Skupina učenika Bošnjaka pretukla učenika hrvatske nacionaln

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Optimus_Prime

#1 Skupina učenika Bošnjaka pretukla učenika hrvatske nacionaln

Post by Optimus_Prime » 12/06/2007 13:49

Skupina učenika Bošnjaka pretukla učenika hrvatske nacionalnosti

KISELJAK Oko 20 učenika bošnjačke nacionalnosti fizički je nasrnulo na manju skupinu učenika hrvatske nacionalnosti koji su bili na igralištu ispred Osnovne škole Kiseljak. Tom je prilikom brutalno pretučen 13-godišnji F. M., učenik hrvatske nacionalnosti i dijete poginulog branitelja. Potvrdu o ozljedama izdali su mu dežurni liječnici u Domu zdravlja Kiseljak.

To se dogodilo rano ujutro prije početka nastave. Pretučeni učenik nije se žalio nikomu od nastavnika. No, ostaloj djeci jest i bilo nam je sumnjivo zašto se okupljaju oko njega. Na moje i inzistiranje nastavnika ispričao nam je što se dogodilo i mi smo ga poslali liječniku. Dječak je još sav u modricama ispričala nam je ravnateljica škole Vitka Grgić, koja je odmah reagirala i zabranila bilo kakva okupljanja djece u školskom dvorištu kako bi spriječila nove izgrede. Kaže da je pozvala i policiju, ali je njezina reakcija u ovom slučaju izostala.

To nije prvi put da policija ne reagira na naše pozive i pokušava zataškati izgrede koji ne odgovaraju nekim krugovima. Jedan je to od razloga što smo postavili nekoliko kamera. Radi sigurnosti svoje djece od nas su to tražili roditelji, a oni su i financirali njihovo postavljanje kaže ravnateljica Grgić. U policijskom izvješću napad na učenika hrvatske nacionalnosti u dvorištu Osnovne škole Kiseljak doista se ne spominje.

S obzirom na to da policija u ovom slučaju nije odradila svoj posao, snimke sigurnosnih kamera jedini su i neoboriv dokaz da su nekoliko puta brojniji učenici bošnjačke nasrnuli na učenike hrvatske nacionalnosti i jednog od njih pretukli. U cijelom slučaju zanimljiva je reakcija nastavnika škole u kojoj se nastava izvodi po bošnjačkom planu i programu. Jedan od njih, Nermin Merhemić, u nekim bošnjačkim medijima žrtvama je pokušao prikazati djecu bošnjačke nacionalnosti koju, ustvrdio je, policija čuva od osvete učenika škole u kojoj se nastava izvodi na hrvatskom jeziku.

Ne mogu se oteti dojmu da je napad na učenike moje škole trebao poslužiti za izgrede puno širih razmjera. Ja sam ih, srećom, spriječila, a isto sam očekivala i od kolega iz bošnjačke škole kaže ravnateljica OŠ Kiseljak. Policija je navodno reagirala na poziv nastavnika bošnjačke škole zbog napada koji se nikad nije dogodio, a propustila zaštititi hrvatsku djecu i zabilježiti napad na njih. Školsko nogometno igralište u dvorištu Osnovne škole Kiseljak inače koriste učenici dviju kiseljačkih osnovnih škola u kojima se nastava izvodi po različitim nastavnim planovima i programima, hrvatskom i bošnjačkom.

Mi ne spadamo u dvije škole pod istim krovom. Ovdje imamo slučaj triju škola koje koriste zajedničko dvorište kaže ravnateljica OŠ Kiseljak Vitka Grgić. Kako nam je objasnila, kiseljačka osnovna škola djeci bošnjačkih povratnika ustupila je jednu od svojih školskih zgrada kako bi u njoj organizirali nastavu na svome materinskom jeziku.

