Štop svjetla, sprejevi?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
malizeleni

Post by malizeleni » 11/06/2007 15:05

Jedna alternativa je da kupis orginal, zatamnjene stopke.

Druga alternativa je da odes na odpad, i kupis stopke za tvoje auto, ili polovne.

Treba ti crni lak. Sprejash sa razdaljine od 30-50cm. Mozes sprejati s vanjske \ unutrasnje strane.

Sprej s vanjske je jednostavniji, i losije izgleda. S unutrasnje ces najvjerovatnije morati odvajati plastiku od kucista, sprejat, pa onda opet ljepiti.

Slika je malena, ne moze se povecati na zalost, ali meni izgleda kao da je samo dio stopke zatamnjen, rikverc svijetlo ili nesth.

nineac

Post by nineac » 11/06/2007 15:59

I probaj zatamniti po mogucnosti toliko da kada malo jaca kisica krene padati niko te nevidi ozada, posebno na auto-putu!
Ja bi te sprejeve za stope zakonski zabranio :x

Bobi
Forum administrator
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Post by Bobi » 11/06/2007 16:14

Ma samo ti zatamni stope :D pusti sta nineac pishe :P...sto onaj iza tebe mora da zna kad ti kochish ... :lol: .

Mislilac

Post by Mislilac » 11/06/2007 16:25

Tjuning.... :? :? :?

Najbolje nemoj raditi ništa. Ostavi se čorava posla.

OT: Jednom sam gledao nekog momka kako sprejem s vanjske strane to radi, čisti hand-made. Meni to izgleda loše...

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 11/06/2007 16:58

Mores je farbat kolko god hoces, mores i sebe i nju naopako okrenut, al fabia je fabiJa :)

Kad skupis para kupi bmw-a i vozaj se ko insan dotad suti :D

Bobi
Forum administrator
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Post by Bobi » 11/06/2007 17:05

Naime, čime ja mogu postići da ovako zatamnim štopke

...jok...nineac je pitao... :D .Zatamnjivanje zadnjih svjetala je krshenje gomile propisa al sta nas boli ona stvar sto ces ti nekog, mene,nineac,malogzelenog, zoom66 :D,Lace(kad se oslobodi straha od voznje) ugroziti u saobracaju to je najmanja briga....:D.

Mislilac

Post by Mislilac » 11/06/2007 17:11

Fabiji ništa ne fali. Škoda je to.... A BMW vozaju svakakvi tipov...

A ja dadoh savjet. Hend mejd, pa šta bude. Zaštitiš krep trakom ili seletejpom ono što nećeš sprejat, i opeti... Po uputstvu.

Al' to što radiš, fakat kršiš zakon...

Eh, da hoće tehnički pregled uskoro postati PRAVI tehnički pregled...

nineac

Post by nineac » 11/06/2007 17:25

Pitat cu te boki kad te neko sustigne po magli sa nekakvim kamionom sta mislis o zatamnjivanju stop svjetala!
Druga stvar, da nasa policija radi svoj posao kako treba odma te mogu iskljuciti iz saobracaja. Toplo se nadam, kada odsprejas stope da ce te iskljuciti iz saobracaja i naplatiti najvecu mogucu kaznu za to. Koji si ti faktor da ugrozavas tudje zivote. Boli me k... sto ti nevodis racuna o svojoj glavi, ali treba da neko zaljepi u tebe sa djetetom u auto, da unistis necije zivote, jos da taj neko ispadne kriv zato sto ti imas nekih neizljecenih kompleksa iz puberteta.
Da se razumijemo, ako kupis tamne stope nekog poznatog proizvodjaca tipa Hella, Bosch, Valeo, koje zadovoljavaju sve zakonske norme onda OK, ali brate dragi ako ih odsprejas toplo se nadam da ce te iskljuciti iz prometa!
I da pogrjesio si gdje ces traziti savjete, savjeti tog tipa se traze od djece koja imaju 12 godina i sprejaju svjetla na biciklima jer jos nisu sazrela da mogu shvatiti sta znaci "vidjeti i biti vidjen" :x

CHICAGO

NE SLUSAJ OVE GLUPE SAVJETE...

