Spasite Zivot Bebe - Lamije Alihodžic

Forum za humanitarne akcije.
cnermina
Posts: 380
Joined: 29/11/2006 09:32

#1 Spasite Zivot Bebe - Lamije Alihodžic

Post by cnermina »

Mala beba profesorice matematike iz Bosnjacke je veoma bolesna i trebala bi ici na operaciju preostalog bubrega za oko mjesec dana. Stvarno je hitno... Molim vas, da koliko god mozete pomognete, jer ova mala beba je najveci dio svog zivota provela po operacionim salama i bolnicama. :(

Profesorica kaze:

Radi se o zdravstvenom stanju moje desetomjesečne bebe Lamije. Kada je imala četiri i po mjeseca otišla je na operaciju odstranjivanja desnog bubrega jer je imao velike ciste tj. bubreg se nije dobro razvio (zbog cisti). Ranijim pretragama nije ustanovljena još jedna anomalija, ukršteni ureteri,i tako je na hirurgiji odstranjen zdrav ureter.

Zbog toga je proisteklo niz komplikacija i proveli smo četiri mjeseca u bolnici.Za to vrijeme je Lamija osam puta operisana na hirurgiji u Sarajevu. Nijedna operacija nije uspjela tako da je na kraju došlo do otkazivanja i preostalog lijevog bubrega.Beba je provela na peritonalnoj dijalizi 10 dana,i bubreg je uspostavio svoju funkciju.

Trenutno je uradjeno privremeno rješenje:rekonstrukcija uretera od mokraćne bešike i ugradnja stenta (plastična cjevčica) u lijevi ureter.Preporuka ovdašnjih ljekara –nefrologa je da se dalje liječenje bebe nastavi u nekom od kliničkih centara izvan Bosne i Hercegovine.

http://helplamija.blog.ba/

Za uplate iz inostranstva treba navesti :

SWIFT: UPBKBA22

Transakcijski racun UPI banke:154-001-00000019-10

Broj ziro racuna_566735 29 3405

Primalac je Alihodzic Mirza

Svrha: Za troskove lijecenja Alihodzic Lamije
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#2

Post by Abu FEED el-Castro »

Ja mogu dati krvi ako to znači :sad: :( Da bogdom mogu i novcem značajnoj sumi...
Last edited by Abu FEED el-Castro on 08/03/2007 13:47, edited 1 time in total.
Danko_Bananko
Posts: 862
Joined: 23/01/2007 20:34

#3

Post by Danko_Bananko »

Koji je racun za uplate iz BiH ?

Je li isti ovaj samo bez SWIFT-a ili ima neki drugi ?

Na blogu nema nista, moraju to stavit tamo.
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#4

Post by Pearl »

Danko_Bananko wrote:Koji je racun za uplate iz BiH ?

Je li isti ovaj samo bez SWIFT-a ili ima neki drugi ?

Na blogu nema nista, moraju to stavit tamo.
najbolje otici u UPI banku i pozvati se na broj racuna i uplatiti... dok ne dobijemo detaljnije broj racuna...
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#5

Post by valterbranisarajevo »

:(

Eto ja cu postaviti link na blog na nekim od BiH foruma na kojima sam prijavljen !


Postavljeno na 30 BiH foruma ! :)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#6

Post by mIRCerka »

Postavljeno na http://humanitarni.blogger.ba

idem i dalje...
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#7

Post by valterbranisarajevo »

Na jednom od foruma javio se covjek i napisao ovo:


Hajde postavi ziro racun za uplatu iz inostranstva i IBAN to tije internacionalni bankovni acont number to je najlaksi nacin i najbrzi nemoras pisati ni adresu ni nista sve se upise automatski stim brojem.

Ne bih ovdje postavljao link (zbog pravila SA-X), ali moze li se neko registrovati na tom forumu i stupiti u kontakt sa njim, jer je covjek vjerovatno spreman da pomogne.

Link do posta na forumu cu poslati na P.P. samo recite kome..
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#8

Post by mIRCerka »

valterbranisarajevo wrote:Na jednom od foruma javio se covjek i napisao ovo:


Hajde postavi ziro racun za uplatu iz inostranstva i IBAN to tije internacionalni bankovni acont number to je najlaksi nacin i najbrzi nemoras pisati ni adresu ni nista sve se upise automatski stim brojem.

Ne bih ovdje postavljao link (zbog pravila SA-X), ali moze li se neko registrovati na tom forumu i stupiti u kontakt sa njim, jer je covjek vjerovatno spreman da pomogne.

Link do posta na forumu cu poslati na P.P. samo recite kome..
kad su akcije u pitanju, kad je ovaj podforum u pitanju, linkovi nisu upitni...stoga postiraj...

bude li te ko dirao, javi mi :D
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#9

Post by valterbranisarajevo »

http://forum.cazin.org/index.php?s=8948 ... 3893&st=20


Evo, pa neka se neko ko je bolje informisan o ovoj akciji javi ovom covjeku na P.P ili mail.


