prostitucija pozorišta - sevka glumica..boxer...

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...
Post Reply
prleitihi

prostitucija pozorišta - sevka glumica..boxer...

Post by prleitihi » 20/03/2007 20:08

Ivana Savić: Dobila sam batine od Severine!
Piše: Mustafa Topčagić
Foto: Darko Strosser

Image
Kad je javno spomenula njezin honorar od 100.000 kuna, pjevačica se fizički obračunala s riječkom glumicom Ivanom Savić

Da u kazališnoj predstavi "Gospoda Glembajevi" mnogo toga ne štima, uvjeravamo se iz dana u dan otkako na vidjelo izlazi sva glembajevština intendantice riječkog HNK-a Mani Gotovac, redatelja Branka Brezovca i glavne protagonistice Severine Vučković. Ono o čemu se u glumačkom ansamblu mjesecima šuška jedina je bila spremna za Arenu progovoriti glumica Ivana Savić koja tumači ulogu jedne od šest časnih sestara Angelika. Ona je u kameru Nove TV hladno izjavila kako nije u redu da jedna Severina za predstavu dobije honorar od 100.000 kuna, a da profesionalni glumci svoje uloge odrađuju za redovitu plaću. U slučaju Ivane Savić to je 6.100 kn mjesečno. Toliku plaću prima tek odnedavno nakon pet godina provedenih "na ledu" zbog "dugog jezika", a to bi joj ponovno moglo biti problem.

- Nitko me ne može uvjeriti da je to slučajno. Kad sam javno izrekla visinu Severinina honorara, ona mi se odlučila osvetiti. U prvoj repriznoj predstavi jako me odalamila po nosu, to bi moglo ispasti i slučajno da mi sutradan u drugoj reprizi nije opalila šamar. Bilo je to u skupnim scenama kada za publiku to izgleda kao da su udarci u funkciji predstave. To što me Severina na sceni privatno kao slučajno mlati ja joj neću uzvratiti. Nikad nisam bila nasilna osoba, a pogotovo u posljednjih 17 godina otkako sam sljedbenica Sai Babe. To jednostavno nije u "opisu i popisu" moje naravi - kaže Ivana Savić, glumica s 33-godišnjom kazališnom karijerom, dodajući: - Jako sam tužna da živimo u ružnim vremenima kada su svi parametri uljudbenosti, umjetničkih kriterija i poštenja potpuno poremećeni, da je nenormalno postalo normalno i da svi o svemu ropski šute!

Najviše me je pogodilo i kao čovjeka i kao umjetnika - tvrdi Savićka - to što se ta "nacionale" bez pokrića pojavljivala na probama samo na 15 minuta kada bi došli fotoreporteri ili televizijske kamere i potom opet tjednima nestajala
Ivana Savić zamjera redatelju Brezovcu i intendantici Gotovac što su Severini dali više nego privilegiran položaj u odnosu na prave glumce. "Nacionalna diva", kaže, nije se pojavila na većini proba iako je sve vrijeme boravila u Rijeci u luksuznom apartmanu hotela Bonavia. - Prvi put se pojavila na probi dva tjedna prije premijere, a mi ostali na predstavi smo radili još od studenoga prošle godine. To je neopisiv bezobrazluk i nonšalancija jedne kvazipjevaljke koja bi i preko leševa gazila kako bi stigla do svoga cilja. U "Glembajevima " listom statiraju prvaci i prvakinje hrvatske drame i zajedno sa mnom izigravaju roblje "nacionalnoj divi" koja nije bila niti na jednoj glazbenoj probi s maestricom Nadom Matošević, vrsnom dirigenticom. Također nije bila ni na probama maestra Igora Vlajnića koji, na koncu, i ravna našom predstavom. Pojavila se tek na orkestralnim sitz probama, gdje je sve isfalširala (ljuljala se, odrecitirala parlanda i nije otpjevala niti jednu visinu, a i kako će kada ne zna impostirano pjevati?!). Sve u svemu, i dan danas na predstavama to njezino pjevanje-zijevanje sliči arlaukanju mačaka na tarabi u veljači! - ljutito će Ivana Savić koja iza sebe ima brojne glumačke i pjevačke uloge.

- Najviše me je pogodilo i kao čovjeka i kao umjetnika - tvrdi Savićka - to što se ta "nacionale" bez pokrića pojavljivala na probama samo na 15 minuta kada bi došli fotoreporteri ili televizijske kamere i potom opet tjednima nestajala. Na dan pretpremijere 9. ožujka ona nije došla na generalnu probu! Po meni ona nije u ovoj predstavi zaradila niti jednu prosječnu hrvatsku plaću, a kamoli 100.000 kuna koje će dobiti za 15 odigranih predstava plus ekstra nagrade od sponzora. Ivanu boli i to što je, zbog savjesnog obavljanja svog posla, ostala bez honorara od 2.000 eura, koji joj je ponuđen za snimanje u novom projektu Enisa Bešlagića u Zagrebu: - Bilo je to 4. i 5. ožujka nekoliko dana pred premijeru. Svoj sam angažman u "Glembajevima" shvatila ozbiljno i došla sam na probe. Zato sam morala odbiti kratki honorarni i dobro plaćen posao. A onda doživim da u ta dva dana na probe ne dođu ni Severina niti Galiano Pahor jer su u to vrijeme bili u Opatiji na Dori. Katastrofa! Više pročitajte u Areni...

http://www.jutarnji.hr/kultura_i_zivot/ ... a,66944.jl

cirkus!

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 20/03/2007 20:11

...
Last edited by basta sljezove boje on 28/08/2007 14:21, edited 1 time in total.

prleitihi

Post by prleitihi » 20/03/2007 20:20

koliko malo?

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 20/03/2007 20:41

...
Last edited by basta sljezove boje on 28/08/2007 14:12, edited 1 time in total.

prleitihi

Post by prleitihi » 20/03/2007 20:45

ali ostaje činjenica o prostituciji pozorišta..i sevkinom neopravdano velikom honoraru.. :roll:

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 20/03/2007 20:49

...
Last edited by basta sljezove boje on 28/08/2007 14:31, edited 1 time in total.

prleitihi

Post by prleitihi » 20/03/2007 20:50

angažovanje severine!

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 20/03/2007 21:08

...
Last edited by basta sljezove boje on 28/08/2007 14:07, edited 1 time in total.

prleitihi

Post by prleitihi » 20/03/2007 21:26

ne govorim to zbog toga što sevka nema akademiju..(neki dan danis reče da ni on još uvijek nije diplomirao.. :oops: )..vjerovatno ima dosta studentica glume koje još nisu diplomirale a mogle su to odraditi..sevka je u ovom slučaju mamac..marketinški joke..što bi rek'o jedan naš dizajner..komercijalizacija hara..a sevka u svađi sa jednom od časnih sestara.. :oops::D

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 20/03/2007 23:32

...
Last edited by basta sljezove boje on 28/08/2007 13:57, edited 1 time in total.

van Basten
Has thanked: 3 times

Post by van Basten » 21/03/2007 01:17

Severina je tu čisto radi medijske kampanje, služi kao mamac za širi auditorij... važno je pričati o predstavi jer i loša reklama je ipak reklama. U tom kontekstu i gledam izjavu gđe Savić... bitno je da se priča o predstavi. U svemu tome ni njen honorar niti njene glumačke (ne)kvalitete zaista su nebitne i nisu vrijedne rasprave.
Šteta što se jedna takva vrsta reklame mora praviti za jedno takvo djelo kao što su Glembajevi.

Post Reply