Blaž Slišković i Ahmet Pašalić podnijeli ostavke

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
admin-x
Forum administrator

Post by admin-x » 07/09/2006 10:58

Image

Blaž Slišković i Ahmet Pašalić, selektor i direktor nogometne reprezentacije BiH sinoć su nakon poraza najbolje bh. selekcije od Mađarske - 1:3 u kvalifikacijama za Euro 2008., podnijeli ostavke na ove funkcije.

http://www.sarajevo-x.com/clanak/060907001

horns&drums
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

Post by horns&drums » 07/09/2006 11:06

A izgubili mi?

Ja sve kontam zeleni nasi pa rekoh odlicno ubodosmo :D:D:D:D:D

Beslija

Post by Beslija » 07/09/2006 11:55

cc.......Blaz je dobar selektor...ali ne znam AKO dođe neko bolji od njega ( Ivica Osim ) mozda ce ovo ipak biti dobro.....ali ne vjerujem da ce nasa federacija odraditi bas dobar potez.........

horns&drums

Post by horns&drums » 07/09/2006 12:00

Osim nije toliko blesav da vadi kestenje iz vatre. Ciklus je vec poceo, a Svabo ima preceg posla nego uigravanja ovih KLOCEVA.

Nego jedva raja cekaju da Osim dodje pa da pljuju po njemu

Beslija

Post by Beslija » 07/09/2006 12:04

Pjuvati po Osimu?.....da li ti pratis fudbal ili samo onako preko oka??..ccc

horns&drums

Post by horns&drums » 07/09/2006 12:09

Da, pljuvati po Osimu.

Prva izgubljena utakmica jedva bi docekali.

Hem sto je Ivica, hem sto je zeljovac

Pratim, zato i kazem

Beslija

Post by Beslija » 07/09/2006 12:13

Da pratis ZNAO bi da covjek Osimovog kalibra ne dozvoljava nikakav vid "pljuvanja".... karijera covjeka ne dozvoljava to.......bilo bi pljuvanja , ali od strane mutavih ljudi naravno......

Hem sto je IVica????...o cemu ti majke ti???
:-? :-?

horns&drums

Post by horns&drums » 07/09/2006 12:23

O onome "Baka ustaso" na primjer

mala-i

Post by mala-i » 07/09/2006 12:23

mislim da nema šanse da osim dođe jer je usred kvalifikacija s Japanom gdje je čini mi se doživio jedan poraz,ali on nije bitnije uzdrmao njegovu poziciju.
a pljuvanje nakon neuspjeha čeka svakog selektora,ne samo kod nas nego i u susjednim nam državama...bez obzira na to zvao se on ivica,zlatko ili javier...

Beslija

Post by Beslija » 07/09/2006 12:35

horns&drums wrote:O onome "Baka ustaso" na primjer

Dovedes Muharema Sebrezovskog kao novog trenera , nakon neuspjeha govorice mu " Muha balijo "...... to je mentalitet nacionalista.....(to su ti "mutavi" o kojima ja pricam).........ne gleda se kritika mutavih vec ozbiljnih i priznatih ljudi...ti ako hoces da slusas neke jalijase , tvoj izbor , ali ja ne zamaram usi sa tim.

Osim je covjek kome niko ne moze nista progovoriti i nakon neuspjeha ( osim ako stavi Hasagica u napad a Barbareza na gol )..... tako da.....

horns&drums

Post by horns&drums » 07/09/2006 12:42

Ne cuh nesto da su Musovicu govorili Dzemo balijo, mozda si ti cuo?

Beslija

Post by Beslija » 07/09/2006 12:48

horns&drums wrote:Ne cuh nesto da su Musovicu govorili Dzemo balijo, mozda si ti cuo?

ja cuh sta se govori na utakmicama sirokog brijega....ista zemlja isto sranje........isti ljudi......

horns&drums

Post by horns&drums » 07/09/2006 12:53

Ja govorim o repezentaciji, a i ne vidjeh da je ista igrala u Mokrom dolcu

mala-i

Post by mala-i » 07/09/2006 12:56

Beslija wrote:
horns&drums wrote:Ne cuh nesto da su Musovicu govorili Dzemo balijo, mozda si ti cuo?

ja cuh sta se govori na utakmicama sirokog brijega....ista zemlja isto sranje........isti ljudi......

meni nije isto reprezentacija i liga...

Beslija

Post by Beslija » 07/09/2006 13:03

ccc..sve je to isto......razmislite malo....da u Sirokom igra Reprezentacija BiH na celu sa "Muharemom" i gubi 3:0 , sta bi se govorilo????....pametni ste vi , skontace te.

Ali to je nevazno...Vazno je sta govore autoriteti i Priznati ljudi......ali vama to nije izgleda bitno , jer se bavite necim desetim da bi imali sta reci.

