Slike sa koncerta Harisa Džinovic?

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
rihakm
Posts: 204
Joined: 04/05/2007 23:00
Location: Land of the Blind

#1

Post by rihakm »

bilo je super!pravi dernek sto bi rek'o haris!!!hari mata hari mi se skijao po zivcima sa svojim piscavim glasom i pokusavanjem da nadjaca harisa ali eto sve u svemu bilo je ok!!! :-)
HiBreeD
Posts: 329
Joined: 23/01/2007 17:05
Location: Travnik

#2

Post by HiBreeD »

sta da ti kazem...bilo je dobro, ocekivao sam mnogo vise dusa, ali eto

najlegendarnije mi kad su neki likovi oko mene poceli kolo igrat, hop hop hopala, djipala se raja na sve strane... ispred nas treba stajala s poderanim hlacama na guzici, stalno mi je lafo nesto ispadalo po podu, ma sta da kazem...saginjao sam se ko lud :D

Hari mi je kralj, kaze, hajde sad jedan aplauz za mene, a stadion zaspo :lol:

ne gumo ga raja nesto...kurci se plaho
ibrik
Posts: 440
Joined: 15/01/2005 12:16

#3

Post by ibrik »

Dobro bi na koncertu, ali najjaca scena mi je bila kad je Joksim zapjevao sa ostalima onu ...Svuda se sunce radja i lijepa svaka je zemlja, kao sto je Bosna moja na svijetu ljepse nema...
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#4

Post by roki »

Jeli Joksimovic nekad negdje digao tri prsta.Samo pitam jer nisam siguran.
User avatar
Ostri_Mac
Posts: 447
Joined: 24/10/2005 13:21
Location: Sarajevo

#5

Post by Ostri_Mac »

roki wrote:Jeli Joksimovic nekad negdje digao tri prsta.Samo pitam jer nisam siguran.

Yes pred Euroviziju, kad je on ucestvovao, i tad je rekao, prafraz.: "sad cete vidjeti kako se Turska osvaja u 3min" :D

za ostalo, no comment...on mi se jedini tamo nije svidio, ...a da, :lol: :lol: :lol: i Hari sa piskavim glasicem :-) jarane, ego izbija iz njega tamo nedje do 50ih redova na stadionu.... :lol:

Al' Hare i Halid su beton ;) Halid je bolestan pravo-znam iz trece ruke :-D valjda mu zato glas i nije bio nesto xtra...vidjelo se da kaslje hop-stop, kazu na tv da je imao i gripu naku pa je bilo upitno hocel' doci uopce...

Helem, meni je bilo xtra- vrijedilo je radi njih dvoje... Raja je bila ok, barem kod nas...u detaljisanje o stilovima oblacenja necemo ulaziti :-) :-) :-)
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#6

Post by roki »

Ostri_Mac wrote:
roki wrote:Jeli Joksimovic nekad negdje digao tri prsta.Samo pitam jer nisam siguran.

Yes pred Evroviziju, kad je on ucestvovao, i tad je rekao, prafraz.: "sad cete vidjeti kako se Turska osvaja u 3min" :D

za ostalo, no comment...on mi se jedini tamo nije svidio, ...a da, :lol: :lol: :lol: i Hari sa piskavim glasicem :-) jarane, ego izbija iz njega tamo nedje do 50ih redova na stadionu.... :lol:
Eh zato iz principa nikad nebih otisao na koncert prodane dushe Joksimovica.Ja samo znam da su ti koji su dizali tri prsta nas klali i ubijali od 92-95 a to nikako nemogu zaboraviti jer sam to prozivio.Al da nemjesamo politiku u temu SLIKE SA KONCERTA gdje jos nema nijedne slike
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#7

Post by ahmed&nedzad »

roki wrote:Jeli Joksimovic nekad negdje digao tri prsta.Samo pitam jer nisam siguran.
Pa hebo ga ti, mor'o je i on nekad u životu sijalicu zavrnuti. :D :D :D
HiBreeD
Posts: 329
Joined: 23/01/2007 17:05
Location: Travnik

#8

Post by HiBreeD »

ma nema niko slika bolan...kome je jos do slikanja bilo...

