Italija - e jeste dugo izdržali :(

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
kicky

Italija - e jeste dugo izdržali :(

Post by kicky » 21/02/2007 21:35

Desetog aprila prošle godine svaki normalni stanovnik svijeta koji imalo prati politička dešavanja izvan svog dvorišta bio je sretan jer je tog dana završila era ''gluposti i glupiranja'' Silvia Berlusconija. Za dlaku ga je pobjedio el profesore Romano Prodi koji je tako nakon četiri godine opet doveo lijevi centar na čelo Italije. Ali...Nisu dugo izdržali. Spektar stranaka od liberalnih demokršćana (Margarita) pa do radikalnih ljevičara (KPI, KP Obnove, Radikali...) nije izdržala ni godinu dana:(. Danas je ministar vanjskih poslova Massimo D Allema došao u senat, iznio plan za vanjsku politiku ove godine i paf. Vlada je pala... Komunisti iz Partije Komunističke Obnove te Zeleni glasali su protiv prijedloga Prodijeva ministra jer nije obećao ''vađenje'' Talijana iz Afganistana??? A ovi kobiva moralni pacifisti digli ruku protiv i tako Italiju doveli pred još jedno neizvjesno političko proljeće. Prodi je maloprije bio kod predsjdenika Napolitana i izašao iz Kvirinala (zgrade predsjednika) kao ''premijer u ostavci''. Predsjednik Napolitano sutra započinje konzultacije za sastavljanje nove Vlade... Nema ništa od toga. Novi izbori, Berlusconi se vraća. Dragog ti Boga ko će ga opet slušat i gledat!!!!

Bunna

Post by Bunna » 21/02/2007 21:41

a italija se vraca u doba prije polovine devedesetih, svako proljece nova vlada, mada ja mislim da je ova desna koalicija prilicno stabilna (za italiju) i da ce biti duzeg vijeka. nazalost!

a ja bas mislio, ode berlusconi, jos malo i bush, pa chirac...

kicky

Post by kicky » 21/02/2007 21:46

Bunna wrote:a italija se vraca u doba prije polovine devedesetih, svako proljece nova vlada, mada ja mislim da je ova desna koalicija prilicno stabilna (za italiju) i da ce biti duzeg vijeka. nazalost!

a ja bas mislio, ode berlusconi, jos malo i bush, pa chirac...

Istina. Desne vlade su puno stabilnije. Ova bivša Berlusconijeva je izdržala čitav mandat!!! Neki dan sam čitao da Berlusconi misli svoje mjestu na čelu Kuće slobode (desna koalicija) prepustiti Finniju (predsjednika Alianze Nazionale - neka vrsta talijanskih radikala)! Zamislite onda...Ne trebamo se Srbiji smijat kad imamo ''veliku, europsku naciju'' u kojoj će takva ekipa biti na vlasti!!!!

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 21/02/2007 22:53

umjesto chiraca ce ti doci mnogo gori...sjecacemo se svi chiraca...kad sarkozy zasjedne :D

Bunna

Post by Bunna » 21/02/2007 22:55

pa ti se i ja sad bojim, iako navijam za onu kraljevsku...

Maksim

Post by Maksim » 21/02/2007 23:15

Pa stranke tzv. desnog centra su se uvijek mogle lakse slozitim, jer jednostavno imaju slicne programe samo problem da medju njima vlada veca opsjednutost autoritetom. Kod ljevicara je tako da jedni druge smatraju izdajicama (a socijaldemokrati i jesu izdajice i ne spadaju odugo vise medju ljevicarske stranke) i zato to nepovjerenje medju ljevicarima i "ljevicarima". Komunisti su trazili povlacenje iz Afganistana a to je vjerojatno i bio neki kompromis kao ovdje u Austriji u kojoj je tijekom izborne kampanje socijaldemokratski kandidat obecavao kule i gradove a posebno ukidanje placanja studija i na kraju se sve pretvori u praznu pricu. Komunisti nisu "moralni pacifisti" nego moralni pacifisti i povlacenje iz Afganistana je bio kriterij.

kicky

Post by kicky » 21/02/2007 23:18

Bunna wrote:pa ti se i ja sad bojim, iako navijam za onu kraljevsku...

