Kojim jezikom /narečjem/ govori Šaćirbeg?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
Odisej

Kojim jezikom /narečjem/ govori Šaćirbeg?

Post by Odisej » 17/09/2006 21:46

Gledao sam specijalni - eksluzivni razgovor preko oceeeeeeaaannnaaa
sa gos- jal osumnjacenim jal optuženim da je mažnjvao našu lovu dok je bio kao naš kao predstavnik u zemlji indijanaca i buša-naca..

Senada H. sam i razumio ali specijalca gosta uz sav trud nisam , pa vas molim za odgovor:
Kojim je jezikom govorio gos. Šaćirebeg.. Mislim , ako neko ima prevod , bio bih zahvalan.
Hvala !

:? :)

revolutia

Re: Kojim jezikom /narečjem/ govori Šaćirbeg?

Post by revolutia » 17/09/2006 21:52

Odisej wrote:Gledao sam specijalni - eksluzivni razgovor preko oceeeeeeaaannnaaa
sa gos- jal osumnjacenim jal optuženim da je mažnjvao našu lovu dok je bio kao naš kao predstavnik u zemlji indijanaca i buša-naca..

Senada H. sam i razumio ali specijalca gosta uz sav trud nisam , pa vas molim za odgovor:
Kojim je jezikom govorio gos. Šaćirebeg.. Mislim , ako neko ima prevod , bio bih zahvalan.
Hvala !

:? :)

#

Sacirbej vodi porijeklo iz sandzaka, i po govoru se primijeti da je zadnjih decenija bio u americi, tako da se i naglasak izopacio...

pupa_hava

Post by pupa_hava » 17/09/2006 21:56

Mister Saćirbay ne moze right Bosnian goforiti,jer on is born negdje I dont know right,znate dva i pol milion $ is not dovoljno bilo...
Wel,sada se mora odgovarati za sve to.
:D ----------
Vidjećemo šta će iz toga izaći.
Ja kao stari legalista očekujem poštenu i pravednu osudu.
Ako bude kriv,vješanje za obadva muda na Marin Dvoru,a ako ne bude kriv onda samo za jedno,zbog njegovog lošeg Bosanskog.
:)

JahijaJilic

Post by JahijaJilic » 17/09/2006 23:00

Mister Saćirbay ne moze right Bosnian goforiti,jer on is born negdje I dont know right,znate dva i pol milion $ is not dovoljno bilo...
----------
Ako bude kriv,vješanje za obadva muda na Marin Dvoru,a ako ne bude kriv onda samo za jedno,zbog njegovog lošeg Bosanskog.

Kao legalista morao bi poznavati tacan broj propalih pravosudnih reformi u BiH. Druga cinjenica jeste sudstvo BiH nije pruzilo cetiri godine niti jedan vazeci dokaz protiv Saćirbay, vec ga trazi na foru dajte nam ga pa cemo nesto vec naci. Naprotiv tome well izgleda da Saćirbay ima vazece dokaze gdje su novci utroseni i kako je njegova porodica placala privatno telefonske racune vazece li RBiH. Koja vise ne postoji.

Trece svatko zna da su se u ta vremena mnogi racuni doticali onako a potvrde izdavale ovako tj. nikako ili kako ti ih popisem kao i danas.

cetvrto dok i za vrijeme dok sudstvo BiH fata i stisce male djevojke po podrumima

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=28381

ne postoji neko verifikovano povjerenje u postene i iskrene "legaliste".

Korupcija i problemi sudtsva u BiH su toliki da se raspravljuju prijedlozi za prekid clanstva doticnog lica u UNO-u, ili ce se nastavak "bjesomucnih seksualnih djelatnosti" kako to konjegice iz sudova Bih navode i dalje podrzavati medjunarodnim donacijama.

Sesto dva i pol milion $ su malencica koliko su svrnuli oni koji su dosli poslije Saćirbay. Internacionalni sudovi su saznali nesto o tom stanju bijedi i jadu korupcije pa se traze dokazi a ne rekla-kazale pr*av*ice.

JahijaJilic

Post by JahijaJilic » 17/09/2006 23:13

sedmo mozda su to novci one privat "company" i danas nesto aktuelni koja je i drugima davala te nisu nikakvi bosanski novci. Sve tri strane su imale svoje kase pa nisu ni hercegovacki novci. wel ima toga glede medjunarodnog prava joske puno.