nego, mene pravo iznerviralo kad dovedose na scenu onog Enisa Beslagica, pa jebo te mis koja je svrha toga...on je kao glumcina, jel...ma boli me kurac sta je, nek ide i obavlja pos'o u "maloj klinici" za sta je i placen, a ne da mi stoji ondje i glumi vostanu figuru...eto mor'o sam to reci, a nemam slika s koncerta:D :D
bengin
Posts: 96
Joined: 26/04/2007 14:15

#9

Post by bengin »

HiBreeD wrote:ma nema niko slika bolan...kome je jos do slikanja bilo...

nego, mene pravo iznerviralo kad dovedose na scenu onog Enisa Beslagica, pa jebo te mis koja je svrha toga...on je kao glumcina, jel...ma boli me kurac sta je, nek ide i obavlja pos'o u "maloj klinici" za sta je i placen, a ne da mi stoji ondje i glumi vostanu figuru...eto mor'o sam to reci, a nemam slika s koncerta:D :D
Nisam bio na koncertu ali pretpostavljam da je stojao na bini kao neki debil. U stvari, debilne uloge u kojima su Bosanci predstavljeni kao tupani, debili i ljudi si IQ -258, i jesu nešto po čemu je poznat u Hrvatskoj. Takve samo i može glumit. Pretpostavljam da bi pristao da mu se neko i na glavu posere ako bi to uloga od njega zahtjevala. Sve za lovu.
User avatar
TareSA
Posts: 209
Joined: 02/11/2005 12:56
Location: Sarajevo

#10

Post by TareSA »

nane_hercegovac wrote:
bengin wrote:
HiBreeD wrote:ma nema niko slika bolan...kome je jos do slikanja bilo...

nego, mene pravo iznerviralo kad dovedose na scenu onog Enisa Beslagica, pa jebo te mis koja je svrha toga...on je kao glumcina, jel...ma boli me kurac sta je, nek ide i obavlja pos'o u "maloj klinici" za sta je i placen, a ne da mi stoji ondje i glumi vostanu figuru...eto mor'o sam to reci, a nemam slika s koncerta:D :D
Nisam bio na koncertu ali pretpostavljam da je stojao na bini kao neki debil. U stvari, debilne uloge u kojima su Bosanci predstavljeni kao tupani, debili i ljudi si IQ -258, i jesu nešto po čemu je poznat u Hrvatskoj. Takve samo i može glumit. Pretpostavljam da bi pristao da mu se neko i na glavu posere ako bi to uloga od njega zahtjevala. Sve za lovu.
Pa to je posao koji on obavlja profesionalno. Nije bitno da li je taj lik kojeg on glumi nama dobar ili los, on to na pravi nacin odadi.

A sad sta je radio na Harisovom koncertu, ne znam, i meni to bezveze zvuci. :)
Ama dosao jadnik na koncert a seljaci od organizatora hajd s njim na scenu, kontaju nekom zabremedet........a kad su skontali koliko je sati ode covjek:)
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#11

Post by latinalover »

veca_sa wrote:u pola 9 nije bilo ni 10000 al napunilo se na oko 30 manje vise do pola 10 kad je poceo pjevat. sve u svemu meni nije bilo lose, nije bilo puno guzve


ma meni neko rece puno bilo..to je malo pravo...ja sam mislio 50-ak bilo....nije uopste puno...
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#12

Post by latinalover »

HiBreeD wrote:sta da ti kazem...bilo je dobro, ocekivao sam mnogo vise dusa, ali eto

najlegendarnije mi kad su neki likovi oko mene poceli kolo igrat, hop hop hopala, djipala se raja na sve strane... ispred nas treba stajala s poderanim hlacama na guzici, stalno mi je lafo nesto ispadalo po podu, ma sta da kazem...saginjao sam se ko lud :D

Hari mi je kralj, kaze, hajde sad jedan aplauz za mene, a stadion zaspo :lol:

ne gumo ga raja nesto...kurci se plaho

sav je nekakav ufuran

i nije zasluzio vise od 30-a k hiljada...



http://www.dernek.ba/galerija/66387/571311


eto vam slika :lol: :lol:


ovo treba staviti nas temu "cemu sluzi dernek.ba"
HiBreeD
Posts: 329
Joined: 23/01/2007 17:05
Location: Travnik

