Vizne olakšice :( ????

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
Dedda

#1 Vizne olakšice :( ????

Post by Dedda » 26/03/2007 21:14

Kada je došlo vrijeme da se vizne olakšice napokon usvoje, izgleda da je sav politicki milje koji radi oko ovoga propao u zemlju ?

Ljudi, dokle cemo vise da dopustimo da nas j..u glupi germani i slovenci. Hocemo li ikada stati na noge, oboriti ovu prokletu i crnu vladu i zabraniti ulaz u Bosnu i Hercegovinu svima onima koji i nama zabranju ulaz.

Pozvam sve ljude, ne na demonstracije, nego na rušenje ovoga sistema koji nas polagano uništava.

Kako, gdje i kada, samo recite !

kilam

Post by kilam » 26/03/2007 21:21

cini mi se da situacija nikad gora nije bila... barem sto se tice talijanske ambasade i vize kod njih...

Dedda

Post by Dedda » 26/03/2007 21:25

Ma pogledaj sada kartu Europske unije i okoline.
Hrvati i Makedonci kandidati, Srbi predkandidati, kao i Crnogorci, a mi kao rupa, jedina crna rupa.

Ovo je vise ljudi nepodnosljivo :)
Najgore je sto se mi i dalje spustamo na nize nivoe.
Pa hebo me evropska unija, jer je Jugoslavija za sadanju Evropsku uniju bila cudo.

black_noke
Has thanked: 1 time

Post by black_noke » 26/03/2007 21:27

joj i ja sad evo letam oko njemacke ambasade, bas zivimo u supku svijeta...
al et valja ce mojoj djeci bit bolje :-)

urbanagerila

Post by urbanagerila » 26/03/2007 21:30

Vec sam to pomenuo na nekoj od tema ali evo da ponovim .... dosta puta sam bio u prilici da sredjujem vize za razne drzave ali sada je teze nego ikad .... zavrsavao sam vizu za Francusku i pored svih mogucih garancija i preporuka koje sam imao samo sto mi jos i bris nisu uzeli ... Kakve vizne olaksice i ublehaske price .... nikad izoliraniji nismo bili i nikad gore nismo stajali .....u klasi smo sa Pakistanom, Senegalom itd.... :D

nineac

Post by nineac » 26/03/2007 21:33

Moje misljenje je da je do nas, a ne stranaca. Oni samo poostravaju uslove kako mi "napredujemo"
Oni koji su glasali za ovu bagru trebaju biti odgovorni!

_BosanaC

Post by _BosanaC » 26/03/2007 21:34

urbanagerila wrote:Vec sam to pomenuo na nekoj od tema ali evo da ponovim .... dosta puta sam bio u prilici da sredjujem vize za razne drzave ali sada je teze nego ikad .... zavrsavao sam vizu za Francusku i pored svih mogucih garancija i preporuka koje sam imao samo sto mi jos i bris nisu uzeli ... Kakve vizne olaksice i ublehaske price .... nikad izoliraniji nismo bili i nikad gore nismo stajali .....u klasi smo sa Pakistanom, Senegalom itd.... :D
Nije li nam to idelja vodilja? :D

Koji cemo qrac u klasi sa mrskim zapadom :oops:

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 26/03/2007 21:37

naravno...pojedini bi da budemo u klasi sa "bratskim" afganistanom :D :D

mnogo puta sam vadio vize za razne drzave EU...zadnji put cini mi se 2004. i cinilo mi se da je tada bilo lakse nego npr. 1999 ili 2001...a mozda grijesim.

kako se ogleda to "teze" dobijanje vize? Vise papira. duza procedura, manje odobrenih viza???

jaran koji ide za austriju cesto u privatne posjete kaze da nema razlike...mozda je i lakse sada nego ranije.

hajd znaj///

urbanagerila

Post by urbanagerila » 26/03/2007 21:38

_BosanaC wrote:
urbanagerila wrote:Vec sam to pomenuo na nekoj od tema ali evo da ponovim .... dosta puta sam bio u prilici da sredjujem vize za razne drzave ali sada je teze nego ikad .... zavrsavao sam vizu za Francusku i pored svih mogucih garancija i preporuka koje sam imao samo sto mi jos i bris nisu uzeli ... Kakve vizne olaksice i ublehaske price .... nikad izoliraniji nismo bili i nikad gore nismo stajali .....u klasi smo sa Pakistanom, Senegalom itd.... :D

