Politička elita = papanijada ili šarena promenada

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply

Političari u BiH su papci samo takvi ????

Poll ended at 11/12/2006 09:40

da !!!
9
100%
ne !!!
0
No votes

Total votes: 9

uvjek dobar gost

Politička elita = papanijada ili šarena promenada

Post by uvjek dobar gost » 02/11/2006 09:40

U zadnje vrijeme nekako uhvatim se sa mišlju kako nas u stvari vode papci sve sami papci. Vode neku seosku politiku, dok stvarni problemi postaju sve gori, oni nama valjaju neki šuplju il nas zabavljaju pjevajući po šatrama....

Ne fakat znam par ljudi koji su konkurisali za posao u nekim državnim institucijama, ljudi sa završenim fakultetina neki su završili čak i vani... ono ja mislim da su ljudi kapaciteti ....konkurisali po par puta... ma nisu im ni odbijenicu uručili, nisu im ni obrazložili zašto su ih odbili....
A po tim silnim ministarstvima sjede kojekaki ljudi ,kojekakve tetke... elem svi oni il uža su familija "dotične gospode" ili su neke dobre sekretarice koje pojma nemaju ali imaju sve ostalo....

Vidimo da nas bukvalno vodaju ljudi bez imalo vizije, bez dobre namjere, ljudi koji su zaglibili u kriminal ,ljudi kojima je mito i korupcija kao dva brata rođena... ljudi kojima je obraz kao đon od gojzderica...

Ljudi koji su nas dovukli do ruba.... oni isti koji se kunu našim interesima i oni sve ovo kao rade za nas....

A pogledajmo se ... posla nema, nema ni para, slabo se živi, većina nema za germe dok se šaka ljudi bogati i nezna gdje će sa parama...djeca njihova se obrazuju vani i samo se čeka da se vrate kako bi se uvalili u fotelje....
A mi to sve gledamo sa distance kao da nas ne zanima.... fakat me zanima šta mislite Vi o našim političarima, ja mislim da oni i nisu toliko glupi čim prolazi im sve al zato mislim da su seljačine prave i da im samo plug fali sve skupa sa volovima.... ili mi smo volovi...???

Vrijeme je da se krene !!!!

manijak1
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Post by manijak1 » 02/11/2006 09:59

Oni možda jesu većinom ljudi koji su sticajem okolnosti došli do pozicija na kojima jesu , činjenica je da većina neće otići sa istih dok se ne ostvare lični ciljevi , ali kad pogledamo u njih vidimo sebe , samo su perspektive različite :D :D .
Čisti minimalizam :D :D

bpsang

Post by bpsang » 02/11/2006 12:30

mislim da sam pogrijesio temu,
jer me to pravo iritira da ih sve po redu posaljem zargonski u rodni kraj
ili u tri lijepe pppppp mmmmmm.....
dobro si ti to izrocio dragi prijatelju, njih nekolicina se bogati a ostali gladuju,mene zanima jedna druga stvar,do kada ce medjunarodna zajednica a u to vjerovatno spadaju i istocnoazijske zemlje ,tako velikodusno davati lovu,jer jedno mi je neshvatljivo,odakle BiH toliko sredstava da jos od sredine rata kada smo fakticki dobili valutu, nema INFLACIJE,a opet kazem ta djubrad koja gore sjedi unistili su kompletnu industriju koja je okosnica za razvoj bilo koje zemlje na svijetu.
Sta ce se desiti, kada prestanu dolivi tih para iz tih zemalja.
Nista oni koji su se domogli miliona na neposten nacin ispalice se na Bahreine , Los Angelose , Palma De Majorke, Brazile,Argentine i kuda sve ne, a ovo se ovde vise nece zvati BiH nego Bijafra.
Ova zemlja ce postati zemlja staraca i iznemoglih da bilo sta urade jer gro normalnih,fakultetski obrazovanih i drugih profesija koji po zavrsetku skolovanja ne mogu ovde steci zaposlenje odose trbuhom za kruhom.
ne mogu vise,jebo ih svak koji ih je postavio na polozaje, ja sam radnik na crno u drzavnoj firmi,nemam ni staza ni socijalnog ni posla,sta hoce vise koji Qrac od ovih ljudi ovde,ma ne treba im farbati treba im srusiti sve :x :x :x :x :x :x :x

manijak1
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Post by manijak1 » 02/11/2006 12:32

