BOŠNJACI SU ZAKINUTI

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
edinbug

BOŠNJACI SU ZAKINUTI

Post by edinbug » 06/01/2007 14:32

Raspodjelom "plijena" Bošnjaci su prošli najgore.Dobili su administrativna ministarstva, kao što su Ministarstvo za izbjeglice (grca u problemima), Odbrane (koja je svedena naminimum) i Sigurnosti (koje praktično nema nikakve ingirencije). Srbi i Hrvati su "uzeli" ekonomski i monetarni resor.

Zar su to mogli uraditi zaštitnici Bošnjačkih interesa Tihić i (pogotovo) Silajdžić ?
Ili da nije u sve umiješan Z. Lagumdžija ? :-D

zzzzz

Post by zzzzz » 06/01/2007 14:38

Politika popustanja se nastavlja, ne vjerujem da bi drugacije bilo ni sa onim sto tepa "Dodo, Dodice"

Vise se boje jedan drugog, nego ovih iz Hercegovine i Banja Luke

mrki62

Post by mrki62 » 06/01/2007 14:41

zzzzz wrote:Politika popustanja se nastavlja, ne vjerujem da bi drugacije bilo ni sa onim sto tepa "Dodo, Dodice"

Vise se boje jedan drugog, nego ovih iz Hercegovine i Banja Luke

Dobro rečeno - respekt :lol:

haris ubleha

Re: BOŠNJACI SU ZAKINUTI

Post by haris ubleha » 06/01/2007 14:51

edinbug wrote:Raspodjelom "plijena" Bošnjaci su prošli najgore.Dobili su administrativna ministarstva, kao što su Ministarstvo za izbjeglice (grca u problemima), Odbrane (koja je svedena naminimum) i Sigurnosti (koje praktično nema nikakve ingirencije). Srbi i Hrvati su "uzeli" ekonomski i monetarni resor.

Zar su to mogli uraditi zaštitnici Bošnjačkih interesa Tihić i (pogotovo) Silajdžić ?

Nasem narodu nikad ugoditi.
Glasajuci za SDA i SBiH Bosnjaci su pokazali da im nije previse stalo do ekonomije. :-D
Kao odgovorni politicari Tihic i Silajdzic su poslusali "glas naroda" i za Bosnjake "izborili" administrativna ministarstva, a Hrvatima i Srbima prepustili ekonomski i monetarni resor. Vrlo vazno je da smo uzeli ministarstvo ljudskih prava i izbjeglica jer ce se uskoro raspravljati o sudbini mudzahedina koji su nelegalno dobili pasose BiH. A to nam je u ovom trenutku mnogo vaznije od ekonomije sto je pokazalo cak 17 hiljada glasova (x 0,49 KM) u Pecnici "za" i "protiv" protjerivanja mudzahedina. Ne grijesite dusu, ne napadajte Sulju i Lepog... 8)
P.S. Izgleda da neki opet prizivaju ona mracna vremena Alijanse kada je izdajnik Lagumdzija za Bosnjake (i sebe) izborio i obavljao istovremeno dvije najvaznije funkcije u drzavi - bio predsjednik Vlade i ministar inostranih poslova, plus sto nije dao da nijedna drzavna institucija seli u Banja Luku. Srecom, ta vremena su proslost, dosle su patriotske snage. 8-)

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 06/01/2007 15:06

haris ubleha wrote:
P.S. Izgleda da neki opet prizivaju ona mracna vremena Alijanse kada je izdajnik Lagumdzija za Bosnjake (i sebe) izborio i obavljao istovremeno dvije najvaznije funkcije u drzavi - bio predsjednik Vlade i ministar inostranih poslova, plus sto nije dao da nijedna drzavna institucija seli u Banja Luku. Srecom, ta vremena su proslost, dosle su patriotske snage. 8-)

Za njegovog vremena nije ni bilo institucija, a Vijece ministara je imalo tri ministarstva :-)

digger

Post by digger » 06/01/2007 15:11

zzzzz wrote:...Vise se boje jedan drugog, nego ovih iz Hercegovine i Banja Luke

Da sam gornje napisao, ispao bi za neke kao zluradi karakter koji nema povjerenja u "lokalne" snage. Daljnji komenatar nije potreban.

