Špijunčina primio islam ?!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Abu FEED el-Castro

#1 Špijunčina primio islam ?!

Post by Abu FEED el-Castro » 08/12/2006 23:52

Jel ovo moguće ili sam ja negdje malo odluto :? :shock: Ne znam jesam li malo zakasnio ali tek sam nabas'o na ovo, zna li ko sta. Ako jest, e onda yebeno je to moj Reufe... :-)

Litvinenko's father, Walter, said in an interview published today that his son - who was born an Orthodox Christian but had close links to Islamist rebels in Chechnya - had requested to be buried according to Muslim tradition after converting to Islam on his deathbed.

"He said ’I want to be buried according to Muslim tradition’," Mr Litvinenko told Moscow's Kommersant daily.

"I said, ’Well son, as you wish. We already have one Muslim in our family - my daughter is married to a Muslim. The important thing is to believe in the Almighty. God is one.’"

http://www.timesonline.co.uk/article/0, ... _2,00.html

Kel'Thalas

Post by Kel'Thalas » 09/12/2006 00:00

Čuo sam da su mu malo podalje klanjali dženazu ... leš mu radioaktivan.

zmigavac

Post by zmigavac » 09/12/2006 00:03

Ahahaha jeste tacno je ! Cuo sam i ja to juce na francuskoj TV...nisam mogo da vjerujem...onda upali euronews i pokazase reportazu kako mu klanjaju dzenazu u Londonskoj dzamiji...
Last edited by zmigavac on 09/12/2006 00:05, edited 1 time in total.

Sogan

Post by Sogan » 09/12/2006 00:03

Beatrix wrote:ja mislila ovo tema o jamesu bondu :D:D:D:D
A ja mislio tema o Boratu :(

Kel'Thalas

Post by Kel'Thalas » 09/12/2006 00:10

Sogan wrote:
Beatrix wrote:ja mislila ovo tema o jamesu bondu :D:D:D:D
A ja mislio tema o Boratu :(
Borat je duboko infiltrirani Kazahstanski špijun koji treba da sabotira fundamente na kojima se zasnivaju pricipi američke demokratije i načina života a sve u ime Slavne i Velike Države Kazahstan.Film je samo paravan za njegove stvarne namjere.

Nie zahebancija.

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 09/12/2006 00:14

Uz duzno postovanje prema diskutantima i temi, ipak mi naslov teme malo tukne na Bakira 60...Spijuncina?! Ta nije Pedi Esdaun :D

Saraswati

Post by Saraswati » 09/12/2006 00:19

Tako to rade pravi spijuni :D

KOGOD KADGOD

Post by KOGOD KADGOD » 09/12/2006 00:35

ozbiljno, raja, ovo se desava dok o tome govorimo...

Znam za slucaj, prije rata sa rusima, u Afganistanu je zivio jedan covjek (Muhammed Abullah, tako nesto), i DVADESETAK godina je u jednom selu pokrajine Logar (juzno od Kabula) sluzio kao IMAM lokalne dzamije.

Malo prije nego sto ce rusi napasti, on je nestao "preko noci".

Ispostavilo se, da je on bio JEVREJ a ne musliman, i da je sve te godine tu proveo sa mnogo necasnijim ciljem nego su toga bili svjesni stanovnici Logar-a.

A procitajte i ISPOVIJEST BRITANSKOG SPIJUNA NA BLISKI ISTOK - koji je godine proveo studirajuci Islam, turski i arapski jezik, i koji je, navodno, bio blizak prijatelj Muhammeda ibn Abdul-Wehhab-a.

Hemfer (sluzeci se muslimanskim imenom naravno) je, izmedju ostalog, njemu (Abdul-Wehhabu) jednom ispricao (izmisljeni) san, kako je on, k'o, sanj'o, da je vidio Pejgambera da sa Abdul-Wehhab-om stoji i govori mu da ce on da bude "prozivljac" Islama, u tom smislu.

Ovaj spijun (Hemfer) prica o tome kako je taj san njemu naveo jer je zano da postoji vjerovanje da ko vidi Poslanika u snu da je taj san istinit, pa je zato i rekao da je bas "tako" sanjao...

