Kako ne navijati za ono što voliš?

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
zenicanin100%

Post by zenicanin100% » 20/03/2007 00:11

MA nije DA se nece navijati za njih navjati se mora samo po sebi i kada bi htjeli en navijati nemozes... ali nije vise to to barem kod mene... nema vise zivciranaj plakanaj nakon utakmice,,, ne vrijedi radi KLOSARA raznih.

pirmin

Post by pirmin » 20/03/2007 21:21

Hebe mi se i za bojkot i za razne usranovice... samo da ne izgube od onih shiptara u Istambulu :D ,to mi je zelja zbog koje se obracam Allahu,Isusu,Titu i partiji na ahiretu. :oops: :D

Šandor

Post by Šandor » 20/03/2007 21:46

pirmin wrote:Hebe mi se i za bojkot i za razne usranovice... samo da ne izgube od onih shiptara u Istambulu :D ,to mi je zelja zbog koje se obracam Allahu,Isusu,Titu i partiji na ahiretu. :oops: :D

S Turcima prvo igramo u tamnom vilajetu. :lol:

A u Stambolu jedne prohladne noći u novembru. :oops:

BHman

Post by BHman » 20/03/2007 21:57

Posto se prica da je Muzurovic senilan,
ja se jedino bojim da se covjek ne izgubi u Norveskoj,
recimo npr. pri setnji kroz Oslo, pa da ne zavrsi u nekom sumnjivom klubu.
Ko ce nam onda voditi ove nase delije?

vela-ze

Post by vela-ze » 20/03/2007 22:00

BHman wrote:Posto se prica da je Muzurovic senilan,
ja se jedino bojim da se covjek ne izgubi u Norveskoj,
recimo npr. pri setnji kroz Oslo, pa da ne zavrsi u nekom sumnjivom klubu.
Ko ce nam onda voditi ove nase delije?

nacjonalni kljuc nek onda vodi, istuk i kompanija

Stari

Post by Stari » 22/03/2007 13:58

zenicanin100% wrote:MA nije DA se nece navijati za njih navjati se mora samo po sebi i kada bi htjeli en navijati nemozes... ali nije vise to to barem kod mene... nema vise zivciranaj plakanaj nakon utakmice,,, ne vrijedi radi KLOSARA raznih.

Ja ne znam kako ti u tome uspjevas...ali kod mene je isto svaki put. Naime, kod mene je to otprilike vako: prvi put kad se desi da nakon utakmice reprezentacije bosne i hercegovine protiv ...bilo koga...kad se desi to da sve bude u redu: Da nasi igraju leprsavije od brazilaca i francuza zajedno...takticki mudrije od italijana i svaba zajedno....a individualno briljantnije od argentinaca....Kad se desi i to da nam rukovodstvo bude na nivou onog Engleskog ili Njemackog....kad se desi da nam suci sviraju penale kad god i kako god mi hocemo ....

E ja cu tad stvarno prestati navijati za Bosnu i Hercegovinu...jer tad cu znati da ako nisam mrtav pa to sve sa onog svijeta gledam... onda mora da sam drogiran ili tako nesto. Takvu ekipu ja ne bih mogao gledati ...jer to bi bilo sve vec poznato, sve nekako salonski ...sve sterilno. Ne bi bilo trunke nerviranja, ni trunke psovanja, svi bi sjedili sa osmjehom na licu k'o da su na ljepilu....i aplaudirali na bravurozne poteze nasih baletana...isto kao u kakvoj operi.....To fakat ne bih mogao gledati ...i tom slucaju ... bih si nasao neke druge ...recimo Svedjane ili neke tamo druge.

Sve dok to nije tako ...znam da sam jos ziv...znam da nisam drogiran niti da haluciniram....znam i to da me moja stara mati na ovaj svijet dala u jednoj kasabi u sjeverozapadnom dijelu Bosne i Hercegovine te iz tog razloga jesam ..vaki...kaki sam. Valjda zbog toga i dan danas volim vidjeti kad neka mala ekipa sredi neke velike tipove....Recimo kad su onomad u Italiji Kamerunci zamalo nategnuli Engleze navijao sam za njih....Navijao sam za Nigeriju onomad kad su dobro igrali na olimpijskim igrama (jel to bi u Atlanti?)....Kad god je neki mali klub "zavrnuo"...nekog od "velikana" u Evrokupovima ...meni nije bilo mrsko...dapace. Ne znam sta je to sa mnom ...jel to do loseg odgoja...ili pogresnog sistema obrazovanja (YBM-liga mi smo onomad morali biti obrazovani ...jer izraz edukovati ( :D educirati :D )se ...jos nije bio izmisljen)....ali nema mi sad nazad ...tako stoje stvari i gotovo je sad tu.