haris ubleha

Post by haris ubleha » 06/01/2007 15:23

Grom iz vedra neba wrote:Za njegovog vremena nije ni bilo institucija, a Vijece ministara je imalo tri ministarstva :-)

Po obicaju...
grijesis Grome...
dobro, nisam ni ocekivao da ces reci istinu...
Dakle...
Vijece ministara 2002.
predsjednik Vijeca ministara: Lagumdzija-SDP (nakon ostavke Boze Matica SDP)
ministar ino-poslova: Lagumdzija-SDP
ministrica za vanjsku trgovinu: Azra Hadziahmetovic-SBiH
ministar za evropske integracije: Dragan Mikerevic-PDP(?)
ministar za izbjeglice i ljudska prava: Kresimir Zubak-NHI
ministar civilnih poslova i komunikacije: Svetozar Mihajlovic-SNS

Koja mracna vremena, od 6 ministara nikoga iz SDA, nikoga iz SDS i SNSD, HDZ, nikoga iz Herceg-Bosne, samo jedan predstavnik SBiH... i sto je najgore: najvise vlasti na drzavnom nivou drzi izdajnicki SDP... 8-)

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 06/01/2007 15:36

haris ubleha wrote:
Grom iz vedra neba wrote:Za njegovog vremena nije ni bilo institucija, a Vijece ministara je imalo tri ministarstva :-)

Po obicaju...
grijesis Grome...
dobro, nisam ni ocekivao da ces reci istinu...
Dakle...
Vijece ministara 2002.
predsjednik Vijeca ministara: Lagumdzija-SDP (nakon ostavke Boze Matica SDP)
ministar ino-poslova: Lagumdzija-SDP
ministrica za vanjsku trgovinu: Azra Hadziahmetovic-SBiH
ministar za evropske integracije: Dragan Mikerevic-PDP(?)
ministar za izbjeglice i ljudska prava: Kresimir Zubak-NHI
ministar civilnih poslova i komunikacije: Svetozar Mihajlovic-SNS

Koja mracna vremena, od 6 ministara nikoga iz SDA, nikoga iz SDS i SNSD, HDZ, nikoga iz Herceg-Bosne, samo jedan predstavnik SBiH... i sto je najgore: najvise vlasti na drzavnom nivou drzi izdajnicki SDP... 8-)

Lupas. Kresimir Zubak, predsjednik Herceg-Bosne, pozivao na etnicko ciscenje Bosnjaka (juzno od Jablanice samo trava moze biti zelena), a tu je bio ministar za ljudska prava. Perfidno. Sto je nagore ostetio je budzet BiH zajedno sa Micinim Zlatnim fanom, radi nelegalnog izrucenja Alzirske grupe za 60.000 KM, jer se svakoj porodici morala platiti odsteta po 10.000 KM.

A sto se tice ministarstava, opet lupas. Navedi koja su ministarstva bila za vrijeme Matica i koji su bili zamjenici. Inace, premijerska pozicija nije ministarstvo, niti se ubraja u ministarstva.

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 06/01/2007 15:46

edinbug wrote:Raspodjelom "plijena" Bošnjaci su prošli najgore.Dobili su administrativna ministarstva, kao što su Ministarstvo za izbjeglice (grca u problemima), Odbrane (koja je svedena naminimum) i Sigurnosti (koje praktično nema nikakve ingirencije). Srbi i Hrvati su "uzeli" ekonomski i monetarni resor.

A Vanjski poslovi? Za bilo koje ministarstvo koje pripada Bosnjacima (tako odvratno zvuci nacionalna podjela), sto se mene tice svaka strucna osoba probosanski orjentisana bez obziran na naciju bi trebala da obavlja te funkcije. Ako je istina za Svena Alkalaja da ce mu se dati ministarstvo za vanjske poslove, to podrazvam.

