Odugovlačenje ili ženska šuplja

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

Max.Cherry

Odugovlačenje ili ženska šuplja

Post by Max.Cherry » 09/08/2006 00:47

Eh, više iz razloga što su se ove posljednje teme razvukle i iz nedostatka novih, nego zbog nastojanja da dođem do odgovora, pitam vas - Zašto?

Situacija: Upoznam djevojku, prosječna, ne prevaže ni tamo ni vamo. Odlučim se vidjeti dokle mogu i kakve su šanse da se zbližimo. Pričam ja sa njom nekoliko dana po desetke minuta dnevno, i ona je kao po pravilu fina, ugodna, nasmijana i voljna (za razgovor) - svjesna da mi flertujemo i ne razgovaramo kao neki golemi prijatelji. Ali, kada se odlučim zovnuti je na piće, ona mi saopštava da "ne može", ili "zauzeta sam", ili "nemam vremena". Ok, jasno mi je da je to odbijanje na način za koji ona misli da je fin i uljudan. Nije u tome problem. Fazon je što mi saopštava, nakon nekoliko mojih poziva i moje insinuacije, da ima dečka. Poslije isflertavanja, upucavanja, muntanja...

Opet ja o moralu na forumu gdje je "prirodno" da muškarac i prima i zabija... i gdje su žene žrtve kad prevare vjerenika pred vjenčanje.

Helem... zašto? Zašto postoji to odugovlačenje i ta šuplja koja ne vodi nigdje? Zašto većina mojih sunarodnjaka nije iskrena? Zašto ona meni nije odmah rekla da ima dečka? Nije problem što sam kupovo onolike čokolade džabe, ali gle čuda - osjećao sam se glupo nakon opisane životne epizode.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Re: Odugovlačenje ili ženska šuplja

Post by mIRCerka » 09/08/2006 00:52

Max.Cherry wrote:
Helem... zašto? Zašto postoji to odugovlačenje i ta šuplja koja ne vodi nigdje? Zašto većina mojih sunarodnjaka nije iskrena? Zašto ona meni nije odmah rekla da ima dečka? Nije problem što sam kupovo onolike čokolade džabe, ali gle čuda - osjećao sam se glupo nakon opisane životne epizode.

Flert upucavanje i ostalo je njoj znacilo ili hranu za ego ili je pozelila da vidi da li je jos uvijek konkurentna roba na trzistu (sad kad me feministkinje napadnu spasavaj me)....
postoji i treca opcija, koja je vrlo rijetka, a to je da si joj se svidio na pocetku ali zbog necega NIJE TO TO...

daduli_sa

Post by daduli_sa » 09/08/2006 00:59

@mirci, savjetnik za zenske duse, sta bi rekla na ovo:
dobijes karton od cure koju eto shvatis da jako simpatises (da ne kazem sta vise), prebolis, prodje vrijeme (godine), ta ista cura te startuje onda, ti ovaj put znas da od toga nema nista, tako i kazes, pojasnis & nacrtas, prihvatite da ostaje na onome sto je bilo do tada - prijatelji - ali i dalje dobijas stalne signale koje kad samo malo profiltriras mozes shvatiti kao cisto nabacivanje i pokusaj da se nesto ipak izrodi iz svega toga. Sta sada?
Kako spustiti sve na zemlju a ne povrijediti ni sebe ne nju? A i ne izgubiti ono sto se izgradilo u medjuveremenu. Beznadezan slucaj?

mIRCerka

Post by mIRCerka » 09/08/2006 01:03

daduli_sa wrote:@mirci, savjetnik za zenske duse, sta bi rekla na ovo:
dobijes karton od cure koju eto shvatis da jako simpatises (da ne kazem sta vise), prebolis, prodje vrijeme (godine), ta ista cura te startuje onda, ti ovaj put znas da od toga nema nista, tako i kazes, pojasnis & nacrtas, prihvatite da ostaje na onome sto je bilo do tada - prijatelji - ali i dalje dobijas stalne signale koje kad samo malo profiltriras mozes shvatiti kao cisto nabacivanje i pokusaj da se nesto ipak izrodi iz svega toga. Sta sada?
Kako spustiti sve na zemlju a ne povrijediti ni sebe ne nju? A i ne izgubiti ono sto se izgradilo u medjuveremenu. Beznadezan slucaj?

hmmm..kako? pa ako otvoreno kazes, ranices zenski ego, sto je OBJAVA RATA.... brate mili ti njoj signalizirash da tebe privlaci druga i tacka...ali tu signalizaciju jasno odredi...

ili idi onom pubertetskom logikom: napijete se, zveknete se i onda kukajte JOOOOOOOOJ STA UCINISMO....

