Tužiteljstvo BiH pokrenulo istragu protiv Dudakovića

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Murat Sabanovic

Post by Murat Sabanovic » 01/02/2007 23:06

BANJA LUKA - Glavni tužitelj BiH Marinko Jurčević izjavio je večeras u Banja Luci da je Tužiteljstvo BiH otvorilo i vodi istragu protiv generala bivše Armije BiH Atifa Dudakovića.

Jurčević na pitanja novinara nije mogao govoriti o više detalja u ovom slučaju.

Podsjećamo, bivši predsjednik RS-a Dragan Čavić i aktualni premijer RS-a Milorad Dodik dostavili su Tužiteljstvu BiH krivične prijave protiv Dudakovića i još nekoliko osoba zbog sumnje da su počinili ratni zločin tijekom rata u BiH

1.2.2007.
Pincom.info / F
-------------------------------------------------
sta nam ovo rade???umjesto da hvataju hajduciju ,karadzica i mladica ,oni po generalu dudaku,heroju krajine.
ukoliko dodje do sudjenja ,ovo ce biti sramota za cijeli bosnjacki narod.

Big Daddy

Post by Big Daddy » 01/02/2007 23:26

Ako ni zbog èega drugog zaslu¾io je da mu se sudi zbog ubojstva Vlade ©antiæa zapovjednika HVOa za to podruèje. :roll: :roll:

pike

Post by pike » 01/02/2007 23:30

Pa ako se utvrdi da je kakav belaj napravio bice izrucen bez problema, dok karadzic i mladic nikad nece vidjeti suda pa ti sad vidi.

Jastreb35

Post by Jastreb35 » 01/02/2007 23:33

Odlazak Dudakovica pred sud ne zabrinjava. Ako jeste kriv, treba da bude kaznjen. Ako nije kriv, bice oslobodjen.

sarkić ajid-paša

Post by sarkić ajid-paša » 01/02/2007 23:39

Big Daddy wrote:Ako ni zbog čega drugog zaslužio je da mu se sudi zbog ubojstva Vlade Šantića zapovjednika HVOa za to područje. :roll: :roll:

Prvi put cujem da je Dudakovic okrivljen za Vladu Šantica,komandanta HVO za Bihac

zzzzz

Post by zzzzz » 01/02/2007 23:42

Ja ga nebi izrucio, neka se skriva. Kad moze Srbija sto ne mozemo i mi. Ukoliko on zavrsi u Hagu, dok stvarni zlocinci hodaju slobodni i dok im se mentori primaju u partnertsvo za mir i EU, onda je to stvarno je bruka ali ne bruka Evrope, Srbije ili nekog treceg, to je onda nasa bruka i bolje nismo ni zasluzili.

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 01/02/2007 23:45

Nije kriv. Jer da jeste haag bi ga do sada optuzio. Ovo je provokacija napravljena pod pritiskom Dodika, jer se blizi 20. februar.

Suicidal Siberian

Post by Suicidal Siberian » 01/02/2007 23:54

Grom iz vedra neba wrote:Nije kriv. Jer da jeste haag bi ga do sada optuzio. Ovo je provokacija napravljena pod pritiskom Dodika, jer se blizi 20. februar.

Mozda nije bilo dovoljno dokaza? u svakom slucaju.....innocent till proven guilty...

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 02/02/2007 00:03

Suicidal Siberian wrote:
Grom iz vedra neba wrote:Nije kriv. Jer da jeste haag bi ga do sada optuzio. Ovo je provokacija napravljena pod pritiskom Dodika, jer se blizi 20. februar.

Mozda nije bilo dovoljno dokaza? u svakom slucaju.....innocent till proven guilty...

Mozda Srbi opet provociraju? Jer dok njihovi hajduci bjeze kao pravi heroji u sume i manastire zbog genocida, sada se trazi procesuiranje generala koji je saucavao Bihac, jer srpski vojnik koji pogine napadajuci zene i djecu ima veci prioritet, od silovanih zena iz Karamanove kuce primjera radi...

Jastreb35

Post by Jastreb35 » 02/02/2007 00:26

zzzzz wrote:Ja ga nebi izrucio, neka se skriva. Kad moze Srbija sto ne mozemo i mi. Ukoliko on zavrsi u Hagu, dok stvarni zlocinci hodaju slobodni i dok im se mentori primaju u partnertsvo za mir i EU, onda je to stvarno je bruka ali ne bruka Evrope, Srbije ili nekog treceg, to je onda nasa bruka i bolje nismo ni zasluzili.

To sto se Karadzic i Mladic skrivaju, implicira da njih dvojica znaju da bi bili osudjeni, te zato bjeze (odnosno da se nekada i ne mora dokazati krivicu, princip kojeg kolega Siberian spominje). Dudakovic bijegom ne bi ucinio uslugu ni sebi, ni drzavi za koju se borio.