Lose mi ide ova ozbiljna schprecha na temu fudbalska reprezentacija BiH moram priznati ....zato da skrati.

Hajte ZUUUUTI.....

PS: Poruka fudbalerima u strajku
.........................jebite im majku

Ali pustite ove momke da igraju kako najbolje znaju i nemojte im se rugati ....ta ne moze svak na ovom svijetu biti tako dobar kao vi.

Kwaheri

Post by Kwaheri » 22/03/2007 14:46

Stari, jednostavno ne volish Golijata :D

grep

Post by grep » 22/03/2007 14:47

Stari wrote:Ja ne znam kako ti u tome uspjevas...ali kod mene je isto svaki put. Naime, kod mene je to otprilike vako: prvi put kad se desi da nakon utakmice reprezentacije bosne i hercegovine protiv ...bilo koga...kad se desi to da sve bude u redu: Da nasi igraju leprsavije od brazilaca i francuza zajedno...takticki mudrije od italijana i svaba zajedno....a individualno briljantnije od argentinaca....Kad se desi i to da nam rukovodstvo bude na nivou onog Engleskog ili Njemackog....kad se desi da nam suci sviraju penale kad god i kako god mi hocemo ....

E ja cu tad stvarno prestati navijati za Bosnu i Hercegovinu...jer tad cu znati da ako nisam mrtav pa to sve sa onog svijeta gledam... onda mora da sam drogiran ili tako nesto. Takvu ekipu ja ne bih mogao gledati ...jer to bi bilo sve vec poznato, sve nekako salonski ...sve sterilno. Ne bi bilo trunke nerviranja, ni trunke psovanja, svi bi sjedili sa osmjehom na licu k'o da su na ljepilu....i aplaudirali na bravurozne poteze nasih baletana...isto kao u kakvoj operi.....To fakat ne bih mogao gledati ...i tom slucaju ... bih si nasao neke druge ...recimo Svedjane ili neke tamo druge.

Sve dok to nije tako ...znam da sam jos ziv...znam da nisam drogiran niti da haluciniram....znam i to da me moja stara mati na ovaj svijet dala u jednoj kasabi u sjeverozapadnom dijelu Bosne i Hercegovine te iz tog razloga jesam ..vaki...kaki sam. Valjda zbog toga i dan danas volim vidjeti kad neka mala ekipa sredi neke velike tipove....Recimo kad su onomad u Italiji Kamerunci zamalo nategnuli Engleze navijao sam za njih....Navijao sam za Nigeriju onomad kad su dobro igrali na olimpijskim igrama (jel to bi u Atlanti?)....Kad god je neki mali klub "zavrnuo"...nekog od "velikana" u Evrokupovima ...meni nije bilo mrsko...dapace. Ne znam sta je to sa mnom ...jel to do loseg odgoja...ili pogresnog sistema obrazovanja (YBM-liga mi smo onomad morali biti obrazovani ...jer izraz edukovati ( :D educirati :D )se ...jos nije bio izmisljen)....ali nema mi sad nazad ...tako stoje stvari i gotovo je sad tu.

Lose mi ide ova ozbiljna schprecha na temu fudbalska reprezentacija BiH moram priznati ....zato da skrati.

Hajte ZUUUUTI.....

PS: Poruka fudbalerima u strajku
.........................jebite im majku

Ali pustite ove momke da igraju kako najbolje znaju i nemojte im se rugati ....ta ne moze svak na ovom svijetu biti tako dobar kao vi.

Stari,
Nebi da se prepiremo oko nase nam najmilije reprezentacije i nemam namjeru da te uvrijedim u narednom postu.
Milsim da si stariji i mudriji od mene, kao sto se vidi iz tvog nevedenong posta, al ti moram reci da "seres ko foka".
Prvo i zadnje sto cu reci jeste da "ja" za svog zivota, a trebo bi ga imati jos
akobogda dosta, zelim da vidim reprezentaciju BiH a ne neke Somalije i Nikarague.
I molim te nemoj umanjivati nas ponos!
Sto nas ima mashalaaaaa....

