šta mislite o našoj estradi????

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

nocna_ptica24

Post by nocna_ptica24 » 15/02/2007 01:01

vidim i razmišljam kako većina vas ima svoje mišljenje o našim estradnim umjetnicima pa da vas čujem šta mislite o njima kakvi su u privatnim životu zašto vam se sviđaju ili ne sviđaju , a ako imate neka pitanja o njima ja ću vam rado odgovoriti ako budem znala.
i naravno da li su za vas pjevačice pjevaljke i do kojeg stupnja napretka je naša muzika došla?
šta mislite o narodnoj i zabavnoj muzici kod nas?
jako me zanimaju vaša mišljenja, ja kao dobro upućena u to sve ću vam rado odgovoriti na postavljena pitanja i ispraviti vas ako ste u zabludi.
moj cilj je da odbacite predrasude i klišeje tipa sve pjevačice su glupe svi pjevači su gay ili tatini sinovi, nemaju pojma pjevati... ali svako ima svoje mišljenje i svima dopuštam iskreni komentar
srdačno zahvaljujem :) :) :)

black
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Post by black » 15/02/2007 01:06

:shock:

nocna_ptica24

Post by nocna_ptica24 » 15/02/2007 01:09

:-)

irfan2

Post by irfan2 » 15/02/2007 03:27

ovo bi trebalo bit inčeresting :D .. novinarka iz bek :D ..

elem, mene zanima jel jel ziv ona iz one pjesme "moj zivote dal si ziv.." :D ..onako, cisto informativno :D ..

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 15/02/2007 04:41

Nasa se estrada dosta promjenila poslije rata, al barem za mene oni najpopularniji pjevaci, iako su stil dosta izmjenili za sadasnje vrijeme, opet se drze svog prijeratnog stila.
Volim Halida Beslica slusati, za njega se nema sta ni govoriti. Takodjer Enes Begovic, Serif Konjevic, Semsa Suljakovic su glascine koje i u danasnje vrijeme pored svojih pjesama i hitova cesto pjevaju i sevdalinku i veoma je lijepo izvode.
Hanka Paldum je nasa primadona narodne muzike, izmjenila je dosta svoj stari stil al' i u danasnjem pokusava da svim generacijama udovolji. Album "Zena kao zena" mi se veoma svidja jer je Hankin glas za 10tku a i muzika je takodjer na tom stepenu. Pjesma "Mojoj majci" je jedna od najljepsih pjesama koje sam cuo u zadnje vrijeme. Hanka takodjer odrzava sevdalinku svojim izvanrednim interpretacijama.
Od manje poznatih al vrijednih pjevaca volim Farizadu Camdzic posebno, ima glas sto jeste jeste. Kad zapjeva pjesmu "Odlazi suzo, odlazi tugo, nismo mi bili jedno za drugo" ori se dunjajluk.
Hvala Bogu da jos postoje pjevaci i grupe poput Mostar Sevdah Reuniona, Amire Medunjanin, legende sevdaha Safeta Isovica, Hasibe Agic, Mehe Puzica koji gaje nasu seharu Bosanskog sevdaha. Omer Pobric je za svaku pohvalu jer pronalazi veoma dobre talente poput male Alme Subasic, Amile Golub, dejca koja gaje nase naslijedje.

p.s. Barem za mene postoji razlika izmedju naseg narodnjaka i golotinje koja nam se servira s one strane Drine. Nisam ljubitelj tresacica koje su operisane od pjevanja, te sto se vise skinu bolje prodju.

forUMASH

Post by forUMASH » 15/02/2007 05:14

.....sta bi na ovo doktor Arsla rek'o..... :D

hatorio_hanzo

Post by hatorio_hanzo » 15/02/2007 11:14

Bosanac_21 wrote:Nasa se estrada dosta promjenila poslije rata, al barem za mene oni najpopularniji pjevaci, iako su stil dosta izmjenili za sadasnje vrijeme, opet se drze svog prijeratnog stila.
Volim Halida Beslica slusati, za njega se nema sta ni govoriti. Takodjer Enes Begovic, Serif Konjevic, Semsa Suljakovic su glascine koje i u danasnje vrijeme pored svojih pjesama i hitova cesto pjevaju i sevdalinku i veoma je lijepo izvode.
Hanka Paldum je nasa primadona narodne muzike, izmjenila je dosta svoj stari stil al' i u danasnjem pokusava da svim generacijama udovolji. Album "Zena kao zena" mi se veoma svidja jer je Hankin glas za 10tku a i muzika je takodjer na tom stepenu. Pjesma "Mojoj majci" je jedna od najljepsih pjesama koje sam cuo u zadnje vrijeme. Hanka takodjer odrzava sevdalinku svojim izvanrednim interpretacijama.
Od manje poznatih al vrijednih pjevaca volim Farizadu Camdzic posebno, ima glas sto jeste jeste. Kad zapjeva pjesmu "Odlazi suzo, odlazi tugo, nismo mi bili jedno za drugo" ori se dunjajluk.
Hvala Bogu da jos postoje pjevaci i grupe poput Mostar Sevdah Reuniona, Amire Medunjanin, legende sevdaha Safeta Isovica, Hasibe Agic, Mehe Puzica koji gaje nasu seharu Bosanskog sevdaha. Omer Pobric je za svaku pohvalu jer pronalazi veoma dobre talente poput male Alme Subasic, Amile Golub, dejca koja gaje nase naslijedje.

