Izvještaj sa koncerta RHCP u Inđiji

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

Post Reply
Ljubicasta

Izvještaj sa koncerta RHCP u Inđiji

Post by Ljubicasta » 28/06/2007 12:02

Dugoočekivani i dugonajavljivani koncert RHCP u Inđiji ispao je najobičnija tezga. Kasnili su sat vremena, koncert počeli instrumentalom, bili potpuno rezervisani na bini, ozvučenje bezze, ... i za kraj ... svirali su samo sat i 10 min???!!! halooo.... 100.000 ljudi .... Prošle godine sam bila na njihovom koncertu u Pragu, koji je bio u Saska Areni, i taj koncert se ne može ni porediti sa ovom tezgom. Tamo su prašili sat i po, bili stvarno odlični ... Ovdje čak nisu htjeli odsvirati ni Under the Bridge, a odsvirali su tri, četiri laganice.... Ma, dajte....

Nakon svega, poslije koncerta, takav je pljusak bio ... Temperatura je sa 39 pala na 15 stepeni (prijatelji koji su bili u autu su nam to rekli). Onako mokri, iznervirani koncertom, stajali smo pod nekom strehom kod ulaza pola sata i čekali da kiša prestane ... Međutim, njihov security nas je otjerao odatle?????????????!!!!!!!!!!!!!!! :-x :-x :-x Nisu nam dali da ostanemo tu, nego su nas istjerali na kišu ... Čak je i tuča izbila, jer ko će izaći na onakvo nevrijeme ... Na kraju smo morali ... Tako da smo tabanali sat vremena do Inđije, gdje je bio smješten nazovi kamp (livada iza neke škole, sa tri wc kabine koje se nisu ispraznile danima)... Autobusi (u koje nam by the way nisu dali da uđemo jer su bili krcati) i auta na parkingu se nisu micala nikako poslije koncerta. Naši prijatelji su u autu proveli četiri i po sata, jer je nastao totalni kolaps. Organizacija je zakazala, ništa nije bilo kako treba ... Elem, onaj ko nije otišao na koncert, nije apsolutno ništa propustio.

debela

Re: Izvještaj sa koncerta RHCP u Inđiji

Post by debela » 28/06/2007 13:29

Ljubicasta wrote:Elem, onaj ko nije otišao na koncert, nije apsolutno ništa propustio.

na ovo cu se samo slatko nasmijati.. :D kad ides na koncert zbog muzike, a zanemaris sve ostalo oko sebe onda te struja drma i dva dana nakon :D
da su ljudi malo manje vip orjentisani postedili bi sebe bespotrebnog nerviranja :D

Ljubicasta

Post by Ljubicasta » 28/06/2007 14:32

Mozda si u pravu... Ja sam otisla zato sto je to bilo "in" ovoga ljeta :D :D :D ... I muzika mi uopste nije bitna ... Bitan mi je komoditet ... Bas sam se iznenadila sto nije bilo stolica na terenu ... Nije mi jasno zasto su ih sklonili ... Peppersi su ionako svirali laganicu... :roll:

Nego, kako objasniti to da su svi iz prvih redova bacali flase na stejdz, da se svih 100.000 ljudi nerviralo??? Ili su svi koji su dosli vip orijentisani ... Ma, sigurno si u pravu ... :-)

karabaja17

Post by karabaja17 » 28/06/2007 14:32

joooooooooooj,ako je tako na RHCP bilo, svi kazu prije bih isli na to nego na Stonse, sta cu ja?Ja sam se odlucio na ovo drugo?

Jel ima neko da me utjesi?

Edoxxx

Post by Edoxxx » 28/06/2007 14:44

Manite se ljudi tih stranaca ... eto ja sam bio na Harisu i bilo mi je extra ....

debela

Post by debela » 28/06/2007 14:45

i sad bi se mi kao trebale ubjedjivati - dobro ili lose :D nema sanse. meni se zelja ispunila i ja mirna, lebdim :D

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 28/06/2007 15:14

U svakom slucaju, ko nije bio na Peppersima, subota 30.06 Ljetna pozornica Ilidza u 19:30 svira One Hot Minute RHCP tribute.

Ulaz 2 KM.

Nakon njih Queen Tribute, pa cactus Jack.

Sve to u sklopu DILLIGAF Moto Festivala.

Samo nek se neko zali da nema rock n' rolla u Sarajevu, a da bude prazno u subotu :x

banjaluka078

Post by banjaluka078 » 28/06/2007 15:16

Meni je koncert bio odlican, ne samo koncert nego citav festival u okviru kojeg je odrzan i koncert Peppersa. Ako je festival, zna se da nema nista od 2-3 sata svirke...samo je organizator tu cinjenicu malo "iskrivio". Ko mi rece da zamjeraju jer nije bilo "kontakta" s publikom? Pa, ne bih se ja ni sekunde bunila da je Entoni htio "kontaktirati" sa mnom :D , ali sta imam od toga da on sad nakon svake pjesme kaze da smo najbolja publika i da je on presretan sto je dosao u kukuruziste u Srbiji?!

