Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Joined: 13/03/2005 17:18
Location: Sarajevo

Post by helo » 18/06/2007 15:15

Englezi optužili Srbe za rasizam, Srbi tvrde da Englezi ne znaju što je fair-play

Sport Europska nogometna federacija (UEFA) pokrenula je istragu o događajima na utakmici Europskog prvenstva U21 reprezentacija između Engleske i Srbije (2:0) nakon koje su Englezi optužili Srbe za rasizam.

Predsjednik Nogometnog saveza Srbije Zvezdan Terzić, pak, osudio je ponašanje Engleza prije i nakon postizanja drugog gola, kada je napadač engleske reprezentacije Derbyshire zabio unatoč uobičajenim apelima za izbacivanjem lopte jer je na travi cijelu minutu već ležao Rajković.

"Cijeli stadion je jučer bio šokiran. Englezi su poznati kao gentlmani i igrači koji inzistiraju na fair-playu. Neobjašnjivo je da igrač leži na terenu toliko dugo, a da oni nastavljaju akciju u trenutku kada je cijela naša momčad stala i postižu taj drugi gol", rekao je predsjednik Terzić za B92.

Tijekom utakmice u Nijmegenu srpski navijači su nekoliko puta vrijeđali tamnopute igrače "Gordog Albiona", a prema tvrdnjama engleskih medija isto su činili i srpski igrači. Glavne mete bili su Nedum Onuoha i Justin Hoyte, a navodno je i nakon utakmice došlo do gužve u tunelu. Utakmica, koja Srbiji ništa nije značila jer je i prije posljednjeg kola osigurala polufinale, se naelektrizirala u 77. minuti kada su Englezi postigli pogodak dok je srpski igrač ležao na travnjaku zbog ozljede. Srpski igrači su oštro protestirali, a prekid je trajao nekoliko minuta, no sudac je priznao pogodak.

"UEFA je otvorila istragu o događajima u Nijmegenu. Poznata je naša politika "nula tolerancije" prema rasizmu, no prvo moramo pričekati izvještaj službenih osoba," kazao je glasnogovornik UEFA-e Rob Faulkner.

Engleska je pobijedila Srbiju 2:0, no obje reprezentacije su izborila plasman u polufinale europskog prvenstva.

(Hina)

Englezi ih tuže (što je normalno) a naši (Munib Ušanović) ode u Beograd i izvinjava se što smo se branili (suprostavili) što nas nisu se pobili.

Post by dugacki » 18/06/2007 15:38

Ma ovaj Rajkovic je "pao'' kad je vidio da ce Englezi uvaliti go.

Post by windas » 18/06/2007 17:10

Ovaj igrac je lezao na zemlji i dok su Srbi imali loptu u nogama , ali je nisu htjeli izbaciti u aut, a kad su Englezi uzeli loptu onda su poceli galamiti,

Post by zazumza » 18/06/2007 18:58

najvise bi volio da izbace i srbiju i englesku sa daljnjeg takmicenja :lol: :lol:

User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

Post by bijelo_dugme » 18/06/2007 20:00

Sribi rasisti, nacisti i fasisti????
Sta vam je ljudi pa vi ste poludili, cuj srbi fasisti

Posts: 2464

Post by Dado dijasporitus » 18/06/2007 20:17

Prognoza je znajuci FIFA-u da najvjerovatnije nece dati srpskim navijacima da udju na polufinalnu utakmicu. A ako odu u finale navijaci ce, znajuci njih, zapaliti stadion. Narocito ako jos izgube u finalu :D. Bice ludo ovo gledati.