Akrobata leti snažno II

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...
Post Reply
PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
Been thanked: 3 times

#1 Akrobata leti snažno II

Post by PipiDugaDevetka » 12/02/2007 22:21

Akrobata leti snažno - Vrlo važno!
(Nastavi nizati bisere!)
...............................

Sve mi suze potokom teku gledajući film Kod amidže Idriza(FTV)
i scenu kada igraju stoni tenis.

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 12/02/2007 22:50

Evo i ja gledo opet do pola - moj drugi pokusaj da sagledam taj "film", ali dzaba, opet neuspjesno... :(
Nista dosadnije i bezidejnije nisam vidio... :sad:
Da se neko nije zezno u zanru, ovo je dokumentarni ili sta :?

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 12/02/2007 23:06

O ukusima - ni riječi!

Razlog je DUBOKO, ... U SISTEMU!
Last edited by PipiDugaDevetka on 12/02/2007 23:27, edited 1 time in total.

horoz

Post by horoz » 12/02/2007 23:16

film nije za svakoga... treba imati osjecaje, a danas je to tesko i tesko se identifikovati s ovakvim filmom svakome. pogotovo ako u zivotu nisi dozivio niti jednu scenu od onih koje se vrte tokom filma.

meni se film sviđa, prepoznajem u njemu svoga dedu, nanu, komsije, prijatelje... vjerovatno prepoznam i sebe u svakom od likova pomalo. zato mi je valjda i drag ovaj film.

ko nema slicne uspomene, tesko ce sa zanimanjem odgledati do kraja...

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 12/02/2007 23:29

horoz wrote:film nije za svakoga... treba imati osjecaje, a danas je to tesko i tesko se identifikovati s ovakvim filmom svakome. pogotovo ako u zivotu nisi dozivio niti jednu scenu od onih koje se vrte tokom filma.

meni se film sviđa, prepoznajem u njemu svoga dedu, nanu, komsije, prijatelje... vjerovatno prepoznam i sebe u svakom od likova pomalo. zato mi je valjda i drag ovaj film.

Dana je premalo...komšiluka ni za lijeka...Puko kvar u sistemu...provjerenih vrijednosti....Tuga,...Eto, zbog toga mi je ovaj film drag...

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 12/02/2007 23:54

horoz wrote:film nije za svakoga... treba imati osjecaje, a danas je to tesko i tesko se identifikovati s ovakvim filmom svakome. pogotovo ako u zivotu nisi dozivio niti jednu scenu od onih koje se vrte tokom filma.

Ascare se vidi da je pjesnik (Zalica ne ti :D ) to htio da kaze i pokaze. I ja sam pokusavao cijelo vrijeme, odnosno pola vremena koliko sam osaburio da to gledam... Ali majka mu stara, ipak ne mozes film napraviti tek tako nabacavsi ono sto bi trebalo da kod ljudi pobudi emocije, nostalgiju itd. Pa valjda se radnja mora kakva osmislit oko koje se tek to onda "nabacuje". Ovaj film to definitivno nema :roll: :-?

Čak sam i ljut samo kad se sjetim koliko su ga samo vucali i reklamirali po tv-u. Najgora reklama (koja je valjda istinita ali je grozan marketing) koja mi se morala intalirati u usi je: "čovjek dosao da popravi bojler i popravio ljudska srca..." :-x

Nemojte mi uvrijediti vi koji ste uspjeli da vas ovo dirne, no mene definitivno, i pored najbolje zelje i isčekivanja - NE! Razočaravo me film do bola, a jedino gore od toga je sto su neki se izjasnjavali (i ovdje na forumu) da im je to NAJBOLJI FILM STO SU IKAD POGLEDALI. Mogu shvatiti to jedino ako im je to prvi i jedini film koji su i pogledali... pih

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 13/02/2007 00:14

Šega, šala, šora, sex, .... i eto radnje.
Važnije mi je s kim živim (komšilook, prijatelji, emocije,...), nego gdje živim (USA pravi američke filmove, a Bosna bosanske).

horoz

Post by horoz » 13/02/2007 00:45

Abu FEED el-Castro wrote:Ascare se vidi da je pjesnik (Zalica ne ti :D ) to htio da kaze i pokaze. I ja sam pokusavao cijelo vrijeme, odnosno pola vremena koliko sam osaburio da to gledam... Ali majka mu stara, ipak ne mozes film napraviti tek tako nabacavsi ono sto bi trebalo da kod ljudi pobudi emocije, nostalgiju itd. Pa valjda se radnja mora kakva osmislit oko koje se tek to onda "nabacuje". Ovaj film to definitivno nema :roll: :-?
meni je stvarno najiskrenije zao sto ti nisi pronasao nista dobro i lijepo u ovom filmu. cak ne mogu ni da povjerujem u to...
kad prevaziđeš gužve u kineskoj četvrti, sva četri ramba i 13 okeana, javi se da razgovaramo o ovom filmu 8-)
Abu FEED el-Castro wrote:Čak sam i ljut samo kad se sjetim koliko su ga samo vucali i reklamirali po tv-u. Najgora reklama (koja je valjda istinita ali je grozan marketing) koja mi se morala intalirati u usi je: "čovjek dosao da popravi bojler i popravio ljudska srca..." :-x

to se valjda i desilo... ali kako ces znati ako ga nisi mog'o gledat
Abu FEED el-Castro wrote:Nemojte mi uvrijediti vi koji ste uspjeli da vas ovo dirne, no mene definitivno, i pored najbolje zelje i isčekivanja - NE! Razočaravo me film do bola, a jedino gore od toga je sto su neki se izjasnjavali (i ovdje na forumu) da im je to NAJBOLJI FILM STO SU IKAD POGLEDALI. Mogu shvatiti to jedino ako im je to prvi i jedini film koji su i pogledali... pih
meni je jedan od najboljih, a gledao sam ih dosta.
ovaj mi je drag jer sam svaku recenicu cuo bar jednom u zivotu.

vjerovatno si ocekiv'o da maca namara emira, pa da onda zguti jasnu, a da se mustafa i semka paralelno napiju ko zvijeri i zapale golfa ili onaj frizerski salon :D a da senad pri tome otme onu iz rovinja i sveze je u podrum sa carapom na glavi... u tom bi se odnekud pojavio bata zivojinovic i zaveo red a ckalja bi sve to ispratio sa par svojih urnebesnih folova...

takve filmove ovde vise neces gledat

ko da gledam da ti je i grbavica sranje, al' o tom drugom prilikom

van Basten
Has thanked: 11 times
Been thanked: 13 times

Post by van Basten » 13/02/2007 02:13

napadoste čovjeka zbog njegovog mišljenja... njemu loš- pa šta? I meni je amidža Idriz očajan film, besmislen totalno. A Grbavica me oduševila btw... jel to do priče, dinamike, glume, režije... ne znam, nisam filmski kritičar, al tako je - gledanje Kod amidže Idriza za mene je izgubljeno vrijeme, a gledati Grbavicu je nešto sasvim drugo

Post Reply