p.s. Barem za mene postoji razlika izmedju naseg narodnjaka i golotinje koja nam se servira s one strane Drine. Nisam ljubitelj tresacica koje su operisane od pjevanja, te sto se vise skinu bolje prodju.

:lol:

metal_rules_cura

Post by metal_rules_cura » 15/02/2007 16:11

Mislim ovo:" Gace po marke, ovamo, ovamo, pamucne 100%, dodjite na ovaj stand!"

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 15/02/2007 16:14

hatorio_hanzo wrote:
Bosanac_21 wrote:Nasa se estrada dosta promjenila poslije rata, al barem za mene oni najpopularniji pjevaci, iako su stil dosta izmjenili za sadasnje vrijeme, opet se drze svog prijeratnog stila.

:lol:

:roll: jeste smijesno

Galadriela

Post by Galadriela » 15/02/2007 16:41

kojoj estradi... :?

Better Man
Been thanked: 1 time

Post by Better Man » 15/02/2007 23:08

Bosanac_21, ne pričaj gluposti! Koliko vidim iz tvog posta ti slušaš jeftinu seljačku narodnu muziku!

nocna_ptica24

Post by nocna_ptica24 » 15/02/2007 23:13

ma koliko se vi trudili da je negirate ona postoji... ima ta estrada o kojoj pišu trač novine... u posljednje vrijeme sve se uglavnom svelo na narodnjake pa i ja po vokaciji ljubitelj zabavne muzike bombardovana sam sa svih stana samo narodnom m uzikom. malo su zabavnjaci zapostavljeni tako da u ovo vrijeme zabavnom uzikom se bavi onaj ko želi da mu to bude hobi a narodnom onaj ko hoće slavu i pare. tu ne ubrajam zvijezde koje grade svoju kareijeru nakoliko desetljeća i žive više od stare slave(čast izuzecima)
Dino Merlin-Hari Mata Hari, Zdravko Čolić...
ipak i Merlin u bureku dosta kketira sa orijentalnim narodnjačkim zvukovima.
uskoro ćemo postati kao turska i bugarska. u njihovoj muzici gotovo nema razlike izmađu narodne i zabavne... svi nešto traže nove trendove neke folk trance pop mješavine koju eto i hanka počela korititi pa mi to malo smiješno za njene godine i stil koji je oduvijek gajila folk dame.
eto pa da ne davim više malo vi sad zamorite svoje moždane vijuge!!!!

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 15/02/2007 23:19

murti439

Post by murti439 » 15/02/2007 23:20

O, bože....

urbanagerila

Post by urbanagerila » 15/02/2007 23:28

Corpus delicti .... :D .... jedan od razloga zasto zelim otici odavde .... :D

A da nam malo pojasnis kako je to kod nasih jet-setera jesul stvarno tuzni kolko pjevaju? ... :D

nocna_ptica24

Post by nocna_ptica24 » 15/02/2007 23:35

e pa ne možemo svi otići a vi svi zapeli za to otići pa otići... ma ne čeka vas nigdje ništa bolje osim malo bolje uređenije države a obični čovjek je svugjde naj...
a odgovor da li su tužni koliko o tome pjevaju e pa i sapunice ne prave i ne glume oni koji su tuzni,bogati, sretni..... nego prave se po profilu gledatelja
pošto su kod nas svi tužni i nesretni zato se i prave takve pjesme jer mi balkanci smo poznati od vjekova po tome da dodajemo sol na ranu....tužna publika pa prave i tužne pjesme za nju da se bolje razbijaju čaše i lome stolice od tuge

urbanagerila

Post by urbanagerila » 15/02/2007 23:37

A iskreno kakav je Deen uzivo jel istina ono sto pricaju da voli djecake ? ... :D