Problem je što se u tu zgradu iz nama nepoznatih razloga doselila i Srednja strukovna škola Fojnica čiji učenici, uz već navedene, stvaraju dodatne probleme učenicima obiju osnovnih škola kaže ravnateljica Grgić.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 12/06/2007 13:55

Majstore, kad citiras tekst pozeljno je da ostavis i vlastiti komentar, posto vidim da si nov (ako si nov), da bi se znalo sta je poenta teme. Ako ti je bio cilj samo da objavis vijest, onda si je mogao prosljediti i redakciji SA-X portala.

Pozz

Tomislav MO

Post by Tomislav MO » 12/06/2007 13:57

_BosanaC wrote:Majstore, kad citiras tekst pozeljno je da ostavis i vlastiti komentar, posto vidim da si nov (ako si nov), da bi se znalo sta je poenta teme. Ako ti je bio cilj samo da objavis vijest, onda si je mogao prosljediti i redakciji SA-X portala.

Pozz
Jest :thumbup:

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 12/06/2007 14:08

.... To je naša realnost i vjerujte mi svakim danom ovakvih vijesti biće samo više... takva je atmosfera i roditelji kumuju takvim stvarima, obrazovni sistem je katastrofa... i meni je zaista drago što sam išao u isti razred sa djecom svih nacionalnosti....

Apelujem ovim putem ukinimo dvije škole pod jednim krovom to je sramota svih nas... i jedan od uzroka sukoba.... a okrenimo se oko sebe nacionalno homogeni kolektivi su svuda oko nas....

_BosanaC

Post by _BosanaC » 12/06/2007 14:09

uvjek dobar gost wrote:.... To je naša realnost i vjerujte mi svakim danom ovakvih vijesti biće samo više... takva je atmosfera i roditelji kumuju takvim stvarima, obrazovni sistem je katastrofa... i meni je zaista drago što sam išao u isti razred sa djecom svih nacionalnosti....

Apelujem ovim putem ukinimo dvije škole pod jednim krovom to je sramota svih nas... i jedan od uzroka sukoba.... a okrenimo se oko sebe nacionalno homogeni kolektivi su svuda oko nas....
Baci pogled na neke druge teme, ovo je sad ko kruh kako ce tek da bude s nekim novim generacijama...

nokia6170

Post by nokia6170 » 12/06/2007 14:09

sve je ovo posljedica kucnog odgoja.

ovdje treba da odgovaraju roditelji...dobrom novcanom kaznom po dzepu ih raspaliti, da moraju dici kredit za situaciju koja se desila. I to sankcionisati sve ucesnike navedene situacije, odnosno sve roditelje...bilo da se radi o Bosnjacima ili Hrvatima.

Pored roditelja kazniti i nadlezne osobe iz skole koje su dopustile da se ovo desi, odnosno nisu sprijecile da se desi. Opet ponavljam nebitno jel se radi o Bosnjacima il Hrvatima.

Pa da vidimo hocel se opet ovo desiti kad bilo koga drakonski opalis po dzepu i hocel djeca pribjegavati ovakvim situacijama.

Naravno, ovdje nadlezno tuzilatsvo treba da reaguje i procesuira sve aktere ovog dogadjaja, a sud da sankcionise...na nacin da se dobro zamisli bilo ko sljedeci put hocel ovo napraviti.

Djeca su samo refleksija mentalnog stanja svojih roditelja i kazu i rade ono sto se u kuci govori i misli. Uzevsi jos u obzir coporativni aspekt ohrabrivanja medju njima, desilo se sto se desilo.

sinus

Post by sinus » 12/06/2007 14:10

Prije kad smo se tukli u osnovnoj školi nas dvije grupe, nije niko pričao niti aludirao na to da se tučemo na nacionalnoj osnovi, a sad se djeca ne smiju ni potuči, a da se odmah ne ispolitizira sve to :D

Tako nam i treba kad smo djecu razdvojili, jebo ti državu kad muslimani idu u jednu, deset metara razmaka hrvati u drugu školu.....