haris ubleha

Post by haris ubleha » 06/01/2007 15:55

Lupas. Kresimir Zubak, predsjednik Herceg-Bosne, pozivao na etnicko ciscenje Bosnjaka (juzno od Jablanice samo trava moze biti zelena), a tu je bio ministar za ljudska prava. Perfidno. Sto je nagore ostetio je budzet BiH zajedno sa Micinim Zlatnim fanom, radi nelegalnog izrucenja Alzirske grupe za 60.000 KM, jer se svakoj porodici morala platiti odsteta po 10.000 KM.
:lol: :lol: E, moj Grome, sada bih ja trebao s tobom ozbiljno diskutovati... Ma, bjaaazi... Sta kazes, Zubak gori od HDZ-ovaca, zato je preselio iz Mostara u Sarajevo...
A sto se tice ministarstava, opet lupas. Navedi koja su ministarstva bila za vrijeme Matica i koji su bili zamjenici. Inace, premijerska pozicija nije ministarstvo, niti se ubraja u ministarstva.

Tvoj bezobrazluk (ili neznanje) nemaju granica. Kazes da su bila tri ministrstva, ja ti pokazem da nije tako... i na to genijalac kaze
Navedi koja su ministarstva bila za vrijeme Matica i koji su bili zamjenici

????? Sta je Grom mislio reci? :shock:
Sve i da si ti u pravu oko broja ministarstva, a ocito je iz prilozenog da nisi, poenta nije u ukupnom broju ministarstava vec u njihovoj raspodjeli. Nekada je realnost bila tri ministarstva, pa sest, sada je devet. Godine 2002. su bosnjacki izdajnici izborili tri najjace funkcije u drzavi: premijer, vanjski poslovi, spoljna trgovina... danas ima skoro dvostruko vise ministarstava, a Bosnjaci imaju manje "vlasti".
Capisci?

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 06/01/2007 16:40

haris ubleha wrote:
:lol: :lol: E, moj Grome, sada bih ja trebao s tobom ozbiljno diskutovati... Ma, bjaaazi... Sta kazes, Zubak gori od HDZ-ovaca, zato je preselio iz Mostara u Sarajevo...

Dzaba ti cerekanje. Zubak je bio predsjednik Herceg-Bosne nastale etnickim ciscenjem i logorima. Zubak je pozivao na etnicko ciscenje. To sto je doselio u Sarajevo ne mijenja njegovu proslost.

Tvoj bezobrazluk (ili neznanje) nemaju granica. Kazes da su bila tri ministrstva, ja ti pokazem da nije tako... i na to genijalac kaze
Navedi koja su ministarstva bila za vrijeme Matica i koji su bili zamjenici

Zasto ne navedes? Da se ne bi demantovao, jel?

????? Sta je Grom mislio reci? :shock:
Sve i da si ti u pravu oko broja ministarstva, a ocito je iz prilozenog da nisi, poenta nije u ukupnom broju ministarstava vec u njihovoj raspodjeli. Nekada je realnost bila tri ministarstva, pa sest, sada je devet. Godine 2002. su bosnjacki izdajnici izborili tri najjace funkcije u drzavi: premijer, vanjski poslovi, spoljna trgovina... danas ima skoro dvostruko vise ministarstava, a Bosnjaci imaju manje "vlasti".
Capisci?

To ti je bilo kao kinder jaje. Tri funkcije u jednom Zlaji. Kakve fajde od toga, kada osteti budzet za 60.000 KM jednom nelegalnom odlukom?

Inace, SDP cije potpredsjednik kaze da mu je draze Micino 100% Srpska od Harisovog 100% BiH, nema sta da prica o patriotizmu. A uz to ako se prisjetimo da je Zlaja borce nazivao cetnicima, a Faruk Sijaric se borio protiv naziva spomenika ubijenoj djeci opkoljenog Sarajeva na kojem bi stajalo ko je ubijao djecu i da je Sarajevo bilo opkoljeno, i uz to misljenje roditelja ubijene djece nazivao manje bitnim od njegovog profesorskog, onda nemamo o cemu pricat.

I

Post by I » 06/01/2007 16:52

Bosnjaci su uvijek zakinuti bas interesantno.
Zar nemate pametnijih tema da raspravljate nego stalno o tome kako su bosnjaci, srbi ili hrvati negdje zakinuti.
Nevidjeno...
Toliko od mene...
Pozdrav svima

forUMASH

Post by forUMASH » 06/01/2007 16:55

Grom iz vedra neba wrote:
haris ubleha wrote:

Dzaba ti cerekanje. Zubak je bio predsjednik Herceg-Bosne nastale etnickim ciscenjem i logorima. Zubak je pozivao na etnicko ciscenje. To sto je doselio u Sarajevo ne mijenja njegovu proslost.