Juve Fanatic

Post by Juve Fanatic » 07/09/2006 13:56

1.Sabahudin Topalbecirevic Baho je baksuz po nasu reprezentaciju i naciju.To da smo nacisto svaku utakmicu koju on prenosi mi izgubimo uz sve to komentari su mu za no comment(sreca pa je sinoc konjic vise pricao)

2.Sinocnjem porazu jeste kumovao sudija ali do toga uopste nije smejlo doci.Sliskovic je izveo prvi tim kao da igramo u po Rima protiv Italije.Grujic,muslimovic na klupi barbarez zadnji.To nigdje nema osim toga do onog penala nismo napravili ni jednu pravu priliku.
I pored svega toga ja Baki skidam kapu zavaravate se ako mislite da ce iko od starih asova doci,ne iz razloga sto ne vole Bosnu nego iz razloga ko sjedi u fudbalskom savezu.
U Srbiji javier Clemente dobija milion eura po godini dok nas Baka radi za pisljivih 4-5 hiljada.Pa vi sad vidite gdje smo mi aa gdje su ostali

givgac

evo me opet dolazim

Post by givgac » 07/09/2006 15:07

Kao prvo, moderatu nemoj bit diktatorsko sme** i zasto mi obrisa poruku ( mislis ti da je meni lako s tipkama baratat )
Nego svi pljuvatori Bake i njegovog djela sto se ne osvrnu malo na frizuru Musica ( uhvati ga kamerman kad preda loptu stoji lik i namjesta frizuru - doduse bilo je = = tad heheh )
Spahic, momak definitivno ima problem, nije ni sjena onog Spahica iz proslih kvalifikacija, imao je par kikseva protiv Malte, a ono od sinoc je strava, al sta ces momak neiskusan ima visak hormona ( nek ide malo pa se izivi prije utakmice onda )
Ma sve nam je zbrda zdola, a onda pojedinci koji spominju raznorazne strucnjake, pa ko ce nam doc imalo ozbiljan.
Ako se nevaram sad je vrijeme za srbina selektira pardon trenera.
Nemojte mi uzet za zlo, al mi je pun ku*** da gledam levate i mastam o pustom velikom takmicenju a kvalifikacije zavrsimo prije nego smo ih i poceli. Tebi Baka hvala za sve treba izdrzat sa sto***
Ajd vozdra i dajte nam Kemala Montena za selektora

Juve Fanatic

Post by Juve Fanatic » 07/09/2006 15:25

Vratite nam ljudi Elvira Baljica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vatana

Post by vatana » 07/09/2006 16:02

BAHO JE KRIV ZA SVE!

Imam nepouzdanu informaciju da bi Kodro mogo zasjesti na mjesto Pasalica, a Vaha na Bakino.

:D

P4cha

ma dajte ljudi

Post by P4cha » 07/09/2006 16:02

kakav elvir baljic i bolic,treba nove snage dovesti.
svaka cast baki na ucinjenom ali trabaju novi ljudi doci, i to odmah.
trebao je napustiti reprezentaciju odmah nakon proslih kvalifikacija jer je stvarno dobro obavio posao ali vec se vidjelo da nema novih ideja i ne zna sta bi dalje. odmah neka cijeli izvrsni odbor fudbalskog saveza dadne ostavku i novi ljudi brate da dođu pocevsi od konjica i ljudi koji imaju veze sa fudbalom ali nikako iz nase lige, sto vise stranaca (nasih) u izvsni savez i dovesti kakvog stranog trenera ali platiti mu, da valja.
Ja bi doveo odmah onoga Kataneca sto je sloveniju trenirao. Dao bi mu sva prava i protpisao ugovor na 4 godine i nek pomladi reprezentaciju ako je ne moze sada odvesti na evropsko, nek je vodi na svjetsko iduce kvalifikacije. Otpustiti onoga sekretara saveza ODMAH :x , jer je on vala davno zasluzio otkaz i sve redom iz fudbalskog saveza.
nove ljude, svjezu snagu i svakako novog selektora.
ponudio bih ja osimu i vahi halihodzicu, safetu susicu itd. selektrosku poziciju ali ne vjerujem ja da bi oni prihvatili, jer ako do sada nisu nece ni sada vala... :-) Trebamo shvatiti da ako ne dovedemo nekog stvarno dobrog selektora nema sanse da odemo na svjetsko ili evropsko.
baka je izvukao maksimum od svoga znanja, ali nije nikada bio trener, te nema trenerskog iskustva a u nas vodi reprezentaciju. hvala mu velika na ucinjenom ali nema vise sta pokazati. uzeo je repku u vrlo teskoj situaciji i stvarno puno napravio ali imao je dvije sanse da ide na zavrsnice i nista od toga. svaka cast na ostavci jer malo je ljudi u bih koji bi je dali u njegovoj poziciji. ono probali bi se sto duze odrzati na vlasti. hehe :x
PROMJENE SU ONO STO MI SADA TREBAMO :-D