Nisam namjerno pominjao bratski nam Afgan jer mislim da nisu jos prosli proces registracije po "CIPS-u" .... :D .... ali ako se uvalimo jos "samo" 100KM za nove biometrijske pasose vjerujem da cemo moci u Cro, CG, i Srbiju bez ikakvih problema .... :D

_BosanaC

Post by _BosanaC » 26/03/2007 21:39

urbanagerila wrote:
_BosanaC wrote:

Nisam namjerno pominjao bratski nam Afgan jer mislim da nisu jos prosli proces registracije po "CIPS-u" .... :D .... ali ako se uvalimo jos "samo" 100KM za nove biometrijske pasose vjerujem da cemo moci u Cro, CG, i Srbiju bez ikakvih problema .... :D
Pa sta ce nam sta vise :D ali biometrijske SAMO ako na njima pise i nacionalnost, i to fino da ti iscitaju iz krvnih zrnaca :oops: da znaju susedi ko im dolazi :zzzz:

urbanagerila

Post by urbanagerila » 26/03/2007 21:47

_BosanaC wrote:
urbanagerila wrote:
_BosanaC wrote: Nije li nam to idelja vodilja? :D

Pa sta ce nam sta vise :D ali biometrijske SAMO ako na njima pise i nacionalnost, i to fino da ti iscitaju iz krvnih zrnaca :oops: da znaju susedi ko im dolazi :zzzz:
Ja ti rekoh sad mi je trebala sedimentacija, EKG, provjera prostate itd.... samo su mi bris izostavili .... :D ...vjerovatno slucajno ili to mozda spada u olaksice ... :D

Prpa.ba
Has thanked: 7 times
Been thanked: 112 times

Post by Prpa.ba » 26/03/2007 21:57

Kad se ukine RS nestati ce politicke nestabilnosti i moci cemo svuda, a vjecno cemo hvaliti Harisa i kompaniju :oops:

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 26/03/2007 22:02

samo da zlaje ne bude, crnila medju mudima, zlaja nam nudi zablude, plasi nas nekim srbima i svakom jati naudi...samo da zlaje ne bude.

:D :D

_BosanaC

Post by _BosanaC » 26/03/2007 23:17

Svemirski_Jebach wrote:samo da zlaje ne bude, crnila medju mudima, zlaja nam nudi zablude, plasi nas nekim srbima i svakom jati naudi...samo da zlaje ne bude.

:D :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:

nineac

Post by nineac » 26/03/2007 23:25

I ja isto mislim da je zlaja "the ultimate evil" kriv za vize :D

seiko22
Location: "REPUBLIKA SRPSKA IS GENOCIDAL PRODUCT AND SHOULD BE ABOLISHED " Prof. Francis A. Boyle

Post by seiko22 » 27/03/2007 06:12

nineac wrote:I ja isto mislim da je zlaja "the ultimate evil" kriv za vize :D
Sta je "postovaoci vodje"! Kad na temi o vodji ne mozete da promijenite atmosferu, onda koristite priliku na svakoj drugoj temi da "posaljete poruku puku" o "velicini nasega vodje"!!
Socijal demokratija u BiH je umrla davno! Sa samim dolaskom "velikog vodje", nestalo je i zadnjeg tracka socijal demokratske svjetlosti! Ko hoce da shvati, dovoljno govore dva postavljena clanka! A o "velikom vodji", pa ljudi , apsurd je diskutovati i trositi slova na internetu!
Danasnja SDP i njen "vozd" je = partija bez programa i covjek bez principa!
Nakon subotnjeg dnevnika i pojave "vodje", na moj "TiVo" cu da programiram da se pri pojavi lika ili imena "vodje", ukljuci filter jaci od onoga koji smice "bezobrazluke"!! :D :D

"The official adulation of Stalin in the Soviet Union ended suddenly after his death!"
Nadam se da, u nasem slucaju, necemo morati toliko cekati!! :P

Ovo je radio Tokic, za svog vremena u SDP,
Citat:
Sejfudin Tokić & Miroslav Mikeš
Srbinje na sudu
Koliko je opravdana inicijativa da se ukine atribut "srpski" koji je u toku rata pridodat imenima 12 gradova u Republici Srpskoj? U Mostu Radija Slobodna Evropa vođena je polemika između Sejfudina Tokića, potpredsjednika Doma naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine i pokretača inicijative za ovo ukidanje pred Ustavnim sudom BiH, i Miroslava Mikeša, predsjednika Komisije za ustavna pitanja Republike Srpske

--------------------------------------------------------------------------------

- Gospodine Tokiću, zbog čega smatrate da iz imena Srpskog Broda, Srpskog Drvara, Srpskog Goražda i još nekih gradova u Republici Srpskoj treba izbaciti pridjev "srpski"?