[email protected]

Post by [email protected] » 09/08/2006 01:08

iz zenskog ugla jedne puterice :-D
mozda si joj se i svidio....i mozda je mislila na pocetku kako bi i mozda mogla s tobom...
i svidjele joj se i cokolade...a onda shvatila kako voli tog decka... ili kako joj se on dopada malo vishe nego ti...
a opet...svaki kompliment i pridavanje paznje imponuje svakome...a o zensku da ne govorim...
igraju se i muskarci...zasto ne bismo i mi :) :D

Max.Cherry

Post by Max.Cherry » 09/08/2006 01:08

@Mircerka - Sve sam to i sam pomislio, ali pomenute stvari se ponavljaju, tako da ima tu nešto što globalno veže sve cure, nešto što ih tjera da ne budu vjerne pa barem onako nevino i naivno, kroz razgovor...

@daduli - Iako si pitao nju a ne mene, ja bih ponudio repliku. U istoj situaciji sam bio, i još me tanka nit veže za to. Moraćeš prihvatiti činjenicu da od toga još uvijek nema ništa i da neće ni biti. A kako si ti u minusu, jer je ona tebi dala crveni, ti slobodno uzvrati pa vidi kako će se ona boriti s time. Šta misliš da si uspio izgraditi sa osobom koja ti nije uzvratila ljubav? Po tvojoj priči, njen karakter je u najmanju ruku lohotan... Nije to beznadežan slučaj, nego ćeš poslije skontati da si gubio vrijeme samo.

daduli_sa

Post by daduli_sa » 09/08/2006 01:09

mIRCerka wrote:
daduli_sa wrote:@mirci, savjetnik za zenske duse, sta bi rekla na ovo:

hmmm..kako? pa ako otvoreno kazes, ranices zenski ego, sto je OBJAVA RATA.... brate mili ti njoj signalizirash da tebe privlaci druga i tacka...ali tu signalizaciju jasno odredi...

ili idi onom pubertetskom logikom: napijete se, zveknete se i onda kukajte JOOOOOOOOJ STA UCINISMO....

Ovu pubertetsku varijantu iskljucujem u startu, isuvise bi bilo "mahmurluka" od kojeg me ni stogodisnje recepture za lijecenje mahmurluka nebi spasile!
Hajd, probamo sa signalima i signalizacijom, samo da ne bude ko u pjesmi o malim signalima... :shock:

daduli_sa

Post by daduli_sa » 09/08/2006 01:15

Max.Cherry wrote:@Mircerka - Sve sam to i sam pomislio, ali pomenute stvari se ponavljaju, tako da ima tu nešto što globalno veže sve cure, nešto što ih tjera da ne budu vjerne pa barem onako nevino i naivno, kroz razgovor...

@daduli - Iako si pitao nju a ne mene, ja bih ponudio repliku. U istoj situaciji sam bio, i još me tanka nit veže za to. Moraćeš prihvatiti činjenicu da od toga još uvijek nema ništa i da neće ni biti. A kako si ti u minusu, jer je ona tebi dala crveni, ti slobodno uzvrati pa vidi kako će se ona boriti s time. Šta misliš da si uspio izgraditi sa osobom koja ti nije uzvratila ljubav? Po tvojoj priči, njen karakter je u najmanju ruku lohotan... Nije to beznadežan slučaj, nego ćeš poslije skontati da si gubio vrijeme samo.

Ma slobodno se ti osjecaj "prozvanim" :-D
Tacnije receno ja sam dobio karton (to si skontao), onda smo silom prilika ostali u svakodnevnom kontaktu i jednostavno ne mozes da je iskljucis iz svega, to bi onda bilo mucenje i pravljenje sranje situacije. Jednostavno prebolis i predjes na fazu "prijatelji". E onda dobijes bum, budjenje nakon par godina i pitanje"sta bi bilo kad bi bilo..." Ja jednostavno nisam imao ni hrabrosti a mozda ni zelje da vise ista pokusavam (mozda ce neko reci papak sto nisam ali hebi ga). Jednostavno me previse snage kostalo da dodjem do onoga na cemu smo sada, neka hvala, ista scena drugi put mi ne treba!
Znaci, za mene prica zavrsena, samo kako to i drugoj strani JASNIJE pojasniti... a da ne bude objava rata kako to kaze @mirci. Ocigledno ovo ranije "ostajemo prijatelji" nije bilo DOVOLJNO jasno.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 09/08/2006 01:16

daduli, ja ti zelim svu srecu svijeta da to bezbolno prodje, ali te stvari mora neko iskihati...