StLouis

Post by StLouis » 15/02/2007 23:55

urbanagerila wrote:A iskreno kakav je Deen uzivo jel istina ono sto pricaju da voli djecake ? ... :D

reako mi je da ne voli vise djecake, presao je na odrasle momke :D ups, nemojte mi ban, urbani gerilac je prvi poceo :D

pitt

Post by pitt » 16/02/2007 00:01

prleitihi zna najbolje :D:D

urbanagerila

Post by urbanagerila » 16/02/2007 00:04

Fudinog mi muda neozbiljni ste ... :D mene bas interesuje a nocna tica zna iz prve ruke ... dosta vise rekla-kazala ... :D

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 17/02/2007 04:31

Better Man wrote:Bosanac_21, ne pričaj gluposti! Koliko vidim iz tvog posta ti slušaš jeftinu seljačku narodnu muziku!

Slusam narodnu muziku i stojim iza toga. Postoji razlika izmedju dobre i lose pjesme. Licno ne mogu svrstati sve narodne pjevace u "glupost".
Ako ti ne slusas to je tvoja stvar, isto kao sto je i moja stvar sto slusam. Moja porodica je to slusala i sam sam slusao od malih nogu i Enesa, Halida oba, Hanku, itd.
Ko si ti da nekog svrstavas i nazivas tu vrstu muzike seljackom :? Ako ti se ne slusa onda slusaj ono sto ti se slusa, a nemoj napadati drugog.

DUREX

Post by DUREX » 17/02/2007 14:51

"Bosanska estrada".... "bosanski jet set".... Ovo mi zvuci tako jadno, tako bijedno i nedoreceno, neostvareno i lazo, da visene mogu ni da se nasmijem kad procitam ovakvu glupost u novinama...

Bosanska estrada, jet set i krema funkcionise na jednom interesantnom i komicnom principu ping-ponga, u svijetu koji postoji sam za sebe... Sve ide po principu "Ja hvalim tebe-ti hvalis mene", a u sustini NIKOGA NE BOLI RACKU ZA NAS... Zivimo u dvije-tri folk emisije, u kojima nam u supak zabijaju hefticnu dozu ego-hrane-pohvla i divljelja od strane voditeljica koje cemo istu noc da vodimo na Bazene, a onda da jebemo, a ciji je sef nas dobar haver jos iz vremena kad smo taxirali itd.... I tako u krug zivi ovaj komicni zatvoreni svijet nase estrade.... Prave neke imaginarne uspjehe, nalaze ih po nekim imaginarnim top-listama, a sve se u stvari svodi na vasarsko pjevanje na improvizovanim pozornicama do kojih se dolazi nekim sumarcima, livadama i kratcama...

Naravno postoje dva nivoa ove "kreme"... Postoje ovi "dokzani giganti" na koje, evo vidim na forumu, neki drkaju... Oni su se odavno ustolicili, pootvarali mesare i cevabdzice, ucestvuju na "glam" Avazovim party-ima i ponekad ali samo ponekad im se desi da, i pored svoje zvjezdana velicine, zapjevaju na otvorenju bazena u Ustikolini ili na otvorenju diskoteke-hotela-trznog centra (sve u jednom) u Dobrosevicima... do kojeg se stize preko suma i livada... O tome nerado govore i najcesce isticu svoje nastupe "pred punom dvoranom u Frankfurtu", medjutim, blatnjavi puteljci im s vremena na vrijeme-ne ginu.

Sa druge strane imamo cudnu, ali zaista cudnu ekpiu samoproglasenih "zvijezda" u nastajanju... Regrutovani od strane Hayata i slicnih TV mizerija... sklepani od loseg glasa i nekvalitetnih, za 15 minuta napisanih, mrtvackih pjesama, koje covjek ne moze da zapamti da, ga jebes...
Oni se danonocno pojavljuju na ekranima, a kada ih covjek zapita koliko su prodali CD-ova, smrmljaju nesto na kirgistanskom da ih niko ne skonta, a mozda, da i sami sebe ne potsjete i ne skontaju koliko su u stvari jadni i bijedni...
Cesto ih se moze vidjeti kako trckaraju po gradu loveci zirante, ne bi li dobili kredit, a sve u cilju izdavanja "novog materijala u kojem ce biti za svakoga ponesto" koji niko nece kupovati, ali pomocu kojeg ce, barem jos koju godinu, da vise u Hajatovim emisijama i hvale jedni druge, guzovace zderu na koktelima koje priredjuje Avaz i za 2 glave da pjevaju na novogodisnjoj proslavi u diskoteci FLASH, negdje u nekom sumarku. Naravno i oni su bitna karika u lancu "ja hvalim tebe-ti hvalis mene" pa ih ovi "giganti" ponekad pozovu na duet i tako popune prazno mjesto na albumu.

