Što ko može ovom čovjeku

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
hobit

Što ko može ovom čovjeku

Post by hobit » 05/11/2006 01:49

Image

1. Proglašen je za najvećeg dobitnika proteklih izbora sa najviše osvojenih glasova na prostoru cijele BiH, a njegova se kampanja bazirala na nacionalističkoj retorici i izjavama koje je bile na granici antiustavnosti.
2. Čovjek-stranka je premijer RS, iz njegove stranke su predsjednik RS i predsjednik NSRS - znači apsolutna vlast (i zakonodavna i izvršna). Na državnom nivou ima člana predsjedništva, a i uskoro predsjedavajućeg Savjeta ministara tj. Premijera BiH, da i traži jedno ministarsko mjesto za SNSD u Vladi FBiH.
3. U RS on nema opozicije, dok mu stranački prvaci u FBiH (SDP,SDA) tepaju sa Mićo, Mićko, nude mu koalicije (SBiH) znači faktički i u FBiH ista stvar.
4. Među brojnim skandaloznim izjavama posljednja je " Federacija ima problem da joj Avaz vodi politiku"

Zaista nevjerovatno, ali ovom čovjeku niko ništa ne smije da kaže, on sve redom ismijava, u glavnom gradu se gunđa na njegove izjave, kvazi intelektualci još u njemu vide nekog demokratu i misle popraviće se on,oni koji su ga do juče pljuvali hoce u koaliciju sa njim, nakon toliko njegovih izjava očekivao sam u Sarajevu boju na njegovom licu, a ne na zgradi predsjedništva.

kub lajkan

Re: Što ko može ovom čovjeku

Post by kub lajkan » 05/11/2006 02:29

hobit wrote:4. Među brojnim skandaloznim izjavama posljednja je " Federacija ima problem da joj Avaz vodi politiku"

Sta je tu skandalozno? Jedino je to ubo kako treba...

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 05/11/2006 02:41

Dodik je samo izrod jednog krkansko-genocidnog miljea tako da njegovo zalaganje za genocidom napravljenu tvorevinu, sa temeljima od preko 500 masovnih grobnica i preko 3000 pojedinacnih, nije novost.

On politicki nema apsolutno nikakav kredibilitet, dakle on ima zadatak da brani nesto sto je nastalo na genocidu, pa se sluzi zadnjim sredstvom, "napad je najbolja odbrana", ali poznata je stvar da uvijek kada se tako ustroji igra, neko iz kontre zabije go...zivi bili pa vidjeli. On moze lajat, vikat, mahat i brundat, ali Americi i Evropi ne odgovara nesredjena Bosna, lagano ce stvari doci na svoje.

zavrzlama
Been thanked: 1 time

Post by zavrzlama » 05/11/2006 03:02

Samo polako i sigurno...Dodikovo ponasanje i retorika kafanskog kavgadzije je naplacena stavljanjem distrikta Brcko u trajnu nadleznost BIH..... imaju oni koji misle i prate sta ko govori,misli,radi i planira....oni koji su vlasnici pretektorata zvani BIH...

hobit

Post by hobit » 05/11/2006 03:03

- svi znamo ko i šta je avaz, no šta je sa njegovim nezavisnim novinama, tu je i glas srpske, u RS su svi mediji pod njegovom kontrolom

On politicki nema apsolutno nikakav kredibilitet

- možda kredibilitet nema, ali legitimitet itekakav.

ali Americi i Evropi ne odgovara nesredjena Bosna

- ko zna šta odgovara Americi i Evropi, Bosna je naša država i treba da bude kako mi budemo htjeli

zoka

Post by zoka » 05/11/2006 03:05

a da RS prebacimo u spoljnu politiku?

Salko sto je u vodu skako

Post by Salko sto je u vodu skako » 05/11/2006 03:14

zoka wrote:a da RS prebacimo u spoljnu politiku?

prebacicemo je traktorima...olujom ili bljeskom kad zato dodje vrijeme....

zoka

Post by zoka » 05/11/2006 03:16

Salko sto je u vodu skako wrote:

samo naprijed moj lave ja sljedeci put to na CNN samo mogu gledati

foucault

Post by foucault » 05/11/2006 03:43

pokazao je sav jad i bijedu federalnih politicara. jebote, kad su se onako jedva nosili sa dozlaboga korumpiranim i od medjunarodne zajednice gotovo potpuno ucijenjenim SDS-om, kako ce se snaci sa inteligentim i drskim Dodikom ?

