Parlament ili sajmište???!!

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
pretorianxxl

Parlament ili sajmište???!!

Post by pretorianxxl » 19/04/2007 20:07

Ne znam za ostale, ali po meni je jedan od simbola države i Parlament iste. Ali kada služba zajedničkih poslova Parlamenta daje salu parlamenta za održanje Konferencije o raku dojke, onda se malo treba zapitati o tome da li tak simbol svima znači isto. Apsolutno mi je drago da se takva stvar odvija u Sarajevu i to je jako bitno za ovaj grad, ali zar to treba da se održava u zgradi DRŽAVNOG PARLAMENTA???? U onoj sali u kojoj je donešena Rezolucija o suverenosti ove države u oktobru 1991 g.
Da li bi, da ne idemo predaleko, Hrvati dali Veliku salu Sabora ili u Srbiji salu u Belom dvoru za bilo šta drugo ??! Čisto sumnjam!!! Kod nas sve može, samo daj da malo čvaknemo sa strane!!!

Predlažem odgovornim da razmisle o održavanju Sajma namještaja ili građevinskih mašina u Parlamentu, a potom i Festival meda i pčela!!! Možda ih bar pčele otjeraju od onoga čega nisu dostojni!!!

Eshek

Re: Parlament ili sajmište???!!

Post by Eshek » 19/04/2007 20:23

pretorianxxl wrote:Ne znam za ostale, ali po meni je jedan od simbola države i Parlament iste. Ali kada služba zajedničkih poslova Parlamenta daje salu parlamenta za održanje Konferencije o raku dojke, onda se malo treba zapitati o tome da li tak simbol svima znači isto. Apsolutno mi je drago da se takva stvar odvija u Sarajevu i to je jako bitno za ovaj grad, ali zar to treba da se održava u zgradi DRŽAVNOG PARLAMENTA???? U onoj sali u kojoj je donešena Rezolucija o suverenosti ove države u oktobru 1991 g.
Da li bi, da ne idemo predaleko, Hrvati dali Veliku salu Sabora ili u Srbiji salu u Belom dvoru za bilo šta drugo ??! Čisto sumnjam!!! Kod nas sve može, samo daj da malo čvaknemo sa strane!!!

Predlažem odgovornim da razmisle o održavanju Sajma namještaja ili građevinskih mašina u Parlamentu, a potom i Festival meda i pčela!!! Možda ih bar pčele otjeraju od onoga čega nisu dostojni!!!

Naravno! Šta će nam koji qrc konferencija o raku sise??? I to u hramu morala i poštenja, u kojem sjede samo visoko moralni i zaslužni članovi naše države!!!

Potpuno te podržavam!!!

NE DAJ SE INES, NIJE TI SE NI MAMA DALA!

:roll:

forUMASH

Post by forUMASH » 19/04/2007 20:27

.....moj komsija obecao jednoj zeni iz skupstine dio tala ako mu sredi da hoda po stepenicama i prodaje kospice za vrijeme trajanja sjednica.... :D

pretorianxxl

Post by pretorianxxl » 19/04/2007 22:15

Iskreno boli me k.... ko tamo sjedi, ali Parlament države je samo to, a ne sala za kongrese ili kakve druge događaje. Ne znam da li si ikada čuo da Parlament bilo koje države na ovom svijetu služi kao kongresna dvorana?!??! To je simbol države ma kako ona jadna bila, a ne komercijalni prostor!!! Ne, kod nas se sve može kupiti!!!! Jebe me se za političare, ali treba cijeniti neke stvari!

