Srebrenica - poseban status, iseljavanje ili nešto treće?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Ahmmed

Srebrenica - poseban status, iseljavanje ili nešto treće?

Post by Ahmmed » 27/03/2007 20:44

Rezoluciju o specijalnom statusu Srebrenice,OHR je danas proglasio protuustavnom. Visoki Predstavnik, u slučaju, da nakon Rezolucije, u općinskom vijeću Srebrenice, bude proglašeno izdvajanje iz RS, poduzet će " oštre mjere". U čemu bi se one mogle ogledati, OHR-ovci nisu bili raspoloženi objasniti.

Vlada RS ,mogla bi, već do kraja ove nedjelje, uvesti prinudnu upravu u Srebrenici.

Predstavnici političkih opcija, koje su podržale poseban status Srebrenice, u posljednja tri dana, uglavnom šute.

Zanimljiva je i šutnja reisu-l-uleme, koji, obično, ima komentar i o pojavi skakavaca na Obali Slonovače.

Hoće li Srebreničani i Srebreničanke i ovoga puta, biti prevareni?

Šta ćemo uraditi mi, ako 16 aprila ,dođe do iseljavanja Srebreničana?

Kako im pomoći?

Izlaskom na ulice, običnom ljudskom solidarnošću ili na neki, konkretniji način?

_BosanaC

Post by _BosanaC » 27/03/2007 20:48

Drug moj, reis je upravo danas u Beogradu dao komentar na to...

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 27/03/2007 20:51

Cini mi se da ce ispasti slicno kao i s kupom nakon citanja odluke o genocidu
Medjunarodnog suda ne-Pravde. Stari su bili na ulicama Sarajeva i drugih
gradova dok od veceg broga omladine ni traga ni glasa.
Bojim se da ce Srebrenicani opet biti prepusteni sami sebi nakon svega toga
sto su pretrpili i sto trpe iz dana u dan. :(

Ahmmed

Post by Ahmmed » 27/03/2007 20:55

_BosanaC wrote:Drug moj, reis je upravo danas u Beogradu dao komentar na to...

Ne vidjeh to....Ipak, zanimljivo je da je do sada šutio. Ili, barem nije bio dovoljno glasan, a kad je njemu do nečega stalo, potrudi se da ga svi čuju. Znam da nije bio na sastanku u Srebrenici, prije 15 dana. Koliko god ja mislio da mu i nije bilo mjesto na tom sastanku, ipak čudi njegovo neprisustvo. Ili je procijenio da nema dovoljno ljudi koje bi impresionirao svojim poznavanjem maternjeg, arapskog i engleskog jezika. A i temperature nisu julske....

cyprus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Post by cyprus » 27/03/2007 21:17

Mislim da davanje Srebrenici posebnog statusa nije dobra ideja zbog:
- to bi značilo da RS nije dio naše države, i da se u njoj mogu nalaziti samo etnički čista srpska područja
- to bi značilo da je ovo diskriminacija nad ostalim mjestima gdje je počinjen genocid (al nažalost nije priznat)
- to bi značilo cementiranje nepovoljne presude Međunarodnog suda pravde
- ovo bi dovelo do destabilizacije cijele države
- ovim bi nestalo i ono malo multietičnosti u RS-u
- na ovaj način Srebrenica bi postala za BiH, ono što je Kosovo za SFRJ (početak kraja)
- javili bi se u BiH zahtjevi za još veći broj distrikata (pa iza Drvar, B. Grahovo, Glamoč itd.)
- sa moje tačke gledišta Srebrenica predstavlja temelj svih razloga zašto se ni ne smje ni pomislit na referendum (znamo koji)

Po meni način da se riješi ovaj problem je da se RS kantonizira i Srebrenica sa okolnim opštinama bi bila jedan od tih kantona, koji bi imao izvjesni poseban status. Ja stvarno ne znam zašto se niko dosad nije sjetio da bar predloži da i u RS-u stvori kantone, kako bi se ova ogromna asimetrija izravnala. Naravno, većina će reći da je ova moja ideja nerealna možda i neozbiljna, ali vjerujte da ni ovaj zahtjev za posebnim statusom Srebrenicenije ništa realniji, jer Dodik nikad na njega neće pristat, a bez njegovog pristanka i Silajdžić i Cerić i ostali mogu pričat šta oće do mile volje bez ikakvog učinka (na žalost ustav daje Dodiku u ovome apsolutno pravo).

