Slišković i Pašalić-konačno odlaze?!

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

ahmed&nedzad

Slišković i Pašalić-konačno odlaze?!

Post by ahmed&nedzad » 15/10/2006 20:07

Jel' mi se učinilo, ili sam mogao čuti kako se Slišković i Pašalić povlače, jer osjećaju 'moralnu obavezu'?! :? :? :?
Konačno?! :roll:

dr.iver

Post by dr.iver » 15/10/2006 20:31

Nece oni nikad otici, nemaju oni morala, nisu jos prodali dovoljno igraca, fali im jos samo milijarda maraka da zarade.

underground

Post by underground » 15/10/2006 20:44

Sa BHF foruma....

Milan Jelić: Otkaz Pašaliću, Ušanoviću i svim selektorima
S. JEREMIĆ

15.10.2006 19:47

Milan Jelić, predsjednik Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH, u subotu naveče najavio je da će danas na sjednici Predsjedništva Saveza u Tesliću biti smijenjena komplatna administracija, kao i svi selektori i stručni štabovi u N/FS BiH.

Između ostalog, Jelić najavljuje da bi otkaze trebalo da dobiju i Ahmed Pašalić, direktor svih reprezentativnih selekcija, te Munib Ušanović, generalni sekretar Saveza, a da bi "brigu" o Savezu do daljeg trebalo da vodi 15 članova Izvršnog odbora i tročlano Predsjedništvo, u kojem osim Jelića još sjede Iljo Dominković i Sulejman Čolaković.
"Nezavisne" su u petak i subotu ekskluzivno objavile opširan izvještaj finansijskog vještaka o malverzacijama u Savezu, urađen za potrebe istrage Tužilaštva BiH. Glavnoosumnjičeni u istrazi su Ušanović, Pašalić, te sekretar za finansije Miodrag Kureš. Između ostalog, u izvještaju stoji da je od 1. januara 2001. godine do 31. decembra 2004. godine iz blagajne Saveza nestalo oko 400.000 KM i izbjegnuto plaćanje poreza oko 600.000 KM.

NN: Kako prevazići probleme koji u posljednje vrijeme ozbiljno potresaju fudbalsku BiH?

JELIĆ: Na taj način da će Predsjedništvo FSBiH na današnjoj (ponedjeljak) sjednici u Tesliću raspustiti cjelokupnu administraciju Saveza, reprezentativne selekcije, selektore i sve stručne štabove reprezentacije, uključujući i oružara. Raspisaćemo konkurs za sva radna mjesta i formirati radnu grupu za izbor i imenovanja novih. Što se tiče pitanja administracije, FS RS će tražiti učešće one strukture koja je postavljena prema principima i načelima koja su poštovana prilikom izgradnje Statuta, pa i cjelokupnog FS BiH. To će biti ljudi koji imaju adekvatnu stručnu spremu i koji su se dokazali u svom radu do sada. Da li će isto to uraditi i ljudi u Federaciji BiH - to je njihov zadatak. Mediji trebaju prozivati njih, a ne mene. Ne želim da se konfrontiram s Bošnjacima, a guraju me mnogi na to. To je nekorektno i neukusno. Jedan dio plaćenika koji žele da miksaju sport i politiku su tendenciozni i brzo će pokazati ko su i šta su. Posebno mislim da jedan broj novinara koji će za mali novac prodati i sebe i svoje, pa i dostojanstvo kuće u kojoj rade.

NN: Kakva će biti sudbina selektora Blaža Sliškovića, ######a Zukanovića, Nikole Nikića, Velimira Stojnića i ostalih?

JELIĆ: Od danas (ponedjeljak) nisu više selektori i sa FS BiH nemaju više ništa. Ko je uradio dobro za fudbal ove zemlje hvala mu, ko nije, neka ga progoni savjest i sud javnosti.

NN: U N/FS BiH je smušena situacija. Ukazivali ste na sve što je loše u fudbalu, a sada prozivaju i Vas?