#13

Post by HiBreeD »

latinalover wrote:
HiBreeD wrote:sta da ti kazem...bilo je dobro, ocekivao sam mnogo vise dusa, ali eto

najlegendarnije mi kad su neki likovi oko mene poceli kolo igrat, hop hop hopala, djipala se raja na sve strane... ispred nas treba stajala s poderanim hlacama na guzici, stalno mi je lafo nesto ispadalo po podu, ma sta da kazem...saginjao sam se ko lud :D

Hari mi je kralj, kaze, hajde sad jedan aplauz za mene, a stadion zaspo :lol:

ne gumo ga raja nesto...kurci se plaho

sav je nekakav ufuran

i nije zasluzio vise od 30-a k hiljada...



http://www.dernek.ba/galerija/66387/571311


eto vam slika :lol: :lol:


ovo treba staviti nas temu "cemu sluzi dernek.ba"

jes, jarane, al ja sam mislio na Harija Varesanovica :D :D

nego, mojne nam ove koze i njene konjske face (ne daj je Boze sanjat bez dva pistolja, hehe) postavljat vise, daj nam pravog mesa :D :D
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#14

Post by Better Man »

HiBreeD wrote:
latinalover wrote:
HiBreeD wrote:sta da ti kazem...bilo je dobro, ocekivao sam mnogo vise dusa, ali eto

najlegendarnije mi kad su neki likovi oko mene poceli kolo igrat, hop hop hopala, djipala se raja na sve strane... ispred nas treba stajala s poderanim hlacama na guzici, stalno mi je lafo nesto ispadalo po podu, ma sta da kazem...saginjao sam se ko lud :D

Hari mi je kralj, kaze, hajde sad jedan aplauz za mene, a stadion zaspo :lol:

ne gumo ga raja nesto...kurci se plaho
Haris i sva ostala folk sranja me ne zanimaju! Što se tiće navedenog koncerta čuo sam da je bilo između 15 i 20 hiljada ljudi, što je premalo za stadion i mogao je komotno da svira u zetri, a ne da se provaljuje sa stadionom1 Dalje kažu da je najveća zamjerka bila na rasvjeti i rzglasu koji su bili očajni! Nije mi jasno što svi lete da sviraju na Koševu, a ne znaju da dovedu sposobne majstore da ozvuće stadion kako treba! Jedini koji su uspjeli opzvučiti ¨Koševo su Irske legende U2! Čola je imao za vikend koncert na Marakani i kažu da je bilo ludnica i prepun stadion (75.000). U septembru bi trebao da svira u Sarajevu i to upravo na Koševu! Čola je jedna od rijetkih zvijezda sa prostora Ex yu koja može napuniti bilo koji stadion u bilo kojem gradu ex Yu!


sav je nekakav ufuran

i nije zasluzio vise od 30-a k hiljada...



http://www.dernek.ba/galerija/66387/571311


eto vam slika :lol: :lol:


ovo treba staviti nas temu "cemu sluzi dernek.ba"

jes, jarane, al ja sam mislio na Harija Varesanovica :D :D

nego, mojne nam ove koze i njene konjske face (ne daj je Boze sanjat bez dva pistolja, hehe) postavljat vise, daj nam pravog mesa :D :D
goeasy
Posts: 90
Joined: 10/11/2005 01:32

#15

Post by goeasy »

Ma Cola je zakon, ja sam bila u subotu na Marakani, po drugi put na njegovom koncertu (bila sam prosle godine u Areni), ma to je legenda, kakav uobrazeni Joksimovic, ficfiric Hari, i iskompleksirani Haris, Zdravko Colic je bio i ostao legenda pop muzike i kao pevac i kao licnost, vredi on sam deset puta vise nego sva ova trojica zajedno.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#16

Post by ado-šampion »

goeasy wrote:Ma Cola je zakon, ja sam bila u subotu na Marakani, po drugi put na njegovom koncertu (bila sam prosle godine u Areni), ma to je legenda, kakav uobrazeni Joksimovic, ficfiric Hari, i iskompleksirani Haris, Zdravko Colic je bio i ostao legenda pop muzike i kao pevac i kao licnost, vredi on sam deset puta vise nego sva ova trojica zajedno.
Zanimljivo kako interpretator Čolić vrijedi čak deset puta više od kompozitora, (boljeg) interpretatora, tekstopisca i čovjeka koji svira par instrumenata, Harisa Džinovića. Za razliku od Čolića koji ni jednu svoju pjesmu nije napisao, osim na ovih par zadnjih albuma za koje ni ne treba poseban komentar. Meni se Čolić ni malo ne razlikuje od Tife (iako je recimo bolji pjevač), obojica interpretatori, samo što je Čolić iza leđa imao Kornelija Kovača, Bregu i sve ostale "slavne" balkanske kompozitore (koji su u biti sami plagijatori), za razliku od Tife kojeg u solo karijeri ni Bregović nije podržao.

