Da li gledate emisiju On kaže, Ona kaže ?

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
ja_sarajevo

Da li gledate emisiju On kaže, Ona kaže ?

Post by ja_sarajevo » 27/10/2006 17:29

Kako vam se cini emisija On kaže, Ona kaže ?

ja_sarajevo

Post by ja_sarajevo » 27/10/2006 17:30

Osnovni cilj emisije „On kaže, Ona kaže“ jeste predstavljanje i suprotstavljanje dvaju različitih načina razmišljanja, dvaju različitih svjetova, u diskusijama o određenim temama koje su svakodnevno prisutne u životima pripadnika obaju spolova. U emisiji, putem televotinga, učestvuju i gledatelji koji glasaju za žensku ili mušku tezu, a najsretniji dobijaju brojne nagrade.

Naida i Boris su voditelji veoma naglašenih suprotnih načina razmišljanja, tipičnih za predstavnike muškog i ženskog roda. Zajedno sa gostima u emisiji oni govore o svakodnevnim žensko-muškim temama koje su do sada predstavljale tabu u javnoj komunikaciji i o kojima je raspravljano uglavnom „između četiri zida“.

Sa ciljem što bolje atmosfere u emisiji i karaktera konflikta, voditelji zauzimaju marginalno suprotstavljene stavove, dakle “ženski” i “muški” način razmišljanja, distancirajući se nekada i od vlastitih stavova koji nekada jesu, a nekada nisu u skladu s onima koje prezentiraju. Izbor tema je nesicrpan, stoga Naida i Boris obrađuju sve situacije u svakodnevnom životu, naročito u interakciji muškaraca i žena (prijateljski odnosi, odnosi na poslu, porodični odnosi, ljubavni odnosi, bezazlene životne situacije itd.)

Radi prezentiranja i svojevrsnog dokazivanja svojih stavova, oba voditelja izlažu određeni, unaprijed dogovoreni broj argumenata koji će podupirati i dokazivati njihovu tvrdnju. Argumenti su realizirani u različitim formama, bilo da su to stručnjaci ili javne ličnosti čiji stavovi mogu poslužiti u dokazivanju, bilo da su to prilozi, ankete, mišljenja gledatelja u studiju, statistički podaci itd. Veoma je važno da voditelji, koji su vrlo atraktivni, šarmantni i iznad svega harizmatični, sve vrijeme imaju na umu da je emisija zabavnog karaktera, te prave potpuni show u studiju radi što bolje zabave.

Na kraju emisije, s obzirom na to da li su uspješno/neuspješno prezentirali, ali i odbranili svoj stav, publika i gledatelji donose svoj sud, te se izjašnjavaju o tome čiji način razmišljanja o konkretnoj temi više podržavaju, te se u skladu s tim proglašava i pobjednik te emisije. Umješnost voditelja i sposobnost da prezentira svoje mišljenje, ali i da pobudi simpatije publike, krucijalni su za konačni rezultat. Pobjednička razmišljanja, stavovi zastupljeni tokom cijelog talk showa sumiraju se kao generalni zaključci i poruka svakog izdanja talk showa.

ja_sarajevo

Post by ja_sarajevo » 27/10/2006 17:33

Neke od tema:

Ko su bolji vozači, muškarci ili žene? Žustra, ali i nadasve zabavna rasprava rezultirat će definitivnim odgovorom na još jedno pitanje iz oblasti žensko-muških odnosa. Argumentaciju svojih stavova urednici će potražiti u mišljenjima gostiju, tako da će Boris konsultirati psihologa i autoinstruktora, a Naidinu tezu podržat će policajac PU Stari grad i žena koja je reli-vozač. U emisiji učestvuju i gledatelji, putem televotinga, koji glasaju za žensku ili mušku tezu, a najsretniji dobijaju brojne nagrade.

Ko je stub porodice ?

Šta je teže biti, muškarac ili žena?

bug

Post by bug » 27/10/2006 17:33

Jadna ti majka :D bigbrotherlike :D reality show, ono se dvoje supruznika :D ja l' cega vec :D doslo prepirat pred kamera :bljuv::D
halo.ba, kuci pa se :D samarajte :oops: :D siroki auditorij :D sva tri gledaoca :D:D to ne zele :D gledati

Zux

Post by Zux » 27/10/2006 18:18

Radije bih gledao test signal kako pishti sat vremena nego ovo dvoje. Njih dvoje zajedno nemaju IQ veci od 100.

Pretposljednji Mohikanac

Post by Pretposljednji Mohikanac » 27/10/2006 18:21

koja emisija?? :D

ne gledam hajat nikako :P

btw sudeci po onome sto procitah ovdje, oni na hajatu stvarno imaju nebulozne ideje o tome sta ce zanimat gledaoce...

shin

Post by shin » 27/10/2006 18:23

Ko gleda onaj FreeX TV :?

van Basten
Has thanked: 3 times

Post by van Basten » 27/10/2006 20:35

ne gledam, nit imam namjeru zagledati se u budućnosti. O muško ženskim odnosima ću raspraviti sa svojom boljom polovicom ako ima potrebe i šta nas dvoje skontamo to je to za mene, a ne da slušam neko drugo dvoje "stručnjaka" šta vele o tome na na silu napravljenim raspravama

kilam

Re: Da li gledate emisiju On kaže, Ona kaže ?