Big Daddy

Post by Big Daddy » 02/02/2007 12:02

adi62 wrote:
Big Daddy wrote:Ako ni zbog èega drugog zaslu¾io je da mu se sudi zbog ubojstva Vlade ©antiæa zapovjednika HVOa za to podruèje. :roll: :roll:

Prvi put cujem da je Dudakovic okrivljen za Vladu ©antica,komandanta HVO za Bihac

Vlado ©antiæ je nestao poslije sastanka sa dudakoviæem i do dan dans mu le¹ nije pronaðen. Zakljuèke izvedi sam. :-)

prleitihi

Post by prleitihi » 02/02/2007 12:12

zzzzz wrote:Ja ga nebi izrucio, neka se skriva. Kad moze Srbija sto ne mozemo i mi. Ukoliko on zavrsi u Hagu, dok stvarni zlocinci hodaju slobodni i dok im se mentori primaju u partnertsvo za mir i EU, onda je to stvarno je bruka ali ne bruka Evrope, Srbije ili nekog treceg, to je onda nasa bruka i bolje nismo ni zasluzili.

Kako ljudi uživaju da se porede za zločincima. Hajmo svi oponašati njihove poteze. Ako oni mogu - zašto ne bi i mi? Kad oni kolju - zašto ne bi i mi? Ako su oni glupi - zašto ne bi i mi bili!?

zzzzz

Post by zzzzz » 02/02/2007 12:30

prleitihi wrote:

Kako ljudi uživaju da se porede za zločincima. Hajmo svi oponašati njihove poteze. Ako oni mogu - zašto ne bi i mi? Kad oni kolju - zašto ne bi i mi? Ako su oni glupi - zašto ne bi i mi bili!?

Ko kaze da su glupi :? bez obzira na Mladica blizi su EU nego BiH. Ja sam vec odavno na zlocin prestao gledati kroz prizmu "zlocina i kazne", shvatio sam poducen od komsija da zlocin moze biti i politicko sredstvo. Mnogi narodi su na zlocinu izgradili svoju buducnost.

prleitihi

Post by prleitihi » 02/02/2007 12:32

"Mnogi narodi su na zlocinu izgradili svoju buducnost."
Misliš da je to dobro?

zzzzz

Post by zzzzz » 02/02/2007 12:39

prleitihi wrote:"Mnogi narodi su na zlocinu izgradili svoju buducnost."
Misliš da je to dobro?

Ja ti rekoh, nekad sam bio moralista, mislio sam, poslije rata sve ce doci na svoje, zlocinci nece moci mirno spavati.....mir me otrijeznio.

Pogledaj oko sebe, Amerikanci su pobili indijance, Izraelci Palestince, Turci Armence, zlocinci jesu ali su svojoj djeci obezbjedili zivotni prostor koji im garantuje bioloski opstanak, ja i ti ne mozemo reci isto za svoju djecu

prleitihi

Post by prleitihi » 02/02/2007 12:44

Pa dobro, šta mi predlažes? Da počnem od svog komšiluka? Nanu sa petog? Onu mahalušu Ilvanu sa četvrtog? Onu vlahinju koja mi je valjala u ratu sa trećeg? Kerima, koji se vratio iz dijaspore s mercedesom, cipelama šljaštećim i bijelim čarapama, sa drugog? Onog RVI sa prvog? Ili Tomislava iz prizemlja, za kojeg i ne znam je li još uvijek tu? Nemoj biti moralista nego mi slobodno reci od koga da počnem. Pa da i mene već jednom sunce ogrije!

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 02/02/2007 12:49

zzzzz wrote:
prleitihi wrote:"Mnogi narodi su na zlocinu izgradili svoju buducnost."
Misliš da je to dobro?

Ja ti rekoh, nekad sam bio moralista, mislio sam, poslije rata sve ce doci na svoje, zlocinci nece moci mirno spavati.....mir me otrijeznio.

Pogledaj oko sebe, Amerikanci su pobili indijance, Izraelci Palestince, Turci Armence, zlocinci jesu ali su svojoj djeci obezbjedili zivotni prostor koji im garantuje bioloski opstanak, ja i ti ne mozemo reci isto za svoju djecu

Na zalost imas pravo. Nasa djeca moraju strahovati da li ce ovi iz R.S-a jednog dana krenti opet stopama iz 1992. godine. Trebalo je zrtvovati par ljudi koji bi napravili dar-mar kao u Hrvatskoj ali bi buduce generacije mirno spavale.

prleitihi

Post by prleitihi » 02/02/2007 12:51

Nemojte stavljati ovo - "nažalost". Jer vi očigledno volite krv, klanja, ubijanja...

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 02/02/2007 12:59

prleitihi wrote:Nemojte stavljati ovo - "nažalost". Jer vi očigledno volite krv, klanja, ubijanja...

Naravno, ti tek sada uvidio? Ja svako vece prije spavanja prikoljem minimum petoricu srmznutih cetnika sto mi je ostalo iz proteklog rata. :D

zzzzz

Post by zzzzz » 02/02/2007 13:07

prleitihi wrote:Nemojte stavljati ovo - "nažalost". Jer vi očigledno volite krv, klanja, ubijanja...