Corto Maltese

Post by Corto Maltese » 27/03/2007 21:32

cyprus wrote:Mislim da davanje Srebrenici posebnog statusa nije dobra ideja zbog:
- to bi značilo da RS nije dio naše države, i da se u njoj mogu nalaziti samo etnički čista srpska područja
- to bi značilo da je ovo diskriminacija nad ostalim mjestima gdje je počinjen genocid (al nažalost nije priznat)
- to bi značilo cementiranje nepovoljne presude Međunarodnog suda pravde
- ovo bi dovelo do destabilizacije cijele države
- ovim bi nestalo i ono malo multietičnosti u RS-u
- na ovaj način Srebrenica bi postala za BiH, ono što je Kosovo za SFRJ (početak kraja)
- javili bi se u BiH zahtjevi za još veći broj distrikata (pa iza Drvar, B. Grahovo, Glamoč itd.)
- sa moje tačke gledišta Srebrenica predstavlja temelj svih razloga zašto se ni ne smje ni pomislit na referendum (znamo koji)

Po meni način da se riješi ovaj problem je da se RS kantonizira i Srebrenica sa okolnim opštinama bi bila jedan od tih kantona, koji bi imao izvjesni poseban status. Ja stvarno ne znam zašto se niko dosad nije sjetio da bar predloži da i u RS-u stvori kantone, kako bi se ova ogromna asimetrija izravnala. Naravno, većina će reći da je ova moja ideja nerealna možda i neozbiljna, ali vjerujte da ni ovaj zahtjev za posebnim statusom Srebrenicenije ništa realniji, jer Dodik nikad na njega neće pristat, a bez njegovog pristanka i Silajdžić i Cerić i ostali mogu pričat šta oće do mile volje bez ikakvog učinka (na žalost ustav daje Dodiku u ovome apsolutno pravo).

OHR je današnjom izjavom objasnio pravni osnov u kojem se problem može rješavati, sviđalo se to nama ili ne. Na ljudima koji ovdje žive je da odluče hoće li ih i početi rješavati ili će čekati dok Haris ne ukine RS:

OHR će poduzeti "čvrste mjere" u vezi rezolucije o Srebrenici

Ured visokog predstavnika (OHR) je naročito zabrinut zbog prijetnje jednostranog usvajanja odluke o izdvajanju Općine Srebrenica iz Republike Srpske.
Ukoliko bi Općinsko vijeće tako postupilo, visoki predstavnik neće imati izbora nego da poduzme "čvrste mjere", izjavio je u utorak na brifingu za novinare u Sarajevu portparol OHR-a Mario Brkić.
Komentirajući Rezoluciju koju su 24. marta usvojili bošnjački članovi Općinskog vijeća o izdvajanju Općine Srebrenica iz RS-a, Brkić je istaknuo da je to pravni akt koji prevazilazi odgovornosti Općine kako je definirano Ustavom RS-a i Zakonom o lokalnoj samoupravi RS-a, te općinskim Statutom.
"Institucije na različitim nivoima vlasti su ovlaštene da poduzmu nešto o pitanju ove situacije i to trebaju učiniti bez odgađanja. Vijeće za provedbu mira je 13. marta naglasilo da svi u BiH moraju poštivati Daytonski mirovni sporazum, nadležnosti institucija BiH, entiteta i općina koje su uređene ustavima i odgovarajućim zakonima BiH i njenih entiteta. Svaka promjena statusa Srebrenice je pitanje za vlasti RS-a, odnosno BiH. OHR će informirati općinske, entitetske i bh. organe vlasti o svojim viđenjima ovog pitanja", izjavio je Brkić.
Na novinarsko pitanje da li OHR smatra akt bošnjačkih članova Općinskog vijeća pravno nevažećim, Brkić je odgovorio: "Smatramo ga protuustavnim".
(FENA)

Ahmmed

Post by Ahmmed » 27/03/2007 21:45

Dobro...Kako pomoći Srebreničanima?Upadaju u jedan vakuum,protivnici posebnog statusa, u žestokoj su ofanzivi, oni koji ga podržavaju , u defanzivi su, jer su,očito, podržali nešto što je, barem u ovoj konstelaciji odnosa, nemoguće ili skoro nemoguće realizirati.Šta dalje? Šta ako Srebreničani isele 16 aprila?

