Letu Štuke 7. aprila u Domu mladih

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

stecak

Letu Štuke 7. aprila u Domu mladih

Post by stecak » 29/03/2007 14:37

U subotu 7. aprila u sarajevskom Domu mladih bit će održan koncert na kojem će nastupiti grupa Letu štuke, te Basheskia & Edward EQ.

Koncert organizira agencija Gramofon kao završni događaj trodnevne manifestacije obilježavanja 6. aprila, a pod pokroviteljstvom Grada Sarajeva. Ovaj će muzički događaj biti upotpunjen VJ-ingom Vedrana Mujagića, koji će se tematski bazirati na historijskom i kulturnom naslijeđu Sarajeva. Animacije koje će ovaj umjetnik uraditi specijalno za ovu priliku reflektiraju neke od najvažnijih događaja, ličnosti, mjesta i datuma u historiji grada Sarajeva.

Publika će na ovom koncertu imati priliku uživati u izvedbama grupe Letu štuke koja će osim već potvrđenih hitova poput pjesama Minimalizam, Sunce, Mjesto za dvoje i drugih, predstaviti i svoje još uvijek neobjavljene pjesme. Basheskia i Edward EQ će osim repertoara sa Basheskijinog prvog albuma "23/23" objavljenog prošle godine za Gramofon, izvesti i pjesme koje će se naći na njegovom sljedećem albumu.

Ulaznice za ovaj koncert po cijeni od 7 KM moći će se kupiti od subote 31. marta kod uličnih prodavača na platou Skenderije i u ulici Ferhadija.

Tisina

Post by Tisina » 29/03/2007 15:24

superrrr bas se radujem

samo nek ozvucenje malo bolje namjeste i bice ekstra dernek ;)

HiBreeD

Post by HiBreeD » 29/03/2007 15:30

joj, dolazim i ja da pjevamo i plesemo :D :D

havarija

Post by havarija » 29/03/2007 16:13

SHTUKE RUUUULZ!!
:thumbup:

van Basten
Has thanked: 6 times

Post by van Basten » 30/03/2007 16:20

E konačno neki koncert na koji bi se moglo otići... kad se sjetim koliko je prošlo od Gibonni-a... baš sam se uželio dobre live svirke

GRAN RISERVA

Post by GRAN RISERVA » 30/03/2007 16:49

:roll: :-) :-D :) :D :D :D :shock:
samo da ovi "tehničari" iz doma mladih budu na visini zadatka.
ostalo treba prepustiti štukama, basheskiji i gramofonu :lol: :shock: :D :D :D :D :-) :-) :-) :-) :-) :-)

van Basten

Post by van Basten » 30/03/2007 17:40

ja koliko smajlija... moraću otvoriti rječnik da prevedem rečeno :D

GRAN RISERVA

Post by GRAN RISERVA » 03/04/2007 11:36

Organizatori koncerta grupe Letu štuke, Basheskije & Edwarda EQ, koji će se održati 7. aprila u Domu mladih, ističu da će ovaj koncert predstavljati muzičko-vizuelni događaj za mlade Sarajeva.

Ulaznice za koncert koji se organizira u povodu Dana Grada Sarajeva mogu se kupiti kod uličnih prodavača na platou Skenderije i u ulici Ferhadija po cijeni od 7 KM, a pokrovitelj ovog muzičko-vizuelnog događaja Grad Sarajevo osigurat će određeni broj besplatnih ulaznica za učenike srednjih škola. S obzirom da je ovaj događaj namijenjen prvenstveno mladima Sarajeva, video animacije kojima će koncert biti popraćen imat će za cilj na zanimljiv način podsjetiti mlade na važne trenutke historije grada, ali ih i upoznati sa imenima i događajima iz prošlosti Sarajeva koji trebaju ostati upamćeni.

"Koncert 7. aprila prilika je da sarajevskoj publici predstavimo popularne muzičare kroz produkcijski i programski visokokvalitetan događaj", kaže Edin Zubčević iz agencije Gramofon koja organizira koncert u Domu mladih 7. aprila i najavljuje da će program u subotu započeti u 20.30 nastupom predstavnika bh. elektronske scene Basheskije & Edwarda EQ, a kao glavni program nastupit će grupa Letu štuke izvodeći poznati repertoar sa njihovog prvog albuma objavljenog 2005. godine, uz neke od pjesmama koje će se naći na njihovom narednom albumu.