TOKIĆ: Kao potpredsjednik Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH, dakle kao ovlašteni predlagač po Ustavu BiH, podnio sam zahtjev Ustavnom sudu da ocijeni ustavnost atributa "srpski" u imenima 12 općina, odnosno gradova u Republici Srpskoj, to jest da preispita ustavnost zakona o lokalnoj upravi i samoupravi RS-a u kome se ta imena navode i zakona o gradu Srpsko Sarajevo. Cilj moje inicijative je da se uklone diskriminirajući atributi iz naziva tih gradova kojima se de facto pokušava od gradova i općina koje su prije rata imale dominantno nesrpsko stanovništvo, stvoriti teritorija koja ekskluzivno pripada samo jednom narodu. To se ogleda i u činjenici da se u tim mjestima kao gradski praznici slave pravoslavni praznici, čime se povređuju nacionalna prava pripadnika druga dva naroda.

Ovo je sta radi Zlaja i danas u SDP,
Citat:
ZAKON O DRZAVLJANSTVU JE U SUPROTNOSTI SA UNIVERZALNOM DEKLARACIJOM O LJUDSKIM PRAVIMA

Poslijeratni Zakon o drzavljanstvu BiH je donesen 1998. godine. Prema njemu svaki iseljeni gradjanin BiH, ukoliko je primio drzavljanstvo nove drzave, je trebao da izgubi BiH drzavljanstvo do 31. decembra 2002. godine ukoliko Bosna i Hercegovina do tog datuma ne sklopi sporazum o Dvojnom drzavljanstvu sa drzavom useljenja. Odmah je bilo jasno da tim zakonom tadasnje BiH vlasti zele istjerati iz drzavljanstva svoje prognane gradjane, vecinom Bosnjake, jer je nezamislivo da se za pet godina sklope ugovori o dvojnom drzavljanstvu sa desetinama drzava koje su primile prognanike iz BiH.

Prirodno se postavlja i pitanje: Zasto je uopste stari Zakon Republike Bosne i Hercegovine mijenjan? Po tom Zakonu Republike BiH nasi iseljenici nisu istjerivani iz BH drzavljanstva kada prime drzavljastvo druge drzave, npr. SAD, Kanade, Australije. A to je uobicajena praksa u svim drzavama svijeta.

Tri najvece drzave useljavanja SAD, Kanada, Australija ne traze od novih, naturalizovanih drzavljana da se odreknu starog drzavljanstva, dok neke drzave kao npr. Austrija i Njemacka traze da oni koji prime njihovo drzavljanstvo se odreknu starog drzavljanstva. Mejdutim, ni jedna drzava ne oduzima svoje drzavjanstvo od gradjana koji prime i neko strano drzavjanstvo. I to nije slucajno. To je posljedica internacionalnog zakona na kojega nam je skrenuo paznju Prof Boyle, za vrijeme Peticije o dvojnom drzavljanstvu. Evo sta je Prof Boyle u tom smilsu porucio Ashdovnu, u Decembru 2002. pred sami istek roka, tj. kada je trebalo da stupi na snagu oduzimanje drzavljanstva, citiram: Univerzalna Deklaracija UN o ljudskim pravima iz 1948. je obavezujuci i uobicajen internacionalni zakon koji clanom 15(2) obavezuje Bosnu i Herceogvinu, gdje se jasno kaze: Niko ne smije pausalno (proizvoljno, bez presude) oduzeti nekome drzavljanstvo. Takozvani Zakon o drzavljanstvu predstavlja pausalno oduzimanje drzavljanstva stotinama hiljada izbjeglica iz uzasnog rata i genocida: Muslimanima, Hrvatima, Srbima, Romima, Jevrejima i ostalim. To sigurno narusava osnovne norme internacionalnih zakona o ljudskim pravima i nije u skladu ni sa Daytonskim sporazumom. Visoki predstavnik UN Gosp. Ashdown mora hitno intervenisati da bi sprijecio njegovu primjenu. Francis A. Boyle., Profesor internacionalnog prava) - Kraj citata.

