"Fašističke falange Franka Nera"...

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
putnik

"Fašističke falange Franka Nera"...

Post by putnik » 11/09/2006 20:45

... upravo izvali Mirnes Ajanović na "60 minuta", braneći Harisa Silajdžića i famozni član 35 Rezolucije koja ima 23 člana. :D

Šta mislite kokva je obrazovanost naših političara?

Franco Nero naravno nije bio fašista, nego je čak u "Neretvi" glumio italijanskog oficira koji se priključio partizanima.

branimir_s

Post by branimir_s » 11/09/2006 21:17

Zlatane Amine ti posalji nas 300000 u Guantanamo i rijesi Evropu svih problema .

haris ubleha

Post by haris ubleha » 11/09/2006 21:32

Najjaci je Bakir.
Postavlja neko pitanje, a Mirnes se javlja za odgovor i kaze "Mogu li ja kao pravnik objasniti..."
A Bakir ce: "Mozes ispred unije studenata..." :lol: :lol:
P.S. Inace, Haris Ubleha je ponovo na nivou. Toliko lazi, suplje demagogije, ubleha, pa to je nevjerovatno... Cak mislim da je Mirnes u predsjednistvu manje zlo od ovog ublehasa.

Beslija

Post by Beslija » 11/09/2006 21:40

Mislim da su Haris i Tihic dosta pametni ljudi....Mirnes ima problema sa svojim osobinama, jedan politicar ne moze nazalost odraditi nista na "onaj" nacin...previse agresivan i nekooperativan.....

Sto se tice Harisa , covjek ima krasnu ideju , ukidanje Entitetskog glasanja bi znacilo na kraju poboljsanje za Bosnjacku stranu a pri tome doprinjelo osnivanju drzave bez entiteta....Haris je za dlaku pametniji mogu reci ( ili ima vise iskustva o BiH u zadnjih 15 godina ) jer ide u korjen problema.

Tihic , dao mi je utisak da suti i pokusava bas "politicki" rjesiti ove probleme. Covjek na Nivou , zna kako se pregovara , zna situaciju i za razliku od Ajanovica dosta mirnije i realnije postupa i predstavlja svoje stavove.

One ostale ne vjerujem da treba spominjati.

Iz ovog , sto sam vidio (iako ne gledam puno politcke emisije) Haris Silajdzic bi bio taj kome bi dao glas zbog toga sto predstavlja ono sto je meni takoder prioritet.

Fina emisija , nisu bili toliko nekulturni , osim ubadanja Tihica ...

haris ubleha

Post by haris ubleha » 11/09/2006 21:40

induendo wrote:Smiješna je izjava Haketa da je izgradio Unisove nebodere. :lol: :lol: :lol:

Ne samo da je izvalio da je napravio Unisove nebodere nego da je to jedina vidljiva strana investicija od kraja rata. Umjesto "Baron Minhauzen", lazove sirom svijeta treba zvati "Haris Silajdzic". Izvali i da njegova stranka nije u vlasti vec 10 godina... :roll: Da li taj covjek misli da su biraci tolike ovce? :-x

haris ubleha

Post by haris ubleha » 11/09/2006 21:53

Beslija wrote:Sto se tice Harisa , covjek ima krasnu ideju , ukidanje Entitetskog glasanja bi znacilo na kraju poboljsanje za Bosnjacku stranu a pri tome doprinjelo osnivanju drzave bez entiteta....Haris je za dlaku pametniji mogu reci ( ili ima vise iskustva o BiH u zadnjih 15 godina ) jer ide u korjen problema.
Iz ovog , sto sam vidio (iako ne gledam puno politcke emisije) Haris Silajdzic bi bio taj kome bi dao glas zbog toga sto predstavlja ono sto je meni takoder prioritet.

Beslija, da vidis kakvih samo ja ideja imam: ukidanje entiteta, BiH u EU, smanjenje administracije za 50 posto, manji porezi 50 posto, bruno nacionalni dohodak po glavi stanovnika 10.000 dolara... Samo da je jos ove snove pretvoriti u javu. Tako je i Harisova stranka imala dzambo-plakate o autoputevima, pa nista od autoputeva (osim 20 km) iako su stalno bili u vlasti. Zadnja laz Stranke za BiH: pred izbore 2002. obecavali su smanjenje javne potrosnje za 10-15 posto, i ne samo da se to nije desilo, vec su poslanici Stranke za BiH (Jusufovic, Briga&Co) bili najglasniji za povecanje privilegija poslanicima sto bi bio dodatni udar na budzet. I na kraju su odustali od toga samo zbog izbora, ali ako opet osvoje vlast ponovo ce vratiti prijedlog o penzijama poslanika od 2000 KM.

putnik

Post by putnik » 11/09/2006 21:57

Mene je i Komšić oduševio...