Post by kilam » 27/10/2006 20:55

ja_sarajevo wrote:Kako vam se cini emisija On kaže, Ona kaže ?

nekako mi se cini kao vec vidjen projekat (mozda i grijesim - gledao sam pune 3 minute) da budem precizniji sve se cini isforsirano samo da bi boris imao sta radit.. da ne duzim mozda bi bilo gledljivo da je retorika drugacija (namjerno ne koristim rijeci kojim bih stvarno opisao interesantnost i prezentaciju emisije)
zelim im puno srece i mnogo bogatih sponzora...[/url]

Portir_sa_ruzom

Post by Portir_sa_ruzom » 27/10/2006 21:20

Da se bar zove "On kaze, ona veli, on rekne, ona drekne, onda jedno od njiha ovo drugo sakom u glavu..." mislim da bi auditorij bio bogatiji za jos tri gledaoca, najmanje... :shock:

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 27/10/2006 21:42

Gledao 10-tak minuta emisije. Cini mi se da je emisija isforsirana, previse glume, naucen tekst od strane voditelja koji se ponasaju ko da je upitanju derbi Zeljo-Sarajevo, a ne moze se nasilu ta emocija proizvest. Inace sama teza emisije: Ona ili on, je besmislena. Zena ima jednu ulogu, muskarac drugu, i to je tako. Ne mogu se poredit kruske i jabuke. Ko se pali na te Oprah folove ili teen magazine mislim da ne zivi u realnosti...a izgleda mi da jedino idemo u korak s evropom kada su njihova sentimentalna sranja u pitanju...Izvente me sto psujem :D Jos samo fali da Deena dovedete u emisiju koji bi mogao glumiti medijatora izmedju Ona ili On :-)

tayra

Post by tayra » 28/10/2006 00:58

ja ne znam koji idiot moze i pomisliti da nas ovo zanima.halo ljudi pa mi smo vasi gledaoci.daj te malo postovanja.pa znamo mi sta ima izvan tog malog mediokritetskog svijeta u kojem zivite.toliko.a vi dobro razmislite.ovi forumi su vam pokazatelj koliko ljudi zaista vide sve vase greske.a sve manje vas ima i na forumu...zabrinite se malo jer steta bi bilo...

DDR400

Post by DDR400 » 28/10/2006 13:09

Show je Image

Pederska posla

enigma svijeta

Post by enigma svijeta » 28/10/2006 18:54

Meni se show svidja, simpaticni su mi, a cak sam se i par puta bas slatko nasmijala kad se prepucavaju. Mislim da je kod nas evidentno sranje od komentara, kad god se sta novo napravi, naravno da cemo sve popljuvati :roll: pa mislim da je realno da se navedu lose, ali i dobre strane. Svakako su mi Naida i Boris puno bolji od onih mistera, manekena, nadje, arduane, sanele, pauna marije i milion novih dosadnih faca :roll: urbani, mladi likovi, a ne k'o pola hayata hanume i bajramlije :-)
Dobra je stvar sto su teme zaista neiscrpne, jer su muskarci i zene uvijek na ratnoj nozi, a pola moje raje se recimo prepire npr ko su bolji vozaci... trebali bi se samo udaljiti od svog privatnog odnosa i u studiju se ponasati bas kao u sudnici (a tako je mislim i predvidjeno). Voljela bih recimo da obrade temu ko vise vara ili nesto tako, jer sam bas sa prijateljem neki dan raspravljala oko toga :-)

kilam

Post by kilam » 28/10/2006 19:16

enigma svijeta wrote: Svakako su mi Naida i Boris puno bolji od onih mistera, manekena, nadje, arduane, sanele, pauna marije i milion novih dosadnih faca :roll: urbani, mladi likovi, a ne k'o pola hayata hanume i bajramlije :-)

salis se jelde :D
stvarno nemam nist protiv njih dvoje ni protiv emisije ni protiv hayata (tesko je imat nesto protiv televizije koju gledam u minimalnim kolicinama) dao sam sansu emisiji nije me zainteresovala i cao, njima svako dobro al daleko od mojih 51cm u dijagonali :D :D

*Unreal*

Post by *Unreal* » 29/10/2006 11:47

U kojem terminu ide ova emisija? jednom sam uhvatio par minuta i to je to....