Eno, viknuo je Casabian "Serbia" barem 60 puta, pa sta imaju od toga, jednako ih raja iskulirala do kraja.

Odlazak je zaista bio mucan, 4 sata pokusavanja da se ode s parkinga, ali prezivjelo se i to.

Nije bilo savrseno, daleko od toga, ali za prvi put, je bilo OK…bilo je gorih Exita. Da nije zaprijetila ona oluja, bilo bi puno drugacije – sigurna sam. Ne bi bilo stampeda ljudi iz arene i onolike guzve na parkingu…mada su redari mogli malo i raditi, a ne samo posmatrati.

Uostalom, o ukusima se ne raspravlja. Za Colin (jest, jest, ziv je Cola…) koncert na kojem je bio 95 hiljada ljudi i kojim su svi odusljeveni, moj komso rece da je bio bez veze...svako to drugacije poima.

Ziva glava, ima se slika, vidjeli se omiljeni. Dosta meni...

http://www.b92.net/kultura/pop/vesti.ph ... _id=253066
Last edited by banjaluka078 on 28/06/2007 15:45, edited 1 time in total.

banjaluka078

Post by banjaluka078 » 28/06/2007 15:17

dupli...

paparazzi

Post by paparazzi » 29/06/2007 11:05

Ljubicasta nemoj da dajes dezinformacije ljudima :-D Prvo, nisu poceli sa instrumentalom nego sa CAN'T STOP sto je najbolji pocetak koji se mogao desiti i odmah je krenulo LUDILO! Hebote skocili smo 3 metra i nastavili do kraja. Drugo, nisu svirali samo laganice, zapravo je njih bilo najmanje. Gdje si bila kad su picili By The Way, Higher Ground ili Give it away?

Slazem se sa kolegom nize, zvuk je bio kristalno cist, MRAK. Sve se culo perfektno i svugdje a ne zaboravi da je to hebena njiva...

Kisa jest ukakila situaciju na samom kraju, i organizacija je zakazala kad je vec bio fajront (zabole njih kad je vec sve proslo :) i tjerali su raju na kisu. Mada smo bili mokri ionako jer je padala s vjetrom pa te ne moze nista sakrit.

Sve u svemu, koncert je bio ludnica (Flea i Frusciante razvalili)! Da nije bilo kise bilo bi za deset...

Vazda cu ici na Peperse, a sad da sam neki veliki fan i nisam...

nintropan

Kakav limun...

Post by nintropan » 29/06/2007 18:27

paparazzi wrote:Ljubicasta nemoj da dajes dezinformacije ljudima :-D Prvo, nisu poceli sa instrumentalom nego sa CAN'T STOP sto je najbolji pocetak koji se mogao desiti i odmah je krenulo LUDILO! Hebote skocili smo 3 metra i nastavili do kraja. Drugo, nisu svirali samo laganice, zapravo je njih bilo najmanje. Gdje si bila kad su picili By The Way, Higher Ground ili Give it away?

Slazem se sa kolegom nize, zvuk je bio kristalno cist, MRAK. Sve se culo perfektno i svugdje a ne zaboravi da je to hebena njiva...

Kisa jest ukakila situaciju na samom kraju, i organizacija je zakazala kad je vec bio fajront (zabole njih kad je vec sve proslo :) i tjerali su raju na kisu. Mada smo bili mokri ionako jer je padala s vjetrom pa te ne moze nista sakrit.

Sve u svemu, koncert je bio ludnica (Flea i Frusciante razvalili)! Da nije bilo kise bilo bi za deset...

Vazda cu ici na Peperse, a sad da sam neki veliki fan i nisam...

Nemoj me pogresno shvatiti, ali evidentno je da i nisi neki fan, vec si samo zeljan prepricavanja utisaka sa spektakularnih koncerata, sto ovaj nije bio niti blizu... Halo, ba, ljudi... Proklizali su vam evidentno kriteriji, jer peperse pratim vec 18 godina, tacnije od Mother's Milk/a i ovo cemu sam prisustvovao u fuckin' kukuruzu je prekovoljisanje samo tako... Slazem se da su Flea i Frusciante otresli svoje dionice k,o seljak tresnju, ali nam je Anthony ostao fuckin, duzan adrenalinsku injekciju u srce, koju na svakom koncertu po pravilu zabija vec u prvih petnaest minuta koncerta...