MAX , iskrena da budem do kraja, svakoj zeni godi paznja...i kad ti pocnes svoju djevojku, zenu, ljubavnicu itd. uzimati zdravo za gotovo, ona ce morati nahraniti ego negdje...makar pogledom... dok se ti ne popravish...tako vrijedi i za vas...
jedino sto preostaje je da se trudimo svi maximalno da ono sto imamo odrzavamo i unaprijedjujemo...
jebote evo me ko Oprah...

daduli_sa

Post by daduli_sa » 09/08/2006 01:17

Gora si od onog doktora sto gostuje kod nje... :oops:

mIRCerka

Post by mIRCerka » 09/08/2006 01:30

daduli_sa wrote:Gora si od onog doktora sto gostuje kod nje... :oops:

Dr. PHil.....

ma ja samo iskreno govorim kako mislim....jer je najveci problem u komunikaciji medju ljudima...

Saraswati

Post by Saraswati » 09/08/2006 01:31

mIRCerka wrote:jer je najveci problem u komunikaciji medju ljudima...

Meni se cini da ovo ni Fil nije dosad izjavio... :-D

daduli_sa

Post by daduli_sa » 09/08/2006 01:33

Saraswati wrote:

Nije, ovo je doktor Mirci :D
I nemoj da mi je diras! :oops:

mIRCerka

Post by mIRCerka » 09/08/2006 01:40

Saraswati wrote:

pa procitaj sve postove od pocetka teme pa ces skontati o cemu pricam... :-)

da budem precizna

ONA i ON se vole...u pocetku ON govori kako je onda lijepa, kako joj je kosa mekana bla bla

ONA cvjeta od dragosti.....ON u medjuvremenu prestane da govori te stvari koje uzima zdravo za gotovo i ONA se osjeti haman nevoljenom...i trazi da joj makar i slucajni prolaznik kaze da joj kosa mirise jer se tada ONA osjeti vrijednom i cijenjenom i konkurentnom....
vazi i obratno da ne pisem...

Saraswati

Post by Saraswati » 09/08/2006 01:42

Ha ha, ma kontam ja to...

Samo se shalim (vise na Filov racun) :D

Max.Cherry

Post by Max.Cherry » 09/08/2006 01:54

Jordan26 wrote:mozda ti Cherry ostavljas dojam neozbiljnog decka,....leptiric koji leprsa od jedne do druge a zapravo nijednu ne zeli upoznati..
ili ima nesto sto ih zestoko odbija..nepouzdan si...ili uzasno/nepodnosljivo ruzan....imas gadan zadah...bazdish na pivu nonstop...
mozda nije do nje..mozda nisi njena liga...samo joj je trebalo malo vremena da to shvati

Ah da... maybe... Ali onda je ona ili pravo glupa (a nije) ili pravo očajna, pa sa mnom, takvim ugursuzom hrani ego. A inače, evo da se pohvalim, u slobodno vrijeme uživam trošiti vrijeme i novac na djevojke koje ne znam i koje ne želim upoznati i s kojima ne želim imati ništa, nego eto tek tako... skupljam materijala za foruma... :-)

mIRCerka

Post by mIRCerka » 09/08/2006 02:00

Max.Cherry wrote:
Jordan26 wrote:mozda ti Cherry ostavljas dojam neozbiljnog decka,....leptiric koji leprsa od jedne do druge a zapravo nijednu ne zeli upoznati..
ili ima nesto sto ih zestoko odbija..nepouzdan si...ili uzasno/nepodnosljivo ruzan....imas gadan zadah...bazdish na pivu nonstop...
mozda nije do nje..mozda nisi njena liga...samo joj je trebalo malo vremena da to shvati

Ah da... maybe... Ali onda je ona ili pravo glupa (a nije) ili pravo očajna, pa sa mnom, takvim ugursuzom hrani ego. A inače, evo da se pohvalim, u slobodno vrijeme uživam trošiti vrijeme i novac na djevojke koje ne znam i koje ne želim upoznati i s kojima ne želim imati ništa, nego eto tek tako... skupljam materijala za foruma... :-)

pa eto, sad je 9.avgust, za 22 sata mi je rodjendan pa eto.... ne znas me ne zelis me znati....ali eto...kupi mi nesto :-D

Max.Cherry

Post by Max.Cherry » 09/08/2006 02:07

mIRCerka wrote:MAX , iskrena da budem do kraja, svakoj zeni godi paznja...i kad ti pocnes svoju djevojku, zenu, ljubavnicu itd. uzimati zdravo za gotovo, ona ce morati nahraniti ego negdje...makar pogledom... dok se ti ne popravish...tako vrijedi i za vas...
jedino sto preostaje je da se trudimo svi maximalno da ono sto imamo odrzavamo i unaprijedjujemo...