Eto ljudi su malo skepticni, obicno misle da pare zavrsavaju gdje ne treba, zato im treba objasniti da je ovo sve regularno... :)
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#10

Post by daduli_sa »

Evo dodatnih informacija, ako niste vidjeli na blogu:

Sredstva možete uplatiti na sljedeće račune:

Ime banke: UPI BANKA SARAJEVO
SWIFT kod UPI BANKE SARAJEVO: UPBKBA22

Ime i prezime: MIRZA ALIHODŽIĆ
Račun/konto:
Transakcijski račun UPI banke: 1540010000001910
566735 29 3405 (u EUR za uplate iz inostranstva)
566735 21 73282 ( u KM za uplate iz BiH)

Adresa primaoca:

Ul. Antuna Branka Šimića 29/1
71000 Sarajevo
Bosna i Hercegovina

Tel: 0038761803977
Broj lične karte: 04BQB9147

Adresa banke:
Ul.Obala Kulina bana 9a
71000 Sarajevo
BiH
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#11

Post by mIRCerka »

Unijela sam ispravku na humanitarni...
Danko_Bananko
Posts: 862
Joined: 23/01/2007 20:34

#12

Post by Danko_Bananko »

Da li uopce neka banka u BiH ima IBAN kod, znam da je u Hrvatskoj to Privredna banka uvela tek prije par mjeseci.

Ako ima, to je onda najbolji nacin, jer to ljudima iz Evrope dodje pravo jeftino za poslat novac.
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#13

Post by Pearl »

Danko_Bananko wrote:Da li uopce neka banka u BiH ima IBAN kod, znam da je u Hrvatskoj to Privredna banka uvela tek prije par mjeseci.

Ako ima, to je onda najbolji nacin, jer to ljudima iz Evrope dodje pravo jeftino za poslat novac.
koliko ja znam, nijedna banka u BIH nema IBAN, jer je to broj za banke u EU. za nase banke se moze koristiti jedino SWIFT code. osim ako se nesto nije promijenilo u posljednjih par mjeseci
Danko_Bananko
Posts: 862
Joined: 23/01/2007 20:34

#14

Post by Danko_Bananko »

Pearl wrote:
Danko_Bananko wrote:Da li uopce neka banka u BiH ima IBAN kod, znam da je u Hrvatskoj to Privredna banka uvela tek prije par mjeseci.

Ako ima, to je onda najbolji nacin, jer to ljudima iz Evrope dodje pravo jeftino za poslat novac.
koliko ja znam, nijedna banka u BIH nema IBAN, jer je to broj za banke u EU. za nase banke se moze koristiti jedino SWIFT code. osim ako se nesto nije promijenilo u posljednjih par mjeseci
Jeste za EU, ali se nesto moze sredit, jer znam sigurno da Privredna banka Zagreb je uvela IBAN prije par mjeseci, nedavno sam bio u Hrvatskoj i sredjivao neke stvari oko racuna na PBZ, pa sam ih pitao, i potvrdili su.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#15

Post by mIRCerka »

Međunarodna organizacija za migracije (IOM)

Misija u Bosni i Hercegovini

IOM Sarajevo

NR/ Mirsada Zećo

tel: +387 33 648 150

fax: +38733648202

e-mail: [email protected]

Cijenjena gđi. Mirsada Zećo,

Dobila sam Vaš dopis 08.02.2007. godine vezano za našeg pacijenta Alihodžić Lamiju.

Razlog što se nismo javljali u proteklom periodu je informacija da nije moguće organizovanje evakuacije u inostranstvo pacijentice Alihodžić Lamije u Švedsku u cilju daljeg liječenja preko Vaše organizacije. Svakako smo Vam bili zahvalni na Vašem angažovanju i ponudi Prof.dr Peder Drotta da nam pomogne svojim stručnim znanjem i savjetima.

Kako smo Vam ranije pisali nakon ponovnog postavljanja stenta u lijevi ureter u novembru 2006. godine i kratkotrajne peritonealne dijalize, tokom decembra 2006. godine Lamija je imala više zdravstvenih problema, kao što su virusni gastroenterokolitis i virusnu infekciju gornjeg respiratornog sistema. Od kraja decembra 2006. godine do sada dobrog je opšteg stanja i urednog fizikalnog statusa po sistemima. Trenutno ima plasiran stent u lijevi ureter i nalazi se na profilaktičnoj dozi cefaclor sirupa. Laboratorijski nalazi su zadovoljavajući: KS, CRP, ABS i status elektrolita su uredni. N-urea 4.0 mmol/l, kreatinin 71 umol/l. Urin: pH 5.5, S.T. 1.020, prot. 0.5, Le 10-12, Er 8-10.