Ne bih uopste ulazio u analizu zasto je sve ispalo kako je ispalo, cak ni u satnicu koncerta, ali cu svakako reci da je meni u nekoliko situacija bilo bezze slusati samo sebe gdje sizim uz neke stvari, kojima se Anthony doslovno STEDIO na sceni, ne uzimajuci u obzir potencijal publike koja je bila spremna da eksplodira uz pravi detonator, naravno... Za vise informacija o onome o cemu govorim pogledati koncerte "[email protected]" i [email protected]", gdje bi se i mokra sibica na stage/u zapalila samo tako...

Zato, hajde da pokusamo cijeniti sebe malo vise, i da ne nastavljamo da saljemo poruku ostalim eminentnijim bendovima koji bi nas mogli "snaci" u skorijoj buducnosti, da mogu samo tako prosetati Balkanom (jer smo kulturno i dalje jednaki cobani svi na ovim prostorima), i onako hladno "festivalski" pokupiti honorare i ostaviti djecu da se "rezu" sto su bili na koncertu Pepersa...

RHCP 4ever

paparazzi

Post by paparazzi » 29/06/2007 20:07

nisam te pogresno shvatio, zato nemoj ni ti mene kad ti kazem da ne mozes porediti slane castle i hyde park sa hebenom indjijom...ja sam za to da se jednako svira svugdje,ali atmosfera je atmosfera i ja ne znam ni jedan los koncet (barem koji su na dvd-ju) iz slane castlea, ili hyde parka...
gledao sam i ranije pepperse i anthony je isto bio blago rezervisan, flea vazda prica s publikom...

debela

Post by debela » 29/06/2007 20:25

samo se nemojte svadjati zdravlja vam :D joj ovaj forum me iz dana u dan sve vise sekira :roll:

nintropan

Post by nintropan » 29/06/2007 23:31

Kurt, prijatelju... Znao sam da nisi mrtav i da je sve samo novinarska patka... Zauvijek ces ostati u srcima mnogih mladih i psihoticnih tinejdzera, kojima ocito pripadas... Svoje bice si vidim prenio na internet, gdje ne uzivas zeljeni publicitet. Neko preseli na Ahiret, neko na onaj ili ovaj svijet, samo Cobain preselio na Internet :)... Ne zamjeri, malo se salimo, ali mi stvarno nije jasno koliko godina imas... Prema pravopiosu rekao bih izmedju 11 i 13... U sljedecem postu mi reci samo za koliko sam promasio, please... A zivo me interesuje kako u tvom gorstackom okruzenju, negdje na udaljenim marginama internetskih bespuca zovu "stovaoce" necijeg lika i djela, ooo veliki znalce...

neutral

Post by neutral » 30/06/2007 01:26

"...Pocetak je kasnio skoro sat vremena, jer su menadzeri RHCP-a koji su bili u jednoj od letilica, primetili da ima previse ljudi u Areni, i trebalo im je oko sat vremena da fotografisanjem a onda metodom kvadrata odrede da u Areni ima oko 110000 ljudi!!! Njihova glavna menadzerka je po sletanju ulozila zestok protest zbog vidne prevare, a samu grupu najteze je pogodila cinjenica koju su saznali bukvalno na sam dan koncerta, da su oni predstavljeni lazno kao glavna grupa koja ce odrzati koncertni nastup, dok su karte rasprodavane za samo par dana sirom zemlje i okruzenja sa najavom KONCERTA RHCP-a, a da je tek mesec dana kasnije objavljeno da je u pitanju festival!!! Svesni su bili da ce se ljudi razocarati tako kratkom svirkom, jer su ocekivali koncert, od vise od dva sata, kako je i pisalo u programu na sajtu Exita…

Bezvoljno su odsvirali sve pesme, ali ipak profesionalno, ne moze im se nista zameriti na samoj svirci, jer je bila besprekorna, ali komunikacije sa publikom nije bilo, jer je bes kljucao u njima… IZ REVOLTA PREMA ORGANIZACIJI, NAPUSTILI SU KONCERT POSLE SAMO JEDNE PESME ODSVIRANE NA BIS, IAKO SU TREBALI DA ODSVIRAJU JOS NEKOLIKO, TO JE BILA NJIHOVA OSVETA, I DA’ CE BOG PA CE NEKO OZBILJAN OVO PROCITATI, ISPITATI STVAR DO TANCINA I ORGANIZACIJU TUZITI, JER JE ZBOG NJIHOVE POHLEPE, 90% LJUDI, MUCENIH, KOJI SU DOSLI IZ CELE SRBIJE I POLA EVROPE, OTISLO KUCI ISPIJENO, I POTPUNO RAZOCARANO!..."
(copy iz SRB vjesti)

saim_adka

Post by saim_adka » 30/06/2007 10:10

.

Post Reply