Knjiga je u prodaji, a takodje se u cijelosti moze naci na web-stranici Bosanski Vilajet (jednoj od najinformativnijih stranica na nasem jeziku) - preporucujem (iako se razilazimo u nekim misljenjima, webmaster je moj dobar prijatelj kojeg visoko cijenim).

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 09/12/2006 01:03

Pusti pljakašu nego odmah krhni link ovdje :faraon1:

surajaa

Post by surajaa » 09/12/2006 01:05

Da i ja sam procitala i cula na vijestima da je bivsi KGB-ov spijun Aleksandar Litvinenko, na njegov licni zahtjev, ukopan po islamskim obicajima.

U izjavi njegovog oca stoji, da je on islam, kao svoju religiju prihvatio nekoliko mjeseci prije smrti, sto otklanja sumnju i nagadjanja da je to ucinio na samrtnickoj postelji.[/img]

Tesssa

Post by Tesssa » 09/12/2006 01:10

Beatrix wrote:
Kel'Thalas wrote:
Sogan wrote: A ja mislio tema o Boratu :(
Borat je duboko infiltrirani Kazahstanski špijun koji treba da sabotira fundamente na kojima se zasnivaju pricipi američke demokratije i načina života a sve u ime Slavne i Velike Države Kazahstan.Film je samo paravan za njegove stvarne namjere.

Nie zahebancija.
a mogu reci ne smo da je infiltriran, nego i krajnje diskretan :D mislim, sta bi drugo ocekivao od spijuna nego da se prvo prikaze milijardama ljudi u kinima TV i na videu :D ma tu mu ni bond nije ravan :D

my name's borat. just borat :D
hahahaha, sto se ismijah! :lol:

pitt

Post by pitt » 09/12/2006 01:12

kad je mogao i onaj bravar (ili za neke ruski spijun) moze vala i ovaj radioaktivni :D

SherlockHolmes

Post by SherlockHolmes » 09/12/2006 01:13

vise nije spijun nego brat. samo da naznacim.

njonjica

Post by njonjica » 09/12/2006 01:14

SherlockHolmes wrote:vise nije spijun nego brat. samo da naznacim.
:lol: :lol: :lol: :lol:

pitt

Post by pitt » 09/12/2006 01:15

jasta nego brat......vidis da je izveo dirty bomb suicide attack :D:D:D

njonjica

Post by njonjica » 09/12/2006 01:16

pitt wrote:jasta nego brat......vidis da je izveo dirty bomb suicide attack :D:D:D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ajjjjjooojjjj, oplakah :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kel'Thalas

Post by Kel'Thalas » 09/12/2006 01:23

Ko kaže da Talibani nisu sofisticirani pa šta mislite kako ameri ne mogu da nađu Osmana sina Ladenovog?A o njihovim novi sucide bomb taktikama da ne govorimo.

CIA sumnja da mu sam Dr.Evil pomaže u eskiviranju od američki tajnih službi i sada traže pomoć od MI5 izričito Austina Powers-a.

KOGOD KADGOD

Post by KOGOD KADGOD » 09/12/2006 01:30

Abu FEED el-Castro wrote:Pusti pljakašu nego odmah krhni link ovdje :faraon1:
ma negdje vidjeh da "moderator" upozotava na ostavljanje linkova pa zato... ukucaj u pretrazivac Bosanski Vilajet, nego, je li se mogu ostavljati linkovi?

njonjica

Post by njonjica » 09/12/2006 01:31

Kel'Thalas wrote:Ko kaže da Talibani nisu sofisticirani pa šta mislite kako ameri ne mogu da nađu Osmana sina Ladenovog?A o njihovim novi sucide bomb taktikama da ne govorimo.

CIA sumnja da mu sam Dr.Evil pomaže u eskiviranju od američki tajnih službi i sada traže pomoć od MI5 izričito Austina Powers-a.
Nesto mi slabo pratis medije :D
Pa saudi monarh dobar sa Bushom...
Nadam se da ti je dalja prica poznata.