Sajo---:

Post by Sajo---: » 22/03/2007 14:53

Ne znam sta da vam kazem, jednostavno nista ne osjecam za tu reprezentaciju, cak ni prije nisam ni kada smo bili na trenutak do prvenstva, jednostavno nemam taj "navijacki" patriotizam.
Mozda zato sto sam "lokalac" i sto volim "lokalno" (tj. svoj grad) vise nego ostatak zemlje (nemojte me pogresno shvatiti ja bih sutra isao u rat ako treba ali ne zato sto volim nego iz nekih moralnih razloga, dok bi za svoj grad sada bio u stanju poginuti da treba).

Stoga tu utakmicu utakmicu vjerovatno necu ni gledati a da sam se kladio hladno bih stavio 1 na norvesku.

P. S.: nekada je i meni zao sto je tako ali je tako :S,.....

grep

Post by grep » 22/03/2007 14:55

Sajo---: wrote:Ne znam sta da vam kazem, jednostavno nista ne osjecam za tu reprezentaciju, cak ni prije nisam ni kada smo bili na trenutak do prvenstva, jednostavno nemam taj "navijacki" patriotizam.
Mozda zato sto sam "lokalac" i sto volim "lokalno" (tj. svoj grad) vise nego ostatak zemlje (nemojte me pogresno shvatiti ja bih sutra isao u rat ako treba ali ne zato sto volim nego iz nekih moralnih razloga, dok bi za svoj grad sada bio u stanju poginuti da treba).

Stoga tu utakmicu utakmicu vjerovatno necu ni gledati a da sam se kladio hladno bih stavio 1 na norvesku.

P. S.: nekada je i meni zao sto je tako ali je tako :S,.....
Nek si ti nama to obrazlozio "gradzaninu" :shock:

Maksim

Post by Maksim » 22/03/2007 16:01

Samo sam jednom u zivotu otisao na tekmu bh. reprezentacije i to 2001. godine ovdje u Becu kada je igrala protiv Austrije. Ne zelim vise biti u sektoru sa nekulturnjacima koji mahom svi zive u Austriji. Dok su Austrijanci bili mirni i normalno navijali za svoju zemlju, nasi su skakali, skidali se i pokazivali guzice Austrijancima i skandirali "Baricu pederu" i "Vasticu pederu" kao da smo igrali protiv Lacija ili AC Milana :roll:

I izgubismo 2-0 od mirnih Austrijanaca. Jebo repku, razmisljam da odem u Budimpestu kad budu igrali, ali samo radi Budimpeste :D

Tvrtko_I

Post by Tvrtko_I » 22/03/2007 16:16

Ne mogu a da se ne zivciram. Imam 4 karte za utakmicu. Odlucio sam da ne idem. Karte ce dobiti 3 momka koja odose. Ja cu svoju da ostavim kao uspomenu. Da je mozda nekad u sretnija vremena mogu dati mom malom mEdi da vidi gdje mu stari nije bio. Prvi put.
Utakmicu cu gledati . .. mozda. Rezultat cu sigurno saznati. A dotle cu imati knedlu u grlu i navijati da pobijedimo i da izgubimo u isto vrijeme. Da pobijedimo jer ja ne mogu navijati protiv svoje zemlje. A da izgubimo jer . . . svaka pobjeda reprezentacije je i pobjeda saveza. I "nacionalnog" kljuca idiota koji ne znaju ni sta je nacija. Zato . . .

Ljiljani Zlatni
pjesma se ori
navija cijeli stadion
nad nama nebo
ima da gori
jer ti si Bosno
Sampion . . .

pirmin

Post by pirmin » 22/03/2007 17:00

Za ove seratore sto ne navijaju za reprezentaciju(ako zanemarim sadasnji bojkot) evo vam ona dobro poznata:

"Pushi q..c ko te yebe moze Bosna i bez tebe..."

...drzi te se raznih Milana,Intera,Bayerna,Manchestera...za njih je pravo tesko navijati,je`de?! ;)

Edin H.
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Post by Edin H. » 22/03/2007 17:06

pirmin wrote:Za ove seratore sto ne navijaju za reprezentaciju(ako zanemarim sadasnji bojkot) evo vam ona dobro poznata:

...drzi te se raznih Milana,Intera,Bayerna,Manchestera...za njih je pravo tesko navijati,je`de?! ;)

Respect :D

grep

Post by grep » 22/03/2007 20:39

pirmin wrote:Za ove seratore sto ne navijaju za reprezentaciju(ako zanemarim sadasnji bojkot) evo vam ona dobro poznata:

Me to Respekt!!! :bih:

Ne, Drzi te se Gak-a... :lol: :lol: :D

Edin H.
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Post by Edin H. » 22/03/2007 21:51

Ima li iko voljan da postavi utakmicu na SopCast? :roll:

pirmin

Post by pirmin » 22/03/2007 22:12

pirmin wrote:Za ove seratore sto ne navijaju za reprezentaciju(ako zanemarim sadasnji bojkot), evo vam ona dobro poznata:

...drzite se raznih Milana,Intera,Bayerna,Manchestera...za njih je pravo tesko navijati,je`l de?! ;)

Morao sam ispraviti dvije kardinalne pravopisne greske. :D
Bodu u oci :oops: :D .

Stari

Post by Stari » 23/03/2007 11:12

Uzalud se pokusavam smiriti i u vlastite misli uvesti nesto od diplomatskog takta u kojem , kako vidim , moji mladji korespondenti ne oskudjevaju niti milisekundice. Dzabe mi je sve ....ne mogu se oteti sumnji da me je onaj momak maloprije ipak pokusao uvrijediti kad mi je rekao da "serem k'o foka"....pokusao dakle, no nije uspio...jer kad neko napise ovo:

Stari,
Nebi da se prepiremo oko nase nam najmilije reprezentacije i nemam namjeru da te uvrijedim u narednom postu.
Milsim da si stariji i mudriji od mene, kao sto se vidi iz tvog nevedenong posta, al ti moram reci da "seres ko foka".
akobogda dosta, zelim da vidim reprezentaciju BiH a ne neke Somalije i Nikarague.

Onda meni ne preostaje nista drugo do da tumacim njegove rijeci onako kako su napisane. A stoji doslovce ...izjava...jel'te... khm ...takva i takva. On zeli vidjeti ni manje ni vise ...zamislite vi molim vas lijepo....reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

To sto je usput uvrijedio sjevernomorske vodozemce (ili u koju li grupu foke spadaju? ...ybm-liga zaboravih) ...idirektno uporedjujuci njihove toaletne navike sa mojim pisanjem...bih ovog puta preskocio.

Momce .... znam da si mlad i vjerovatno pamatan, lijep i zgodan ...i da treba da jedes, da se provodis i da radis jos kojekakve stvari svojstvene mladim ljudima. Ali tebi to ocito nije dosta ...ti bi jos da gledas reprezentaciju BiH i to onu seniorsku ...i to u fudbalu (oliti nogometu). Eh vidis tu se lagano razmomimoilazimo ti i ja ...

Mene su dali na ovaj svijet davno ...i nesretnim spletom okolnosti mi dali nekakv cudan sistem vrijednosti ....gdje se skromnost smatra vrlinom. Valjda zbog toga sam ja i dan -danas uvjeren u to da sam reprezentaciju BiH gledao i gledam....A ti bi da je tek vidis....ono kao...u dalekoj buducnosti....kad vise ne bude igrala kao nekakva africka zemlja (ovo tvoje poredjenje sa bas africkim zemljama mi tukne malo ...znas vec na sta...necemo se vrijedjati...nadji neke evropske zemlje ima ih dovoljno koje ne igraju nista bolje od pomenutih afrikanaca).

Da ne idem predaleko ....mozda je to sranje (ali nije k'o u foke ...jer foke nemaju hemeroide) .....ali evo jos jednom.

Haaajte ZUUUUUUTI.

Popisajte se na sve dusmane i zaigrajte protiv onih snusarosa kako najbolje znate ....a ako u takvoj igri zijanite ...u redu je. Samo nemojte igrati kao one jajare sto su igrale jesenas.

Voli vas vas STARI.

grep

Post by grep » 23/03/2007 15:24

Stari wrote:Uzalud se pokusavam smiriti i u vlastite misli uvesti nesto od diplomatskog takta u kojem , kako vidim , moji mladji korespondenti ne oskudjevaju niti milisekundice. Dzabe mi je sve ....ne mogu se oteti sumnji da me je onaj momak maloprije ipak pokusao uvrijediti kad mi je rekao da "serem k'o foka"....pokusao dakle, no nije uspio...jer kad neko napise ovo:

Stari,

Onda meni ne preostaje nista drugo do da tumacim njegove rijeci onako kako su napisane. A stoji doslovce ...izjava...jel'te... khm ...takva i takva. On zeli vidjeti ni manje ni vise ...zamislite vi molim vas lijepo....reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

To sto je usput uvrijedio sjevernomorske vodozemce (ili u koju li grupu foke spadaju? ...ybm-liga zaboravih) ...idirektno uporedjujuci njihove toaletne navike sa mojim pisanjem...bih ovog puta preskocio.