Što se tiče koncerta bilo je odlično, i bez sevdalinki, koje su bile šlag na tortu. Haris je super pjevao, naježio sam se na izvedbu Zajdi, zajdi, najbolju koju sam dosad čuo, a čuo sam ih kamaru. Čini se da, sve što je stariji, bolje pjeva. Visoke note koje postiže se čine nevjerovatne s obzirom da je čovjeku 56 godina. Daleko najbolji ex-yu pjevač, ko tvrdi suprotno nema pojma o muzici. Usudio bih se reći, od živih, možda i jedini ex-yu muzičar koji vrijedi. Da me neko ne shvati pogrešno, ja inače slušam rock i od narodnjaka osim Harisa ne slušam ništa drugo (makar kući).
Hari je isto bio odličan, isto tako odlične glasovne sposobnosti, iako sve pjeva na isti fazon. Halid me razočarao, Joksimović fino pjeva, ali bez nekih glasovnih sposobnosti.
Sve u svemu, pravi spektakl, ko nije bio treba da mu bude žao.
ed0
Posts: 93
Joined: 07/06/2005 15:47

#17

Post by ed0 »

Zanimljivo kako interpretator Čolić vrijedi čak deset puta više od kompozitora, (boljeg) interpretatora, tekstopisca i čovjeka koji svira par instrumenata, Harisa Džinovića. Za razliku od Čolića koji ni jednu svoju pjesmu nije napisao, osim na ovih par zadnjih albuma za koje ni ne treba poseban komentar. Meni se Čolić ni malo ne razlikuje od Tife (iako je recimo bolji pjevač), obojica interpretatori, samo što je Čolić iza leđa imao Kornelija Kovača, Bregu i sve ostale "slavne" balkanske kompozitore (koji su u biti sami plagijatori), za razliku od Tife kojeg u solo karijeri ni Bregović nije podržao.
Al Cola bre zivi u Begisu i puni Marakanu. Prije rata je i on u Sarajevu vazio za pedera, al eto kako je preselio u Beograd i pozdravljao se sa djeneralom Mladicem postao je ziva legenda, a Haris je eto krkanski pjevac. Sarajlije budite ono sto jeste.
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#18

Post by PITARKA_SA »

pa sta je ocekivao ima dva albuma doduse sad je valjda izado treci..slabo medijski reklamirano i on bi odma bum pa pun stadion..bio je pun teran ,kolk'o sam mogla vidjeti i zapad onako prilicno pun..cirka oko 30 hiljada

svaka mu cast za glas tu nema mane ali pjesme..svaka je o kafani,vinu,pivi,lozi..i slicno ,rvai kafanski ambijent
wtf?? :-) :-)
dugmee
Posts: 264
Joined: 19/11/2006 17:09

#19

Post by dugmee »

nane_hercegovac wrote:
goeasy wrote:Ma Cola je zakon, ja sam bila u subotu na Marakani, po drugi put na njegovom koncertu (bila sam prosle godine u Areni), ma to je legenda, kakav uobrazeni Joksimovic, ficfiric Hari, i iskompleksirani Haris, Zdravko Colic je bio i ostao legenda pop muzike i kao pevac i kao licnost, vredi on sam deset puta vise nego sva ova trojica zajedno.
Slazem se, Cola je bio i ostao legenda. Samo sam jednom bio na njegovom koncertu u Mostaru, ali ga slusam od kako znam za sebe.

Ali pak on nije tema. :)
Nego sta nego zakon,i ja sam bila na Marakani u vip stageu i bilo je extra....jedini pjevac koji 3puta puni Marakanu do posledjneg mjesta... :)
Post Reply