Stari

Post by Stari » 07/09/2006 16:09

Huh ljudi ...evo jos sam depresivan od onoga sinoc. YBM-liga fakat smo sinoc bili baxuzli ...prvo penal (koji po meni nije toliko diskutabilan koliko je recimo bio za tv komentatore) hajd mogao ga je sudac "presutjeti" ali eto svir'o ga je i tu nema dalje nikakve price...pa malo kasnije crveni karton (po meni Spahic ima samo sebe samog kriviti za to)...eh pa onda onaj gol kojeg madjari dadose iz kornera ...gdje lopta pogadja igraca u prsa (a on mi je izgledao kao da se zeli izmaknuti da ga lopta prodje) i odbijanac odlazi u gol...Jetbe ga momci ... sa takvim baxuzlukom madjare sinoc nije mogla tuci ni puno bolja ekipa od nase. Treba takodjer reci da su Madjari trebali dati jos koji gol (dva put precka i jedan ziher kojeg golman brani).

I na kraju krajeva da bi havarija bila zaokruzena ...ostavke Sliskovica i onog drugog (zaboravih mu ime). Dobro evo da budem iskren ...bio sam zagovornik smjene na kormilu nakon sto su prosle kvalifikacije prosle...pa nakon relativno neuspjesne ljetne turneje sam jos bio pri tom stavu ...ali sa rezervom...smjeniti ga (ako je vec dotle doslo) ali prije nego sto su nove kvalifikacije pocele. Kad su kvalifikacije pocele ...e onda nema vise toga...napustati ekipu...u smislu kad si vec zagrizao ...znate vec sta...e onda gutaj do kraja.

Ja da sam bio na sliskovicevom mjestu ...otprilke bih isto onakvu igru slozio...kako je i on to pokusao uraditi. Zamisao je ...meni se to barem tako cini...bila otvoriti utakmicu opreznije , iskusnije, aktivnom igrom stabilizovati odbranu i sukcesivno zagospodariti sredinom terena ...zatim 10 -tak minuta u drugom poluvremenu ...otpoceti opsti napad i u tom smislu izrvsiti odredjene ofanzivne izmjene.

Sastav koji je izveo na travnjak bilinog polja ...je mogao to odigrati...pa i pored madjarskog vodstva iz penala...no nakon crvenog kartona ...kompletna zamisao se uzjebala (da izvinete na izrazu) ...do bubrega.
Last edited by Stari on 07/09/2006 16:13, edited 1 time in total.

hogshead

..

Post by hogshead » 07/09/2006 16:18

Kad se dotaknuste Bahe... prvo da naglasim da ga smatram za najboljag našeg komentatora. Malo sam sinoć pratio i utakmicu na OBN-u i ono je strašno slušati kakvi su njihovi komentatori.
Ali, od početka sinoćnjeg prenosa su on i Konjić pričali o pobjedi i čak o tome ko će dati prvi gol, i tada sam znao da ćemo izgubiti.
Kakva je ono furka, majko draga. Pa ni brazilski komentatori ne slave pobjedu prije početka utakmice

vatana

Re: ..

Post by vatana » 07/09/2006 16:21

hogshead wrote:Kad se dotaknuste Bahe... prvo da naglasim da ga smatram za najboljag našeg komentatora. Malo sam sinoć pratio i utakmicu na OBN-u i ono je strašno slušati kakvi su njihovi komentatori.
Ali, od početka sinoćnjeg prenosa su on i Konjić pričali o pobjedi i čak o tome ko će dati prvi gol, i tada sam znao da ćemo izgubiti.
Kakva je ono furka, majko draga. Pa ni brazilski komentatori ne slave pobjedu prije početka utakmice

i sad ti meni kazes da Baho nije kriv!?

pudlica

Post by pudlica » 07/09/2006 16:39

treba dovesti ovog trenera zelje on je najjaci al za zaigravanje klupa.ima extra trenera u bih i vani.mozemo dovesti stranca kao sto je uradila srbija.

edikamedika

Post by edikamedika » 07/09/2006 16:44

Baho je sinoc na poluvremenu popio koju disciplinsku iz vrha sportske redakcije, pa je na pocetku drugog dijela skruseno izjavio "oprostite nam na emocijama..."

A uzivio se kao da se igra finale SP-a a ne obicna kvalifikaciona utakmica. Nista nije gotovo, tek je pocelo.

Post Reply