KOGOD KADGOD

Post by KOGOD KADGOD » 09/12/2006 04:23

Abu FEED el-Castro wrote:Pusti pljakašu nego odmah krhni link ovdje :faraon1:
"Memoari gospodina Hemfera, Britanskog špijuna za Bliski Istok" je naziv dokumenta objavljenog u epizodama u Njemačkom listu "Špigel" pa potom i u jednom poznatom Francuskom listu.

Libaneski doktor ga je preveo na Arapski jezik sa kojeg je onda preveden na Engleski i druge jezike.
"Vakuf Ihlas" izdavačka kuća iz Istanbula je objavila ovaj dokumenat u vidu knjižice a i elektronski na Internetu na svom web sajtu pod nazivom: Konfesije Britanskog špijuna i Britansko neprijateljstvo prema Islamu.

Ovaj dokument otkriva stvarnu pozadinu Vehabijskog pokreta koji je iniciran od strane Muhammeda bin Abdul-Vehhaba, te objašnjava porijeklo brojnih laži i obmana koje su oni proširili u ime Islama otkrivajući time svoje neprijateljstvo prema Islamu, Poslaniku Muhammedu -sallallahu `alejhi ve sellem- i Muslimanima u cjelini.

Nije ni čudo što danas Vehabije stoje kao kičma takozvanog "Islamskog" terorizma dopuštajući i finansirajući ubijanje nedužnih Muslimana kao i nemuslimana, širom svijeta.

Njihova poznata istorija terorizma, dokumentovana u djelu 'Fitnetul-Vehabija' od Mekkanskog Muftije, Šejh Ahmed Zejni Dehlana, kao i njihova tekuća aktivnost u pogubljenjima i atentatima, je proizvod njihova bolesnog vjerovanja da su svi blasfemičari (mušrici) osim njih.

Njihova aktivnost se itekako tiče Bošnjačkog naroda, kako u Bosni tako i u dijaspori. Naime, ta izopačena ideologija se počela širiti Bosnom u zabrinjavajućim razmjerima, pogotovo poslije ratnog primirja. Nevina Bošnjačka omladina, neupućena u proces stvarne Islamske obnove i s jakim vjerskim entuzijazmom, nesvjesno upada u kandže heretika iz Nedžda.

Isjecak iz teksta Ebu Irfan el-Bosni:

Pare sipaju iz Saudijske kase kupujući naklonost vlade i mešihata. Oni znaju ko su Vehabije, ali trenutna politička bura nije povoljna za javno istupanje protiv njih, jer na kraju krajeva pozicija i para je važnija. Vehabije koriste tu situaciju da privuku omladinu ukazujući im na svu licemjernost Bosanske uleme, tvrdeći da su samo oni na pravom putu jer su, očigledno, jedini koji striktno praktikuju Islam. To nije daleko od istine, jer većina Bosanaca misli da su njihova srca čista, te im stoga nije potrebno da klanjaju svakodnevni namaz ili napuste alkohol i slične harame. Na drugoj strani, neprijatelji Islama kao što su pojedini novinari lista "Dani" i drugi, koriste ponašanje i vjerovanja takvih ljudi kao odličan materijal za defamaciju Islama u Bosni. Ako se nešto ne poduzme, ono malo Bošnjaka koji su se spasili paganskih klaonica, nestat će u tami Vehabijske blasfemije. Sada je vrlo teško objasniti toj zavedenoj omladini da su oni nasjeli na delikatnu anti-islamsku aktivnost, jer to podrazumjeva gutanje ponosa i distanciranje od prijašnjih žarkih izjava i polemika. Potrebno je dosta duhovne snage da se to uvidi i prihvati. Naravno, neprijatelji Islama će jedva dočekati da se slatko nasmiju i šprdaju sa tom omladinom, nabijajući im na nos Islamsku "nepogriješivu Vehabijsku" prošlost. Bosanska Ulema je ta koja treba stati na stranu te omladine i odriješiti jezike u odbrani Sunni Islama i onih Muslimana koji žele praktikovati Islam na Bosanskom tlu. Na kraju krajeva ta ista ulema je donekle kriva za prodor Vehabizma na Bošnjački prostor. Ja ipak više volim te naše Bosance koji su nasjeli Vehabijskim mahinacijama, nego one koji ne praktikuju ništa i još kritikuju druge koji nešto rade. Zašto? Zato što ta naivna omladina želi Islam ali ne zna kako a ovi drugi pak uopšte ne žele Islam, drugim riječima dvoličnjaci koji kao ljute guje prave otrovna gnijezda unutar muslimanske bešike. Kako sam čuo oni sebe sad nazivaju Hanbelijama. Recimo da su oni stvarno Hanbelije, u šta ja lično dosta sumnjam, zar nije bilo lakše da su odštampali knjige Hanefijskog mezheba i propagirali ih po Bosni, koja je kao i cijeli Balkan od dolaska Turaka u Evropu bila obrazovana po Hanefijskom pravu (fikhu) i teologiji (akaidu). To bi bila najkorisnija opcija i vrlo lahko ostvarljiva kad se uzme u obzir da na stotine Hanefija studira na Saudijskim univerzitetima. Da je se kojim slučajem iskreno razmatrao najefektivniji način obnove Islama u Bosni onda bi te Hanbelije prišle Bošnjacima sa Hanefijskom literaturom i učenjacima čime bi se izbjegla ova fitna i vjerski razdor u Bosni koja je vjekovima ognjište Hanefija i derviša Nakšibendije, Kadirije, Rufaije itd. Što bi naš narod rekao, 'Drvo se po plodu raspoznaje'. Vehabizam ili kako ga oni sad nazivaju Hanbelizam, nije kompaktan Bošnjačkoj prirodi i obrazovanju. Bosanski narod je oduvijek bio vrlo emotivan i produhovljen narod ispunjen merhametom i mehkoćom koja olikuje Islam kao univerzalnu religiju. Radi toga su Islamski mistični (sufijski) korijeni u Bosni stari koliko i sam Islam. Bezumna beskompromisnost i okorjelost Vehabizma nije kompaktna sa Bosnom i njenim narodom, štaviše ona je vrlo opasna za Bosanski narod koji se nalazi ivici istrijebljenja u sred nemuslimanske Evrope. Naš narod treba vremena za tihu i efektivnu obnovu Islama bez provokativnih nastupa i "velikih" ali praznih riječi Vehabijskih "reformatora". Velika fitna se proširila po svijetu a Vehabije su samo jedna glava od velike satanske nemani. Neka nas Allah zaštiti od njihova zla i smutnje. Amin!

KOGOD KADGOD

Post by KOGOD KADGOD » 09/12/2006 04:47

http://clik.to/vilajet

odlicna strana (odvoji par dana, neces se moci odlijepiti :-D )

KOGOD KADGOD

Post by KOGOD KADGOD » 09/12/2006 05:04

KOGOD KADGOD wrote:http://clik.to/vilajet

odlicna strana (odvoji par dana, neces se moci odlijepiti :-D )
P.S.

primjeticete da se ja i ovaj moj jaran ne slazemo u mnogim stvarima ali smo raja k'o meraja,kako da se ne cijen ovolike godine truda ulozene da se ovaj sajt napravi?... i sto je najvrijednije - kada shvati da nsto nije u pravu - ispravi se a ne misli da "sve zna". da je bogdo vise 'vakih...

bio vam je on ovdje na forumu 8) ali je malo zestok (sto se tice istine) po prirodi pa je odustao, ali po postovima vidim da je mnoge naveo na razmisljanje :)

tako i trebamo biti - cijeniti svaciji trud i NIJJET, vidi npr. @NIN koliko truda da nam pretstavi prelijepe informacije sto iz ogromnosti svemira sto iz "ogromnosti" podatomskog svijeta - @NIN :thumbup:

Narod nije glup (kao sto neke 'uleme - hodze i popovi smatraju, pa svojim dzematlijama i sljedbenicima govore da "izbjegavaju" to i to jer ne vjeruju da su ljudi "dovoljno razumni" da budu izlozeni necemu drugacijem od onog sto im oni serviraju), naprotiv, i vise nego dovoljno je narod razuman i pametan da iz svega izvuce ono najbolje :)

svima mir i blagostanje zelim...
sto se kaze k'o sebi - ma, vise nego sebi :)

pisko

Post by pisko » 09/12/2006 06:31

Ovo ''Ispovijest britanskog spiuna'' uzeti s velikom rezervom, a kada je rijec o ''Spiuncini koji je primio islam'' otvara se pitanje sta sa spiuncinama kojih je islam krcat ?