Tomislav MO

Post by Tomislav MO » 12/06/2007 14:13

nokia6170 wrote:sve je ovo posljedica kucnog odgoja.

ovdje treba da odgovaraju roditelji...dobrom novcanom kaznom po dzepu ih raspaliti, da moraju dici kredit za situaciju koja se desila. I to sankcionisati sve ucesnike navedene situacije, odnosno sve roditelje...bilo da se radi o Bosnjacima ili Hrvatima.

Pored roditelja kazniti i nadlezne osobe iz skole koje su dopustile da se ovo desi, odnosno nisu sprijecile da se desi. Opet ponavljam nebitno jel se radi o Bosnjacima il Hrvatima.

Pa da vidimo hocel se opet ovo desiti kad bilo koga drakonski opalis po dzepu i hocel djeca pribjegavati ovakvim situacijama.

Naravno, ovdje nadlezno tuzilatsvo treba da reaguje i procesuira sve aktere ovog dogadjaja, a sud da sankcionise...na nacin da se dobro zamisli bilo ko sljedeci put hocel ovo napraviti.

Djeca su samo refleksija mentalnog stanja svojih roditelja i kazu i rade ono sto se u kuci govori i misli. Uzevsi jos u obzir coporativni aspekt ohrabrivanja medju njima, desilo se sto se desilo.
Nulta tolerancija, ha? Moguće da bi to donijelo poboljšanje. :thumbup:

Maraschino
Has thanked: 344 times
Been thanked: 212 times

Post by Maraschino » 12/06/2007 14:15

ovo je uzasno :x :x

djecu razdvajati,sta ocekivati u buducnosti kada ih se sada ovako vaspitava i namece razdvajanje :x ]

nisu to djeca,to roditelji jos ratuju ali preko djece :(

_BosanaC

Post by _BosanaC » 12/06/2007 14:17

Maraschino wrote:ovo je uzasno :x :x

djecu razdvajati,sta ocekivati u buducnosti kada ih se sada ovako vaspitava i namece razdvajanje :x ]

nisu to djeca,to roditelji jos ratuju ali preko djece :(
Jbg kad moze svako biti roditelj :oops:

Bog ocito ima jako cudan smisao za humor :roll:

jugoistocnjak

Post by jugoistocnjak » 12/06/2007 14:22

Kod nas bas prica i ubjedjivanje ne pomazu. Znaci opali po dzepu.
Naravno da roditelji snose ogromnu odgovornost za ovakve napade.
Nisam cuo da je neko za ovakve stvari odgovarao.

Majjah

Post by Majjah » 12/06/2007 14:27

Ne znate pozadinu ovog slucaja! :)
Dakle, radi se o tome da je nekoliko djece hrvatske nacionalnosti par dana provociralo svoje vrsnjake iz ,,bosnjacke'' skole parolama noz, zica, srebrenica i slicnim glupostima! Par ovih starijih (ali bukvalno stariji jer su u svaki razred isli 2X :) ) su uhvatili par tih mangupcica i stavili im do znanja da ne podrzavaju takvo neukusno prepucavanje! :D Ovdje su zakazali i roditelji, ali i vlasti! Isticanje cinjenice da je ,,zrtva'' dijete poginulog branitelja ima samo za cilj da se podignu tenzije i da se polako ponovo progura prica o ugrozenosti Hrvata, ovog puta cak i u ,,hrvatskom'' kiseljaku! Niko od tih nece ni spomenuti da je vecina npr. kiseljackih taksista koji sad vozaju tu djecu bila u zloglasnoj Cominoj jedinici zbog kojih sigurno u toj skoli ima i bosnjackih ucenika kojima fali po neko iz blize familije i to zbog zlodjela tog Come i njegovih ,,branitelja'', zbog kojih on sad lezi u KP Zenica!!

Drvosjeca iz Dejcica

#13 Re: Skupina učenika Bošnjaka pretukla učenika hrvatske nacio

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 12/06/2007 14:27

Optimus_Prime wrote:Skupina učenika Bošnjaka pretukla učenika hrvatske nacionalnosti
Opet ugrozeni. Ako vozac Bosnjak svojim autom napravi sudar, jel se to isto tretira kao atak na Hrvate u BiH?
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 12/06/2007 14:36, edited 1 time in total.