Ti pricas o ubijanju radi ubijanja, niko nije rekao da voli krv, ubijanje i klanje, ja ti samo kazem da bih bio sretniji i mirniji da znam da nasa djeca imaju zivotni prostor na kojem se mogu osjecati sigurno i gdje nece strahovati od novog svjetskog poretka, borbe protiv "drugih i drugacijih", zastite granica krscanske evrope i drugih sranja...

Nisam ponosan na ono sto govorim, samo iskreno kazem sta osjecam i znam sta me je navelo da pocnem tako razmisljati.

prleitihi

Post by prleitihi » 02/02/2007 13:09

Niko nije siguran. Da je ovo islamska republika opet ti dijete ne bi bilo sigurno, jer bi se pojavio neki manijak koji bi im stavio nož pod grlo kako bi mu dali 10 maraka. Nego da se vratim na temu. Zašto bi Duraković bjež'o ako nema oraha u džepu. Zašto nije Sefer bjež'o?

zzzzz

Post by zzzzz » 02/02/2007 13:19

prleitihi wrote:Niko nije siguran. Da je ovo islamska republika opet ti dijete ne bi bilo sigurno, jer bi se pojavio neki manijak koji bi im stavio nož pod grlo kako bi mu dali 10 maraka. Nego da se vratim na temu. Zašto bi Duraković bjež'o ako nema oraha u džepu. Zašto nije Sefer bjež'o?

Zato da se da do znanja MZ da ne mogu u nedogled popustati Srbiji i RS-u to sto dva najveca zlocinca nisu (niti ce biti) u Hagu dok se od drugih ocekuje kooperativnost za koju ne dobijaju nista...

Kakva je razlika za nas koji sve osumnjicene isporucujemo i za njih koji svoje "ikone" skrivaju. Dudakovic je takodje nekakva ikona, ikona i simbol Armije BiH.

Cinicno je to sto je komandant odbrane Srebrenice imao Hasko sudjenje dok prvooptuzeni za genocid u Srebrenici nikad nece vidjeti Haga, sto bi bilo neizvodljivo da se s tim ne slazu i zvanicnici medjunarodne zajednice
Last edited by zzzzz on 02/02/2007 13:20, edited 1 time in total.

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 02/02/2007 13:19

prleitihi wrote:Niko nije siguran. Da je ovo islamska republika opet ti dijete ne bi bilo sigurno, jer bi se pojavio neki manijak koji bi im stavio nož pod grlo kako bi mu dali 10 maraka. Nego da se vratim na temu. Zašto bi Duraković bjež'o ako nema oraha u džepu. Zašto nije Sefer bjež'o?

Zato sto su merhametli, sto ljudi sa dostojanstvom i sto nisu cinili niti naredjivali zlocine. Ne kazem da zlocina nije bilo, ali nisu bili organizovani niti sistematski sprovodjeni.

Nije isto kada jedna vojna fomracija napravi zlocin i kada se sistematski odvajaju muskarci, odvode, ubijaju, pokopavaju u masovne grobnice koje se za par godina prekopavaju i premjestaju u cilju sakrivanja dokaza. To moze samo dobro organizovan sistem, ne pojedinac.

prleitihi

Post by prleitihi » 02/02/2007 13:29

Gdje sam ja rek'o da je to isto? Iz genocida u Srebrenici je stajao cijeli sistem. Da 8000 balvana prebaciš sa jednog mjesta na drugo treba ti sistem. A kamoli da poubijaš 8000 ljudi i da ih još zakopaš, pa neke opet otkopaš pa prebaciš na neko drugo mjesto.
Što se tiče Sefera, o čijem merhametluku govorimo? A Alijinom? Čiji je merhametluk Seferu ubio ženu i njenog brata? Čiji je merhametluk Seferu napakov'o Haag? To da li je Alija znao za zločine to je teško reći. Ja mislim da jeste, ali ne mora značiti da sam u pravu. Mislim da bi čak završio u Haagu! Govorite o Naseru. Taj zločinac (a jeste zločinac jer je osuđen, dvije-dvije!) se nije pred'o, znači nije bilo tog merhametluka, već je uhvaćen a SFOR-ovoj akciji u Tuzli.

zzzzz

Post by zzzzz » 02/02/2007 13:40

prleitihi wrote:Što se tiče Sefera, o čijem merhametluku govorimo? A Alijinom? Čiji je merhametluk Seferu ubio ženu i njenog brata? Čiji je merhametluk Seferu napakov'o Haag? To da li je Alija znao za zločine to je teško reći. Ja mislim da jeste, ali ne mora značiti da sam u pravu. Mislim da bi čak završio u Haagu! Govorite o Naseru. Taj zločinac (a jeste zločinac jer je osuđen, dvije-dvije!) se nije pred'o, znači nije bilo tog merhametluka, već je uhvaćen a SFOR-ovoj akciji u Tuzli.

Kakve veze ima to sto ga je SFOR uhapsio :? Naser se nije ni skrivao a da je i htio u ovom narodu za to ne bi nasao ni podrsku. Naser nije zlocinac, osudjen je na dvije godine zbog unistavanja imovine.

Seferu niko nije napakovao Hag, otisao je tamo po zapovjednoj odgovornosti

Post Reply