Glasajmo za Komšića!

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
karanana
Been thanked: 4 times

Post by karanana » 06/09/2006 12:32

Ima li SDP bosnjackog kandidata za predsjednistvo?

bleka

Post by bleka » 06/09/2006 12:44

Zasto da glasam za njega ?
Sta konkretno on moze uraditi bolje od drugih ?

_BosanaC

Post by _BosanaC » 06/09/2006 13:05

bleka wrote:Zasto da glasam za njega ?

Recimo da za pocetak nije kompromitovan, za razliku od lopova prethodno nabrojanih :oops:

Dolina avalona

Re: Glasajmo za Komšića!

Post by Dolina avalona » 06/09/2006 13:09

ja wrote:Kratko podsjećanje svim stanovnicima ovog dijela BiH: možete glasati za bošnjačkog ILI hrvatskog člana Predsjedništva, bez obzira na vlastitu pripadnost! Možete glasati za manje zlo između Harisa, Tihog, Čengića, Mirnesa, i one dvojice nezavisnih anonimaca. Ipak duboki vjerujem da će moje interese bolje zastupati Željko!!

Bosnjacki clan predsjednistva ce biti izabran, glasao ti ili ne za njega!!

Kandidati ipak nisu zlo, samo se razlikuju u svojim vidjenjima BiH situacije. A smatrati da su svi zlo sem jednog, smrdi na CK!

Zato ne lupetaj!! :)

bleka

Post by bleka » 06/09/2006 13:15

_BosanaC wrote:

Recimo da za pocetak nije kompromitovan, za razliku od lopova prethodno nabrojanih :oops:

Jebote reference. Da to kazes u Svici svi bi pali u nesvjest :-) .
KAo ja cu manje krasti nego ostali kandidati (on nije radioaktivan, on je malo radioaktivan :D )

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 06/09/2006 13:19

Dolina avalona wrote:
ja wrote:Kratko podsjećanje svim stanovnicima ovog dijela BiH: možete glasati za bošnjačkog ILI hrvatskog člana Predsjedništva, bez obzira na vlastitu pripadnost! Možete glasati za manje zlo između Harisa, Tihog, Čengića, Mirnesa, i one dvojice nezavisnih anonimaca. Ipak duboki vjerujem da će moje interese bolje zastupati Željko!!

Bosnjacki clan predsjednistva ce biti izabran, glasao ti ili ne za njega!!

Kandidati ipak nisu zlo, samo se razlikuju u svojim vidjenjima BiH situacije. A smatrati da su svi zlo sem jednog, smrdi na CK!

Zato ne lupetaj!! :)

bice izabrana sva tri... blago nama...
bleka, google malo pa ces vidjeti da je Komsic jedan od rijetkih koji ima DVA PRSTA OBRAZA...

kekec

Post by kekec » 06/09/2006 13:19

Ali moze manje lose od ovih sadasnjih. :roll:

Drz´se ti postenjacine Harisa ili jos bolje
sofera Mirnesa. Oni su dusu dali da nas
predsavljaju, prave osobe za Predsjednistvo. :D

slimmersex

Post by slimmersex » 06/09/2006 13:19

komsic ne moze biti legitiman ako ga ne izaberu hrvati.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 06/09/2006 13:22

bleka wrote:
_BosanaC wrote:

Jebote reference. Da to kazes u Svici svi bi pali u nesvjest :-) .
KAo ja cu manje krasti nego ostali kandidati (on nije radioaktivan, on je malo radioaktivan :D )

Svica je normalna drzava, dok Bosna nije. I Svica ima jednog predsjednika, a Bosna tri.

A ti smisli malo inteligentniji odgovor, ili idi trazi misljenje od Svicaraca. Ili zelis cuti odgovor: ZA Harisa? :? :lol:

kekec

Post by kekec » 06/09/2006 13:23

slimmersex wrote:komsic ne moze biti legitiman ako ga ne izaberu hrvati.

Uputstvo za glasanje:
- zaokruzi jednog kandidata
- na dnu listica upisi svoju nacionalnost :D

Glasaj za njega, zezni ga. :-D

mIRCerka

Post by mIRCerka » 06/09/2006 13:24

slimmersex wrote:

komsic ne moze biti legitiman ako ga ne izaberu hrvati.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

gdje to na glasackom listicu pise KO GLASA?????

dajte ljudi, http://www.izbori.ba , nije na odmet procitati pa komentarisati...