_BosanaC

Post by _BosanaC » 27/03/2007 21:47

Ahmmed wrote:Dobro...Kako pomoći Srebreničanima?Upadaju u jedan vakuum,protivnici posebnog statusa, u žestokoj su ofanzivi, oni koji ga podržavaju , u defanzivi su, jer su,očito, podržali nešto što je, barem u ovoj konstelaciji odnosa, nemoguće ili skoro nemoguće realizirati.Šta dalje? Šta ako Srebreničani isele 16 aprila?

Iskreno - sumnjam da ce iseliti 16.04.

Medjutim, ako krenu iseljavati i Kozlucani, i svi nesrbi iz RS-a odnosno Srbi iz Federacije, Karadzic ce svrsiti od srece, a ne sumnjam ni Dodik. Jer dobice bez referenduma ono za sta su krv lili, tudju pogotovo.

liberal

Post by liberal » 27/03/2007 22:06

stochar wrote:nachin na kojim se manipulira narodom srebrenice je prosto degutantan!!! oni koji su izdali srebrenicu (vise na http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=34484) sada ne propushtaju nijednu priliku da pominjuci zrtve i manipulirajuci prezhivjelima ostvaruju svoje jeftine politichke poene!!!

pricha o izdvajanju srebrenice iz RS nerealna je i njen jedini cilj jeste da se situacija dodatno zakomplicira a u takvoj situaciji politichki mutikashe najbolje mogu prikriti svoje nedjela - od neformiranja vlasti u FBiH pa nadalje... zar vam ovo ne izgleda isto kao kad je dodik tripovao o izdvajanju RS iz BiH? poptnuno ista retorika, samo shto drugi levati padaju na nju!

vishe bih volio da je za ovaj vikend umjesto tribine o kolektivnom iseljenju odrzhana tribina o ekonomskom razvoju srebrenice ili da je odrzhana mini donatorska konferencija. pa da se ljudima naprave fabrike, pa da im se otvore otkupne stanice za maline i mlijeko, pa da se ljudi izdvoje ekonomski!

nemam vishe rijechi kojima bih iskazao svoju tugu i svoj bijes prema aktuelnom politichkom vodstvu u BiH, niti imam rijechi da opishem njihovo licemjerje, koristoljublje i pokvarenost!!!

pa dokle vise....jesu li srebrenicani vec dobili silne pare odmah poslije pada kad je cijeli svijet a posebno arapske zemlje slali novac za pomoc ? gdje su te pare zavrsile.....?
ma jok necemo o onome sta je bilo ajmo jos jednu donatorsku konferenciju pa da imaju guzonje i kojekakva udruzenja da zive par godina ..a srebrenicane ko jebe da prostis.
bolje bi bilo tihicu i silajdjicu da objasne gdje su se te pare "zagubile" pa ako je sta ostalo da se to investira u srebrenicu.
da se kladimo u jednu stvar...nek sad saudijski komitet ( lupio sam ime bez ikakvog razmisljanja...da nebude kasnije ) kaze evo mi cemo da pomognemo srebrenicane i doniraju lupam 50 m $...sta mislite da bi tihi i hare dali te pare u srebrenicu ?.....nema sanse

Sandzaklija1

Post by Sandzaklija1 » 27/03/2007 22:22

srebrenica mora sto brze da se ukljuci federacij.

RS mora da postane rezervat,kao oni indijanski rezervati u americi.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 27/03/2007 22:26

Sandzaklija1 wrote:srebrenica mora sto brze da se ukljuci federacij.