....postujem principijelnost...samo mi nije jasno kako to da Aliju jos uvijek smatras velikanom odbrane BIH iako je covjek mirne duse izjavio da ce se boriti sve dok se ne oslobode opstine sa bosnjackom vecinom....ostatak BIH ko jebe.... :roll:

MuaDib

Post by MuaDib » 06/01/2007 16:57

Ko je kriv "bošnjačkim" političarima kada gledaju kako jedan drugom da podmetnu nogu.

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 06/01/2007 17:02

forUMASH wrote:
haris ubleha wrote:

....postujem principijelnost...samo mi nije jasno kako to da Aliju jos uvijek smatras velikanom odbrane BIH iako je covjek mirne duse izjavio da ce se boriti sve dok se ne oslobode opstine sa bosnjackom vecinom....ostatak BIH ko jebe.... :roll:

Kada i gdje je to rekao?

haris ubleha

Post by haris ubleha » 06/01/2007 17:06

Kretenu,
ja znam da je to prevelik napor za tvoj mozak, ali pokusaj se koncentrisati i shvatiti... nije toliko tesko... moze se zakljuciti cak iz samih rijeci...
Dakle,
ministar vanjskih poslova nalazi se na celu necega sto se zove Ministarstvo vanjskih poslova. Jos jednom hajvanu: ministar vanjskih poslova ne vodi pcelarski savez, udruzenje ribolovaca, savez sindikata nego Ministarstvo vanjskih poslova.
Ministar ili ministrica za vanjsku trgovinu vode Ministarstvo vanjske trgovine. Mozes li me pratiti? Ministar vodi Ministarstvo, hajde ponovi... :shock: Ministar vodi, iliti na celu je Ministarstva.
Ministar za evropske integracije vodi Ministarstvo za evropske integracije. Ministar za izbjeglice i ljudska prava vodi Ministarstvo za izbjeglice i ljudska prava. Ministar civilnih poslova i komunikacije vodio je Ministarstvo civilnih poslova i komunikacija. Od ovog Ministarstva danas su nastala dva ministarstva, ali to je vec previse za tebe.
Kazes da si zaposlen, stoga pretpostavljam da si zavrsio barem osnovnu skolu, a to znaci da si u prvom razredu morao nauciti brojeve: 1,2,3,5,6... Brojevi 3 i 5 nisu jednaki, nego je 5 vece od 3. Onda lijepo prebrojis ona ministarstva i ako to dobro uradis (pazljivo broji da se ne prevaris) shvatices (?) da lazes kada kazes da je 2002. godine u vrijeme vlasti Alijanse Vijece ministara imalo samo tri ministarstva. E, ako savladas ovu tesku lekciju, onda mozes preci na naredno gradivo (mnozenje, dijeljenje), a ako budes marljiv jednog dana ces doci u situaciju da sa velikima i pametnima diskutujes o ulozi Kresimira Zubaka i slicnim stvarima za koje si jos nezreo.
Capisci? ili ti treba nacrtati?

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 06/01/2007 17:09

haris ubleha wrote:

Kretenu,
ja znam da je to prevelik napor za tvoj mozak, ali pokusaj se koncentrisati i shvatiti... nije toliko tesko... moze se zakljuciti cak iz samih rijeci...
Dakle,
ministar vanjskih poslova nalazi se na celu necega sto se zove Ministarstvo vanjskih poslova. Jos jednom hajvanu: ...E, ako savladas ovu tesku lekciju, onda mozes preci na naredno gradivo (mnozenje, dijeljenje), a ako budes marljiv jednog dana ces doci u situaciju da sa velikima i pametnima diskutujes o ulozi Kresimira Zubaka i slicnim stvarima za koje si jos nezreo.

Kako je ovo treci put da me vrijedjas, pozivam administratore da te baniraju!