Segolene ima male šanse. Kao prvo - žensko je, to nije nimalo nevažno, pa ni za ''liberalnu'' Francusku. Kud će žena biti predsjednik??? Nažalost to je tako... Ja se nadam da će Segolene Royal pobjediti, iako realno ima male šanse i zbog navedenog razloga i zbog nejedinstva Socijalističke Partije i zbog problema u izbornom timu i mnogih drugih stvari. S druge strane je Nicolas Sarkozy, konzervativac, buržuj, čovjek iza kojeg stoji 98% članova najjače starnke u Francuskoj - UMP-a, borac protiv proširenja EU, za jačanje veza sa SAD-om, za antiemigrantsku politiku, karizmatična ličnost koja mene osobno plaši jer ne treba nam netko ko će pokušavat zaustavit proširenje EU, ko će Francusku približit SAD-u, ko će nastavit trend podjela u francuskom društvu. Ali valjda Francuzi znaju šta je bolje za njih....

Neelix

Post by Neelix » 21/02/2007 23:19

Forza Milan, forza Berlusconi :D :D :D

kicky

Post by kicky » 21/02/2007 23:25

Maksim wrote:Pa stranke tzv. desnog centra su se uvijek mogle lakse slozitim, jer jednostavno imaju slicne programe samo problem da medju njima vlada veca opsjednutost autoritetom. Kod ljevicara je tako da jedni druge smatraju izdajicama (a socijaldemokrati i jesu izdajice i ne spadaju odugo vise medju ljevicarske stranke) i zato to nepovjerenje medju ljevicarima i "ljevicarima". Komunisti su trazili povlacenje iz Afganistana a to je vjerojatno i bio neki kompromis kao ovdje u Austriji u kojoj je tijekom izborne kampanje socijaldemokratski kandidat obecavao kule i gradove a posebno ukidanje placanja studija i na kraju se sve pretvori u praznu pricu. Komunisti nisu "moralni pacifisti" nego moralni pacifisti i povlacenje iz Afganistana je bio kriterij.

''Izvlačenje'' postrojbi iz Afganistana nemaju nikakve veze s pacifizmom. To je misija potpuno druge prirode od one u Iraku. Meni je apsurdno da zbog toga Italija mora ulaziti u političku krizu i strepit od ponovnog dolaska na vlast Desne koalicije. A ovaj radikalni pacifizam kojeg zagovaraju iz Stranke komunističke obnove i Zelenih je svoju ''moralnost'' i ''etičnost'' pokazao u trenucima kad su bili protiv bombardiranja Srbije i Republike Srpske, jer eto svaka vojna akcija je jedna velika pogreška, pa i ona koja je bi značila kraj krvoločne politike Slobodana Miloševića...

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 21/02/2007 23:28

francuzi se jos za 50 godina nece pribliziti SAD-u, jer tu postoji duboko nepovjerenje...sto nije iznenadjujuce. a na kraju, braci amerima ne treba francuska, deutschland je njiam dovoljna u kontinentalnoj europi

Maksim

Post by Maksim » 21/02/2007 23:43

kicky wrote:
Maksim wrote:Pa stranke tzv. desnog centra su se uvijek mogle lakse slozitim, jer jednostavno imaju slicne programe samo problem da medju njima vlada veca opsjednutost autoritetom. Kod ljevicara je tako da jedni druge smatraju izdajicama (a socijaldemokrati i jesu izdajice i ne spadaju odugo vise medju ljevicarske stranke) i zato to nepovjerenje medju ljevicarima i "ljevicarima". Komunisti su trazili povlacenje iz Afganistana a to je vjerojatno i bio neki kompromis kao ovdje u Austriji u kojoj je tijekom izborne kampanje socijaldemokratski kandidat obecavao kule i gradove a posebno ukidanje placanja studija i na kraju se sve pretvori u praznu pricu. Komunisti nisu "moralni pacifisti" nego moralni pacifisti i povlacenje iz Afganistana je bio kriterij.