otherside

Post by otherside » 29/10/2006 12:02

Gledala sam jednu emisiju i mislim da njih dvoje to lose rade mada ideja i nije za odbaciti. Kao sto neko rece, ne djeluju opusteno, dopustili su sebi neke djecije reakcije u studiju (vikanje, mjerenje svake sekunde dopustenog vremena, slaganje faca kao argumenta...)
Izbor gostiju mi je takodje los a tek prilozi u kojima oni glumi i koji su totalno karikiranje....sta se time dokazuje sem neozbiljnost?
Dosadasnje teme su dosadne i standardne (ko je bolji vozac, ko je stub porodice...ma daj!)
Slazem se sa nekim ko je spomenuo teme tipa ko vise vara i zasto (glupo je zavrsiti emisiju samo na statistickim podacima bez ikakvog obrazlozenja).
Eto toliko :D :D

enigma svijeta

Post by enigma svijeta » 29/10/2006 19:00

kilam wrote:
enigma svijeta wrote: Svakako su mi Naida i Boris puno bolji od onih mistera, manekena, nadje, arduane, sanele, pauna marije i milion novih dosadnih faca :roll: urbani, mladi likovi, a ne k'o pola hayata hanume i bajramlije :-)

salis se jelde :D
stvarno nemam nist protiv njih dvoje ni protiv emisije ni protiv hayata (tesko je imat nesto protiv televizije koju gledam u minimalnim kolicinama) dao sam sansu emisiji nije me zainteresovala i cao, njima svako dobro al daleko od mojih 51cm u dijagonali :D :D

Pa zar ne znas da na hayatu radi nas cjenjeni mister kao voditelj one katastrofalne folk emisije i naravno enes mostarac kao voditelj nedjeljnog popodneva :roll: doduse draze mi je njega gledati nego onu nadju :shock: a od svih nabrojanih jedino naidu i borisa mogu svrstati medju gradsku raju, koji dobro izgledaju, ali i ok vode show... jedino mislim da naidi treba dati nekog jaceg protivnika, jer sudeci po reakcijama moje raje, ona ga pojede... ima otrovan jezik...
Kako god, svako ima pravo na izbor kanala i svoje misljenje, ali naravno argumentovano misljenje zasto nesto ne valja ili valja

Pretposljednji Mohikanac

Post by Pretposljednji Mohikanac » 29/10/2006 19:02

:lol: opet ona ljubomorna na nadjine cice :D :D

enigma svijeta

Post by enigma svijeta » 29/10/2006 19:05

Pretposljednji Mohikanac wrote::lol: opet ona ljubomorna na nadjine cice :D :D

Joj dobro je pa nema Teufika ovdje, inace bi ti nasiroko i nadugo objasnio zasto nisam ljubomorna, ili jos bolje- nemam razloga biti :D

kilam

Post by kilam » 29/10/2006 19:18

enigma svijeta wrote:Pa zar ne znas da na hayatu radi nas cjenjeni mister kao voditelj one katastrofalne folk emisije i naravno enes mostarac kao voditelj nedjeljnog popodneva :roll: doduse draze mi je njega gledati nego onu nadju :shock: a od svih nabrojanih jedino naidu i borisa mogu svrstati medju gradsku raju, koji dobro izgledaju, ali i ok vode show... jedino mislim da naidi treba dati nekog jaceg protivnika, jer sudeci po reakcijama moje raje, ona ga pojede... ima otrovan jezik...
Kako god, svako ima pravo na izbor kanala i svoje misljenje, ali naravno argumentovano misljenje zasto nesto ne valja ili valja

pa ako sam ja dobro upucen cuveni dvojac je svoju medijsku ekspanziju upravo poceo preko manekenskih voda (mozda su u pitanju neki misteri missice nisam siguran). vjerovatno je menadzment hayata kao poslovnu strategiju izabrao guranje u plan lijepih lica stoga poplava manekena manekenki i sl u ulogama voditelja inih emisija... da rezimiram ova emisija nije nist bolja ni losija od ostatka hayat produkcije IMHO of skroz.

enigma svijeta

Post by enigma svijeta » 29/10/2006 19:25

*Unreal* wrote:U kojem terminu ide ova emisija? jednom sam uhvatio par minuta i to je to....

Mislim da ide utorkom oko 9

stachu

Post by stachu » 01/11/2006 16:58

shin wrote:Ko gleda onaj FreeX TV :?

:lol: :lol: :lol:

mala-i

Post by mala-i » 03/11/2006 00:08

kilam wrote:

nekako mi se cini kao vec vidjen projekat (mozda i grijesim - gledao sam pune 3 minute) da budem precizniji sve se cini isforsirano samo da bi boris imao sta radit.. da ne duzim mozda bi bilo gledljivo da je retorika drugacija (namjerno ne koristim rijeci kojim bih stvarno opisao interesantnost i prezentaciju emisije)

bilo prosle godine na hrvatskom RTL-u.mislim da se vise ne emituje.
a stvarno mi nije jasno po cemu je mister boris gradska raja a mister enes i dejan to nisu?i po cemu je to sto je neko"gradska raja" preduslov da bi bio dobar voditelj?

ja_sarajevo

Post by ja_sarajevo » 03/11/2006 00:23

mala-i wrote:
kilam wrote:

bilo prosle godine na hrvatskom RTL-u.mislim da se vise ne emituje.
a stvarno mi nije jasno po cemu je mister boris gradska raja a mister enes i dejan to nisu?i po cemu je to sto je neko"gradska raja" preduslov da bi bio dobar voditelj?

RTL-ova emisija

Image
http://www.rtl.hr/shows/tipicno_muski_tipicno_zenski/

Post Reply