A ovaj Kongres je mogao biti i u Holiday Innu, Uniticu, Radon plazi, etc etc

angevin

Post by angevin » 19/04/2007 22:23

Vverovatno se culo vise pametnijih stvari na toj konferenciji nego na zasjedanju parlamenta.
Uzgred, dignitet parlamenta je narusen prisustvom vecine od tih poslanika, a ne usputnim konferencijama.

liberal

Post by liberal » 19/04/2007 22:23

ako je bo kongres o raku dojke i ako je sala placena zasto ne.
zar je bolje da smrdi i prdi prazna nego da sluzi ovoj plemenitoj svrsi?
nekontam vas ljudi....nekontam :(

The Nightwatchman

Post by The Nightwatchman » 19/04/2007 22:36

liberal wrote:ako je bo kongres o raku dojke i ako je sala placena zasto ne.
zar je bolje da smrdi i prdi prazna nego da sluzi ovoj plemenitoj svrsi?
nekontam vas ljudi....nekontam :(

nego ja se kontam brzo ženit :D pa reko, s obzirom da sam se opario nešto u zadnje vrijeme :D , a treba mi kakva veća hala da stane orkestar (VIS Pletači :D ) i 1000000 prijatelja, poznanika itd.... morel se meni ikako sredit jedna subota u junu.

P.S

počistit ćemo iza sebe

P.P.S

i ako ikako more da se za tu noć skinu ona obilježja a postave vilerovi gobleni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

obuca

Post by obuca » 19/04/2007 22:40

ocu i ja da palamudim u parlamentu o hamzinim jupinim starim kokicama :lol: :lol: :lol:

_BosanaC

Post by _BosanaC » 19/04/2007 23:59

Pegasus317 wrote:
pretorianxxl wrote:Ne znam za ostale, ali po meni je jedan od simbola države i Parlament iste. Ali kada služba zajedničkih poslova Parlamenta daje salu parlamenta za održanje Konferencije o raku dojke, onda se malo treba zapitati o tome da li tak simbol svima znači isto. Apsolutno mi je drago da se takva stvar odvija u Sarajevu i to je jako bitno za ovaj grad, ali zar to treba da se održava u zgradi DRŽAVNOG PARLAMENTA???? U onoj sali u kojoj je donešena Rezolucija o suverenosti ove države u oktobru 1991 g.

Naravno! Šta će nam koji qrc konferencija o raku sise??? I to u hramu morala i poštenja, u kojem sjede samo visoko moralni i zaslužni članovi naše države!!!

Potpuno te podržavam!!!

NE DAJ SE INES, NIJE TI SE NI MAMA DALA!

:roll:

:thumbup: :bih:

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 20/04/2007 09:08

Parlament ovaj naš... mene podsjeća na ...... Rim prije raspada na dva carstva... ili na Grke kad su se valjali u grožđu , a oko njih je bujao nemoral... korupcija i šta sve ne... dok su se oni furali da su sjajni oratori... i da je sve pet....

Vratimo lopove na minimalac jer drugo nisu ni zaslužili.......a dovukli su sebi pjevače i pjevaljke u parlament nebi li im bilo što zabavnije....

"Kad nemate hljeba jedite kolače....."

Fair Life

Post by Fair Life » 20/04/2007 09:13

uvjek dobar gost wrote:Parlament ovaj naš... mene podsjeća na ......
...

... na Prdinu Baru.

xon_sa

Post by xon_sa » 20/04/2007 10:53

Nek se bar koristi u neke korisne svrhe...

[email protected]

Post by [email protected] » 20/04/2007 11:11

pretorianxxl wrote:Ne znam za ostale, ali po meni je jedan od simbola države i Parlament iste. Ali kada služba zajedničkih poslova Parlamenta daje salu parlamenta za održanje Konferencije o raku dojke, onda se malo treba zapitati o tome da li tak simbol svima znači isto. Apsolutno mi je drago da se takva stvar odvija u Sarajevu i to je jako bitno za ovaj grad, ali zar to treba da se održava u zgradi DRŽAVNOG PARLAMENTA????

iskreno, nek se koristi sala sve dok se koristi u korisne svrhe.
pa pametnije je obrazovati i informisati ljude o raku dojke nego kad vidimo nase *onje kako se otvoreno jedni drugima obracaju.

a ne bi me iznedilo ako salu podju koristiti i u druge svrhe - samo nek se njima dzep puni.
qq... :roll:

Vingo

Post by Vingo » 20/04/2007 11:14

Mislim da je sala Parlamenta i koristena da se ne bi moralo placati. I to je pohvalno.

Post Reply