van Basten

Post by van Basten » 08/04/2007 02:18

i bi koncert... meni lično prosječan, ili sam možda ja previše očekivao?
Prvi put sam bio u Domu mladih nakon renoviranja i svidjelo mi se kako izgleda.
A posebno sam bio oduševljen mirnim i dostojanstvenim redom pred ulazom, sve u koloni dvoje po troje cijelim platoom. Nisam mogao vjerovati svojim očima da se ovako nešto može desiti na jednom muzičkom koncertu

alphonse kauders

Post by alphonse kauders » 08/04/2007 10:49

van Basten wrote:i bi koncert... meni lično prosječan, ili sam možda ja previše očekivao?
Prvi put sam bio u Domu mladih nakon renoviranja i svidjelo mi se kako izgleda.
A posebno sam bio oduševljen mirnim i dostojanstvenim redom pred ulazom, sve u koloni dvoje po troje cijelim platoom. Nisam mogao vjerovati svojim očima da se ovako nešto može desiti na jednom muzičkom koncertu

Mogu ti reći da je i meni bio prosječan. Dom mladih mi je malo previše ušminkan, a pogotovo je sra.nje da pored faca Štulića, Index-a itd. vise na plakatu Alma Čardžić i Deen (uh, fuj). Bašeskija je brate ugnjavila, bar mene, nije ono moj fah, sat vremena bam bam... Štuke su dosta loše svirale, ispadalo se na par mjesta opasno, pojačali su kao na heavy metal koncertu (još mi zvoni u ušima), nove pjesme su mi "nako" sjele, sve u svemu prosječno.

neocekivana_sila

Post by neocekivana_sila » 08/04/2007 11:21

Baseskija je objasnjavao stih : ne zna primivitizam sta je to minimalizam :)

BHG

Post by BHG » 08/04/2007 11:58

dvoje-po-dvoje red na platou me sokiro :shock: jesmo to spremni za eu???
koncert je (za mene a bio sam u dobrom raspolozenju) bio olrajt...fina raja...basheskija je super bio (nije bila)...stuke u svom folu...skroz ok....
cuo sam da je i koncert bio rasprodan...svaka cast.... :D

the_yb

Post by the_yb » 08/04/2007 12:18

Odlichan nastup Letu Stuke.Iskreno vishe ochekivao od Basheskie ali i on jako dobar .
Raja rega,PREBRZE SANKERICE SU MALO POKAVARILE ATMOSFERU AL SHTELNUCE SE IMA VREMENA. 8) :D

debela

Post by debela » 08/04/2007 13:00

uredni red nas je sve sokirao. pozitivno.
koncert srednja zalost. lose ozvucenje. zagusljivo. guzva.

ali kako niko da ne spomene skandal sa sankom. u 10 sati je nestalo pive osim na jednoj pipi gdje su trpali dvije trecine pjene, a i to nije potrajalo. nema votke, nema tonika, nema dzina, nema kole...ima viski, ima vino, imaju krofne i sendvice, a nema pive :x
sankerice uglavnom izgubljene u vremenu i prostoru, nemaju kusur da vrate.
zakljucak odron od organizacije.

van Basten

Post by van Basten » 08/04/2007 13:21

eh da... to za šank zaboravih spomenuti... odron živi... nestalo pive u deset sati :-) valjda su očekivali Semihu, Božidara i ostalu klijentelu u publici.
A i ostala pića si dobivao po sistemu lutrije...sad ima sad nema... neki momak stalno nosio kartone i flaše s prizemlja pa šta te zapadne kada napokon uspiješ doći na red. Kao da nisu mogli cijeli dan nositi i napraviti zalihe iza šanka.
Na greškama se uči... biće bolje valjda

johnnykola
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Post by johnnykola » 08/04/2007 14:09

nikola tesla je beton. :-D
sad su mi s neke 3-4 njihove pjesme koje
gotivim do kukova pipsima. :-D
poslije sve halabuke kontra doma mladih
isti me pozitivno iznenadio.
kad bi se tamo nastavili furati koncerti
ovog tipa svi papci koji budu odlazili
da budu vidjeni mozda vremenom uprate da su
u gradu, a ne na selu. na onom video zidu
su tako imali prilike nekih pet minuta gledati vrat
gitare, a ne tipke harmonike. :D svojih
pet minuta su imali na kraju koncerta
kad su poceli one plasticne case gaziti
nogama. video projekcije odradjene su svjetski.
u skladu s muzikom i danima grada sarajeva.
malkice su me basheskia i edward utusili, ali nisu
mi bili losi, narocito s obzirom na cinjenicu
da sam s edwardom na kupusovom nabuccu
suradjivao. :-D vidio dixy kako promice ka hali, :-D
a i kolegica iz srednje skole, nakon
sat vremena djuskanja pored mene je
odjednom, kao, skontala da sam to
ja.
nikola tesla. :-D

prleitihi

Post by prleitihi » 08/04/2007 17:35

ja ruku dajem da je zmiuga išla.. :-)

zensko

Post by zensko » 08/04/2007 18:31

:D covjece kakav red :shock:
ja sam pomislila da se u najmanju ruku red ogranizovao visokim naponom pa su svi onako bili poredani u ravnoj liniji

stuke su bile podosadne a kao sto neko rece; drecali su se previse ko da smo na hevi metal koncertu

a PIVOOO ne mogu da vjerujem; dokrajcilo me je ono cekanje za sankom i da mi nije bilo debele da joj se pozalim davno bih otisla da se napijem negdje drugo