Bosanac sa dna kace
Has thanked: 4 times

Post by Bosanac sa dna kace » 09/12/2006 08:41

Ko smo mi da sudimo tamo nekom ''spijuncini'' sto je primio islam?
to je njegovo pravo, i najveci grijesnici imaju pravo da se pokaju ( kao nas islam uci)
svako ima pravo na pokajanje!
cojk nije objavio ni u jednom mediju da je preso na islam!!!
to je ucinio njegov otac , ne znajuci da ce izazvat ovakvu polemiku!
nit mi u dzep a nit iz dzepa!

KOGOD KADGOD wrote: "Vakuf Ihlas" izdavačka kuća iz Istanbula je objavila ovaj dokumenat u vidu knjižice a i elektronski na Internetu na svom web sajtu pod nazivom: Konfesije Britanskog špijuna i Britansko neprijateljstvo prema Islamu.
ma fala him i dje culi i dje ne culi, koji su to uhljupi tobe jarrabbi, pa njima je svako kjafir ko nije u njihovom dzmeatu!!!! :roll:
kafiri im mi Bosnaci, kafiri im svi Arapi redom, Malezijci, ma svi svi redom sem njih... ne hvala, zaobici ih u sto vecem krugu!

KOGOD KADGOD

Post by KOGOD KADGOD » 09/12/2006 14:54

Bosanac sa dna kace wrote:Ko smo mi da sudimo tamo nekom ''spijuncini'' sto je primio islam?
to je njegovo pravo, i najveci grijesnici imaju pravo da se pokaju ( kao nas islam uci)
svako ima pravo na pokajanje!
cojk nije objavio ni u jednom mediju da je preso na islam!!!
to je ucinio njegov otac , ne znajuci da ce izazvat ovakvu polemiku!
nit mi u dzep a nit iz dzepa!

KOGOD KADGOD wrote: "Vakuf Ihlas" izdavačka kuća iz Istanbula je objavila ovaj dokumenat u vidu knjižice a i elektronski na Internetu na svom web sajtu pod nazivom: Konfesije Britanskog špijuna i Britansko neprijateljstvo prema Islamu.
ma fala him i dje culi i dje ne culi, koji su to uhljupi tobe jarrabbi, pa njima je svako kjafir ko nije u njihovom dzmeatu!!!! :roll:
kafiri im mi Bosnaci, kafiri im svi Arapi redom, Malezijci, ma svi svi redom sem njih... ne hvala, zaobici ih u sto vecem krugu!
NAPOMENA: ovo nije MOJ citat, nego citat sa teme navedene ranije na ovom forumu - (negdje na 14-oj strani, nisam sigurna).

Ovo o cemu knjiga govori su PISANJA TOG COVJEKA O KOJEM SE RADI tj HEMFERA, koji je, navodno kasnije STVARNO primio Islam pa je zato opisao STA JE I KAKO RADIO KAO BRITANSKI SPIJUN da bi muslimane upozorio na mahinacije koje se desavaju duboko u nasoj sredini - zato se knjiga i zova ISPOVIJEST Gospodina Hemfera...

Nisu pisanja nekoga ko je "prosudio" da je ovaj spijun.

Sa postovanjem @bsdk, procitaj prije nego komentarises ili se uzdrzi od komentara jer samo izgledas kao neko ko sam "prosudjuje" o necemu prije nego je provjerio za sebe. :sad:

Narocito ako ces neciji citat nekome drugom "prilijepiti"... Hvala na razumijevanju :)

Post Reply