USKORO!! Obavještenje o tender ponudi za kupovinu dionica

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
Hastor

USKORO!! Obavještenje o tender ponudi za kupovinu dionica

Post by Hastor » 24/05/2007 11:31

Strpljivi razumni pametni bi trebali da dobro razmisle o ovome sto cu sad da napisem u daljnjem tekstu.
Radi se o firmi Energoinvest TAT d.d. Sarajevo (simbol: ETATRK1)
firma je podcjenjene 100%
Direktor firme N.Č. sa jos trojcom direktora(proizvodnjr,kontrole i konstrukcionog biroa)te firme su pozvani na razgovoru u Sloveniji tj. od vecinskog... STRENIA d.d.Ljubljana.
Tu se nesto dobro suskalo!!!
Hammer iz velike britanije je 100% vlasnik te vec navedene STRENIE iz slovenije.

Jako primamljivo! :-?
Sta vi mislite? 8-)
Bice jos tu s moje strane korisni informacija samo se bojim da vam nabude vec tad kasno.
Pare pare pare :-) mojoj dusi napacenoj sam pare fale,pare kuckaju pare zveckaju bilo kakve da su samo nek su pare..

*mima*

Re: USKORO!! Obavještenje o tender ponudi za kupovinu dionic

Post by *mima* » 24/05/2007 11:43

Hastor wrote:Strpljivi razumni pametni bi trebali da dobro razmisle o ovome sto cu sad da napisem u daljnjem tekstu.
Radi se o firmi Energoinvest TAT d.d. Sarajevo (simbol: ETATRK1)
firma je podcjenjene 100%
Direktor firme N.Č. sa jos trojcom direktora(proizvodnjr,kontrole i konstrukcionog biroa)te firme su pozvani na razgovoru u Sloveniji tj. od vecinskog... STRENIA d.d.Ljubljana.
Tu se nesto dobro suskalo!!!
Hammer iz velike britanije je 100% vlasnik te vec navedene STRENIE iz slovenije.

Jako primamljivo! :-?
Sta vi mislite? 8-)
Bice jos tu s moje strane korisni informacija samo se bojim da vam nabude vec tad kasno.
Pare pare pare :-) mojoj dusi napacenoj sam pare fale,pare kuckaju pare zveckaju bilo kakve da su samo nek su pare..

Ne kontam...... :roll:

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Post by karanana » 24/05/2007 11:57

Ja. Fakat nisam siguran sta je tu primamljivo. Jeli ETAT sklopio neki dobar posao? Ok, 3 direktora se sastala i otisla na sastanak kod gazdi Slovenaca. Sta mi to govori? Sta je Hammer? Sta rade? Cime se bave? jeli planiraju angazovati ETAT na necemu? Mozda si ti i u pravu, ne znam ja ali jednostavno ne vidim neki dobar finansijski pokazatelj zasto je ETAT podcijenjen 100%. Ili imas dosta njihovih dionica pa hoces da podignes potraznju i cijenu za njima pa da hin nekom turis?

Hastor

Post by Hastor » 24/05/2007 12:38

Dionica nemam u ETAT-u firma
STRENIA je firma koja se bavi proizvodnjom gradzevinski masina i navodno nemogu da ovosje u proizvodnju tako da su slucajno ili vec kako naletjeli na ETAT koja im u svakom pogledu odgovara.Delegati STRENIE su bili tu i gledali sve prostorije koje posjeduje ETAT i vjerovatno im je sve to pozitivno djelovala dok su pozvali te vec navedene direktore tamo njima u posjetu.
Navodno oni bi dio proizvodnje prebacili ETAT-u jer nemogu sve da stignu. ali sta je mali problem najvjerovatnije to sto ETAT ima puno dionicara i svakim danom sve je vise dionicara na izvodu. svako njihove u ovom slucaju ulaganje bi bilo sa njihove strane promasena investicija apsolutno skroz,podizanje kapitala tj. dionica dionicarima stranim van svak pameti..
Zato mislim da ce prije toga biti Obavjest o kupovini dionica ETAT jer oni se moraju na taj nacin osigurati da bi ulagali.
Nesto slicno kao sto je Koprom Handelsgesellschaft m.b.H iz austrije uradila sa ABS bankom
mislim bezze primjer
Hammer je isto firma iz velike britanije koja se bavi proizvodnjom gradzevinski masina mislim HAMMER taj je u ovoj prici je najbitnije on je pokretac svega toga i STRENIE i ako bog da ETAT

Razumijes li sada ista?

senadd

Post by senadd » 24/05/2007 15:19

Drug,uzmimo da si "prijateljski "nastrojen i da jaranima želiš dobro,pa si dao ovu informaciju.
1.Tat je tač za sada i potrajat će ovako,jer nemaju čime raditi,a ulema je otišla.
2.Zasad ko ozbiljno računa na ETETRK1 NEKA ČEKA OKO 5 kM,a ostalo je igra.
3.Glavno za sve.....
Ko je pratio kako se radi vidjet će da kad se raspiše tender za isisavanje raje,smanji se vrijednost,malo pričeka,onda Taj bubne 2x veču vrijednost,koja naizgled bude dobra,jame sve od raje,a potom dionice narastu za 20 x.
Koga interesuje neka provjeri dionice bar dvije firme koje su tako prodate.
Savjet:nedajmo da nas ogule...

Post Reply