Zbog kompleksnosti Laminijinog slučaja i svih komplikacija koje su iz njega proizašle kontaktirali smo, pored dr P. Drotta iz Švedske i ljekare iz Slovenije Prof. dr B. Tršinar KC Ljubljana i Njemačke dr Kugić. Zajednički stav ljekara je da se ostavi dovoljno vremena da se bubreg oporavi, a da se normalno oticanje urina održava izvjesno vrijeme (3 mjeseca) putem stenta u lijevom ureteru. Za 1.5 mjesec planira se vađenje stenta (ukupno bi stajao stent u lijevom ureteru oko 3 mjeseca) i tada bi se vršila antegradna i retrogradna kontrastna snimanja urotrakta u cilju ispitivanja morfološke i funkcionalne situacije novoformiranog uretera. Očekujemo da bi se na novoformiranom ureteru lijevo mogla nalaziti stenoza, a i vezikoureteralni refluks, jer nije urađen antirefluksni mehanizam. Nakon toga će se donijeti odluke o eventualnim daljim korektivnim operativnim zahvatima. Sve ovo bi se radilo u nekom centru izvan Bosne i Hercegovine. Za sada mi imamo pregovore sa Prof.dr B. Tršinarem iz KCU Ljubljana. Ukoliko postoje neke druge i bolje opcije rado ćemo ih prihvati u cilju da se kod Lamije nađe najbolje rješenje i spasi ovaj jedan preostali bubreg.

S poštovanjem,

Sarajevo, 11.02.2007.god. Šef Nefrološkog odjeljenja

Pedijatrijske klinike KCU Sarajevo:

Mr.sci.dr D.M.Pokrajac



mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#16

Post by mIRCerka »

Image
emina_22
Posts: 73
Joined: 25/12/2006 12:06

#17

Post by emina_22 »

.
Last edited by emina_22 on 28/11/2008 10:31, edited 1 time in total.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#18

Post by valterbranisarajevo »

Posjetio sam maloprije Lamijin blog.


Dobrotvorni Hip-Hop party za Lamiju

Bussin Crew & RBC će, uz pomoć prijatelja, organizovati party koji ce, zavisno koliko se ljudi pojavi, pomoći djevojčici tako što će se uz simboličan ulaz od 2KM u "the Baru" za 7 dana postaviti kutija u koju ce ljudi moći ubacivati novac za pomoć našoj djevojčici. Znači, "the Bar" 21.3. od 8:00 ulaz 2KM, a za dobar provod se brinu DJ AHMAAD / Stylin & Truespin DJ Enchi / RBC Sarajevo Dj Said / Bussin Crew Sarajevo. Nadam se da ćete ovo prenijeti na što više foruma i obavijestiti što više ljudi o ovom događaju.



eFM radio: 10 NAJTEŽIH GODINA (S) NAMA

Povodom svog 10 rođendana Studentski eFM radio organizuje humanitarni koncert pod nazivom 10 NAJTEŽIH GODINA (S) NAMA, A koji će se održati 1. aprila u dvorani CDA u Sarajevu. U razgovoru sa direktorom eFM radija Arminom Ibrahimpašićem saznali smo sljedeće: "Ovo je odlična prilika koju osim obilježavanja značajnog jubileja želimo iskoristiti i na nesvakidašnji način kad se radi o ovakvim priredbama, a to je da ćemo sav prihod od ulaznica usmjeriti prema onima kojima je taj novac istinski neophodan. U posljednje vrijeme svjedoci smo sve veće pojave inicijativca i akcija kojima se pozivaju svi koji su u mogućnosti da svojim prilozima spase nečiji život. Mi smo obratili pažnju na dva takva slučaja. Radi se o malenima Lamiji i Vedadu, oboljeli od teških bolesti, a za čije su izlječenje neophodni veliki novci. Imamo namjeru pomoći im kompletnim prihodom prikupljenim na rođendanskom koncertu Studentskog eFM radija koji će se održati 1. aprila u CDA."
User avatar
morti
Posts: 1594
Joined: 23/03/2004 18:08
Location: Republika Peyton

#19

Post by morti »

znal ko šta više...bila operacija...sad ja neam pojma koliko ih još mora biti...i možel se još štagod dat..
koliko se novca uopšte mora skupiti...meni sve konfuzno!
hemac
Posts: 243
Joined: 28/02/2007 00:44
Location: Sarajevo

#20

Post by hemac »

imal kakav broj telefona pa kad nazoves da doniras?????
Zhaba
Posts: 4160
Joined: 18/11/2006 23:24

#21

Post by Zhaba »

hemac wrote:imal kakav broj telefona pa kad nazoves da doniras?????
i ja sam htjela to pitati i ima li sta novo uz vezu male?
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#22

Post by Pearl »

sa Lamijinog bloga http://helplamija.blog.ba/ :


Novosti 19.03.2007.