SherlockHolmes

Post by SherlockHolmes » 17/09/2006 23:19

Interesantno je kako sve moramo popljuvati, ima li u tome istine ili ne. Ako vam je do toga stalo, pricajte o optuzbama i (vasim) novcima, a ne ovakvim glupostima.

Sacirbegovic govori odlicno, posebno za nekoga ko je rodjen u Americi. Govori bolje i od dobrog dijela ljudi rodjenih u BiH, a koji godinama zive vani. Na primjer, nije "singel" i ne govori da je pratio "VM"/"WM" u fudbalu, kao mnogi na ovom forumu.

SherlockHolmes

Post by SherlockHolmes » 17/09/2006 23:40

To ti je mentalitet mahale -- ju kan go fron d mahala, but d mahala nevr goz fron ju.

klif

Post by klif » 17/09/2006 23:43

Da li se doticni gospodin po objektivnim BH parametrima moze smatrati BH dijasporom?

SherlockHolmes

Post by SherlockHolmes » 17/09/2006 23:46

"objektivnim BH" je nazalost oksimoron. Po meni moze, zasto da ne?

pupa_hava

Post by pupa_hava » 17/09/2006 23:51

JahijaJilic wrote:
----------

Kao legalista morao bi poznavati tacan broj propalih pravosudnih reformi u BiH. Druga cinjenica jeste sudstvo BiH nije pruzilo cetiri godine niti jedan vazeci dokaz protiv Saćirbay, vec ga trazi na foru dajte nam ga pa cemo nesto vec naci. Naprotiv tome well izgleda da Saćirbay ima vazece dokaze gdje su novci utroseni i kako je njegova porodica placala privatno telefonske racune vazece li RBiH. Koja vise ne postoji.

Trece svatko zna da su se u ta vremena mnogi racuni doticali onako a potvrde izdavale ovako tj. nikako ili kako ti ih popisem kao i danas.

cetvrto dok i za vrijeme dok sudstvo BiH fata i stisce male djevojke po podrumima

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=28381

ne postoji neko verifikovano povjerenje u postene i iskrene "legaliste".

Korupcija i problemi sudtsva u BiH su toliki da se raspravljuju prijedlozi za prekid clanstva doticnog lica u UNO-u, ili ce se nastavak "bjesomucnih seksualnih djelatnosti" kako to konjegice iz sudova Bih navode i dalje podrzavati medjunarodnim donacijama.

Sesto dva i pol milion $ su malencica koliko su svrnuli oni koji su dosli poslije Saćirbay. Internacionalni sudovi su saznali nesto o tom stanju bijedi i jadu korupcije pa se traze dokazi a ne rekla-kazale pr*av*ice.

Ja sam spomenutu temu više onako ironično posmatrao,što se da vidjeti iz priloženog:
"Ako bude kriv,vješanje za obadva muda na Marin Dvoru,a ako ne bude kriv onda samo za jedno,zbog njegovog lošeg Bosanskog"...
Ovo je u stvari trebala da bude parodija na naš cijeli pravosudni sistem.
Držte lopova,a poslije ćemo dokazati da jeste.
Znam ja dobro da je on mala maca u odnosu na neke poslije njega.
Treba nama jedna velika revolucija,po uzoru na Francusku.
Pozdrav svima.

hak

Post by hak » 19/09/2006 09:06

Stvar je mnogo ozbiljnija. Pogledajte ove strance koji dođu u Sarajevo kako brzo nauče naš jezik. To je čudo jedno.
A ovaj "naš", koji je još i bio ministar spoljnih poslova ove zemlje :oops: :oops: , nije se udostojio da za tolike godine bar pokuša naučiti naš jezik.
E to je bezobrazluk svoje vrste. Amerikanci, i ostali stranci dođu ovdje i nauče u sekundi a on ne. I još pokrade tolike pare.
Ma ima li iko da ga objesi više? :x :x

Goran_35

Post by Goran_35 » 19/09/2006 09:27

Sta bi tek trebali da kazu Srbi? :oops: Imaju Kralja a on ne zna srpski? :roll: Jos babuka natovario pun avion zlata :D a njih ostavio na milost Hitlerovu :oops:

bice_bice

Post by bice_bice » 19/09/2006 10:08

vjesat nego sta :)

Post Reply