Post by CHICAGO » 11/06/2007 17:45

u USA ima sprej koji kosta $15 (sa tim sprejom mozes ofarbati stope od 10 auta)...
Zove se Blackout Spray...

ja sam ga koristio na svom proslom autu... sprej nije permanentni, znaci ako ti se ne svidi (alkohol u ruke i malo protrljas i sprej silazi ko' od sale)

i plus sprej dobro zatamni stop svijetla ali sloj koji direktno dodiruje plastiku od stop svjetala ima neku polimersku supstancu - i onda kada pritisnes kocnicu stop svijetla se vide HAMAN kao i da nisu ofarbana/zatamnjena...

salihh

Post by salihh » 12/06/2007 11:22

nineac wrote:Pitat cu te boki kad te neko sustigne po magli sa nekakvim kamionom sta mislis o zatamnjivanju stop svjetala!
Druga stvar, da nasa policija radi svoj posao kako treba odma te mogu iskljuciti iz saobracaja. Toplo se nadam, kada odsprejas stope da ce te iskljuciti iz saobracaja i naplatiti najvecu mogucu kaznu za to. Koji si ti faktor da ugrozavas tudje zivote. Boli me k... sto ti nevodis racuna o svojoj glavi, ali treba da neko zaljepi u tebe sa djetetom u auto, da unistis necije zivote, jos da taj neko ispadne kriv zato sto ti imas nekih neizljecenih kompleksa iz puberteta.
Da se razumijemo, ako kupis tamne stope nekog poznatog proizvodjaca tipa Hella, Bosch, Valeo, koje zadovoljavaju sve zakonske norme onda OK, ali brate dragi ako ih odsprejas toplo se nadam da ce te iskljuciti iz prometa!
I da pogrjesio si gdje ces traziti savjete, savjeti tog tipa se traze od djece koja imaju 12 godina i sprejaju svjetla na biciklima jer jos nisu sazrela da mogu shvatiti sta znaci "vidjeti i biti vidjen" :x

nineac, potpuno se slazem... fakat ne kontam ovu nasu policiju... kaznjavaju za sve i svasta, ali grmalji s ofarbanim svjetlima vozaju ok.... fakat, trebalo bi napraviti zakon da u slucaju da spucas ovakvo auto otpozada nikako nisi kriv jer je auto ocigledno tehnicki neispravno...

malizeleni

Post by malizeleni » 12/06/2007 15:33

Joj i ova tema skrenu maksimalno. Zivim u Norveskoj, i svake 2 godine auto mora proci tehnicki test, gdje testiraju manje vise sve, od podvozija, kocnica, do osvjetljenja, izduvnih gasova i jos stotinu kojekakvih gluposti. Ako nadju greske, i iste se ne isprave u roku od mjesec dana, gubis tablice. Tako jednostavno. Jos nijednom mi nisu prigovorili za zatamnjene stopke. Stopke su zatamnjene s unutrasnje strane crnim lakom. Sem sto su malo tamnije, nema nikakve razlike u vidljivosti signala.

nineac

Post by nineac » 12/06/2007 15:42

malizeleni wrote:Joj i ova tema skrenu maksimalno. Zivim u Norveskoj, i svake 2 godine auto mora proci tehnicki test, gdje testiraju manje vise sve, od podvozija, kocnica, do osvjetljenja, izduvnih gasova i jos stotinu kojekakvih gluposti. Ako nadju greske, i iste se ne isprave u roku od mjesec dana, gubis tablice. Tako jednostavno. Jos nijednom mi nisu prigovorili za zatamnjene stopke. Stopke su zatamnjene s unutrasnje strane crnim lakom. Sem sto su malo tamnije, nema nikakve razlike u vidljivosti signala.

Ja zivim u americi i nemoras proci tehnicki pregled, ali jos nisam vidio da je neko osprejo stop svjetla, bez obzira sto moze kupiti sprej za 10 dolara.
Fazon je sto te policajac moze zaustaviti ako ON ocjeni da stop svjetla nemaju tu funkciju, jer na to ima diskreciono pravo.
Inace, u Alabami kao i u mnogim americkim drzavama nemoras proci nikakav tehnicki, dok se u nekim drzvama samo vrsi testiranje izduvnih gasova. Ali, 99.9% ljudi vozi tehnicki ispravno autojer su svjesni sta znaci tehnicka ispravnost, a drugo, niko nece da ostane na cesti jer slep sluzba je skuplja od bilo kakve popravke.
Stoga, ja bi upravo ovakve budalastine, kao sto je sprejanje stop svjetala zbaranio zakonski dok neizgradimo svjest o sigurnoj voznji.
I da, ljeti to moze proci, ali sta kada dodje bosanska zima, sa maglom izmedju Sarajeva i Zenice, gdje 5% manja iluminacija stop svjetla moze znaciti razliku izmedju zivota i smrti!
Da se razumijemo, nema nista protic stop svjetala koja su zatamnjena tvornicki od strane proizvodjaca ili takva naknadno kupljena.

sekretar

Post by sekretar » 13/06/2007 08:52

Fuj...

Mrzim kada mi se uvali neko s takvim svjetlima. Skoro se ne zabih u jednog GolF(uuuj) dvojka. Nista ljepse nego kociti pri 130 - 140 na autoputu.

Karabaja

Post by Karabaja » 13/06/2007 09:48

papanluk

Post Reply