Post by Salko sto je u vodu skako » 05/11/2006 03:58

foucault wrote:pokazao je sav jad i bijedu federalnih politicara. jebote, kad su se onako jedva nosili sa dozlaboga korumpiranim i od medjunarodne zajednice gotovo potpuno ucijenjenim SDS-om, kako ce se snaci sa inteligentim i drskim Dodikom ?

nista on nije pokazo...dodik je stjeran u sesnesterac ma stjeran je on u peterac i pitanje je samo kad ce primiti go....

digger

Post by digger » 05/11/2006 04:08

E moj salko: sta ti je ovo trebalo? :(

Post by Salko sto je u vodu skako » 05/11/2006 04:10

digger wrote:

E moj salko: sta ti je ovo trebalo? :(

sta se desilo??? mali nesporazum...citaj sta pise...

Liberalism

Post by Liberalism » 05/11/2006 10:08

kub lajkan wrote:
hobit wrote:4. Među brojnim skandaloznim izjavama posljednja je " Federacija ima problem da joj Avaz vodi politiku"

ko je kriv Bosnjacima, kad su toliki idioti da su drzavu prepustili Avazu na upravljanje. I sad se pitaju kako Dodik to moze.

Shamrock

Post by Shamrock » 05/11/2006 10:18

hobit wrote:
ali Americi i Evropi ne odgovara nesredjena Bosna

- ko zna ¹ta odgovara Americi i Evropi, Bosna je na¹a dr¾ava i treba da bude kako mi budemo htjeli

SADu i VB odgovara ovakva situacija...pa ljudi moji zasto mislite da je pisan dejton? :roll:

Reina

Post by Reina » 05/11/2006 18:44

Grom iz vedra neba wrote:Dodik je samo izrod jednog krkansko-genocidnog miljea tako da njegovo zalaganje za genocidom napravljenu tvorevinu, sa temeljima od preko 500 masovnih grobnica i preko 3000 pojedinacnih, nije novost.

On politicki nema apsolutno nikakav kredibilitet, dakle on ima zadatak da brani nesto sto je nastalo na genocidu, pa se sluzi zadnjim sredstvom, "napad je najbolja odbrana", ali poznata je stvar da uvijek kada se tako ustroji igra, neko iz kontre zabije go...zivi bili pa vidjeli. On moze lajat, vikat, mahat i brundat, ali Americi i Evropi ne odgovara nesredjena Bosna, lagano ce stvari doci na svoje.

lajat, vikat, mahat, brundat :lol: :thumbup:

sarlo

Post by sarlo » 05/11/2006 22:06

Sa svojim seljackim porijeklom i pragmatizmom (lukavoscu) podsjeca na na Milosa Obrenovica. U svojim rukama je koncentrisao veliku ekomnomsku i politicku moc. Odgovara mu postojece drzavno uredjenje jos vise predlozene ustavne promjene. Uz njega je su otvoreno stali i sarajevski prosprski tzv intelektualci......

Ma nema sanse. Postoji kriticna masa u Bosnjackom narodu i dvojica, trojica sposobnih vodja koji ce da iznadju rjesenje kako da slome velikosrpsku politiku ciji je on predvodnik.

gavrilo

Post by gavrilo » 05/11/2006 23:38

sarlo wrote:Sa svojim seljackim porijeklom i pragmatizmom (lukavoscu) podsjeca na na Milosa Obrenovica. ...

Ma nema sanse. Postoji kriticna masa u Bosnjackom narodu i dvojica, trojica sposobnih vodja

:lol: :lol: :lol:

ovo_malo_duse
Been thanked: 1 time

Post by ovo_malo_duse » 06/11/2006 10:05

gavrilo wrote:
sarlo wrote:Sa svojim seljackim porijeklom i pragmatizmom (lukavoscu) podsjeca na na Milosa Obrenovica. ...

Ma nema sanse. Postoji kriticna masa u Bosnjackom narodu i dvojica, trojica sposobnih vodja

Da Da smijesno........

Zapitaj se malo zasto SBiH a pogotovo Haris Silajdzic ne odgovara na poslijednje ili uopste provokacije Dodika......
Zasto se inicira sastanak SNSD...SBiH.....
Zasto Radmanovic trazi(odjednom [danasnja vijest]) da se ide u Brisel po rijesenje za reformu policije......