Hare stalno čisti zube - to mu je saniranje "živca"
Valjda, kako je akcija 100% Energopetrol propala, sad bi čovjek 100% BiH. Samo ko bi finansirao? Valjda Jata. :D

Tihić - tiha voda brijege valja - politika je vještina mogućeg i u pravu je. Mi ovdje ganjamo samo nerealne stvari, od kvalifikacija na prvenstvo do intergalaktičkih integracija.

Lijanović - čovjek razmišlja ekonomski i to bi bilo dobro da nije etničke komponente u poltici koju nažalost htio to Haris ili ne, nemožemo tek tako izbjeći. Etničko glasanje je volja srpskog naroda i preko toga jednostavno ne ide. Srbi se moraju privoliti da zavole državu BiH. Ovako reforma carinske i poreske politike će ipak morati malo sačekati, ali hajde, neće Lijanovići propasti.

Beslija

Post by Beslija » 11/09/2006 22:04

Ja govorim o IDEJAMA....

Ne ulazim u pitanje da li ce on to realizovati zato sto nije do njega samo........sve da hocemo svi to , ako ti EU kaze NECES , ti to neces uraditi.....jedan od razloga sto ne glasam. ..Ali , kad bi Haris kojim slucajem uspio UKINUTI ENTITETSKO GLASANJE tek onda bi Bosna mogla biti u usponu. Mada je ta ideja po meni daleko od realizacije. Mozda kad ova generacija cetnika nestane.

haris ubleha

Post by haris ubleha » 11/09/2006 22:09

putnik wrote:Hare stalno čisti zube - to mu je saniranje "živca"
Valjda, kako je akcija 100% Energopetrol propala, sad bi čovjek 100% BiH. Samo ko bi finansirao? Valjda Jata. :D

Jata, bivsi perac stakala na pumpama i glavni finansijer Harisa Silajdzica, nije imao casha da kupi Energopetrol po cijeni po kojoj danas vrijedi i po kojoj je prije neki dan prodat. Volje i para da kupi Energopetrol po sadasnjoj cijeni nije imao ni austrijski OMV za koji je lobirao bivsi mostarski kriminalac, dzeparos i provalnik u stanove, danas siva eminencija Stranke za BiH Safet Orucevic. Zato su ovi ministri iz Stranke za BiH otezali stvari jer su zeljeli obezvrijediti Energopetrol, dovesti do propasti, da ga na kraju Silajdzic moze nekome prodati za jednu marku kao sto je to uradio sa Zeljezarom Zenica. U sklopu tog plana federalni ministar prostornog uredjenja iz Stranke za BiH dao je dozvolu za gradnju 300 benzinskih pumpi poslije rata samo da uniste Energopetrol. Ali, eto Haretu propade plan... Bas mi ga je zao... :?
Ali, nadoknadice on to sa Kresom koji godinama unistava Elektroprivredu BiH...

sarlo

Post by sarlo » 11/09/2006 22:18

haris ubleha wrote:

Jata, bivsi perac stakala na pumpama i glavni finansijer Harisa Silajdzica, nije imao casha da kupi Energopetrol po cijeni po kojoj danas vrijedi i po kojoj je prije neki dan prodat. Volje i para da kupi Energopetrol po sadasnjoj cijeni nije imao ni austrijski OMV za koji je lobirao bivsi mostarski kriminalac, dzeparos i provalnik u stanove, danas siva eminencija Stranke za BiH Safet Orucevic. Zato su ovi ministri iz Stranke za BiH otezali stvari jer su zeljeli obezvrijediti Energopetrol, dovesti do propasti, da ga na kraju Silajdzic moze nekome prodati za jednu marku kao sto je to uradio sa Zeljezarom Zenica. U sklopu tog plana federalni ministar prostornog uredjenja iz Stranke za BiH dao je dozvolu za gradnju 300 benzinskih pumpi poslije rata samo da uniste Energopetrol. Ali, eto Haretu propade plan... Bas mi ga je zao... :?