Btw, nisi odgovorio na moje pitanje, osim uvreda naravno, a ni uvrede ne mogu pobiti cinjenicu da premijer nije ministarstvo.
Last edited by Grom iz vedra neba on 06/01/2007 17:16, edited 1 time in total.

haris ubleha

Post by haris ubleha » 06/01/2007 17:12

Grom iz vedra neba wrote:Kako je ovo treci put da me vrijedjas, pozivam administratore da te baniraju!

To mozes traziti na http://www.xxx.com.
A istina nekad zna biti bolna.

Upozorenje pred ban! ne vrijedjaj uchesnike u diskusiji!

z66

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 06/01/2007 17:18

haris ubleha wrote:

Kretenu,
Dakle,
ministar vanjskih poslova nalazi se na celu necega sto se zove Ministarstvo vanjskih poslova. Jos jednom hajvanu: ...E, ako savladas ovu tesku lekciju, onda mozes preci na naredno gradivo (mnozenje, dijeljenje), a ako budes marljiv jednog dana ces doci u situaciju da sa velikima i pametnima diskutujes o ulozi Kresimira Zubaka i slicnim stvarima za koje si jos nezreo.

Kako je ovo treci put da me vrijedjas, pozivam administratore da te baniraju!

Btw, nisi odgovorio na moje pitanje, osim uvreda naravno, a ni uvrede ne mogu pobiti cinjenicu da premijer nije ministarstvo.

haris ubleha

Post by haris ubleha » 06/01/2007 17:22

Grom iz vedra neba wrote:uvrede ne mogu pobiti cinjenicu da premijer nije ministarstvo.

:shock: :shock: :run:

haris ubleha

Post by haris ubleha » 06/01/2007 17:26

Upozorenje pred ban! ne vrijedjaj uchesnike u diskusiji!

z66

Pitanje za moderatora: kako namjeravate sankcionisati ili upozoriti one koji vrijedjaju zdrav razum i osnovnu logiku rasudjivanja (jednostavnije receno, prave se glupi).

GandalfSivi
Been thanked: 7 times

Post by GandalfSivi » 06/01/2007 17:27

haris ubleha wrote:
Grom iz vedra neba wrote:uvrede ne mogu pobiti cinjenicu da premijer nije ministarstvo.

hahahahahahahaha i jos jednom hahahahahahahaha, pa suzu pustim pa onda opet hahahahahaha

Mr_M

Post by Mr_M » 06/01/2007 17:31

Pa vi ste valjda sami birali te politicare, znaci oni su izbor vase volje, kako ste odjednom zakinuti?

horns&drums
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

Post by horns&drums » 06/01/2007 17:34

Rekao bi covjek bosnjaci ugrozeni...

A dobro se zna da se taj epitet prisiva croatima :D:D Dakle Edinburg ponovi gradivo, sjedi 1 :D:D

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 06/01/2007 17:36

haris ubleha wrote:

Eh sad fino kad smo vidjeli tvoj nastup :-) mogu da ti odgovorim. U pocetku Vijece ministara je imalo tri ministarstva: vanjskih poslova, "vanjske trgovine i ekonomskih odnosa" i "civilnih pitanja i komunikacija" s tim da je svako ministarstvo imali po dva zamjenika, odnosno svaki ministar je bio troclani ministar. Kasnije je OHR dodao dva ministarstva kako bi BiH mogla da ide u EU integracije. To je 5 ministarstava (nikad nije bilo sest), a kasnije devet i rasteretio je po dva zamjenika.

Uglavnom, sto se tice Alijanse da sada pobijem ono sto si lazno rekao (da nije bilo SNSD-a, HDZ-a itd. u Vijecu ministara): zamjenik za vanjsku trgovinu je bio ratni zlocinac Jadranko Prlic kojeg je izabrao SDP-ov mandatar Bozo, zajedno sa drugim zamjenikom Nikoletinom ne Bursacem nego Kraguljem iz SNSD-a. Dakle, ne samo da smo imali predsjednika Herceg-Bosne Kresimira Zubaka, nego i premijera te tvorevine kojoj se sada sudi u Haagu. Ta imena je predlozio SDP. :zzzz:

Post Reply