Ima se, može se

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
zanzibar
Posts: 205
Joined: 21/11/2003 00:00

#1 Ima se, može se

Post by zanzibar »

Upoznajte ministre, poslanike, premijere...kako bi ste više voljeli svoju domovinu :D

http://www.startbih.info/Default.asp?broj=223&ID=176
User avatar
Truba
Posts: 81768
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2

Post by Truba »

odvratno

narod i dalje jede govna
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#3

Post by Pooll »

Sve ovo svi znamo... pa?

Sve je isto...
Saraswati
Posts: 1817
Joined: 05/05/2006 11:22

#4

Post by Saraswati »

Pool, svidja mi se trenutni broj tvojih postova :D ostavi, ne diraj :D djeluje tako smirujuce :D :D



4444 just for the record :D
Ilija_Cvorovic
Posts: 153
Joined: 25/12/2006 22:08

#5

Post by Ilija_Cvorovic »

komi wrote:odvratno

narod i dalje jede govna
A ti se ko biva brines za narod.
User avatar
Kurt_Kombajn
Posts: 686
Joined: 13/08/2004 07:55

#6

Post by Kurt_Kombajn »

"Husein Odobašić, 60-postotni ratni vojni invalid i penzioner, zamišlja situaciju da mu, ne daj Bože, crkne veš-mašina. Nova košta oko 800 KM, a njegova mjesečna primanja su: 130 KM invalidnine i 220 KM penzije. Ukupno 350 KM. Razlika ga plaši, pa se nada da će veš-mašina raditi. A onda razmišlja o parlamentarcima i njihovim primanjima, a i on je nekada bio u Federalnom parlamentu, pa zna o čemu se radi..."

...a i on je nekada bio u Federalnom parlamentu, pa zna o cemu se radi... :D

izgleda da mu tada situacija nije smetala. cisto sumLJam da je viko da Hin treba strijeljat...
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#7

Post by Pooll »

Saraswati wrote:Pool, svidja mi se trenutni broj tvojih postova :D ostavi, ne diraj :D djeluje tako smirujuce :D :D



4444 just for the record :D
:x :x :x

Ovo je ozbiljna tema! :( Cccc... al eto..

4444... presao vec... mada sam ponistio brojac... ukupno do sad bih imao oko 20.000 postova :D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#8

Post by chuchumbamayumbe »

Kurt_Kombajn wrote:"Husein Odobašić, 60-postotni ratni vojni invalid i penzioner, zamišlja situaciju da mu, ne daj Bože, crkne veš-mašina. Nova košta oko 800 KM, a njegova mjesečna primanja su: 130 KM invalidnine i 220 KM penzije. Ukupno 350 KM. Razlika ga plaši, pa se nada da će veš-mašina raditi. A onda razmišlja o parlamentarcima i njihovim primanjima, a i on je nekada bio u Federalnom parlamentu, pa zna o čemu se radi..."

...a i on je nekada bio u Federalnom parlamentu, pa zna o cemu se radi... :D

izgleda da mu tada situacija nije smetala. cisto sumLJam da je viko da Hin treba strijeljat...
Ima sada ovih čunga-lunga kineskih Birinih veš mašina po 299km, neka proba sa tom opcijom, sta se odmah žali?! Ili kabaš brate pa na ruke!
Joj što ne gumo kuknjave!
Brate, organizujte se, izađite na ulice, zauzmite parlament, jebite im majku!
A ne kuknjava, kao i obično.
Haman da pomislim "ko vas jebe, tako vam i treba".
Ali, džaba je pričati.
Harač rajo, harač treba, tako ti je to kod nas.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#9

Post by mostarac »

ukoliko bi radili svoj posao kako treba, primanja su im sasvim normalna i uopste nisu visoka. A kako znamo da ne rade nisu zasluzili ni marke.
User avatar
Kurt_Kombajn
Posts: 686
Joined: 13/08/2004 07:55

#10

Post by Kurt_Kombajn »

situacija je fakat sramotna, ja mislim da ti debili obraz u zadnji dzep pantalona zature prije nego sto prime platu.

htio sam samo skrenuti paznju na jedan mali detalj koji kaze da je i ovaj lik licno & personalno sjedio u parlamentu i imao (vjerovatno) takva primanja. no, tada je sve bilo ok, nije se zalio. sada, medjutim, kaze da ih treba strijeljati...
User avatar
Truba
Posts: 81768
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11

Post by Truba »

problem je što ne rade za opće dobro



ja biram tebe da radiš i predstavljaš mene jer ne možemo svi u vlast... ne
živimo u malim polisima
User avatar
zanzibar
Posts: 205
Joined: 21/11/2003 00:00

#12

Post by zanzibar »

Potpredsjedniku Draganu Puzigaći na ruke je leglo 4.201 KM. Njegova plaća je 2.115 KM, paušal 500 KM, topli obrok 269 KM, odvojeni život 448 KM, troškovi stanovanja 100 KM, i troškovi posjete porodici tokom vikenda 769 KM.