Eto, sad ga je kupila INA i stekla apsolutni monopol na trzistu nafte i benzina.
Jesi li sretan.

haris ubleha

Post by haris ubleha » 11/09/2006 22:19

Beslija wrote:Ja govorim o IDEJAMA....

Ne ulazim u pitanje da li ce on to realizovati zato sto nije do njega samo........sve da hocemo svi to , ako ti EU kaze NECES , ti to neces uraditi.....jedan od razloga sto ne glasam. ..Ali , kad bi Haris kojim slucajem uspio UKINUTI ENTITETSKO GLASANJE tek onda bi Bosna mogla biti u usponu. Mada je ta ideja po meni daleko od realizacije. Mozda kad ova generacija cetnika nestane.

Upravo o tome se radi. Politika je umjetnost moguceg. Haris skoro 10 godina prica o ukidanju entiteta, a na polju ukidanja entiteta vise je uradio Tihic. Ako nista dovoljno je sto kao bosnjacki clan predsjednistva dolazi iz grada koji je u RS-u, bio je podpredsjednik Skupstine RS-a i tamo branio interese naroda koji se nakon toga znatno vise vracao u RS, a nikad uz njegov dzambo plakat nije stajalo "BiH bez entiteta". Shvatio je da u ovom trenutku Srbi nece pristati na ukidanje RS-a, ali ce prenosenjem nadleznosti na drzavu RS postati neodrziva i balast samim Srbima. Danas se Bosna ne brani pricom i supljim obecanjima nego konkretnim djelima. Najlakse je iz Holiday Inna ili Istanbula reci "treba ukinuti entitete...", a tamo bosnjacki povratnici zive pod satorima i u jos vecem strahu od ekstremista koje Silajdzic samo raspaljuje.

sarlo

Post by sarlo » 11/09/2006 22:23

Koliko znam Elektroprivreda lijepo radi, ima planove za izgradnju hidroelektrana i TE. Ne racunajuci amortizaciju (koja je ogromna jer je velika vrijednost stalnih sredstava i kao trosak irelevantan ekonomski pokazatelj u ovoj grani industrije) posluje sa dobiti.

haris ubleha

Post by haris ubleha » 11/09/2006 22:24

sarlo wrote:
haris ubleha wrote:

Eto, sad ga je kupila INA i stekla apsolutni monopol na trzistu nafte i benzina.
Jesi li sretan.

Nisam sretan jer niko ne moze biti sretan kada u njegovoj drzavi propada nacionalna naftna kompanija. Ali, kada nije bilo spremnosti, ni politicke ni finansijske, da se spasi Energopetrol bolje da ga je prodao Hadzipasic za 110 miliona nego Haris za jednu marku kroz koju godinu, kada skroz propadne i kada pumpe koje su pod hipotekom budu oduzete... A u drzavi u kojoj ima 300 uvoznika nafte tesko bilo ko moze imati monopol, prije ce biti da ovi privatnici kukaju i vjestacki stvaraju problem "monopola" jer ce imati manje prostora za malverzacije.

haris ubleha

Post by haris ubleha » 11/09/2006 22:28

sarlo wrote:Koliko znam Elektroprivreda lijepo radi, ima planove za izgradnju hidroelektrana i TE. Ne racunajuci amortizaciju (koja je ogromna jer je velika vrijednost stalnih sredstava i kao trosak irelevantan ekonomski pokazatelj u ovoj grani industrije) posluje sa dobiti.

Nisi dobro informiran. Jedino elektroprivredno preduzece u BiH koje radi sa gubitkom (skoro 50 miliona maraka u prosloj godini) je Elektroprivreda BiH koju predvodi Enver Kreso, kadar Stranke za BiH. Elektroprivreda "Herceg-Bosne" i Elektroprivreda RS posluju pozitivno, mada imaju znatno manje elektroenergetskog potencijala od Elektroprivrede BiH.

sarlo

Post by sarlo » 11/09/2006 22:33

Ja neznam ali volio bih da se jave Zenicani da kazu dali Zeljezara radi i dali radnici dobijaju place. TAS, Zrak, Sarabon,TAT,... ne rade i niko ne prima placu. Privatizacija je prije svega trebala da privuce investitore (strane i domace) da saniraju gubitke i odrze proizvodnju i zaposlenost ljudi. Nigdje na istoku joj nije cilj da drzava "zaradi para". Socijalizam je imao jako mnogo mana, ali je propao samo zato sto mu ekonomija nije bila efikasna. Sto su preduzeca proizvodila gubitke, i perspektiva mu je bila samo propast. Svugdje na svijetu se desava da se nesolventna preduzeca prodaju za simbolican 1 apoen.