Poredis RS i indijanske rezervate? :?

Ahmmed

Post by Ahmmed » 27/03/2007 22:29

_BosanaC wrote:
Sandzaklija1 wrote:srebrenica mora sto brze da se ukljuci federacij.

Poredis RS i indijanske rezervate? :?

Bosanac, hajmo probati ignorirati ovo gore napisano, iako se u potpunosti slažem s tobom. Inače, otići nam tema u helać 8-)

Sandzaklija1

Post by Sandzaklija1 » 27/03/2007 22:29

bosanac,zasto da ne?jeli sarajevo glavni grad ili banja luka?

i richard hoolbrooke je vec rekao da se ime RS mora promjeniti.

dizZaster

Post by dizZaster » 27/03/2007 22:36

Ahmmed wrote:Dobro...Kako pomoći Srebreničanima?Upadaju u jedan vakuum,protivnici posebnog statusa, u žestokoj su ofanzivi, oni koji ga podržavaju , u defanzivi su, jer su,očito, podržali nešto što je, barem u ovoj konstelaciji odnosa, nemoguće ili skoro nemoguće realizirati.Šta dalje? Šta ako Srebreničani isele 16 aprila?

citat;Zvonko Jurišić: "Pokretanje inicijative za izdvajanje opština u Bosanskoj Posavini iz RS"
*** SPAM *** - Predsjednik HSP-a Đapić-Jurišić Zvonko Jurišić pokrenuće inicijativu za izdvajanje opština u Bosanskoj Posavini iz Republike Srpske u kojima su prije agresije i genocida Hrvati i Bošnjaci bili većina. Kako Jurišić ističe, na takav potez odlučio se nakon inicijative za izdvajanje Srebrenice iz RS-a.

"Apsolutno pozdravljam inicijativu preživjelih Srebreničana. Hrvati i Bošnjaci Bosanke Posavine, nad kojima je takođe počinjen genocid, bez obzira na to što taj predmet nije bio razmatran na Sudu pravde u Hagu, takođe imaju pravo na život izvan takve genocidne tvorevine", kazao je Jurišić.

Inicijativu podržavaju i prognanička udruženja Hrvata iz Bosanske Posavine koja djeluju u Hrvatskoj.

(rtvfbih.ba)
Srebreničanima stiže podrška u pravi čas.

Hantraga

Post by Hantraga » 27/03/2007 22:40

Napokon da se i hrvatski p;oliticari oglase...

bosnjacki politicari sami ne mogu ukinuti RS, zato nam treba ova pomoc od hrvatskih politicara...

Isto kao kad nam je trebala za referendum da Bosna dobije nezavisnost...

hrvata mozda ima najmanje u Bosni, ali zato je kod njih kljuc...na koju se oni stranu okrenu, ta strana ce da dobija...

cyprus

Post by cyprus » 27/03/2007 22:42

dizZaster wrote:

citat;Zvonko Jurišić: "Pokretanje inicijative za izdvajanje opština u Bosanskoj Posavini iz RS"
*** SPAM *** - Predsjednik HSP-a Đapić-Jurišić Zvonko Jurišić pokrenuće inicijativu za izdvajanje opština u Bosanskoj Posavini iz Republike Srpske u kojima su prije agresije i genocida Hrvati i Bošnjaci bili većina. Kako Jurišić ističe, na takav potez odlučio se nakon inicijative za izdvajanje Srebrenice iz RS-a.

"Apsolutno pozdravljam inicijativu preživjelih Srebreničana. Hrvati i Bošnjaci Bosanke Posavine, nad kojima je takođe počinjen genocid, bez obzira na to što taj predmet nije bio razmatran na Sudu pravde u Hagu, takođe imaju pravo na život izvan takve genocidne tvorevine", kazao je Jurišić.

Inicijativu podržavaju i prognanička udruženja Hrvata iz Bosanske Posavine koja djeluju u Hrvatskoj.

(rtvfbih.ba)
Srebreničanima stiže podrška u pravi čas.

