Južnoafrička Republika odobrila gej brakove!

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

Post Reply
reformator

Južnoafrička Republika odobrila gej brakove!

Post by reformator » 19/11/2006 19:36

Južnoafrički parlament donio je zakon kojim se priznaju brakovi lica istog pola,što je prva takva odluka na afričkom kontinentu.
Poslije žestoke višemjesečne rasprave,zakon je usvojen sa 230 glasova za,41 protiv i tri uzdržana glasa.
Zakon koji odobrava bračnu i izvanbračnu zajednicu osoba istog pola izazvao je oštru kritiku vjerskih organizacija,konzervativaca i tradicionalista.
Južnoafrička vlada je ,međutim, istakla da je taj zakon dio borbe protiv diskriminacije."Raskidajući sa prošlošću imamo potrebu da se borimo i odupiremo svim oblicima diskriminacije i predrasuda,uključujući i homofobiju",izjavio je ministar unutarnjih poslova Noziviv Mazipa-Nkakula.

Europske grupe za zaštitu prava homoseksualaca pozdravile su usvajanje tog zakona,ocjenjujući da je Južnoafrička Republika sjajan primjer napretka.

Trebamo li i mi u Bosni poći takvim putem napretka!?

PITARKA_SA

Post by PITARKA_SA » 19/11/2006 20:06

apsolutno sam ZA
jer "takvi ljudi"postoje ,i ignorisanje njihovog postojanja je glupost...
neka svako trazi svoju srecu,bez uplitanja drugih! :)

PITARKA_SA

Post by PITARKA_SA » 19/11/2006 20:14

ostro i na prvu wrote:i jam za !
nek ga svako prima od koga hoce, gdje god hoce i kako hoce :D

upravo tako :D :D

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 19/11/2006 20:41

A jel im neko brani?!!!
Ionako ga mece ko god kome hoce, tamam neko nekog pita. Ali sta bi sad to trebalo, da odmah otvorimo gej parade da svima dokazemo kako smo super i kako razumijemo tudje potrebe. Nek gejovi razumiju potrebe drugih!
Zapad koji promovira takvu vrstu sloboda i prava, isti je onaj zapad kod kojeg je ustanova braka u praksi anulirana (u smislu da su bracne i vanbracne zajednice izjednacene pred zakonom). Tako da praktično njima niko nista i ne brani, no to su sve suplje floskule. Sta bi to htjeli?! - da mi se u parku karaju po klupama, a da ja prolazim sa djecom i govorim "aferim". Pa ni normalni se ne karaju po ulici. Iza svojih zidova nek radi sta hoce, to nit mu ko brani, nit mu moze zabranit. To vidim samo kao jednu od supljih rasprava kojim zapadnjački mediji zaokupljaju paznju javnosti od krucijalnih stvari... :-x :x

Samo da se zna, ja nisam homoseksualni par :D

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 19/11/2006 22:10

Abu FEED el-Castro wrote:Samo da se zna, ja nisam homoseksualni par :D

a ja vec pomislila :D

ja sam svoje stavove na ovu temu ponovila vec toliko puta na ovom forumu da i ptice na granama to vise znaju....ali u sustini eto da ponovo da podrzavam ovakve inicijative :D

giovaniI

Post by giovaniI » 24/11/2006 10:14

neka radi ko sta hoce i sa kim god hoce,..

Post Reply