Ja mislim da je ovaj "Uspjesni" probao na "UHA DRZ NEDAJ ",nabrzake da isprepada ko biva nekog i da postigne sve ili bar neke svoje ciljeve...

Moze se reci da je sa pojedincima i uspjeo...Tihic (nikad mi nije bilo jasno kako da bas on prezivi sve te logore a toliko dobrih i pametnih ljudi da pobiju) i Lagumdzija su se odmah ukakili poceli da tepaju Mico...itd..
Ali oni su bili ,jesu i bice misevi.......tako da se njihovo misljenje i ne pika(to potvrdzuju rezultati izbora)

Ali ima Hvala Bogu u Bosnjackom puku jos oni koji se ne ukake na prvi ispaljeni metak...Nismo se ukakili 92... necemo ni sad..
I sto bi rekla jedna stara narodna poslovica (srpsko-hrvatsko-bosnjacka):

Sacekace taj tvoj "USPESNI COVEK" malo dok se Hodzino samelje....

PS:Uvjek je se cekalo da se Hodzino prvo samelje!!!!! 8) 8)

joker

Post by joker » 06/11/2006 10:45

ovo_malo_duse wrote:
gavrilo wrote:

Da Da smijesno........

Zapitaj se malo zasto SBiH a pogotovo Haris Silajdzic ne odgovara na poslijednje ili uopste provokacije Dodika......
Zasto se inicira sastanak SNSD...SBiH.....
Zasto Radmanovic trazi(odjednom [danasnja vijest]) da se ide u Brisel po rijesenje za reformu policije......

Ja mislim da je ovaj "Uspjesni" probao na "UHA DRZ NEDAJ ",nabrzake da isprepada ko biva nekog i da postigne sve ili bar neke svoje ciljeve...

Moze se reci da je sa pojedincima i uspjeo...Tihic (nikad mi nije bilo jasno kako da bas on prezivi sve te logore a toliko dobrih i pametnih ljudi da pobiju) i Lagumdzija su se odmah ukakili poceli da tepaju Mico...itd..
Ali oni su bili ,jesu i bice misevi.......tako da se njihovo misljenje i ne pika(to potvrdzuju rezultati izbora)

Ali ima Hvala Bogu u Bosnjackom puku jos oni koji se ne ukake na prvi ispaljeni metak...Nismo se ukakili 92... necemo ni sad..
I sto bi rekla jedna stara narodna poslovica (srpsko-hrvatsko-bosnjacka):

Sacekace taj tvoj "USPESNI COVEK" malo dok se Hodzino samelje....

PS:Uvjek je se cekalo da se Hodzino prvo samelje!!!!! 8) 8)

Dobar, dobar, ima ovo mjesta...

Samo jos dodati nadati se da ce ovo ovako biti, ali mislim da hoce...

joker

Post by joker » 06/11/2006 10:48

Liberalism wrote:
kub lajkan wrote:

ko je kriv Bosnjacima, kad su toliki idioti da su drzavu prepustili Avazu na upravljanje. I sad se pitaju kako Dodik to moze.

Bolje je reci ko je kriv Bosnjacima kad su toliki idioti da zbog licnog animoziteta prema nekim ljudima i povrijedjene sujete rado prihvataju i od crnog djavola (Dodik) konstrukcije kako bi posrali te svoje "suparnike". A sve zbog licnih interesa.

A gdje je tu opsti interes? Ako treba da se ocrni npr. Silajdzic i za Dodika ce se reci da je dobar i u pravu, je l' de? Samo da bi ovaj ispao kriv za sve?!

Liberalism

Post by Liberalism » 06/11/2006 10:53

joker wrote:
Liberalism wrote:
kub lajkan wrote:

Bolje je reci ko je kriv Bosnjacima kad su toliki idioti da zbog licnog animoziteta prema nekim ljudima i povrijedjene sujete rado prihvataju i od crnog djavola (Dodik) konstrukcije kako bi posrali te svoje "suparnike". A sve zbog licnih interesa.

A gdje je tu opsti interes? Ako treba da se ocrni npr. Silajdzic i za Dodika ce se reci da je dobar i u pravu, je l' de? Samo da bi ovaj ispao kriv za sve?!

To za opsti interes ne pitaj Silajdzica. Pitaj Radoncica, jer narod glasa za Harisa kako bi radoncic opet mogao postavljati ministre i odlucivati ko ce s kim u vlast.