Postavlja se pitanje pred BiH javnost: Zasto je Zakon Republike BiH promjenjen na tako nastran nacin u Daytonskoj BiH? Sigurno nije bio u pitanju nikakav humani niti patriotski cilj. Cilj tadasnje promjene zakona je bio iskljucivo nastavak etnickog ciscenja drzavnim sredstvima, jer su Bosnjaci vecina prognanika.

Postavlja se jos jedno pitanje: Zasto tadasnji delegati Skupstine BiH iz bosnjackih stranaka nisu sprijecili usvajanje toga zakona jer su mogli staviti veto na zakon kojim se iz bh drzavljanstva istjeruju vecinom Bosnjaci. Zasto tadasnji bosnjacki lideri, i iz vlasti i iz opozicije (Izetbegovic, Silajdjic, Lagumdjija...) nisu savjetovali bosnjacke delegate u Domu naroda Skupstine BiH da stave veto na taj, u prvom redu nehumani, a zatim i sovinisticki antibosnjacki zakon.

Slijedeci bitan razvoj u vezi sa Zakonom o drzavljanstvu odigrao se u posljednjim danima vladavine Alijanse. Tada je po hitnom postupku, sa licnim zalaganjem Zlatka Lagumdjije uoci njegovog silaska sa vlasti, postignut sporazum BiH samo sa Srbijom o dvojnom drzavljanstvu. To je bila nova izdaja Bosnjackog naroda od strane Lagumdjije. Naime, trebalo je sve bilateralne sporazume o dvojnom drzavljanstvu u Skupstini BiH usvojiti u paketu. Ovako je data mogucnost Republici srpskoj da stavlja veto na promjene Zakona i na buduce bilateralne sporazume, buduci da su iseljenici u Srbiji dobili dvojna drzavljanstva dok su Bosnjaci raseljeni po cijelome svijetu ostali nerijeseni, sa mogucnoscu da budu istjerani iz BH drzavljanstva 31. decembra 2002.

Tada u decembru 2002. smo mi, gradjani Republike BiH u dijaspori, pokrenuli peticiju koju je tada potpisalo preko 35 hiljada gradjana, a do danas preko 46 hiljada gradjana BiH svih etnickih grupa i religija, sirom svijeta, da se promjeni taj necivilizacijski zakon. Tada je nasa delagacija dosla i do poslanika Skupstine BiH, i do Ashdowna. Zahvaljujuci tome, Ashdown je produzio rok za izbacivanje bh prognanika iz drzavljanstva za 10 godina. Nazalost, on nije mogao trajno promjeniti Zakon o drzavljanstvu, jer u njegovoj nadleznosti su samo privremene promjene zakona. Tada je Predstavnicki dom Skupstine BiH pokrenuo i usvojio izmjenu zakona.

Nazalost, kasnije su srpski predstvnici u domu Naroda stavili veto na promjenu Zakona, sa jasnom namjerom da istjeraju iseljene Bosnjake iz drzavljanstva kada istekne Ashdownov produzetak roka za sklapanje sporazuma o dvojnom drzavljanstvu. U medjuvremenu, za ove 3 godine, je sklopljeno nekoliko bilateralnih sporazuma, npr. sa Svedskom.

Medjutim najvece drzave useljavanja USA, Kanada, Australija, ne zele da sklope te bilateralne sporazume. Razlog je veoma jendostavan, zato sto te drzave dozvoljavaju drugo drzavljanstvo bez ikakvog sporazuma. Za njih, besmisleno je sklapanje sporazuma u kojim bi SE ONI OBAVEZALI da nam daju da sacuvamo i bh drzavljanstvo, kada nam to oni POKLANJAJU BEZ IKAKVOG SPORAZUMA. Nazalost, zlocinacki umovi iz RS ne zele da promjene Zakon. Zato u ovom trenutku svim Bosancima i Hercegovcima iseljenim sirom svijeta prijeti izbacivanje iz BiH drzavljanstva kada za nekoliko godina istekne Ashdownov produzetak.