Sve u svemu nasa estrada je, ukratko receno, JAD, CEMER i DO NEBA velika LAZ, koja je nekima dovoljna da, "nakon uspesne karijere" otvori cevabdzinicu ili granap, nekome da se koju godinu zivi u laznom svijetu Hayata, nekome da nahrani ego i sepuri se po mahali jedno ljeto... Sve u svemu TUGA, isto kao i kompletna ova nasa nesretna drzava u kojoj je sve laz i montaza.

Dovoljno je reci : Don Almir, Alma Cardzic, Rizo Ruza, Amra Dacca, Nino Prses, Al' Dino, Sena M, Deen, Erato, Divlje Ruze, Selma Muhedinovic, Sejo Boy, Esad Plavi, Tinka Milinovic (ona ce na krau izvrstiti samospaljivanje, ne bi li je neko zapazio)..... itd itd(jebiga, ne mogu vise da ih se sjetim sviju)... Ja jos nisam upoznao, a poznajem tolike ljude, neku osobu koja bi nasla za shodno da kupi "materijal" od bilo kojeg navedenog nesretnika.

Sreca ima mladih ljudi koji nesto pokusavaju i koji iza sebe zaista imaju skole i trud, pa iako ih nema na Haytu ili u Avazu, opet im se glas, u poredjenju sa ovim jadom i cemerom, cuje do neba... Steta sto to Bosnjaci, kao i ostale stvari, slabo kontaju u zadnje vrijeme.

nocna_ptica24

Post by nocna_ptica24 » 20/02/2007 00:21

svaka čast za gosp.DUREX-a odličo apsolvirano ja nemam poslije ovooga mnogo da dodam sve je uglavnom tačno osim da je pjevanje u nekom flashu za dvije glave(predpostavljem mislio na 2000KM) veeeeeeliki uspjeh jer je toliko sad pjevača i uvoznog smeća iz susjedne srbije da cijene nenormalno padaju pa 2000 su super zarada extra zarda.ipak hajde de da nbudemo previše kritični prema svojim ipat je to naša estrada i mi smo njeni konzumenti i da želimo bolje birali bi bolje išli bi tražili bi bolje rasli bi tiraži i posjeta koncertima neke druge muzike i ovi postojeći sad bi uginuli.ipak dok su još tu znači da ih neko traži mi smo ti koji ih tražimo. Igor Vukojević mo je jednom rekao da je pjesmu Južnije od duše napisamo kao prodiju na tekstove i muziku ovog turbo folka da je naposao čisto iz zazanja i taj sam naslov "Južnije od duše nešto me baš zaboli...." mislim znate naa šta se misli,je komičan
a ta je pjesma postigla takav uspjeh da su ga počeli zvati na razna mjesta da gostuje jer se pročulo za njega i on zakleti roker koji odlično pjeva i svira gitaru a naročito rocka sada drma narodnjake po nekim selima i gradovima i pravi pjesme sve više narodnjačke ...ali to mu je hljeb on od toga mora da živi. nemojte mi sada spominjati neku underground muziku ili neke nekomercijalne bendove hvaleći ih na sav glas što pjevaju ja volim vješticu na metli ti si se ukakila.... i to je isto šljam svoje vrste koj traži svoju prođu a da li on od to svog tandrkanja i pjevanja mora zaraditi za život da bi platio račune i kupio šta da pijee pjevao bi svako po selendrama za 50 km.
deeen fura neki pop r'n'b i ovdje se folira jer može da nikad u životu ne pjeva i da sve psere po glevi jer mu je tata pun ko brod a da li nema odakle kupit gaća pjevo bi i on" lepi grome moj". mene samo nervira što se svi furaju nate srbijance ko da su oni izmislili muziku i taj folk i taj rock i sad i rap, sad i njihovi raperi haman bolji od naših ...samo marketing brdo para brdo silikona i golotinje i eto ti estrade svi polusiše kad čuju tamo neke tanje tine goge goce mice ....bože sačuvaj.
imamo li mi išta da valja????????????''

arci

Post by arci » 20/02/2007 22:45

DUREX wrote:"Bosanska estrada".... "bosanski jet set".... Ovo mi zvuci tako jadno, tako bijedno i nedoreceno, neostvareno i lazo, da visene mogu ni da se nasmijem kad procitam ovakvu glupost u novinama...