forUMASH

Post by forUMASH » 11/09/2006 22:37

....odron i dno dna.... :D

haris ubleha

Post by haris ubleha » 11/09/2006 22:39

sarlo wrote:Ja neznam ali volio bih da se jave Zenicani da kazu dali Zeljezara radi i dali radnici dobijaju place. TAS, Zrak, Sarabon,TAT,... ne rade i niko ne prima placu. Privatizacija je prije svega trebala da privuce investitore (strane i domace) da saniraju gubitke i odrze proizvodnju i zaposlenost ljudi. Nigdje na istoku joj nije cilj da drzava "zaradi para". Socijalizam je imao jako mnogo mana, ali je propao samo zato sto mu ekonomija nije bila efikasna. Sto su preduzeca proizvodila gubitke, i perspektiva mu je bila samo propast. Svugdje na svijetu se desava da se nesolventna preduzeca prodaju za simbolican 1 apoen.

Od nekadasnjih 25 hiljada radi oko 1.500. Ali, ono najbitnije: Kuvajcani koji su od Harisa kupili Zeljezaru za jednu marku svoj dio su brzo i bez skoro ikakvih uilaganja prodali za 98 miliona. Harisov finansijer Jata dobio besplatno dionice Tuzlanske banke, pa ih za koju godinu prodao Slovencima za 30 miliona... To se svuda u svijetu zove PLJACKA

putnik

Post by putnik » 11/09/2006 22:40

sarlo wrote:Eto, sad ga je kupila INA i stekla apsolutni monopol na trzistu nafte i benzina.
Jesi li sretan.

Jeste, ali nije za marku koju treba rasparčati na zaostale plate ljudima, nego za realnu lovu. To je kvaka jarane moj

sarlo

Post by sarlo » 11/09/2006 22:45

haris ubleha wrote:
sarlo wrote:Koliko znam Elektroprivreda lijepo radi, ima planove za izgradnju hidroelektrana i TE. Ne racunajuci amortizaciju (koja je ogromna jer je velika vrijednost stalnih sredstava i kao trosak irelevantan ekonomski pokazatelj u ovoj grani industrije) posluje sa dobiti.

Nisi dobro informiran. Jedino elektroprivredno preduzece u BiH koje radi sa gubitkom (skoro 50 miliona maraka u prosloj godini) je Elektroprivreda BiH koju predvodi Enver Kreso, kadar Stranke za BiH. Elektroprivreda "Herceg-Bosne" i Elektroprivreda RS posluju pozitivno, mada imaju znatno manje elektroenergetskog potencijala od Elektroprivrede BiH.

Decko (iako si vjerovatno profesionalni glasnogovornik). Elektroprivreda BiH ima velike gubitke zbog amortizacije, sam kazes da ima najvise elek. potencijala, zapravo ima najvise HE I TE na kojima mora da obracunava vrijednosno ogroman trosak amortizacije i upravo zato stvara fiktivni gubitak. Tog troska u stvarnosti nema, centrale i TE se sada finansiraju iz dugorocnih kredita i koncesija. Nabavna vrijedenost je istorijski trosak. Taj gubitak uopce ne utice na poslovanje.

wolf lobovski

Post by wolf lobovski » 11/09/2006 22:51

sve u svemu, definitivno glasam za Željka Komšića. covjek je dobitnik najveceg ratnog priznanja zlatnog ljiljana. covjek bez mrlje u proslosti. covjek koji se 4 godine borio sa puskom u ruci za opstojnost BiH. to je moj izbor!!! ja sam bosanac i hercegovac muslimanske vjeroispovjesti ali glasam za hrvata.

sarlo

Post by sarlo » 11/09/2006 22:54

haris ubleha wrote:
sarlo wrote:Ja neznam ali volio bih da se jave Zenicani da kazu dali Zeljezara radi i dali radnici dobijaju place. TAS, Zrak, Sarabon,TAT,... ne rade i niko ne prima placu. Privatizacija je prije svega trebala da privuce investitore (strane i domace) da saniraju gubitke i odrze proizvodnju i zaposlenost ljudi. Nigdje na istoku joj nije cilj da drzava "zaradi para". Socijalizam je imao jako mnogo mana, ali je propao samo zato sto mu ekonomija nije bila efikasna. Sto su preduzeca proizvodila gubitke, i perspektiva mu je bila samo propast. Svugdje na svijetu se desava da se nesolventna preduzeca prodaju za simbolican 1 apoen.