Tomislav MO

Post by Tomislav MO » 12/06/2007 14:34

Majjah wrote:Ne znate pozadinu ovog slucaja! :)
Dakle, radi se o tome da je nekoliko djece hrvatske nacionalnosti par dana provociralo svoje vrsnjake iz ,,bosnjacke'' skole parolama noz, zica, srebrenica i slicnim glupostima! Par ovih starijih (ali bukvalno stariji jer su u svaki razred isli 2X :) ) su uhvatili par tih mangupcica i stavili im do znanja da ne podrzavaju takvo neukusno prepucavanje! :D Ovdje su zakazali i roditelji, ali i vlasti! Isticanje cinjenice da je ,,zrtva'' dijete poginulog branitelja ima samo za cilj da se podignu tenzije i da se polako ponovo progura prica o ugrozenosti Hrvata, ovog puta cak i u ,,hrvatskom'' kiseljaku! Niko od tih nece ni spomenuti da je vecina npr. kiseljackih taksista koji sad vozaju tu djecu bila u zloglasnoj Cominoj jedinici zbog kojih sigurno u toj skoli ima i bosnjackih ucenika kojima fali po neko iz blize familije i to zbog zlodjela tog Come i njegovih ,,branitelja'', zbog kojih on sad lezi u KP Zenica!!
Uglavnom, zaslužili su degenek i još su dobro prošli? :roll:

Optimus_Prime

Post by Optimus_Prime » 12/06/2007 14:41

Bosanac ja sam nov,al da sam vama ovu vijest proslijedio ne bi je nikad stavili na portal.A, ljudi pa bolje je sto puta da su razdvojene škole,da zajedno idemo bilo bi još gore.Ne bi se mogli dogovoriti o povijesti o jeziku,još nešto što nijedan medij iz BiH nije objavio ovu vijest.Normalno da su Hrvati ugroženi,prije rata je u Sarajevu živjelo 18% Hrvata,a sada živi manje od 2%,pa Banja Luka,tu je isto bilo bar 10%,a sad nema ni 0,5%.

nokia6170

Post by nokia6170 » 12/06/2007 14:42

Nebitni su motivi. Kod nas i problem nastaje sto svak daje sebi za pravo da odredjuje sta je istina sta nije, sta je pravda sta nije, ko je kriv ko nije itd.

Otpocetka se stvari pogresno rezonuju....ako je i bilo vrijedjanja NOZ ZICA SREBRENICA od strane Hrvata...onda su Bosnjacki roditelji sa tom svojom djecom trebali napraviti demonstracije ispred policijske stanice i demonstrirati sve dok policija ne preduzme radnje i ne pokrene istragu u saradnji sa tuzilastvom ko su lica koja sire vjersku i nacionalnu mrznju (sto je kaznjivo prema Krivicnom zakonu Federacije BiH).

Ali ne, lakse je pricati i huskati po kucama, i onda odjednom izlijev bijesa i krvi na ulici ili skoli, sa opravdanjem ONI su NAS provocirali.

I opet dodjemo na RODITELJE. Tvrdim da su roditelji ovdje glavni krivci svih losih stvari, a da su djeca samo instrumenti njihovih misli i rijeci.

Djeca nisu krivicno odgovorna, ali roditelji odgovaraju krivicno za svoju djecu.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 12/06/2007 14:48

........Šta reći a neponoviti se....

Roditelji ,odnosno kućni odgoj ............. 0 poena
Obrazovni sistem................................ 0 poena
Prosvetni radnici.................................. 1 poen
direktori osnovnih i srednjih škola su uglavnom pripadnici nacionalnih stranaka...... šta očekivati.... od njih nego da djeluju kao kamen oko vrata......

nokia6170

Post by nokia6170 » 12/06/2007 14:52

Za optimusa:

koristis jednu individaulnu situaciju da bi napravio generalan stav o necemu.