Bosanska estrada, jet set i krema funkcionise na jednom interesantnom i komicnom principu ping-ponga, u svijetu koji postoji sam za sebe... Sve ide po principu "Ja hvalim tebe-ti hvalis mene", a u sustini NIKOGA NE BOLI RACKU ZA NAS... Zivimo u dvije-tri folk emisije, u kojima nam u supak zabijaju hefticnu dozu ego-hrane-pohvla i divljelja od strane voditeljica koje cemo istu noc da vodimo na Bazene, a onda da jebemo, a ciji je sef nas dobar haver jos iz vremena kad smo taxirali itd.... I tako u krug zivi ovaj komicni zatvoreni svijet nase estrade.... Prave neke imaginarne uspjehe, nalaze ih po nekim imaginarnim top-listama, a sve se u stvari svodi na vasarsko pjevanje na improvizovanim pozornicama do kojih se dolazi nekim sumarcima, livadama i kratcama...

Naravno postoje dva nivoa ove "kreme"... Postoje ovi "dokzani giganti" na koje, evo vidim na forumu, neki drkaju... Oni su se odavno ustolicili, pootvarali mesare i cevabdzice, ucestvuju na "glam" Avazovim party-ima i ponekad ali samo ponekad im se desi da, i pored svoje zvjezdana velicine, zapjevaju na otvorenju bazena u Ustikolini ili na otvorenju diskoteke-hotela-trznog centra (sve u jednom) u Dobrosevicima... do kojeg se stize preko suma i livada... O tome nerado govore i najcesce isticu svoje nastupe "pred punom dvoranom u Frankfurtu", medjutim, blatnjavi puteljci im s vremena na vrijeme-ne ginu.

Sa druge strane imamo cudnu, ali zaista cudnu ekpiu samoproglasenih "zvijezda" u nastajanju... Regrutovani od strane Hayata i slicnih TV mizerija... sklepani od loseg glasa i nekvalitetnih, za 15 minuta napisanih, mrtvackih pjesama, koje covjek ne moze da zapamti da, ga jebes...
Oni se danonocno pojavljuju na ekranima, a kada ih covjek zapita koliko su prodali CD-ova, smrmljaju nesto na kirgistanskom da ih niko ne skonta, a mozda, da i sami sebe ne potsjete i ne skontaju koliko su u stvari jadni i bijedni...
Cesto ih se moze vidjeti kako trckaraju po gradu loveci zirante, ne bi li dobili kredit, a sve u cilju izdavanja "novog materijala u kojem ce biti za svakoga ponesto" koji niko nece kupovati, ali pomocu kojeg ce, barem jos koju godinu, da vise u Hajatovim emisijama i hvale jedni druge, guzovace zderu na koktelima koje priredjuje Avaz i za 2 glave da pjevaju na novogodisnjoj proslavi u diskoteci FLASH, negdje u nekom sumarku. Naravno i oni su bitna karika u lancu "ja hvalim tebe-ti hvalis mene" pa ih ovi "giganti" ponekad pozovu na duet i tako popune prazno mjesto na albumu.

Sve u svemu nasa estrada je, ukratko receno, JAD, CEMER i DO NEBA velika LAZ, koja je nekima dovoljna da, "nakon uspesne karijere" otvori cevabdzinicu ili granap, nekome da se koju godinu zivi u laznom svijetu Hayata, nekome da nahrani ego i sepuri se po mahali jedno ljeto... Sve u svemu TUGA, isto kao i kompletna ova nasa nesretna drzava u kojoj je sve laz i montaza.

Dovoljno je reci : Don Almir, Alma Cardzic, Rizo Ruza, Amra Dacca, Nino Prses, Al' Dino, Sena M, Deen, Erato, Divlje Ruze, Selma Muhedinovic, Sejo Boy, Esad Plavi, Tinka Milinovic (ona ce na krau izvrstiti samospaljivanje, ne bi li je neko zapazio)..... itd itd(jebiga, ne mogu vise da ih se sjetim sviju)... Ja jos nisam upoznao, a poznajem tolike ljude, neku osobu koja bi nasla za shodno da kupi "materijal" od bilo kojeg navedenog nesretnika.

Sreca ima mladih ljudi koji nesto pokusavaju i koji iza sebe zaista imaju skole i trud, pa iako ih nema na Haytu ili u Avazu, opet im se glas, u poredjenju sa ovim jadom i cemerom, cuje do neba... Steta sto to Bosnjaci, kao i ostale stvari, slabo kontaju u zadnje vrijeme.

Pa care sta pijes da ti na kucnu adresu posaljem barem za narednu godinu dana?!?Ja cu reci samo AFERIM!

_sa_

Post by _sa_ » 20/02/2007 22:52

ne mislim nista o domacoj estradi, zivim od predratne muzike

Post Reply