...... :D :D moguće :D :D prenijela te Julija :D :D

bpsang

Post by bpsang » 02/11/2006 12:33

manijak1 wrote:
...... :D :D moguće :D :D prenijela te Julija :D :D

nemoj da ti Posaljem Romea pod prozor :D :D :D

mostarac

Post by mostarac » 02/11/2006 12:35

U moru te nase gospode i elite, u moru njihovih dobrih manira, u moru njihovog kulturnog ponasanja, u moru njihove brige za narod i njihovih doktorskih disertacija i akademskih zvanja stecenih sirom svijeta, ja bi jos uvijek volio da nam je ziv nas dobri bravar, onakav kakav je bio.

bpsang

Post by bpsang » 02/11/2006 12:37

@ manijak1/če :D
sjecas li se ti DRINE, one kafane gdje su dobre davale losim
e to su ti sad ti politicari,
pa vidis onoga anamo tamo kad se pojavi na tve ne moze u ekran stati, a tek da izmjeri koliko u bika ima odrogadorepa :D
znas na koga mislim
:lol: :lol: :lol:

bpsang

Post by bpsang » 02/11/2006 12:41

mostarac wrote:U moru te nase gospode i elite, u moru njihovih dobrih manira, u moru njihovog kulturnog ponasanja, u moru njihove brige za narod i njihovih doktorskih disertacija i akademskih zvanja stecenih sirom svijeta, ja bi jos uvijek volio da nam je ziv nas dobri bravar, onakav kakav je bio.

e da je druze !
vidis da u ovima nema perspektive, alo ba... on sjedi u predsjednistvu i jednom rukom drzi mobitel a drugom ceska jajca i kroji politiku a narod mu gladan,
jarane brezov kolac uvaljan u govno i po njima jer drugo nisu ni zasluzili

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 03/11/2006 09:11

Slažem se sa Vama hvala na razmišljanjima, no meni je najgore što su dovukli svoju poslušnu bratiju u sve državne firme, u škole čak, u sve institucije..fakultete čak.. opštine.. ma nema gdje ih nema nekako se uhvatim da oko sebe na svim boljim pozicijama vidim poslušne klonove koji nema šanse da zatalasaju i rade kako treba... pa sve državne firme su zbog njih čučnule, a o stupnju ili stepenu njihovog kvazi obrazovanja i kvazi kulture da ne govorim.....

Mene tuga uhvati kad pogledam Zemaljski muzej, kad pogledam djecu koja nemaju šansu kao ja da upoznaju drugo i drugačije... ma svašta nešto su upropastili, a oni su u djetinstvu svom (mislim na političare) položili bar jednu onu pionirsku zakletvu.... ali definitivno se nisu pokazali kao dobri drugovi....

Vrijeme je da se krene !!!

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 03/11/2006 09:34

uvjek dobar gost wrote:...Vrijeme je da se krene !!!

Ja kren'o, pa u ćuzu 30 dana. Samo organizovano, na primjer, pridružiti se decertificiranim policajcima koji najavljuju "radikalne proteste". Proširiti zahtjeve na rješavanje svih društvenih problema!

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 03/11/2006 09:39

Mirci, Herc jos neki ljudi i ja smo nosili caj njima prosle zime dok su protestvovali pred OHR-om.... pričajući sa njima... razočarao sam se... oni unutar svojih redova imaju par frakcija.... ali ja ću se pridružiti gdje god ne bude trojnih zastava ...

ili da kažem drugačije ponadao sam se oko pisma igrača jer protestima pred savezom BH fudbala... bi se fakat krenulo sa nečim jer kriminal u savezu sličan je onom u drzavnim intitucijama...... zar ne...a otpor bandi u savezu bi poslao poruku političarima da je vrijeme kamenih spavača iza nas....

A 100% se slažem da s tvari oko sebe trebamo početi zvati pravim imenima... mislim aparthejd, kriminal, lopovluk, nacizam, terorizam.... itd....

Vrijeme je da se krene !!!

Post Reply