Ovih dana se po hitnom postupku mijenja zakon o Drzavljanstvu, da bi se izvrsile revizije poslije rata datih bh drzavljanstava. Interesantno bi bilo saznati od nasih predstavnika npr. Tihica, Terzica, Halilovica, zasto se ova promjena zakona ne bi iskoristila da se promjeni i clan o dvojnom drzavljanstvu, jer svi se oni slazu da da je taj clan nehuman, protivan konvenciji o ljudskim pravima, ali ne koriste priliku sto se svakako mijenja Zakon da i taj dio zakona usklade sa zakonima civilizovanog svijeta.

Vjerovatno im je vaznije da "relaksiraju" svoje partnere u valsti iz RS.

SDP - sretno !!

Prpa.ba
Has thanked: 7 times
Been thanked: 112 times

Post by Prpa.ba » 27/03/2007 06:47

Eto vidite da je Zlaja kriv 8)

Samo momcino, kad si toliki socijaldemokrata, zasto ne glasas za one koji su smogli hrabrosti i rekli "NE!!!" zlom vozdu- konkretno- SDU? Zasto ljudi iz te stranke ne mogu da predju izborni prag? A izvorne socijaldemokrate koje je zlaja otjerao :oops:

zlatan01

Post by zlatan01 » 27/03/2007 08:16

Haris ce ukinuti vize, samo sacekajte prvo mora ukiniti RS!

senada

Post by senada » 27/03/2007 08:31

zlatan01 wrote:Haris ce ukinuti vize, samo sacekajte prvo mora ukiniti RS!
najlakse je ukinut nelojalne gradjane a naturaliziranim ne reba gradjanstvo,... njima trebju samo pare, hare,... i harem.

seljak_cojek

Post by seljak_cojek » 27/03/2007 09:28

senada wrote:
zlatan01 wrote:Haris ce ukinuti vize, samo sacekajte prvo mora ukiniti RS!
najlakse je ukinut nelojalne gradjane a naturaliziranim ne reba gradjanstvo,... njima trebju samo pare, hare,... i harem.
"Ako se uzme u obzir podprostorna radijacija prouzrokovana tahionskim komunikatorima, koji se sada serijski ugrađuju u Golf II, i smetnje koje uzrokuje u radu razvodnika paljenja zaključujemo da je daleko bolje koristiti razvodnike iz 20 stoljeća. Naime, tahionska radijacija nema nikakav uticaj na tzv. platine u razvodniku, što omogućava da se iz motora "izvuče" nekoliko dodatnih kilovata, što će vašu omiljenu "dvicu" učiniti daleko startnijom. Ovo je daleko bolje od dosada korištenih rješenja jer se pokazalo da kućišta razvodnika izrađena od duranijuma samo djelimično apsorbuje tahionsku radijaciju." :-)

Dedda

Post by Dedda » 27/03/2007 10:16

Zasto se uvjek mora svaka diskusija zavrsiti na politici :(
Pa pricamo o vizama ljudi !
Da, nedavno sam bio u Austriji, isao svega na sedam dana.
NISU POGORSALI NISTA, CAK STA VISE, DESET PUTA JE LAKSE DOBITI VIZU ZA AUSTRIJIU NEGO LI INACHE.
Cak se ne mora biti ni u stalnom radnom odnosu !

Panasonic

Post by Panasonic » 02/04/2007 00:05

Treba dovesti Bosnjake na sve celne pozicije i eto.

Zar ne? Ili da malo "liberalnije formulisem", treba dovesti samo one koji vole ovu zemlju na celna mjesta. Prvo napisano i ovo je potpuno isto.

To je jedini spas.

kilam

Post by kilam » 02/04/2007 00:21

Dedda wrote:Zasto se uvjek mora svaka diskusija zavrsiti na politici :(
Pa pricamo o vizama ljudi !
Da, nedavno sam bio u Austriji, isao svega na sedam dana.
NISU POGORSALI NISTA, CAK STA VISE, DESET PUTA JE LAKSE DOBITI VIZU ZA AUSTRIJIU NEGO LI INACHE.
Cak se ne mora biti ni u stalnom radnom odnosu !
ne znam za austrijsku za talijansku sigurno znam.. pored svih potrebnih papira uveli su i ogranicen broj zahtjeva za jedan dan (45 ako se ne varam), tako da ako mislis dobit njihovu vizu moras ko stoka dobro poranit ujutro i "uhvatit" red... sto nije bio slucaj posljednjih godina i vazda sam se hvalio kako talijansku mogu dobiti za 24 sata pa i manje (jednom prilikom ujutro predao papire a popodne dobio vizu..)

Post Reply