Momce .... znam da si mlad i vjerovatno pamatan, lijep i zgodan ...i da treba da jedes, da se provodis i da radis jos kojekakve stvari svojstvene mladim ljudima. Ali tebi to ocito nije dosta ...ti bi jos da gledas reprezentaciju BiH i to onu seniorsku ...i to u fudbalu (oliti nogometu). Eh vidis tu se lagano razmomimoilazimo ti i ja ...

Mene su dali na ovaj svijet davno ...i nesretnim spletom okolnosti mi dali nekakv cudan sistem vrijednosti ....gdje se skromnost smatra vrlinom. Valjda zbog toga sam ja i dan -danas uvjeren u to da sam reprezentaciju BiH gledao i gledam....A ti bi da je tek vidis....ono kao...u dalekoj buducnosti....kad vise ne bude igrala kao nekakva africka zemlja (ovo tvoje poredjenje sa bas africkim zemljama mi tukne malo ...znas vec na sta...necemo se vrijedjati...nadji neke evropske zemlje ima ih dovoljno koje ne igraju nista bolje od pomenutih afrikanaca).

Da ne idem predaleko ....mozda je to sranje (ali nije k'o u foke ...jer foke nemaju hemeroide) .....ali evo jos jednom.

Haaajte ZUUUUUUTI.

Popisajte se na sve dusmane i zaigrajte protiv onih snusarosa kako najbolje znate ....a ako u takvoj igri zijanite ...u redu je. Samo nemojte igrati kao one jajare sto su igrale jesenas.

Voli vas vas STARI.

Ja sam se nadao da se neces uvrijediti al et, izgleda da jesi.
Nego pustimo previse filozofiranja...ovo...ono, nego hajmo malo direktive sto bi "ameri" rekli. Koliko vidim a vidim jos uvjek dobro, fala Bogu, pratis fudbal vec dugo vremena.
Jedno je pratiti moj stari a drugo je skontati. Naveo si gore negdje da "neke africke zemlje" bolje igraju nego evropske. Ja spomenuh imena tih zemalja a ne "neke africke zemlje" moj stari.
Nego da neduljimo previse.
Fudbal u BiH je u zivom blatu, koji tone iz dana u dan.
Ne navijajmo za zivo blato nego za BiH!
Uz duzno postovanje moj stari, nemoj mi se obracati vise, jer nasa razmisljanja se razilaze.

Stari

Post by Stari » 23/03/2007 15:30

ti si si uzeo slobodu pa se meni prvi obratio ...lafo ocekujuci da se ja necu uvrijediti....pa sam si ja uzeo slobodu i odgovorio ti.

A mogao si nas uporediti sa lichtensteinom , san marinom, luxemburgom , farskim otocima ....ima rekoh bjelackih ekipa koje su jednako lose ko africke ekipe....a tebi se izgleda bas sere po afrikancima.

Ako ti se ne svidjaju maja obracanja ...izvoli se obratiti uprvi ovog foruma ....pa nek oni odluce jesam li prekoracio svoja prava. Dotle mi nemas ti sta propisivati.

umorni

34

Post by umorni » 23/03/2007 17:00

Nas navijace niko nije nista pitao, prave racune bez pokrica...

E pa pravicemo i mi nered bez odgovornosti..

ZIVJELA GRADJANSKA NEPOSLUSNOST!

noviprimitivac

Post by noviprimitivac » 23/03/2007 17:38

meni ovi što će ići na utakmice ili će pratiti i navijati kraj tv ekrana podsjećaju na Zlajine koji kažu da se ekonomiji posvetimo pa će sve biti udure.e ja nisam taj,treba pokazati zube,boriti se skupa za potpisnicima,BH Fanaticosima i ostalim dobronamjernim prijateljima fudbala i ove države da odu ovi lopovi,poslijeratni profiteri i da imamo pravog selektora,pravog direktora reprezentacije,predsjednika Nogometnog saveza.....

BOJKOT!!!

P.S.odoh ja gledati Stefanovskog i Leb i Sol

umorni

132

Post by umorni » 23/03/2007 18:31

Zapitas li se gjde bojkotujes.. Na forumu mozes vjecno..

Post Reply