Ovaj lik, našao sam na netu, živi u Drvaru, znači u mjesucu je 4 vikenda. Svaki put za povratnu kartu mu treba skoro 200 KM! Gdje je taj Drvar u Švicarskoj?
spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#13

Post by spongebob »

chuchumbamayumbe wrote: Harač rajo, harač treba, tako ti je to kod nas.
Onomad se jedan hajirlija, ime mu zaboravi, poslanik u KS povodom nacrta zakona o ukidanju dodataka za tople obroke mrtav-ozbiljan pozali pa parafraziram:
kako ja svom djetetu od 2.000 KM da isplacujem dzeparac?!?!?!

svaki daljnji harac manje vise nema svrhu kad nas narod guta sve i svasta. Kad bi kod nas uveli porez na zrak narod bi i to progutao. Ne vjerujete? Svako od vas u svom gradu moze napraviti eksperiment tipa "candid camera". Napravite zajeb ala poreska policija, uvodjenje poreza na zrak pa cete vidjeti. Ne vjerujem da ce se iko pobuniti. U Bosni ne postoje samo opstine, 2 entiteta, 10 kantona, drzava ili 5 nivoa vlasti. U Bosni postoje i paralelni svjetovi i oni su ocito navikli da koegzistiraju jedan pored drugog. To je svijet begova i svijet raje. Sta je razlog za mirnu koegzistenciju stvarno mi se ne da analizirati, ne pisu mi se studije, ali instinktivno vjerujem da postoje debeli razlozi zasto nas narod trpi i zasto moze izdurati jos vise.
User avatar
Truba
Posts: 81768
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#14

Post by Truba »

buuuuuši aaaaaaa buuuušiiiiii

:?

ja ću biti na prosvjedima kada postanu nasilni

odavno imam želju da razbijem nešto ružno :D
User avatar
zanzibar
Posts: 205
Joined: 21/11/2003 00:00

#15

Post by zanzibar »

stochar wrote:Primanja ministara, državnih službenika, parlamentaraca nedavno su ponovo izazvala pažnju javnosti. Za to je kriva novouspostavljena Federalna vlada. Sjeli ministri i premijer i na tom internom sijelu zaključili da su malo plaćeni. Da ne bi razjarili javnost, dogovorili su se da neće povećati plaće već će uvesti novi pojam: dodatak na ministarsku funkciju! U brojkama to znači: dodatak na plaću u rasponu od 1.000 do 1.500 KM!

covjece 'dodatak na plaću' k'o tri prosjecne plaće u drzhavi?! pa trebaju nas jos jebat' kad im ovo dopustamo!!!
Je li mi idemo kod njih, ili će oni dolaziti po kućama :D :D :D
User avatar
legionarka
Posts: 812
Joined: 24/10/2005 21:24

#16

Post by legionarka »

ovisno o tome koliko bi eventualni dodatak na platu primili, gospoda parlametnarci bi vjerovatno razmotrili opciju dolaska na vasu adresu da vas posteno da prostite na izrazu izjebu...
žena zmaj
Posts: 138
Joined: 29/06/2006 17:25
Location: bilo kuda ima me svuda

#17

Post by žena zmaj »

Dokle ide taj bezobrazluk vise? Da li ste znali da jedna supersonicna fotelja u Bijeloj sali kosta 4000 KM? Just for the record, ima ih otprilike 70...itd.
Ali, mozemo mi ovako u nedogled... :x
User avatar
RIZVA
Posts: 20762
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#18

Post by RIZVA »

kakvi su to marifetluci što bi reko naš narod
User avatar
GODZZILA
Posts: 591
Joined: 20/12/2006 03:51
Location: Olimpijski grad

#19

Post by GODZZILA »

RIZVA wrote:kakvi su to marifetluci što bi reko naš narod
Gabbana,opet pravis nemire.
User avatar
cheguevara_k1
Posts: 531
Joined: 19/04/2004 02:35

#20

Post by cheguevara_k1 »

Ne moze ovako, ne moze onako, a ko je sta uradio ?????? Niko i nista. Ja bar ne kukam i cisto me zabole kolika im je plata, jer zaradjujem duplo vise od njih u istoj ovoj lijepoj zemlji Bosni, od sna prkosnoj i od Boga prokletoj. I sve dok vi budete naprdjivali ovdje njima ce plate rasti, a nama standard padati !!!
Bio je prost primjer u Srbiji kad se digla kuka i motika, al nije bilo Turcima do Medine muka, vec je zapaljena skupstina !!!! Pa umjesto sto ko grlice, se..te po forumu, neka jedan uzme pusku da bude prvi i da povede narod , a ja cu odmah za njim da budem drugi jer nisam Bosanac, a da jesam ja bih bio taj prvi.

P.S. Izvinjavam se na malo duzem postu, al tako nam je kako nam je. A ako dodatak dobiju i po kucama da krenu, kod mene nece moci da udju pa mi je sve jedno i za to :-) :-) [/b]
bonez
Posts: 117
Joined: 14/05/2007 18:07

#21

Post by bonez »

moj stari pregledava cijevi u "Repsolu" i ima visu platu od njih !
ali je moj stari posten covjek ! :) :-) :-) :-) :-)
User avatar
pathfinder
Posts: 69
Joined: 14/05/2007 00:41
Location: World

#22

Post by pathfinder »

Off topic je, ali na neki način je i vezano za "ima se, može se", naime može li neko da me uputi šta se zaista desilo i da li je iko odgovarao za one ogromne količine novca koji je bio namijenjene Srebrenici i povratku, a on je prosto "ispario"...
žena zmaj
Posts: 138
Joined: 29/06/2006 17:25
Location: bilo kuda ima me svuda

#23

Post by žena zmaj »

Jasta su odgovarali, nemaju pametnija posla nego se jos pravdati za svoje lopovluke velikih razmjera... Valja graditi vikendice, vozati aute, kupovati stanove, platiti malom da bude doktor i to... Ko bi jos stigao odgovarati za to?
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#24

Post by dr.iver »

Gledam večeras na hayatovim vijestima, josip pejaković
"mi ćemo skontati u kakvim smo govnima tek kada nam visoki predstavnik bude albanac iz albanije - bez uvrede za albanski privredni razvoj"
Post Reply