JELIĆ: U FS BiH nisu fudbalske zmije, to su fudbalske ale koje pokušavaju da progutaju sve i svakog. Oni hoće da kažu kako je sve negativno ako nije iz Sarajeva. Naravno, nemam ništa protiv Sarajeva, ali imam puno toga protiv nekih ljudi iz fudbalskog Sarajeva. Nismo mogli da čujemo nijednu lijepu riječ, ne samo za mene, nego za bilo kojeg pojedinca ili grupu, ako su izvan Sarajeva. Nismo mogli da čujemo ništa dobro za bilo koji potez ili pojavu, ako nisu stigli iz glavnog grada BiH. Prema tome, sva fudbalska zla dešavaju se u Sarajevu. Dešavaju se kroz jedan broj medija koji preko svojih satelita pokušavaju da se "riješe" jednog broja ljudi koji dolazi iz unutrašnjosti. Isti ti likovi hoće da zamijene teze, da ovdje stave rijeku umjesto pjene, odnosno pjenu umjesto rijeke.

NN: Poštuju li se fudbalski zakoni u N/FS BiH?

JELIĆ: Taj fudbalski zakon nedavno je ispoštovan kad je iz reda Bošnjaka izabran Sulejman Čolaković. Isto to se desilo kod hrvatskog korpusa, pa i u Republici Srpskoj, gdje je ta pobjeda bila jako ubjedljiva. Podvlačim, kod reorganizacije fudbala u maju 2002. godine krenuli smo u prevazilaženje određenih negativnih pojava. Dosta toga je riješeno, ali nikad iz Sarajeva nismo imali podršku. U FS BiH dovedena je kompletna policijska stanica, kumovi, rođaci. Aktuelna administracija Saveza nema kvalitet, ti ljudi ne znaju šta je strukturiranje i kako i kojim modernim principima postaviti fudbalsku organizaciju. Sve je to kulminiralo posljednjim rezultatima koji su, po meni, odraz smjene generacija. Igrači poput Barbareza, Salihamidžića, Bolića, Baljića... polako fudbalsku lađu privode ka pučini. Jedan broj fudbalskih diletanata u BiH bavi se posljedicama, a neće da se bave uzrocima. Ne žele da istaknu negativnosti u prvi plan, ako su vezane za njih ili njihove miljenike. Jednostavno, na sceni je fudbalska, medijska i diskriminacija u nacionalnom smislu. U fudbalu BiH prisutan je prigušeni nacionalizam, a to nije dobro. Ne može se vršiti centralizacija BiH jer smo imali takvu Jugoslaviju, pa je mnogi nisu htjeli.

Kažu da sam nacionalista, da guram klubove iz RS. To nije tačno. Hoću da osudim svaki transparent i povik nacionalne mržnje i prozivanja u RS, ali bilo je i u Sarajevu skandiranja "Srbe na vrbe", pa "######e, ######e"... Zaboravlja se da se u mojoj Modriči dogodilo nešto jedinstveno: Uprava Modriča Maksime odstranila je svoje navijače sa tribina zbog loših poruka. I danas je klub bez navijača samo zbog toga, ali ja sam ponosan na Modriču koja u svemu teži da bude evropski grad. Zagovarao sam zakon o sportu, bio sam skoro pa usamljen. Danas na BH radiju 1 kažu da je najveći krivac za poraze BiH Milan Jelić.

NN: Oni koji su i Vas hvalili, ne hvale Vas više. Nisu za Vas, nego ističu da je u N/FS BiH mnogo mešetara. Vama zamjeraju što ste političar, odnosno budući predsjednik RS. Kako to komentarišete?

JELIĆ: I danas tvrdim da sa stanovišta kvalifikacione strukture, stručnosti i potreba Saveza, ti ljudi ne mogu odgovoriti obavezama. Nisam dobio podršku u promjeni administracije. Sada se vidi da bi bilo dobro da jesam. Zagovornik sam kvalitetnih ljudi. Svi oni koji me prozivaju i prema meni imaju lične animozitete, to je njihov problem.

Član 33 Statuta N/FS BiH
Prema članu 33 Statuta N/FS BiH, usvojenom u septembru 2003. godine, Predsjedništvo ima pravo donositi radikalne mjere, koje je Jelić najavio.

"Predsjedništvo Saveza je ovlašteno i dužno da u hitnim slučajevima, kada nije moguće brzo i efikasno organizovati sjednice Izvršnog odbora, donosi odluke koje su u nadležnosti Izvršnog odbora, uz obavezu da se predmetna odluka iznese i stavi na verifikaciju Izvršnom odboru, na prvoj narednoj sjednici", piše u članu 33 Statuta N/FS BiH.

Dominkoviću umrla majka
Iljo Dominković, potpredsjednik Saveza, tokom jučerašnjeg dana bio je nedostupan medijima. Naime, Dominković je imao smrtni slučaj u porodici.

Umrla mu je majka, a juče je u Orašju obavljena sahrana, zbog čega mu je bio isključen mobilni telefon.