Sticem dojam da to zlonamjerno radis, bez ikakvih objektivnih referenci.

Skreces sa teme, zaista konkretne teme, koja ima i svoje uzroke i aktere i posljedice. Sve troje je vrlo jednostavno definisati i istraziti.

Ako si postirao temu, zaista konkretnu temu ovdje i ocekujes da cujes misljenja forumasa, onda se drzi zadate teme, a nemoj skretati sa nekom generalnom pricom o ugrozenosti, broju i ostalim statistickim aspektima Hrvata u Bosni i Hercegovini.

Iz ovog sto ti govoris, kada je konkretna tema u pitanju, a koju si ti sam postirao..ja samo izvlacim zakljucak da ti podrzavas APARTHEJD I SEGREGACIJU u skolama sa vrlo neargumentovanim obrazlozenjem.

Tvoj stav ti ga dodje isto kao i stav bijelaca u pogledu crnaca spocetka i sredinom proslog vijeka u SAD-u gdje je vladalo misljenje da bijelce i crnce ne treba mijesati. To misljenje je bilo dominantno medju bijelcima i podrzavano kao zdrav rezon. Danas je drugacija situacija u SAD-u, gdje ljudi vide da sve sto je dominantno ne znaci i da je zdravo i humano.

Zapitaj se malo jel ti zdrav rezon u glavi. Jel i dalje mislis da crnic i bijelci ne treba da sjede u istim skolskim klupama?

Majjah

Post by Majjah » 12/06/2007 15:00

Optimus_Prime wrote:Bosanac ja sam nov,al da sam vama ovu vijest proslijedio ne bi je nikad stavili na portal.A, ljudi pa bolje je sto puta da su razdvojene škole,da zajedno idemo bilo bi još gore.Ne bi se mogli dogovoriti o povijesti o jeziku,još nešto što nijedan medij iz BiH nije objavio ovu vijest.Normalno da su Hrvati ugroženi,prije rata je u Sarajevu živjelo 18% Hrvata,a sada živi manje od 2%,pa Banja Luka,tu je isto bilo bar 10%,a sad nema ni 0,5%.
Zato sto ovo i nije nikakva vjest!! Znam sve detalje tog dogadjaja, taj malac sto je fasovao je sa jos 4-5 provocirao i maltretirao slabije od sebe par dana! Ovi su se pozalili svojoj ,,raji'' par njih se skupilo i uhvatili ove mangupcice i isprebijali ovog jednog! I glupost je da ih je bilo 20, nij eni pola od toga! Meni su u osnovnoj jednom tako jebavali svu familiju, ja fino dovedem par raodjaka, oni ih izmlate i mirna Bosna! :D Ovo se svakodnevno desava, sta sad hoces od ovog da pravis slucaj za Haag??
A sto se tice tih postotaka Hrvata, kad bi vam lijepo uzeli domovnice i kad bi na BIH gledali kao na svoju prvu domovinu, ne bi autobusi za Zagreb bili puni! Jedno je koliko vas ima, drugo je pitanje jeli vas neko tjerao da se i 12 god iza rata iseljavate?? OK, za Posavinu i Krajinu svi znamo, ali sta za miloga Boga Sarajevo spominjes u tom kontekstu?? Pa sad i Kiseljak?? Problem je sto je u svijesti Hrvata Kiseljak ,,hrvatski'' iako je na opstini prije rata zivjelo vise Bosnjaka, koji su se vratili u sva okolna sela i par njih u grad! Kada se ta djeca kod kuce tako odgajaju, onda je logicno da oni tu djecu Bosnjake tu smatraju ,,stranim tijelom''!! Ovdje treba mlo vise dijaloga, a ne ovih huskackih metoda koje poteze ova ravnateljica i autor ovog clanka! Meni je iskreno zao sto se ovo desava, ali me jos vise nervira ovakav ton u objavljivanju ovakvih senzibilnih informacija koje stvaraju jednu pogrsnu sliku o stanju i dogadjaju! Hajd ti skupi svoju raju pa mene zajebaji, hoces li se onda cuditi kad ti ja posaljem par momaka jacih od vas da vas izmlate?? :D

Majjah

Post by Majjah » 12/06/2007 15:08

nokia6170 wrote:Nebitni su motivi. Kod nas i problem nastaje sto svak daje sebi za pravo da odredjuje sta je istina sta nije, sta je pravda sta nije, ko je kriv ko nije itd.