''Izvlačenje'' postrojbi iz Afganistana nemaju nikakve veze s pacifizmom. To je misija potpuno druge prirode od one u Iraku. Meni je apsurdno da zbog toga Italija mora ulaziti u političku krizu i strepit od ponovnog dolaska na vlast Desne koalicije. A ovaj radikalni pacifizam kojeg zagovaraju iz Stranke komunističke obnove i Zelenih je svoju ''moralnost'' i ''etičnost'' pokazao u trenucima kad su bili protiv bombardiranja Srbije i Republike Srpske, jer eto svaka vojna akcija je jedna velika pogreška, pa i ona koja je bi značila kraj krvoločne politike Slobodana Miloševića...

Dobro necu su sad u to ulaziti, to je vec nesto sto je davno bilo, zapadni Komunisti su pravili neke greske, kao clanstvo u Informbirou ili fascinacija Maom (1968 i ostale kofol stvari), pa i kako navodis kritika bombardovanja Srbije, ali pak se ovo ne moze porediti. Sto ce talijanski politicari u Afganistanu? Sluzbeno kao da cuvaju mir, ali stvari stoje drukcije i zasto poginuti za neku glupost u nekoj zemlji na drugom kraju svijeta.

kicky

Post by kicky » 22/02/2007 00:05

Maksim wrote:
kicky wrote:

Dobro necu su sad u to ulaziti, to je vec nesto sto je davno bilo, zapadni Komunisti su pravili neke greske, kao clanstvo u Informbirou ili fascinacija Maom (1968 i ostale kofol stvari), pa i kako navodis kritika bombardovanja Srbije, ali pak se ovo ne moze porediti. Sto ce talijanski politicari u Afganistanu? Sluzbeno kao da cuvaju mir, ali stvari stoje drukcije i zasto poginuti za neku glupost u nekoj zemlji na drugom kraju svijeta.

E vidiš to je ona tačka gdje se radikalna ljevica i desnica spajaju!!! Npr. Hrvatska. Ovdje je jedino radikalna desnica protiv hrvatskih postrojbi u Afganistanu, jer radikalne ljevice praktički i nema. To mi se ne sviđa kod europskih neokomunista kojima i ja dijelom pripadam. Ne smije se voditi politika ''ni u kojem slučaju'', jer takva politika dovodi do onoga što se zapravo htjelo izbjeći. Ja sam uvijek za kompromis. Dobro. Ono što se dešava u Austriji to je već previše. SPO je izigrala i sebe i svoju politiku i obećanja i birače - zbog kompromisa, ali eto, vlast se morala uspostavit. Ovo u Italiji je druga priča i sva ova zavrzlama se mogla izbjeći i opet se ponavlja scenarij iz ranih devedesetih i opet isti akteri - Bertinotti i njegova Partito di Rifondaziona Comunista

furlan
Has thanked: 1 time

Post by furlan » 22/02/2007 08:56

Po ko zna koji put komunisti pokazuju da su jedna vrlo vrlo nepragmaticna stranka.Da se pada na vanjskoj politici je apsurd.Ovako su imali neke sanse da proguraju svoje ideje kada su u vladajucoj koaliciji a sa dolaskom desnog centra nemaju bas nikakve.Na ovaj nacin postaju desni igrac koji u potpunost ide na ruku Berluskoniju.Moglo bi da dodje do ponovnog izlaska na izbore a onda desnica ima da ih sve pomete.

kicky

Post by kicky » 22/02/2007 12:18

furlan wrote:Po ko zna koji put komunisti pokazuju da su jedna vrlo vrlo nepragmaticna stranka.Da se pada na vanjskoj politici je apsurd.Ovako su imali neke sanse da proguraju svoje ideje kada su u vladajucoj koaliciji a sa dolaskom desnog centra nemaju bas nikakve.Na ovaj nacin postaju desni igrac koji u potpunost ide na ruku Berluskoniju.Moglo bi da dodje do ponovnog izlaska na izbore a onda desnica ima da ih sve pomete.

Slažem se u potpunosti!!! :thumbup:

Maksim

Post by Maksim » 22/02/2007 13:03

kicky

Post by kicky » 22/02/2007 14:22

Maksim wrote:http://people.bath.ac.uk/mapvp/personal/music/konjuh.mp2

:kravata:

nemam vremena gledat cijeli dnevnik - what's the point

furlan
Has thanked: 1 time

Post by furlan » 22/02/2007 14:51

:? :?