Od nekadasnjih 25 hiljada radi oko 1.500. Ali, ono najbitnije: Kuvajcani koji su od Harisa kupili Zeljezaru za jednu marku svoj dio su brzo i bez skoro ikakvih uilaganja prodali za 98 miliona. Harisov finansijer Jata dobio besplatno dionice Tuzlanske banke, pa ih za koju godinu prodao Slovencima za 30 miliona... To se svuda u svijetu zove PLJACKA

Koliko znam Tuzlanska banka je privatizirana prije zakona o privatizaciji tako sto su preduzeca placala neka svoje dugove povjeriocima dionicama Tuzlanske banke. Dionice nisu dijeljene. Na taj nacin je privatizirana i IK banka iz Zenice (mislim i jos jedna ali se sad ne mogu sjetiti) o njoj normalno niko ne govori. Slovenci su kupili jos banaka u BiH (CBS, Comerc bank,) i to je njihov plan ulaska na bankarasko trziste BiH i razvoja NLB. Sad je li trebalo to drugacije uraditi (a trebalo je) je za drugu raspravu.

jusuff

Post by jusuff » 11/09/2006 22:58

sarlo wrote:
haris ubleha wrote:

Decko (iako si vjerovatno profesionalni glasnogovornik). Elektroprivreda BiH ima velike gubitke zbog amortizacije, sam kazes da ima najvise elek. potencijala, zapravo ima najvise HE I TE na kojima mora da obracunava vrijednosno ogroman trosak amortizacije i upravo zato stvara fiktivni gubitak. Tog troska u stvarnosti nema, centrale i TE se sada finansiraju iz dugorocnih kredita i koncesija. Nabavna vrijedenost je istorijski trosak. Taj gubitak uopce ne utice na poslovanje.

i ti pokusavas ublehi nesto objasniti... pa on ne zna nista osim ubleharenja

haris ubleha

Post by haris ubleha » 11/09/2006 22:58

sarlo wrote:
haris ubleha wrote:

Prvo, ja tebe nisam vrijedjao i pricao ti da si glasnogovornik Stranke za BiH. Drugo, koja amortizacija? Nijedan objekat u vlasnistvu Elektroprivrede BiH nije mladji od 30 godina, svi su davno otplaceni, radjene su samo manje modernizacije postojecih termoelektrana. Upravo suprotno, kod Elektroprivrede RS, recimo, ima objekata koji se jos otplacuju (HE Visegrad i TE Ugljevik...) i oni posluju pozitivno (ne fiktivno nego stvarno). Ni gubitak Elektroprivrede BiH nije fiktivan nego stvaran a stvoren je nesavjesnim poslovanjem, stetnim ugovorima, preljevanjem novcanih tokova u stranacke sehare, a za je najodgovornije rukovodstvo. Trece, ako je gubitak fiktivan zasto je EP BiH trazila poskupljenje struje? Odgovor: da gradjani placaju kriminal Envera Krese!

sarlo

Post by sarlo » 11/09/2006 22:59

putnik wrote:
sarlo wrote:Eto, sad ga je kupila INA i stekla apsolutni monopol na trzistu nafte i benzina.
Jesi li sretan.

Jeste, ali nije za marku koju treba rasparčati na zaostale plate ljudima, nego za realnu lovu. To je kvaka jarane moj

Mislim da je kvaka u tome da cemo placati skuplji benzin nego okruzenje a ekstra profit ce ici u INA i MOL (pitanje kako ce se oni dogovoriti o raspodjeli zbog unutarnjih vlasnickih odnosa). Stvarno nisam znao za ponudu kupovine Energopetrola za 1 KM. Molim Vas recite mi koje to ponudio i ko je razmatrao tu ponudu.

haris ubleha

Post by haris ubleha » 11/09/2006 23:01

jusuff wrote: i ti pokusavas ublehi nesto objasniti... pa on ne zna nista osim ubleharenja

Sta cu, uzor mi moj imenjak (i prezimenjak) Haris... 8)

Post Reply