Šta je sad ovo?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
array

Šta je sad ovo?

Post by array » 05/04/2007 22:26

http://news.yahoo.com/s/ap/20070405/ap_ ... vo_un_plan

Nisam vidio plan ali ako je vijest istinita onda je i BH u kurcu. Yahoo vijesti kažu da najnoviji UN-ov plan ide ka nezavisnosti Kosova i da ga je Kosovki parlament već usvojio glasanjem 100:1. Sad trebaju da se izjasne Srbi i Vijeće Sigurnosti.
Nikako mi se ovo ne sviđa.

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Šta je sad ovo?

Post by karanana » 05/04/2007 22:38

array wrote:http://news.yahoo.com/s/ap/20070405/ap_on_re_eu/kosovo_un_plan

Nisam vidio plan ali ako je vijest istinita onda je i BH u kurcu. Yahoo vijesti kažu da najnoviji UN-ov plan ide ka nezavisnosti Kosova i da ga je Kosovki parlament već usvojio glasanjem 100:1. Sad trebaju da se izjasne Srbi i Vijeće Sigurnosti.
Nikako mi se ovo ne sviđa.

Pa zar je ovo nesto sto nismo ocekivali? Albanci ga prihvatili, Srbi odbili kontrolisanu nezavisnost. Sad ce vijece sigurnosti odluciti. Bilo bi dobro da vijece sigurnosti odmah prihvati nezavisnost. Rusi bi mogli zajebavati i tu bi se mogao desiti problem za BiH. U tom slucaju Albanci proglasavaju unilateralno nezavisnost, Amerika ih priznaje...Eh onda bi Republika Srpska mogla uraditi isto bez vecih problema.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 05/04/2007 22:41

Sta god je - ne mirise na dobro.

Kostunica i Tadic daju izjave kako je Ahtisarijev plan odbijen, Pristina ga usvaja, Vijece sigurnosti se ne oglasava...

cyprus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Post by cyprus » 05/04/2007 23:13

Da li je na pragu novi rat? :sad: (Ne vjerujemzbog MZ, ali svakako nije dobro)

FX900

Post by FX900 » 06/04/2007 11:39

Nas tu nema nigdje. Nije to bitno za BiH :bih:

array

Post by array » 06/04/2007 15:36

Kako nema nas, ima i te kako. Ako Kosovo postane nezavisno na bilo koji nacin onda ce i one BH cete iz RS traziti isto. Ode onda opet sve u pm.

FX900

Post by FX900 » 06/04/2007 15:39

Ma nek' ide. Šta misliš gdje smo sad? RS ti se davno odvojila. Nije to više BiH. :( Gore nam i ne može biti, vjeruj mi.

Fiore

we

Post by Fiore » 06/04/2007 15:48

Otcjepice se kad tad.. samo im pojam Bosna i hercegovina treba kako bi lakse usli u EU a onda poslije toga iznutra kao evropski ojacana ttvorevina rekla svoje nezavisno da.. :roll:

helo

Post by helo » 06/04/2007 16:33

Ma kako ocepljenje BiH to je glupost, mogu primitivci da to traže i političari RS da im takve priče pričaju Bosna i Hercegovina je država jedna priznata i nema tu mjenjanja, nebudite smješni ko da bi im to neko dopustio, pa sjetite se da su hercegovci nešto slično htjeli napraviti pa su ih sve razjebali i sada nesmiju nešto tako ni da pomisle. :D :D :D

Fiore

Post by Fiore » 06/04/2007 17:56

Mi smo ti ga kopija Velike Britanije a vidis li je u stvarnom zivotu..mislim Bosnu i Hercegovinu., dovoljna ti je i vremenska prognoza .. :(

angevin

Post by angevin » 06/04/2007 21:39

helo wrote:Ma kako ocepljenje BiH to je glupost, mogu primitivci da to traže i političari RS da im takve priče pričaju Bosna i Hercegovina je država jedna priznata i nema tu mjenjanja, nebudite smješni ko da bi im to neko dopustio, pa sjetite se da su hercegovci nešto slično htjeli napraviti pa su ih sve razjebali i sada nesmiju nešto tako ni da pomisle. :D :D :D

i SFRJ je bila jedna i prilicno jaka drzava pa su i dopustili i potpomogli njezin raspad. vise mi nista ne djeluje nemoguce :roll:

Vozdra_123

Re: we

Post by Vozdra_123 » 06/04/2007 22:01

Fiore wrote:Otcjepice se kad tad.. samo im pojam Bosna i hercegovina treba kako bi lakse usli u EU a onda poslije toga iznutra kao evropski ojacana ttvorevina rekla svoje nezavisno da.. :roll:

to malo morgen

jer onda ce se belgija cjepati, spanija itd...