Otpocetka se stvari pogresno rezonuju....ako je i bilo vrijedjanja NOZ ZICA SREBRENICA od strane Hrvata...onda su Bosnjacki roditelji sa tom svojom djecom trebali napraviti demonstracije ispred policijske stanice i demonstrirati sve dok policija ne preduzme radnje i ne pokrene istragu u saradnji sa tuzilastvom ko su lica koja sire vjersku i nacionalnu mrznju (sto je kaznjivo prema Krivicnom zakonu Federacije BiH).

Ali ne, lakse je pricati i huskati po kucama, i onda odjednom izlijev bijesa i krvi na ulici ili skoli, sa opravdanjem ONI su NAS provocirali.

I opet dodjemo na RODITELJE. Tvrdim da su roditelji ovdje glavni krivci svih losih stvari, a da su djeca samo instrumenti njihovih misli i rijeci.

Djeca nisu krivicno odgovorna, ali roditelji odgovaraju krivicno za svoju djecu.
Da, lako je sad ovo ovako rezonovati! Al ti stavrno kao da nikad nisi bio djete?? :-) Cuj demonstracije roditelja?? Zar stvarno mislis da je iko od te bosnjacke djece to prijavio svojim roditeljima?? Nije, jer vecina njih i sa bosnjacke i sa hravtse strane se vidjaju i poslije nastave, igraju nogometa, igraju igrica u internet clubu i slicno! Znaju i bosnjacka i hrvatska djeca da je problem smo u par tih mangupa SA OBJE strane koji su se sad pomarisali, ovaj jedan fasovao, i sad nakon sto je dobio ono sto je i trazio dize se prasina oko toga kao da smo u izbornoj godini! :D

Black swan

Post by Black swan » 12/06/2007 15:11

sinus wrote:Prije kad smo se tukli u osnovnoj školi nas dvije grupe, nije niko pričao niti aludirao na to da se tučemo na nacionalnoj osnovi, a sad se djeca ne smiju ni potuči, a da se odmah ne ispolitizira sve to :D

Tako nam i treba kad smo djecu razdvojili, jebo ti državu kad muslimani idu u jednu, deset metara razmaka hrvati u drugu školu.....
hehe :D:D:D tako su mene jednom nalemali i prešli preko mene autom :D:D:D hrvati i nije bilo u vijestima a kad pero prijeko pogleda jovu onda je to novinska vijest

možda bi i novine trebale početi ignorirati dječje gluposti :D:D:D
dok ne bude mrtvih u tuči :-)

Zavatoni
Has thanked: 4 times

Post by Zavatoni » 12/06/2007 15:12

Optimus_Prime wrote:Bosanac ja sam nov,al da sam vama ovu vijest proslijedio ne bi je nikad stavili na portal.A, ljudi pa bolje je sto puta da su razdvojene škole,da zajedno idemo bilo bi još gore.Ne bi se mogli dogovoriti o povijesti o jeziku,još nešto što nijedan medij iz BiH nije objavio ovu vijest.Normalno da su Hrvati ugroženi,prije rata je u Sarajevu živjelo 18% Hrvata,a sada živi manje od 2%,pa Banja Luka,tu je isto bilo bar 10%,a sad nema ni 0,5%.
Principijelno udaraš na pogrešna vrata jer očigledno ne stoji to što pričaš, a iz razloga što npr. ne znaš ko su vlasnici ovog sajta.