Vidiš, to zadnje što si rekla je početak dobrog razmišljanja, ali problem je što je vrlo mali broj ljudi svjestan toga i spreman da uloži nešto da bi dobio nešto. Shvaćam tvoju konstataciju "zdravo za gotovo" kao nešto loše u vezi što bi dalje vodilo ka još većoj eroziji ljubavi... i kontam da je traženje nekoga s kime bi "nahranili ego" samo brza popravka koja ne riješava problem. Drugim riječima - ako smo već u situaciji da nam partner nije dovoljan kako bi naš ego bio sit, zašto biti s njim? Zar nije moralnije razići se i naći nekoga drugog? Možda sam otišao preduboko za ovakvu vrstu razmjene mišljenja, ali to su osnove bivstvovanja na dunjaluku. Biti moralan, biti vjeran, biti dobar prema svim ljudima a kamoli prema partneru. Uzeo sam banalan primjer - djevojku koja bi se igrala sa mnom očito jer to prija njenom egu ili duhu ili srcu, ali suštinski... opet skrećem pažnju na taj problem manjka morala.

Max.Cherry

Post by Max.Cherry » 09/08/2006 02:10

mIRCerka wrote:pa eto, sad je 9.avgust, za 22 sata mi je rodjendan pa eto.... ne znas me ne zelis me znati....ali eto...kupi mi nesto :-D

Samo reci gdje da ti leptirić doleprša s poklonom...

mIRCerka

Post by mIRCerka » 09/08/2006 02:20

Max.Cherry wrote:
mIRCerka wrote:pa eto, sad je 9.avgust, za 22 sata mi je rodjendan pa eto.... ne znas me ne zelis me znati....ali eto...kupi mi nesto :-D

Samo reci gdje da ti leptirić doleprša s poklonom...

hebalishte u Hornsovom komsiluku :D

Bloody_Mary-Sue

Post by Bloody_Mary-Sue » 09/08/2006 02:37

Saraswati wrote:

:lol:

tigris

Post by tigris » 09/08/2006 07:53

ma duga veza garant pa malo to ona da osvjezi :D :D cestitam joj sto ipak nije otisla dalje :D od price :oops:

ztluhcs
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.

Post by ztluhcs » 09/08/2006 08:00

To se zove pravljenje zimnice... Nema neke velike filozofije... Ili zapi¹avanje stabala... Zavisi kako ko gleda na to...

:D :D :D

13

Post by 13 » 09/08/2006 08:29

"ganja pjetao koku ..... i sad dok koka bjezi, razmislja ...... ako mu sad dam bit cu provaljena u raji i ispast cu laka koka ...... a ako mu ne dam ostadoh ja suha i teska u raji i poslije me nik nece ..... i sjeti se koka malo poslije ..... - nego da se ja sapletem i padnem-" !!!!

adjjuuuu

DON 29134

Re: Odugovlačenje ili ženska šuplja

Post by DON 29134 » 09/08/2006 08:40

Max.Cherry wrote:Eh, više iz razloga što su se ove posljednje teme razvukle i iz nedostatka novih, nego zbog nastojanja da dođem do odgovora, pitam vas - Zašto?

Situacija: Upoznam djevojku, prosječna, ne prevaže ni tamo ni vamo. Odlučim se vidjeti dokle mogu i kakve su šanse da se zbližimo. Pričam ja sa njom nekoliko dana po desetke minuta dnevno, i ona je kao po pravilu fina, ugodna, nasmijana i voljna (za razgovor) - svjesna da mi flertujemo i ne razgovaramo kao neki golemi prijatelji. Ali, kada se odlučim zovnuti je na piće, ona mi saopštava da "ne može", ili "zauzeta sam", ili "nemam vremena". Ok, jasno mi je da je to odbijanje na način za koji ona misli da je fin i uljudan. Nije u tome problem. Fazon je što mi saopštava, nakon nekoliko mojih poziva i moje insinuacije, da ima dečka. Poslije isflertavanja, upucavanja, muntanja...

Opet ja o moralu na forumu gdje je "prirodno" da muškarac i prima i zabija... i gdje su žene žrtve kad prevare vjerenika pred vjenčanje.

aaahaahahhahaahahhahaahahaa

Post Reply