PS NAPOMENA SVIMA, NA IZBORIMA SE NE ZAOKRUZUJE VEC SE OZNACAVA PRAVOUGAONIK PORED IMENA KANDIDATA ILI STRANKE KOJOJ ZELITE DATI SVOJ GLAS....

bleka

Post by bleka » 06/09/2006 13:30

_BosanaC wrote:A ti smisli malo inteligentniji odgovor, ili idi trazi misljenje od Svicaraca. Ili zelis cuti odgovor: ZA Harisa? :? :lol:

Cujemo se tamo oko 10.10. kad cemo tebi i slicnima pokusati objasniti po ko zna koji put, komunizam GONE, Yugoslavia GONE.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 06/09/2006 13:42

bleka wrote:
_BosanaC wrote:A ti smisli malo inteligentniji odgovor, ili idi trazi misljenje od Svicaraca. Ili zelis cuti odgovor: ZA Harisa? :? :lol:

Cujemo se tamo oko 10.10. kad cemo tebi i slicnima pokusati objasniti po ko zna koji put, komunizam GONE, Yugoslavia GONE.

Stare, dobre floskule :)

Kao sto neko rece, sve tri medjeda ce biti izabrana, samo se iskreno nadam da pored nadripatriote Harisa i nekog sumnjaka iz republike mrske moze, za promjenu, sjediti i neko pismen...

joker

Post by joker » 06/09/2006 13:45

Pa cinjenica je da SDP dobija uglavnom glasove Bosnjaka (na neki nacin i oni ispadose nacionalna partija) pa tako ako njihovi glasaci budu glasali za "svog" kandidata za clana predsjednistva, vrlo je vjerovatno da ce upravo Bosnjaci odabrati Hrvatima "Hrvata" koji ce njih predstavljati i zastupati njihove interese u predsjednistvu. Komsic je svakako bolji od Covicevog kandidata, ali ipak mislim da nije bolji od Ljubica po pitanju autoriteta medju Hrvatima i buducih ustavnih promjena.
Last edited by joker on 06/09/2006 13:46, edited 1 time in total.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 06/09/2006 13:46

ja wrote:tačno: bošnjački član će svakako biti izabran, ali ja u tome ne želim učestvovati, s obzirom na ponuđene opcije.
željko komšić je obrazovan, još uvijek dovoljno mlad, građanski i bosanski orijentisan, zlatni ljiljan, nekadašnji dilpomata i nekompromitovan. to nema nikakve veze sa komunizmom, niti sa činjenicom da mnogi ne vole zlatka.
nigdje se na listićima ne zahtijeva nacionalno izjašanjavanje.
izborni zakon nam omogućava da izaberemo ili bošnjaka ili hrvata.
i da, neko je napisao da sam ja lud, čuj da glasamo za "njihovog".. ne znam za ostale, ali ja željku smatram svojim, hebe mi se za prebrojavanje krvnih zrnaca..
:thumbup: :bih:

mIRCerka

Post by mIRCerka » 06/09/2006 13:47

bleka wrote:

posto si ti lijen, da ti pomognem..

Načelnik općine, diplomirani pravnik Željko Komšić
Rođen 1964. godine
Nosilac Zlatnog ljiljana.
Obavljao je funkciju vijećnika u OV Novo Sarajevo i Gradskom vijeću.Načelnik Općine bio je u periodu 2000-2001. g.nakon čega je imenovan za ambasadora BiH u SRJ. Prije nego što je postao načelnik Općine Novo Sarajevo obavljao je funkciju zamjenika gradonačelnika Grada Sarajeva.

Prvi sam, i to u vrijeme razgovora o ustavnim promjenama, prepoznao nakane i spremnost SDP-a na prljave igre na ovim izborima, ističe predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović.