Hrvati jesu ugroženi zbog velikog umanjenja broja stanovnika u BiH, a ko je kriv za tu situaciju - e pa tu su otvorena vrata za širu polemiku, na kraju koje će se zaključiti da je vođstvo Hrvata u BiH najmanje čisto u toj priči od svih. I sve zbog uskih pojedinačnih interesa ili ako hoćeš interesa male zapadno-hercegovačke zajednice Hrvata u BiH.

Što se tiče komentara na incident, neću bezveze ponavljati stvari jer se u potpunosti slažem sa nokiom.

Optimus_Prime

#23 Nokia

Post by Optimus_Prime » 12/06/2007 15:12

Nokia,normalno da ne podržavam aparthejd i segregaciju,ali ovdje se radi o BiH,ne o SAD-u,a druga stvar to nije izolirani incident,bilo ih je još na desetine,a ja pošto znam da ću ban dobit, jer ovo je očigledno jednonacionalni portal,probati da kažem još koju riječ.Ja sam Hrvat iz BiHi volim svoju zemlju kakav bi ja bio čovjek kad je ne bi volio,al problem je što se kod nas sve okreće na nacionalizam samo ako netko brani svoju naciju.Kako vi ljudi očekujete,lijepo vas molim da zajedničke škole funkcioniraju,pa Bošnjak koji je izgubio oca ili nekog drugog u ratu od strane Hrvata ne želi učiti o HVO-u,ili obrnuto,samo će dolaziti do neizbježnih sukoba,ja kao Hrvat ne želim u školi učiti kako je samo jedna strana dobra,a ove druge su samo protiv BiH,normalno je da nijedan od nas to ne želi,ja nikad neću govoriti lahko,mehko,a to ne želi ni jedan Srbin.Ja znam sad da će me svi prozvati nacionalistom samo zato što branim svoje,ja ponavljam mrzim nacionaliste,ti su samo loše donijeli BiH.

mostarac

#24 Re: Nokia

Post by mostarac » 12/06/2007 15:15

Optimus_Prime wrote:Nokia,normalno da ne podržavam aparthejd i segregaciju,ali ovdje se radi o BiH,ne o SAD-u,a druga stvar to nije izolirani incident,bilo ih je još na desetine,a ja pošto znam da ću ban dobit, jer ovo je očigledno jednonacionalni portal,probati da kažem još koju riječ.Ja sam Hrvat iz BiHi volim svoju zemlju kakav bi ja bio čovjek kad je ne bi volio,al problem je što se kod nas sve okreće na nacionalizam samo ako netko brani svoju naciju.Kako vi ljudi očekujete,lijepo vas molim da zajedničke škole funkcioniraju,pa Bošnjak koji je izgubio oca ili nekog drugog u ratu od strane Hrvata ne želi učiti o HVO-u,ili obrnuto,samo će dolaziti do neizbježnih sukoba,ja kao Hrvat ne želim u školi učiti kako je samo jedna strana dobra,a ove druge su samo protiv BiH,normalno je da nijedan od nas to ne želi,ja nikad neću govoriti lahko,mehko,a to ne želi ni jedan Srbin.Ja znam sad da će me svi prozvati nacionalistom samo zato što branim svoje,ja ponavljam mrzim nacionaliste,ti su samo loše donijeli BiH.
a da shutiramo predmet istorija/povijest iz skole i da djeca nastavu jezika pohadjaju na kojem hoce jeziku, a sve ostale predmete da slusaju zajedno svi ti problemi koje navodis bi nestali :)

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 12/06/2007 15:16

Mi više nismo objektivni mediji su nas toliko zatrovali... pa sam pogled na postove..... užas...

Svi pravdaju odvojene škole a koa zalažu se za nešto lijepo..... aparthejd u školstvu a nadate se "bolonjskom" procesu... nama treba jedan drugi proces i to što prije...
Treba ogledala djeliti besplatno... da se bar jednom dnevno pogledamo i vidimo jesmo li to zasita mi.???!!!??::: :(

Locked