ako se bosna bude razvaljivala bice to prije EU

Maksim

Re: we

Post by Maksim » 06/04/2007 22:09

Vozdra_123 wrote:
Fiore wrote:Otcjepice se kad tad.. samo im pojam Bosna i hercegovina treba kako bi lakse usli u EU a onda poslije toga iznutra kao evropski ojacana ttvorevina rekla svoje nezavisno da.. :roll:

to malo morgen

jer onda ce se belgija cjepati, spanija itd...

ako se bosna bude razvaljivala bice to prije EU

Gdje ces porediti Belgiju i BiH? Belgija je stabilna drzava za razliku od nas. A ako bi doslo do "cijepanja" u Spaniji, to bi bilo samo sprovedeno na civilizacijski nacin. Tko bi tu bio separatist? Baskija i Katalonija i nikom nista.

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 06/04/2007 23:16

Belgija jeste stabilna (naoko) ali je daleko od prave stabilnosti...

Valonci i Flamanci se svadjaju oko jako puno stvari...recimo DHL je htio da otvori svoj hub u briselu, a posto je brisel dvojezicno podrucje obja strane su se trebale dogovoriti - medjutim nisu se uspjeli dogovoriti i propao je biznis...DHL napravio hub u Kelnu ili nesto tako...

A stalno su izmedju njih politicke tenzije...zato su i stavili institucije EU i NATO-a tamo, da ih malo pomognu.

BISCANIN2

Post by BISCANIN2 » 06/04/2007 23:21

Podjela bosne, al u kurcu .
Dečko moj dragi nisu je podijelili kad su imali sve živo i na svakoj čuki iznda svakog grada imali arsenal teške artiljerije .Nešto im nije pošlo za rukom .
Možda bi ti volio da je to tako ali nije , izdurala je bosna i veće šupke i gadove i ove će SIGURNO .

barcode

Post by barcode » 07/04/2007 13:01

genocidna tvorevina republika srpska nije nikad bila jedinica bivse Jugoslavije kao sto je Kosovo i ostale republike bivse juge. rs Nema status Kosova, pa prema tome njihova prica o referedumu i otcjepljenju moze posluziti kao utjeha, jer ona ce im uskoro nestati.

Igra Dodika i njegovi simpatizera bi mogla dovesti Sandzak u pitanje i Vojvodinu, jer oni imaju bolja prava na referendum (bile su jedinice jugoslavije) nego genocidna tvorevina rs. Medjunarodni sud pravde je dao nalog za ukidanje genocidne tvorevine i ponistavanje svih rezultata nastalim na genocidu. Sada sve zavisi od bosnjackih politicara.

Mr_M

Post by Mr_M » 07/04/2007 13:42

barcode wrote:Igra Dodika i njegovi simpatizera bi mogla dovesti Sandzak u pitanje i Vojvodinu, jer oni imaju bolja prava na referendum (bile su jedinice jugoslavije) nego genocidna tvorevina rs.

Kosovo i Vojvodia su bile autonmne pokrajine u sastavu tadasnje SR Srbije, federalne jedinice SFRJ. Znaci te pokrajine nisu imale status tih jedinica, kao Srbija, BiH, HR, SLo i Makedonija.
Da je Sandzak imao autonomiju po prvi put cujem. :D

helo

Post by helo » 07/04/2007 14:01

BISCANIN2 wrote:Podjela bosne, al u kurcu .
Dečko moj dragi nisu je podijelili kad su imali sve živo i na svakoj čuki iznda svakog grada imali arsenal teške artiljerije .Nešto im nije pošlo za rukom .
Možda bi ti volio da je to tako ali nije , izdurala je bosna i veće šupke i gadove i ove će SIGURNO .

