukopu na mezarju Kovači... jer je preselio... o rahmetliji ništa ružno... ali -......

BHG

Post by BHG » 03/07/2007 09:38

dosadio sam i sam sebi sa ovim...ali boli me qrac...pustite ga nek ide u zaborav.... :roll:

Troll_Happens

Post by Troll_Happens » 03/07/2007 12:29

U Delalićevom stanu nađeno pola milijuna eura, zlato i arsenal oružja

Delalić je već ranije taj stan kupio, a tokom pretresa, prema neslužbenim informacijama, policajci su pronašli veću količinu novca i vrijednih stvari.

SARAJEVO - Sarajevski policajci još tragaju za osobama koje su osumnjičene da su prije šest dana u centru Sarajeva ubile 44-godišnjeg Ramiza Delalića Ćelu iz Sarajeva.

Istražitelji su za ubistvo osumnjičili Lirima Bitićija (29) sa Kosova, državljanina Srbije, i još jednu osobu čiji je identitet, kako je priopćeno, policiji djelimično poznat. Za njima su raspisane potjernice.

Istu noć policajci su pretresli i stan u zgradi u Odobašinoj ulici na broju jedan, koji je Delalić koristio, a u čijem se dvorištu desilo ubistvo. Kako saznaje Avaz, Delalić je već ranije taj stan kupio, a tokom pretresa, prema neslužbenim informacijama, policajci su pronašli veću količinu novca i vrijednih stvari.

Izvor blizak istrazi kazao je kako je u Delalićevom stanu pronađeno oko pola milijuna eura, između 10 i 15 kilograma zlatnog i nakita od platine te desetak pištolja i dvije automatske puške.

Delalić je izrešetan u klasičnoj ''sačekuši'' u dvorištu zgrade, pola sata prije ponoći.

Ubojice su mu, najvjerovatnije iz "heklera", nanijele više povreda po cijelom tijelu usljed kojih je podlegao na licu mjesta.

Vjerovatno postenim radom zaradjeno. Ja mislim da magistri i doktori nauka i citava njihova familija za citavog svog zivota nemogu milion ustediti.... a evo sto neko napisa i bez srednje skole se moze zaraditi samo treba znati kako i napravit dobar posao.... :x

shin

Post by shin » 03/07/2007 12:35

Ko ti je kriv kada ne znas igrati kladionicu :oops:

Fair Life

Post by Fair Life » 03/07/2007 12:44

Jedan001 wrote:U Delalićevom stanu nađeno pola milijuna eura, zlato i arsenal oružja
...

Halali hadziji...

:lol:

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 03/07/2007 12:53

fakat nije fino diskutovati o mrtvim, ali ja mislim da je i te kako potrebno da se prica o ovome. procitajte samo blogove i reakcije momaka koji su bili u rovovima pa ce vam biti jasno sta misle o "sehidu".

na temi koju je H&D postavio mirci je, cini mi se da je bila ona, rekla kako niko od nas koji kritikujemo celu ne bi smio to njemu u lice reci. ja prvi priznajem da ni u ludilu ne bih smio diskutovati s takvim likovima prednosti postenog rada nad dilanjem droge, reketiranjem i sl. i mislim da konstatacija da ce sad grad postati opasniji jer "misevi plesu po stolu kad macke nema" govori jako puno o sadasnjoj situaciji i policiji i vlastima... :roll:

BHG

Post by BHG » 03/07/2007 13:18

veca_sa wrote:hocel se zakljucat ova tema

sama nece :D

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 03/07/2007 13:19

e fakat mozete mlatit praznu slamu.....
hornito, ja onu nisam ukinula, a ovu cu ukinut jer trenutno haman Celine tem vode brojcano, shishaju Dodika i Zlaju, a boga mi i hareta...

Locked