Novi chat ili šta već...

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
Ddur

#1 Novi chat ili šta već...

Post by Ddur » 20/05/2007 16:49

Ja sam bio na ovom novom siteu

http://www.mypartyfusion.com

i probao.
Imaju zanimljivu vrstu chata gdje vidiš avatare ljudi sa kojima pričaš, a uz to slušate muziku, plešete itd...

Malo promjene u odnosu na msn
8)

paparazzi

Post by paparazzi » 20/05/2007 16:55

jes', jes', i ja sam ga probao, ko' neki south park chat :D
mozes i asikovat' i slati poljupce, plesat, itd. :-) novitet sto jest jest...
sad ce "zivinice dernek" (u 17 sati), ona emisija "vidimo se u zivinicama" sto ide na radio sarajevu, izgleda da mozes i njih izabrat kad biras muziku na party-ju...
8-)
Last edited by paparazzi on 20/05/2007 16:59, edited 2 times in total.

pljuskavice

Post by pljuskavice » 20/05/2007 16:55

Bila i ja... Registrovana, imam već nekih 6000 bodova :D
Ma super je, pogotovo kad ti počnu upadati na parti.

Meni sinoć bilo osmero :-)

Ledena Princeza

Post by Ledena Princeza » 20/05/2007 23:16

Moj malac se taman odvikao od Bite Fighta i OGamea (uz pomoć vas, cijenjeni gameri), kad evo - ovo se pojavilo.
Oni (razred) istovremeno vise i na msn-u i na ovome. Preko msn-a se dogovaraju ko će otvoriti party, a onda idu svi na taj party.

Pa skaču... :shock:

Iskreno, meni to inače nije jasno, pola dana su u školi, a kada dođu kući svi lete na chat, kao da se nisu vidjeli danima. :roll:

hitman05

Post by hitman05 » 21/05/2007 09:06

Ovisnici - ljudi slabog uma. Trazili ste "zapad", "zapad" ce te i dobiti.

Ddur

Post by Ddur » 21/05/2007 18:19

Ledena Princeza wrote:Moj malac se taman odvikao od Bite Fighta i OGamea (uz pomoć vas, cijenjeni gameri), kad evo - ovo se pojavilo.
Oni (razred) istovremeno vise i na msn-u i na ovome. Preko msn-a se dogovaraju ko će otvoriti party, a onda idu svi na taj party.

Iskreno, meni to inače nije jasno, pola dana su u školi, a kada dođu kući svi lete na chat, kao da se nisu vidjeli danima. :roll:
ma no sikiriki princezo...oni preko chata rade zadace.. :D :D

Ledena Princeza

Post by Ledena Princeza » 21/05/2007 23:09

Ddur wrote:
Ledena Princeza wrote:Moj malac se taman odvikao od Bite Fighta i OGamea (uz pomoć vas, cijenjeni gameri), kad evo - ovo se pojavilo.

ma no sikiriki princezo...oni preko chata rade zadace.. :D :D
Evo u novom Globusu dossier:
Djeca digitalnog doba
Čudo generacije y: Uče preko interneta, druže se na chatu, igraju PlayStation, slušaju iPod - sve u isto vrijeme

Govore o pojavi koja zabrinjava roditelje (a ne bi trebala) širom planete - djeci koja rastu uz nove tehnologije i postaju svakodnevno vwezana uz njih. Međutim, milenijska generacija samo na drugačiji način percipirainformacije i usvaja znanja.

Nova generacija, današnja djeca i tinejdžeri su multitasking - rade više radnji u isto vrijeme, za razliku od nas koji smo monotasking - radimo samo jednu stvar, inače bi bili pod stresom. Npr. kada učimo usmjereni smo samo na tu radnju; generacija y uči intuitivno i nelinearno, dok mi učimo racionalno, linearno, informacije usvajamo jednu po jednu.

Informatička tehnologija uz koju odrastaju današnja djeca omogućava dvosmjernu komunikaciju te izbor različitih puteva dolaska do informacija, pa razvijaju dinamičnost i aktivnu uključenost djeteta - nasuprot konvencionalnim medijima poput knjige koji su statični, stvaraju dojam da je sve jednako važno, omogućavaju samo jednosmjernu komunikaciju i jedan jedini put dolaska do informacija, pa razvijaju pasivnost.

Tekst govori i o tome kako će tradicionalna škola ubrzo postati deplasirana i nekorisna za novu generaciju. Današnji sedmogodišnjaci više ne žele učiti u školi jer su superiorni i školi i nastavnicima

(Tekst još nije postavljen u e-formi, ali mislim da će biti za par dana kad im izađe novi broj)

Post Reply