Slažem se u potpunosti sa tobom, kada su imali toliko nauržanja da osvoje pola svjeta, zapeli su kod Bosne i Hercegovine. Ovo sada preseravanja politićara iz RS može samo svom narodu da ispiraju mozak, narod BiH moraju da svate da je ovo jedna zemlja sa više religija, kultura i da takva postoji više od 1000 godina i da se nikada nije mogla pripojiti, nekoj drugoj državi. Ali ja razumojem političare u RS ljudi gledaju prvenstveno svoje interese kočeči cjelokupni napredak države kako bi mogli ostati gdje jesu na visokim mjestima i dobro živjeti na račun naroda koji se loži da če biti jednog dana dio druge države (Srbije) Kako znam to su pokušali Miloševič, Karadžič, Mladič i drugi njihovi partneri, pa pogledajte sada gdje su sada oni, neki su daleko odavde u čelijama, neki su u podzemno svjetu, a neki su 2 metra ispod zemlje, dali je to njihov uspjeh? Jednostavno narod če i dalje patiti i živjeti u zabludama ne želeči (neomogučavajuči) da napreduju u svom životu iz razloga što neče moči da svate i da razmisle da to nemože da se desi i da treba gledati kako graditi zajednicu unutar svoje zemlje, jer jedino tako može život biti bolji za cjelokupni narod BiH. Živim u Sarajevu i radim u jednoj uglednoj firmi, moje kolege na poslu su i Senad i Vlado, i Igor, i Haris, i slavimo i uskrs, i bajram, i vaskrss i razmišljamo kako bolje živjeti danas u Bosni i Hercegovini.

barcode

Post by barcode » 07/04/2007 22:25

Mr_M wrote:
barcode wrote:Igra Dodika i njegovi simpatizera bi mogla dovesti Sandzak u pitanje i Vojvodinu, jer oni imaju bolja prava na referendum (bile su jedinice jugoslavije) nego genocidna tvorevina rs.

Kosovo i Vojvodia su bile autonmne pokrajine u sastavu tadasnje SR Srbije, federalne jedinice SFRJ. Znaci te pokrajine nisu imale status tih jedinica, kao Srbija, BiH, HR, SLo i Makedonija.
Da je Sandzak imao autonomiju po prvi put cujem. :D

Sandzak sam uvrstio s namjerom da nam ti potvrdis da rs nema nijedan navedeni status osim statuta genocidne tvorevine, i kao takva treba da se ukine. :D

jeza u ledja
Been thanked: 4 times

Post by jeza u ledja » 08/04/2007 00:18

helo wrote:Živim u Sarajevu i radim u jednoj uglednoj firmi, moje kolege na poslu su i Vlado, i Igor,.

To mora da su neki cetnici. A i ti si mi bogami nesto sumnjiv.

helo

Post by helo » 08/04/2007 00:44

jeza u ledja wrote:
helo wrote:Živim u Sarajevu i radim u jednoj uglednoj firmi, moje kolege na poslu su i Vlado, i Igor,.

To mora da su neki cetnici. A i ti si mi bogami nesto sumnjiv.

A ti mora da nisi iz Sa, dok tako misliš ako se neko zove Vlado ili Igor ili nekako drugacije nego ti nemora značiti da je četnik ili neko ko nije kao ti (nauči se šta je četnik, šta je muhadžedin a šta ne). Vidiš sve dok je takvi osoba poput tebe i četnika u RS nama če biti jadna ova država i vazda če ljudi poput tebe povlačiti ručnu ka napredku. Ja sam po vjerskoj pripadnosti Musliman po nacionalnoj sam Bosanac i svoju vjeru i religiju držim za sebe i to je moja privatna stvar, i svako ko me pita ko sam i odakle sam reču da sam Bosanac iz Bosne i Hercegovine, to je vjerovatno drukčije od tebe. A ti ako pokušavaš da me isprovociraš neče ti to uspjeti, jer pun mi je qurac vas nacista koji mislite da ste popili pamet cjelom svjtu, i svaki tvoj komentar koji mi budeš kao ovaj postavljo ignoriraču te, jer nije vrjedan gubljenje vremena na takve tekstove.

jeza u ledja
Been thanked: 4 times

Post by jeza u ledja » 08/04/2007 01:22

:D

:kravata:

medvjed

BiH u kurcu

Post by medvjed » 08/04/2007 01:29

Stari moj, BiH je u kurcu vec odavno, samo sto to insan nema snage sebi priznati.

Svemirski_Jebach

Re: BiH u kurcu

Post by Svemirski_Jebach » 08/04/2007 01:33

medvjed wrote:Stari moj, BiH je u kurcu vec odavno, samo sto to insan nema snage sebi priznati.

ne, bih je u kurcu samo sto samo jos mi to ne vidimo :roll:

medvjed

RESTITUTIO IN INTEGRUM

Post by medvjed » 08/04/2007 01:34

U pravu je prastara praksa da se, osim kaznjavanja za krivicno djelo, otklanjaju i posljedice toga djela. Dzaba je kaznjavati Karadzica i kompaniju, ako se ne eliminira RS kao posljedica njihovih zlodjela. To znaju i brucosi na pravnom fakultetu, a eto ne zna takozvana medjunarodna zajebnica.
A ne cine vala nista ni da ulove Karadzica - bezbeli se boje da bi tako mogli upasti u vlastitu zamku?!

Post Reply