Kao što rekoh, ako krene Srebrenica, krenuće i više od pola BiH, a onda se možemo oprostit od države.

dugacki

Post by dugacki » 27/03/2007 22:42

Sve ovo sto se desava oko Srebrenice je dobro smisljeno jedino se opet zloupotrebljavaju sami Srebrenicani. Isto onako kao sto je Dodik svima ''razvlacio pamet'' pricom o referendumu da bi postigao neke svoje politicke ciljeve i pomalo ucjenio MZ tako sada Tihic & Silajdzic rade isto.
Rijec GENOCID je do sada najjace oruzje koje je BIH imala i Haris zna dobro gdje ce je upotrijebiti.Ukoliko Srebrenica privredno ojaca kroz dobijanje specijalnog statusa bilo unutar RS ili izvan nje to bi znacilo mozda vise Bosnjaka u Srebrenici a samim tim na neki nacin cijepanje RS-a na dva dijela.Onda bi vjerovatno sljedeci korak bio pripajanje Brckog .

cyprus

Post by cyprus » 27/03/2007 22:47

Hantraga wrote:Napokon da se i hrvatski p;oliticari oglase...

bosnjacki politicari sami ne mogu ukinuti RS, zato nam treba ova pomoc od hrvatskih politicara...

Isto kao kad nam je trebala za referendum da Bosna dobije nezavisnost...

hrvata mozda ima najmanje u Bosni, ali zato je kod njih kljuc...na koju se oni stranu okrenu, ta strana ce da dobija...

Ova država i jeste u banani zato što u njoj postoje strane, pa mislim da i nije neka sreća ako pobjedi tzv. "naša" strana. Stvari će valjat tek onda kad svi budemo jedna strana. (NAŽALOST TEŠKA UTOPIJA) :sad:

forUMASH

Post by forUMASH » 28/03/2007 01:00

....Srebrenicani treba da se izsele daleko od BH, u neku od zemalja koja im moze obezbijediti uslove za pocetak novoga zivota (Holandija im je dobro ostala duzna).....
....trebaju tuziti ratno politicko i vojno rukovodstvo BH za saucesnistvo u zlocinu pocinjenim nad njima i trebaju tuziti poslijeratno politicko rukovodstvo za pljacku sredstava koja su stizala u BH za racun njihove nesrece, a koja nikada nisu vidjeli......

.....trebaju sami kreirati fond od dvadesetak miliona dolara (naslo bi se donatora) i ponuditi nagradu za "hapsenje" :wink: Mladica i Karadzica....

kekec

Post by kekec » 28/03/2007 01:18

Neki ce vjerovatno i iseliti. Npr. Nacelnik opstine Srebrenica, koji je sagradio
kucu na 2 sprata u Sarajevu. (Odakle mu lova ????).
Problem su obicni ljudi, "sirotinja". Mnogi od njih, a isti su povratnici, ne zele
i nece se iseljavati nigdje, jer, kako kazu, dosta im je izbjeglickog smjestaja.
Ovo gornje ste mogli cuti i vidjeti na BH vijestima, bio je dobar prilog na ovu temu.

Inace, slazem se sa stochar-evim postom, odnosno njegovim pitanjima i konstatacijama.

Manipulacija narodm koji je prosao kroz najgore, a sve u cilju ostanka ili opstanka na vlasti,
odnosno stvaranje "dimne zavjese" u cilju sakrivanja pravih problema i nesposobnosti njihovog rjesavanja.
Last edited by kekec on 28/03/2007 01:50, edited 1 time in total.

Ahmmed

Post by Ahmmed » 28/03/2007 01:27

kekec wrote:

Neki ce vjerovatno i iseliti. Npr. Predsjednik opstine Srebrenica, koji je sagradio
kucu na 2 sprata u Sarajevu. (Odakle mu lova ????).
Problem su obicni ljudi, "sirotinja". Mnogi od njih, a isti su povratnici, ne zele
i nece se iseljavati nigdje, jer, kako kazu, dosta im je izbjeglickog smjestaja.
Ovo gornje ste mogli cuti i vidjeti na BH vijestima, bio je dobar prilog na ovu temu.