- Iako HDZ doista vodi jednu džentlmensku kampanju, javnosti moram kazati da je "taj gospodin", odnosno Željko Komšić, u vrijeme dok je obnašao dužnost veleposlanika BiH u Beogradu javno kazivao da on nije Hrvat i da on ne predstavlja hrvatski narod. E, sad, ako takvu osobu žele smjestiti u fotelju hrvatskog člana Predsjedništva BiH, onda neka za sve loše što iza toga slijedi preuzmu odgovornost oni koji nečasnim dogovorima to žele realizirati. Javnosti je, dakako, manje-više poznato da takav nečastan dogovor rade Lagumdžija i Tihić - naglašava Čović za Dnevni avaz.

tu ga HDZ optuzi da Zeljko govori da kao AMBASADOR BOSNE I HERCEGOVINE U TADASNJOJ SCG ne prestavlja Hrvate....pa zar treba tamo da ih predstavlja? ja ti rekoh, jedan od rijetkih koji ima dva prsta obraza....
evo ti i link za intervju dok je Zeljko bio nas ambasador...AMBASADOR BOSNE I HERCEGOVINE, ne bosnjaka hrvata ili srba .... :D

mala-i

Post by mala-i » 06/09/2006 13:48

glasat ću za Željka.

joker

Post by joker » 06/09/2006 13:49

_BosanaC wrote:...samo se iskreno nadam da pored nadripatriote Harisa i nekog sumnjaka iz republike mrske moze, za promjenu, sjediti i neko pismen...

Ako ces nekog pismenog onda glasaj za Harisa on je najpismeniji (najskolovaniji). Covjek je doktor nauka... :-)

mIRCerka

Post by mIRCerka » 06/09/2006 13:50

joker wrote:Pa cinjenica je da SDP dobija uglavnom glasove Bosnjaka (na neki nacin i oni ispadose nacionalna partija) pa tako ako njihovi glasaci budu glasali za "svog" kandidata za clana predsjednistva, vrlo je vjerovatno da ce upravo Bosnjaci odabrati Hrvatima "Hrvata" koji ce njih predstavljati i zastupati njihove interese u predsjednistvu. Komsic je svakako bolji od Covicevog kandidata, ali ipak mislim da nije bolji od Ljubica po pitanju autoriteta medju Hrvatima i buducih ustavnih promjena.

Ljubica prvi put ugledah neko vece na 60 minuta... sto se tice predsjednistva, ako zaista hrvatski clan treba da predstavlja interes Hrvata, srpski srba i bosnjacki bosnjaka, red je da se mnogi od nas odreknu ovog pasosa jer se niko, po tome svemu, ne bori za interes BIH, od koje uzimaju masnu lovu i lagodno zive...

_BosanaC

Post by _BosanaC » 06/09/2006 13:51

joker wrote:
_BosanaC wrote:...samo se iskreno nadam da pored nadripatriote Harisa i nekog sumnjaka iz republike mrske moze, za promjenu, sjediti i neko pismen...

Ako ces nekog pismenog onda glasaj za Harisa on je najpismeniji (najskolovaniji). Covjek je doktor nauka... :-)

Imam dovoljno i godina u guzici a ni rat nije tako davno bio da ne znam ko je Haris i kakve to doktorate ima te ko mu ih je dao :-)

A jos je i Turcin, garant njihov i pasos ima :D

mIRCerka

Post by mIRCerka » 06/09/2006 13:55

_BosanaC wrote:
joker wrote:

Imam dovoljno i godina u guzici a ni rat nije tako davno bio da ne znam ko je Haris i kakve to doktorate ima te ko mu ih je dao :-)

i ti polijen pravo...
Pet dana prije izbora Haris Silajdžić će napuniti 57 godina: rođen je u Sarajevu, fakultet arapskog jezika i islamistike završio je u Bengaziju, magistrirao je i doktorirao u Prištini. Nikada nije bio član Saveza komunista, ali jeste Stranke demokratske akcije. Oženjen je i ima sina: Mirzi je 15,5 godina i živi i školuje se u Istanbulu.

http://www.bhdani.com/arhiva/275/t27517.shtml

kekec

Post by kekec » 06/09/2006 13:56

mala-i wrote:glasat ću za Željka.

I ja cu ako zna voziti kamion. Ako ne, zao mi je,
takvi nisu za Predsjednistva. :D

A za koga drugog, on je, od predlozenih, najbolji izbor. :roll:

Kada vidim ko su drugi kandidati, dodje mi da vrisnem. :-?

bleka

Post by bleka » 06/09/2006 13:58

_BosanaC wrote:
joker wrote:

Tim bolje :D

Post Reply