:)

neocekivana_sila

Post by neocekivana_sila » 08/04/2007 19:17

red je i mene "raskućio"

ono je patriotizam, stoprocentni

ins

Post by ins » 08/04/2007 21:00

Ja sam bio prvi put u DM, i meni je prostor odlican, jedino mi je onaj donji red sofa suvisan, ostalo sve kako treba. :D
Vedran je odlicno iskoristio ugradjene projektore tako da su visual-si bili odlicni! 8)
Ono sa sankom je da covjek umre od smijeha i tuge istovremeno, onakav amaterizam ja nikada za sve moje godine nisam vidio! :x :x :x

Sto se Letu stuke tice, koncert je bio los. Lose su zvucali, zvuk je bio katastrofa, grijesili su, nisi znali podici raju, i pokazalo se da Dom mladih je bio preveliki zalogaj za njih. Ondje je njihove publike bilo mozda svega 500 ljudi...

alphonse kauders

Post by alphonse kauders » 08/04/2007 21:38

ins wrote:Ja sam bio prvi put u DM, i meni je prostor odlican, jedino mi je onaj donji red sofa suvisan, ostalo sve kako treba. :D
Vedran je odlicno iskoristio ugradjene projektore tako da su visual-si bili odlicni! 8)
Ono sa sankom je da covjek umre od smijeha i tuge istovremeno, onakav amaterizam ja nikada za sve moje godine nisam vidio! :x :x :x

Sto se Letu stuke tice, koncert je bio los. Lose su zvucali, zvuk je bio katastrofa, grijesili su, nisi znali podici raju, i pokazalo se da Dom mladih je bio preveliki zalogaj za njih. Ondje je njihove publike bilo mozda svega 500 ljudi...

U suštini je glavni problem bio da je kvalitet ozvučenja užasan i da se to pokušalo kompenzirati glasnoćom što je rezultiralo katastrofom - ko nije znao pjesme, nije mogao uopšte razumjeti šta Dino pjeva. Činilo se da ni oni nisu čuli pjeva li raja ili ne od sopstvene glasnoće. Najviše je ispadao Dino, Đani ga je uspjevao nasreću brzo ispraviti, ali vjerujem da se i to može pripisati glasnoći pošto ne znam jesu li uopšte dobro čuli jedan drugog. Sve u svemu, koncert u Fis-u ljetos je bio puno bolji.

Dezze

Post by Dezze » 08/04/2007 22:51

Meni je koncert bio kriza zesca. Ja na losijem koncertu odavno nisam bio. Dom mladih sam ranije vidio i fakat je super sredjen, ali mislim da su ga previse usminkali (s obzirom na svrhu).

Predgrupe su me ubile u pojam. Kad su Letu stuke dosle na red, potajno sam se nadao da ce samo 5-6 pjesama otpjevati i fajront. Iako sam zbog njih dosao.... :roll:

Kriza majke mi! Jedino sto mi se sinoc svidjelo jeste da vidim da i u Sarajevu ljudi mogu mirno stajati u redu..... da bogdo ono vidim ujutro kad se ulazi u gradski saobracaj.... :-)

zmijaIzmaj

Post by zmijaIzmaj » 08/04/2007 23:15

prleitihi wrote:ja ruku dajem da je zmiuga išla.. :-)

:D :D

ja na losijem koncertu nisam bila :oops: sto se tice izvedbe grupe... katastrofa...ali odavno vec ne idem na koncert zbog same muzike :D jedino mozda na ovu svedsku kraljevsku filharmoniju odem da poslusam :D ...sve ostalo je bilo ok, raja fina, moglo se naci mjesta za disanje ( i mjesta za dvoje :D )...za dogadjaj dizem palac :D :D

rikardoreis

Post by rikardoreis » 08/04/2007 23:43

vidim, uglavnom, lose kritike Stukine svirke...znaci i sad su losi uzivo kao sto su to bili ljetos u mostaru...

Nirka

Post by Nirka » 09/04/2007 00:03

ama meni je bilo super. slažem se to za ozvučenje.. al štuke volim toliko da mi nije smetalo.. znam sve pjesme napamet... bila sam sa super rajom i baš mi je bilo fino... neću sad tražiti dlaku u jajetu :D :P !

Post Reply