Inace, slazem se sa stochar-evim postom, odnosno njegovim pitanjima i konstatacijama.

Manipulacija narodm koji je prosao kroz najgore, a sve u cilju ostanka ili opstanka na vlasti,
odnosno stvaranje "dimne zavjese" u cilju sakrivanja pravih problema i nesposobnosti njihovog rjesavanja.

Kako im pomoći? Šta mi možemo uraditi za njih?

kekec

Post by kekec » 28/03/2007 01:49

Ahmmed wrote:Kako im pomoći? Šta mi možemo uraditi za njih?

Ti i ja nista ili vrlo, vrlo malo. Nazalost.
Odgovor mozda lezi u stochar-evom postu. Mozda.
Ipak je Srebrenica malo kompleksnije pitanje za nas.
Ko ce i sta dobiti- izgubiti iseljavanjem Bosnjaka iz
Srebrenice? Kako ce se dalje situacija razvijati ?
Nacelnik opstine ce dobiti posao u Sarajevu, kucu vec ima.
A sta ce biti sa onim ostalim povratnicima, zar da opet budu
beskucnici?

U gornjem postu sam umjesto "Nacelnik", greskom napisao
"Predsjednik". Radi se o nacelniku Abdurahmanu Malkiću.

liberal

Post by liberal » 28/03/2007 02:06

stochar wrote:
liberal wrote:
stochar wrote:nachin na kojim se manipulira narodom srebrenice je prosto degutantan!!! oni koji su izdali srebrenicu (vise na http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=34484) sada ne propushtaju nijednu priliku da pominjuci zrtve i manipulirajuci prezhivjelima ostvaruju svoje jeftine politichke poene!!!

pricha o izdvajanju srebrenice iz RS nerealna je i njen jedini cilj jeste da se situacija dodatno zakomplicira a u takvoj situaciji politichki mutikashe najbolje mogu prikriti svoje nedjela - od neformiranja vlasti u FBiH pa nadalje... zar vam ovo ne izgleda isto kao kad je dodik tripovao o izdvajanju RS iz BiH? poptnuno ista retorika, samo shto drugi levati padaju na nju!

vishe bih volio da je za ovaj vikend umjesto tribine o kolektivnom iseljenju odrzhana tribina o ekonomskom razvoju srebrenice ili da je odrzhana mini donatorska konferencija. pa da se ljudima naprave fabrike, pa da im se otvore otkupne stanice za maline i mlijeko, pa da se ljudi izdvoje ekonomski!

nemam vishe rijechi kojima bih iskazao svoju tugu i svoj bijes prema aktuelnom politichkom vodstvu u BiH, niti imam rijechi da opishem njihovo licemjerje, koristoljublje i pokvarenost!!!

pa dokle vise....jesu li srebrenicani vec dobili silne pare odmah poslije pada kad je cijeli svijet a posebno arapske zemlje slali novac za pomoc ? gdje su te pare zavrsile.....?
ma jok necemo o onome sta je bilo ajmo jos jednu donatorsku konferenciju pa da imaju guzonje i kojekakva udruzenja da zive par godina ..a srebrenicane ko jebe da prostis.
bolje bi bilo tihicu i silajdjicu da objasne gdje su se te pare "zagubile" pa ako je sta ostalo da se to investira u srebrenicu.
da se kladimo u jednu stvar...nek sad saudijski komitet ( lupio sam ime bez ikakvog razmisljanja...da nebude kasnije ) kaze evo mi cemo da pomognemo srebrenicane i doniraju lupam 50 m $...sta mislite da bi tihi i hare dali te pare u srebrenicu ?.....nema sanse

liberal, bojim se da se nismo dobro razumjeli. ja govorim o pomoci narodu a ne politicharima. to gdje su nestale pare od silnih donacija treba utvrditi sud. eh, tu dolazimo do matematike:

dok se ne uspostavi drzhava, necemo ni imati sud koji ce to utvrditi.

drzava se nece uspostaviti dok god se raspravlja o izdvajanju srebrenice ili izdvajanju RS-a kao i ostalim stvarima koje nas guraju unazad.