Joker, smeta li tebi sto radoncic postavlja ministre i sto on donosi odluke ko ce vladati s kim u Bosni i Hercegovini u ime Bosnjaka?

joker

Post by joker » 06/11/2006 11:17

Liberalism wrote:To za opsti interes ne pitaj Silajdzica. Pitaj Radoncica, jer narod glasa za Harisa kako bi radoncic opet mogao postavljati ministre i odlucivati ko ce s kim u vlast.

Joker, smeta li tebi sto radoncic postavlja ministre i sto on donosi odluke ko ce vladati s kim u Bosni i Hercegovini u ime Bosnjaka?

Radoncic ne postavlja ministre. To ti kazes. A ministre postavlja onaj ko je na vlasti. Radoncic se samo vrlo dobro politicki usmjerava.

Tihica je Avaz nacepio nakon insistiranja na amandmanima koji su losi i za BiH i za Bosnjake, pogotovo Hrvate. Dotada u Avazu nisi mogao slovo losega procitati o Tihicu. Ali je upravo nakon propasti usvajanja amandmana Tihic pokazao ruzno lice gubitnika i nekoga ko je ovisan o vlasti (bas kao i Lagumdzija koju godinu ranije).

Ja se sa Avazom u nekim stvarima "slazem" a u nekim ne. Ali je cinjenica da Avaz u svakoj politickoj opciji nalazi odredjene ljude i kao primjer dobrog i kao primjer loseg. Vjerovatno po zasluzi. S druge strane, ima i nekih koje Avaz konstantno podrzava...

Liberalism

Post by Liberalism » 06/11/2006 12:28

joker wrote:
Liberalism wrote:To za opsti interes ne pitaj Silajdzica. Pitaj Radoncica, jer narod glasa za Harisa kako bi radoncic opet mogao postavljati ministre i odlucivati ko ce s kim u vlast.

Radoncic ne postavlja ministre. To ti kazes. A ministre postavlja onaj ko je na vlasti. Radoncic se samo vrlo dobro politicki usmjerava.

Tihica je Avaz nacepio nakon insistiranja na amandmanima koji su losi i za BiH i za Bosnjake, pogotovo Hrvate. Dotada u Avazu nisi mogao slovo losega procitati o Tihicu. Ali je upravo nakon propasti usvajanja amandmana Tihic pokazao ruzno lice gubitnika i nekoga ko je ovisan o vlasti (bas kao i Lagumdzija koju godinu ranije).

Ja se sa Avazom u nekim stvarima "slazem" a u nekim ne. Ali je cinjenica da Avaz u svakoj politickoj opciji nalazi odredjene ljude i kao primjer dobrog i kao primjer loseg. Vjerovatno po zasluzi. S druge strane, ima i nekih koje Avaz konstantno podrzava...

Joker, uzmi negdje pregledaj intervju Tihica. Ako nadjes nekog relevantnog da potvrdi tvoje tvrdnje onda ok. Do tad se poklopi i ti i drugi kojima je jedini spas u Harisu, Aliji, Reisu, Tihicu i inim idiotima.

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 06/11/2006 12:45

joker wrote:

E pa, džokerbeže ja da u Avazu pročitam kako je nebo plavo, istrč'o bi pred kuću da vidim, da nije obnoć ucrvenilo kakvim čudom kozmičkim.

dashing

Post by dashing » 06/11/2006 13:19

meni se cini da smo mi ipak sami stvorili ovaj glupi mit o intelegentnom dodiku. da je drzak - to je istina. medjutim, s njim treba postupati s malo vise arogancije, jer on je jedan obicni bjelo-carapaski dzikan i treba ga tretirati tako, te staviti na pravo mjesto.

za sve sto ovaj krkan uradi za svoju smrdljivu Republiku Kokosinjac - mogu biti samo krivi bosnjacki politicari, pa nam to smece moze reci "ja sam bosnjacima penicilin". tihic i lagumdzija su pali na ispitu dodik. preostaje da vidimo sta ce sike uradit - laktaskog medvjeda treba ismijat na diplomatskoj sceni i preuzeti lobisticko-diplomatsku inicijativu. padne li i on na tom ispitu - treba ga zauvijek protjerat iz bih, a ja javno deklariram da vise nikad necu glasat - jer pojma o politici nemam. zasad, jos uvijek imam nadu. oprostite mi na tome.

Post Reply