Čolaković ne zna za sastanak u Tesliću
Sulejman Čolaković, potpredsjednik N/FS BiH, juče popodne nije znao da bi se danas u Tesliću sa početkom u 13 sati trebala održati sjednica Predsjedništva.

"Stvarno ne znam da je zakazana sjednica Predsjedništva! Zvalo me još nekoliko novinara, ali nisam imao odgovor ko je i kada zakazao sjednicu", rekao je Čolaković.

:-)

Edin H.
Has thanked: 12 times
Been thanked: 1 time

Post by Edin H. » 15/10/2006 21:56

A sto oruzar :shock:

karanana
Been thanked: 4 times

Post by karanana » 15/10/2006 22:04

Edin H. wrote:A sto oruzar :shock:

A sta ono bi oruzar?

GandalfSivi

Post by GandalfSivi » 15/10/2006 22:18

Jebo on sebe, nek je nasao nacin da skine Zukanovica

ahmed&nedzad

Post by ahmed&nedzad » 15/10/2006 22:26

GandalfSivi wrote:Jebo on sebe, nek je nasao nacin da skine Zukanovica

Hahahahahahahahahahahaha.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mor'o si naći način da i u ovom potezu prepoznaš nešto takvo. :P :P
Pa vala, ako i jeste to povod, neka je. :razz:

Beslija

Post by Beslija » 15/10/2006 22:30

Ko po vama treba da bude u savezu direktor i sekretar?

Teufik iz Los Angelesa

Post by Teufik iz Los Angelesa » 15/10/2006 22:33

underground wrote:NN: Poštuju li se fudbalski zakoni u N/FS BiH?

JELIĆ: Taj fudbalski zakon nedavno je ispoštovan kad je iz reda Bošnjaka izabran Sulejman Čolaković. Isto to se desilo kod hrvatskog korpusa, pa i u Republici Srpskoj, gdje je ta pobjeda bila jako ubjedljiva. Podvlačim, kod reorganizacije fudbala u maju 2002. godine krenuli smo u prevazilaženje određenih negativnih pojava. Dosta toga je riješeno, ali nikad iz Sarajeva nismo imali podršku. U FS BiH dovedena je kompletna policijska stanica, kumovi, rođaci. Aktuelna administracija Saveza nema kvalitet, ti ljudi ne znaju šta je strukturiranje i kako i kojim modernim principima postaviti fudbalsku organizaciju. Sve je to kulminiralo posljednjim rezultatima koji su, po meni, odraz smjene generacija. Igrači poput Barbareza, Salihamidžića, Bolića, Baljića... polako fudbalsku lađu privode ka pučini. Jedan broj fudbalskih diletanata u BiH bavi se posljedicama, a neće da se bave uzrocima. Ne žele da istaknu negativnosti u prvi plan, ako su vezane za njih ili njihove miljenike. Jednostavno, na sceni je fudbalska, medijska i diskriminacija u nacionalnom smislu. U fudbalu BiH prisutan je prigušeni nacionalizam, a to nije dobro. Ne može se vršiti centralizacija BiH jer smo imali takvu Jugoslaviju, pa je mnogi nisu htjeli.

Jel se meni cini il ovaj pojma nema sta govori :? :? :? valjda je mislio privode obali??? :?

Teufik iz Los Angelesa

Post by Teufik iz Los Angelesa » 15/10/2006 22:33

...dupla :D

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 15/10/2006 22:37

Beslija wrote:Ko po vama treba da bude u savezu direktor i sekretar?

Ljudi bez mutne proslosti, osobe do 35 godina, sa iskustvom u sportskom managementu sa poznavanjem engleskog i jos nekog od jezika i dovoljno uspjesni i sa dovoljno novaca da im ne treba ciganija od 5000 EURA reketa kako bi neki igrac igrao u reprezentaciji.