vrlo je jednostavno kome ne odgovara uspostava normalne drzhave te zbog chega im ne odgovara: u tom sluchaju svi ce ici na sud!

stocar...zakon postoji i danas zasto se nekoristi to je druga stvar....zasto federalni tuzilac nepokrene postupak zajedno sa drzavnim tuzilastvom....moze se i dan danas to uradit...samo se krije iza tih praznih prica...zna se ko je bio na mjestu ministra finansija, izbjeglica , razvoja kad su pare dolazile ...nije problem pitat zar ne?
ma lakse je pokrenut pricu o ukidanju, preseljenju, cijepanju itd ...sve teza opcija od teze a za normalne stvari i polaganje racuna nema se vremena

de ba nismo djeca :-x

Fair Life

Post by Fair Life » 28/03/2007 04:41

liberal wrote:stocar...zakon postoji i danas zasto se nekoristi to je druga stvar....zasto federalni tuzilac nepokrene postupak zajedno sa drzavnim tuzilastvom....moze se i dan danas to uradit...samo se krije iza tih praznih prica...zna se ko je bio na mjestu ministra finansija, izbjeglica , razvoja kad su pare dolazile ...nije problem pitat zar ne?
ma lakse je pokrenut pricu o ukidanju, preseljenju, cijepanju itd ...sve teza opcija od teze a za normalne stvari i polaganje racuna nema se vremena

...Naime, kao sto je objavio list Avaz od 18. septembra 2000. godine, brojne clanice Udruzenja "Majke Srebrenice i Podrinja" ostale su sokirane kada su cule govor princa Selmana bin Abdul-Aziza prilikom otvaranja islamskog centra u Sarajevu, 15. septembra 2000. godine. Tom prilikom je princ Selman javno rekao da je odmah poslije katastrofe u Srebrenici narod Saudijske Arabije u organizaciji Visokog saudijskog komiteta za pomoc Bosni i Hercegovini prikupio i poslao pomoc stradalima u visini 200 miliona konvertibilnih maraka.

Gdje je novac?

Do direktnih korisnika nije stigao. Princ Selman ne bi o tome govorio neistine. Kazu da je zbiljski pobozan covjek koji ne moze vjerovati da je 200 miliona DM isparilo. Ali, na njegovu zalost, mnoge indicije ukazuju na to da su cekovni iznosi transferirani na bankovne racune humanitarnim organizacijama i privatnim firmama u Becu, Istanbulu i Dubaiju...

liberal

Post by liberal » 28/03/2007 04:52

Fair Life wrote:
liberal wrote:stocar...zakon postoji i danas zasto se nekoristi to je druga stvar....zasto federalni tuzilac nepokrene postupak zajedno sa drzavnim tuzilastvom....moze se i dan danas to uradit...samo se krije iza tih praznih prica...zna se ko je bio na mjestu ministra finansija, izbjeglica , razvoja kad su pare dolazile ...nije problem pitat zar ne?

...Naime, kao sto je objavio list Avaz od 18. septembra 2000. godine, brojne clanice Udruzenja "Majke Srebrenice i Podrinja" ostale su sokirane kada su cule govor princa Selmana bin Abdul-Aziza prilikom otvaranja islamskog centra u Sarajevu, 15. septembra 2000. godine. Tom prilikom je princ Selman javno rekao da je odmah poslije katastrofe u Srebrenici narod Saudijske Arabije u organizaciji Visokog saudijskog komiteta za pomoc Bosni i Hercegovini prikupio i poslao pomoc stradalima u visini 200 miliona konvertibilnih maraka.

Gdje je novac?

Do direktnih korisnika nije stigao. Princ Selman ne bi o tome govorio neistine. Kazu da je zbiljski pobozan covjek koji ne moze vjerovati da je 200 miliona DM isparilo. Ali, na njegovu zalost, mnoge indicije ukazuju na to da su cekovni iznosi transferirani na bankovne racune humanitarnim organizacijama i privatnim firmama u Becu, Istanbulu i Dubaiju...

ma jok fair nije to tako bilo....nebi oni to radili :-)

Post Reply