Lamija provodi drugu sedmicu u bečkoj bolnici. Tokom prošle je urađen veliki broj pretraga, bebica je najteže podnijela cistoskopiju. Ljekarski tim želi steći detaljan uvid u stanje Lamijinog organizma, kontaktirali su i kolege u sarajevskom kliničkom centru. Nakon toga, očekujemo da će, operativnim zahvatom, izvršiti rekonstrukciju uretera, na jedan od tri predložena načina. Vođa ljekarskog tima je profesor Horcher, ostaje nam da se molimo i nadamo da će sve proći dobro.
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#23

Post by konyan »

Pearl wrote:
Danko_Bananko wrote:Da li uopce neka banka u BiH ima IBAN kod, znam da je u Hrvatskoj to Privredna banka uvela tek prije par mjeseci.

Ako ima, to je onda najbolji nacin, jer to ljudima iz Evrope dodje pravo jeftino za poslat novac.
koliko ja znam, nijedna banka u BIH nema IBAN, jer je to broj za banke u EU. za nase banke se moze koristiti jedino SWIFT code. osim ako se nesto nije promijenilo u posljednjih par mjeseci
Promijenilo se. Ima par mjeseci otkako i mi imamo IBAN, samo je pitanje da li ga je implementirala i UPI banka. U svakom slucaju, uputnije je dati IBAN jer je puno brze.
cnermina
Posts: 380
Joined: 29/11/2006 09:32

#24

Post by cnermina »

valterbranisarajevo wrote:Posjetio sam maloprije Lamijin blog.


Dobrotvorni Hip-Hop party za Lamiju

Bussin Crew & RBC će, uz pomoć prijatelja, organizovati party koji ce, zavisno koliko se ljudi pojavi, pomoći djevojčici tako što će se uz simboličan ulaz od 2KM u "the Baru" za 7 dana postaviti kutija u koju ce ljudi moći ubacivati novac za pomoć našoj djevojčici. Znači, "the Bar" 21.3. od 8:00 ulaz 2KM, a za dobar provod se brinu DJ AHMAAD / Stylin & Truespin DJ Enchi / RBC Sarajevo Dj Said / Bussin Crew Sarajevo. Nadam se da ćete ovo prenijeti na što više foruma i obavijestiti što više ljudi o ovom događaju.



eFM radio: 10 NAJTEŽIH GODINA (S) NAMA

Povodom svog 10 rođendana Studentski eFM radio organizuje humanitarni koncert pod nazivom 10 NAJTEŽIH GODINA (S) NAMA, A koji će se održati 1. aprila u dvorani CDA u Sarajevu. U razgovoru sa direktorom eFM radija Arminom Ibrahimpašićem saznali smo sljedeće: "Ovo je odlična prilika koju osim obilježavanja značajnog jubileja želimo iskoristiti i na nesvakidašnji način kad se radi o ovakvim priredbama, a to je da ćemo sav prihod od ulaznica usmjeriti prema onima kojima je taj novac istinski neophodan. U posljednje vrijeme svjedoci smo sve veće pojave inicijativca i akcija kojima se pozivaju svi koji su u mogućnosti da svojim prilozima spase nečiji život. Mi smo obratili pažnju na dva takva slučaja. Radi se o malenima Lamiji i Vedadu, oboljeli od teških bolesti, a za čije su izlječenje neophodni veliki novci. Imamo namjeru pomoći im kompletnim prihodom prikupljenim na rođendanskom koncertu Studentskog eFM radija koji će se održati 1. aprila u CDA."
Objavljeno:

- CIA.ba / http://cia.ba
- City.ba / http://sarajevo.city.ba/?cat=176&id=5091
- eFM.ba / http://www.efm.ba/danas.php
- MEF BiH / http://jefbih.org/?p=27
- VISIT.ba / http://visit.ba

+ mailing liste
+ domaci i strani forumi
+ faksirano na desetine adresa

Evo i jedan video. http://www.youtube.com/watch?v=WdW1kIXV0KU



kod za ubacivanje na stranice ko zeli:
< --- http://helplamija.blog.ba --- pocetak helplamija video --- >

<object width="425" height="350"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/WdW1kIXV0KU"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/WdW1kIXV0KU" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed></object>

< --- http://helplamija.blog.ba --- kraj helplamija video --- >
emina_22
Posts: 73
Joined: 25/12/2006 12:06

#25

Post by emina_22 »

.
Last edited by emina_22 on 28/11/2008 10:31, edited 1 time in total.
Post Reply