Takodje osobe koje nisu od kafane i ostalih balkanskih sranja.

hrasno38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post by hrasno38 » 15/10/2006 23:23

To je otprilike isto kao da imas troglavu azdaju kojoj se odsjeku ruke ali nove narastu i ona i dalje bljuje vatru. Sve dok se glave ne odsjeku nema nista od kvalitetnog pomaka. Lijepo je to Jelic smislio ali bi trebao da zna da cu ja prvi napisati pismo UEFI o sudaranju funkcija koje obavlja tj mjesanju politike i sporta. Ako nece otici i njih trojica ne trebaju ni ostali jer je sasvim svejedno posto ce na mjesto otpustenih doci opet poslusnici samo sa drugim imenom i prezimenom. I nek se jebe zajedno sa kompletnom RS i uplitanju nacionalnih kljuceva u sport. Jelicu Sarajevo je bilo, sad je i bice uvijek glavni grad Bosne i Hercegovine i nikada nece biti jebena mahala Modrica i u ovom gradu ce se krojiti politika BH sporta a nikada po zabitima i vrletima RS-a.

branimir_s

Post by branimir_s » 15/10/2006 23:28

Moj tip je
Direktor Saveza - Ivo Miro Jovic
Selektor - Sulejman Velicanstveni Tihic
Oružar - Boško Božanče Paravac

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 15/10/2006 23:31

hrasno38 wrote:To je otprilike isto kao da imas troglavu azdaju kojoj se odsjeku ruke ali nove narastu i ona i dalje bljuje vatru. Sve dok se glave ne odsjeku nema nista od kvalitetnog pomaka. Lijepo je to Jelic smislio ali bi trebao da zna da cu ja prvi napisati pismo UEFI o sudaranju funkcija koje obavlja tj mjesanju politike i sporta. Ako nece otici i njih trojica ne trebaju ni ostali jer je sasvim svejedno posto ce na mjesto otpustenih doci opet poslusnici samo sa drugim imenom i prezimenom. I nek se jebe zajedno sa kompletnom RS i uplitanju nacionalnih kljuceva u sport. Jelicu Sarajevo je bilo, sad je i bice uvijek glavni grad Bosne i Hercegovine i nikada nece biti jebena mahala Modrica i u ovom gradu ce se krojiti politika BH sporta a nikada po zabitima i vrletima RS-a.

Nazalost, deverat nam je s takvim ljudima. Da nema tog rigidnog nacionalizma vec smo mogli imati i jednu bolju drugu ligu, a ne ovako dvije entitetske, a nijedna ne valja vragu. Ali gospoda ne zeli ujedinjenje druge lige jer RS mora imati svoj savez pa tako i ligu pa makar bila i cista nula. Boje se unitarizacije :-) Ali i ovi nasi nesposobnjakovici veze nemaju sa zivotom, umjesto da lobiraju vani kod UEFE, oni se fino drze fotelja i uzivaju u udobnosti. Ko je*e fudbal u BiH.

hrasno38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post by hrasno38 » 15/10/2006 23:32

branimir_s wrote:Moj tip je

Nema potrebe svakako ovi sto sjede se njihovi klonovi:)

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 15/10/2006 23:32

Molem lijepo ispravak netocnog navoda. Nije direktor, nego ravnatelj, sram te bilo :D :P

shadow

Post by shadow » 15/10/2006 23:36

hrasno38 wrote:To je otprilike isto kao da imas troglavu azdaju kojoj se odsjeku ruke ali nove narastu i ona i dalje bljuje vatru. Sve dok se glave ne odsjeku nema nista od kvalitetnog pomaka. Lijepo je to Jelic smislio ali bi trebao da zna da cu ja prvi napisati pismo UEFI o sudaranju funkcija koje obavlja tj mjesanju politike i sporta. Ako nece otici i njih trojica ne trebaju ni ostali jer je sasvim svejedno posto ce na mjesto otpustenih doci opet poslusnici samo sa drugim imenom i prezimenom. I nek se jebe zajedno sa kompletnom RS i uplitanju nacionalnih kljuceva u sport. Jelicu Sarajevo je bilo, sad je i bice uvijek glavni grad Bosne i Hercegovine i nikada nece biti jebena mahala Modrica i u ovom gradu ce se krojiti politika BH sporta a nikada po zabitima i vrletima RS-a.

slazem se ali nek on rastjera ove i neka se zakuha pa cemo skinuti i njega i rastjerati one sto ih planira postaviti na upraznjena mjesta. Vazno je da se sad talovi raspadaju, pucaju bjednici po svim savovima i sto je vise mrznje i sranja medju njima samima to bolje za sve nas koji cekamo da ih sve posaljemo tamo gdje pripadaju. Klupko se pocelo odmotavati, trebali bi sad svi navijaci zaboraviti na razlike i ujediniti se za bolje sutra.

AjvazDedo

Post by AjvazDedo » 15/10/2006 23:45

:lol:

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 15/10/2006 23:48

AjvazDedo wrote:

:lol:

Mislim da je bolji opis posla Bozanceta, čakijaš u savezu. :D

Edin H.
Has thanked: 12 times
Been thanked: 1 time

Post by Edin H. » 16/10/2006 00:17

karanana wrote:
Edin H. wrote:A sto oruzar :shock:

A sta ono bi oruzar?

Cuvar oruzja :oops:

van Basten
Has thanked: 3 times

Post by van Basten » 16/10/2006 00:24

čisto sumnjam da će od toga išta biti sutra... onaj zeničanin kaže da nema pojma ni o kakvoj sjednici predsjedništva, iljo danas sahranio majku i sumnaj da će odmah sutra biti horan čistiti prljavštinu saveza, a milančetov govor koliko god bio sladunjav i umotan u ono što narod želi čuti (smjene) ustvari je čisto nacionalistička propaganda u kojoj se pljuje po Sarajevu i svemu što dolazi iz njega. Eh kamo sreće da se Sarajevo šta pita u politici saveza, da su njemu legende oba sarajevska kluba, drugačije bi se pričalo.
Uglavnom, oovo oko smjena je svakom normalnom čovjeku ok i podržao bi, al mene je strah samo toga ko o tome priča pa sam malo skeptičan. A da ne kažem kako bi i inicijator ideje, kao i ostatak trojca, isto ttrebali tim stopama odlaska

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 16/10/2006 09:50

Sve je do nas.... sve dok mi budemo gledali utakmice i bez riječi podnosili sva sr..a koja nam se serviraju... biće nam vako... pa u jebe..j Italiji il Španiji kad se navijači naljute svi strepe i igrači i timovi i predsjednici saveza il klubova.... U BiH je drugačije... od ljudi i sa ljudima se može igrati svako... to je i shvatljivo kad imamo 25% nepismenog stanovništva i kad 70% mladih hoće noge da se hvata... a mi što ostajemo ovdje gledamo samo kako preživiti dan....
Sve dok budemo pasivni biće nam vako... pa mi čekamo da neko iz Danske dođe i polupa NS BiH i istjera iz njega sve one grozne likove... sram nas sve bilo.. kao čekamo nekog da povede nas..., svi smo se proseljačili i svi se zadovoljavamo glupostima u zemlji koja sve je osim države... vadimo se kao na podjele u zemlji ili slične gluposti... pa mi smo i na sve to pristali i sad i jeste red da se patimo i životarimo kad smo samo pognuli glave i rekli ..." pa bilo je i gore, sad bar imao struje, vode i plina... ish sad je ok.."

Vrijeme je da se krene !!!!

Beslija

Post by Beslija » 16/10/2006 21:35

DaysleepeR wrote:

Ljudi bez mutne proslosti, osobe do 35 godina, sa iskustvom u sportskom managementu sa poznavanjem engleskog i jos nekog od jezika i dovoljno uspjesni i sa dovoljno novaca da im ne treba ciganija od 5000 EURA reketa kako bi neki igrac igrao u reprezentaciji.

Ne znam da Ahmed ima "dokazanu" mutu proslost....?
Osobe do 35 godine? Ne razumijem. Jel sala neka?
Iskustvo sa 35 godina? hmmm
Poznavanje Engleskog?.... Turski potpredsjednik ne zna engleski :roll:
5000 eura reketa??.....ne znam ni to :roll:

Kafane i ostalih balkanskih sranja..... :roll:

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 16/10/2006 23:00

Beslija wrote:
DaysleepeR wrote:

Ne znam da Ahmed ima "dokazanu" mutu proslost....?
Osobe do 35 godine? Ne razumijem. Jel sala neka?
Iskustvo sa 35 godina? hmmm
Poznavanje Engleskog?.... Turski potpredsjednik ne zna engleski :roll:
5000 eura reketa??.....ne znam ni to :roll:

Kafane i ostalih balkanskih sranja..... :roll:

Dobro je ba Munibov i Ahmetov mali, u redu je

van Basten
Has thanked: 3 times

Post by van Basten » 17/10/2006 01:53

Ovu Bešlijinu priču sam danas već negdje čuo... tačnije u analizi nekakvog "novinara" TVSA koji je popljuvao sve u savezu osim - Muniba kojeg nahvali na sva zvona :shock: kao eto, svi mogu da idu, samo Muniba ne dirajte jer on jedini radi kvalitetno svoj posao, toliko kvalitetno da ga vascijela fudbalska garnitura podržava... ukratko, nebulozna priča

Post Reply