"Osama" mora promijeniti ime!! Zašto??

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
The_Clash
Posts: 19
Joined: 16/07/2006 19:27

#1 "Osama" mora promijeniti ime!! Zašto??

Post by The_Clash »

Kafić ''Osama'' mora promijeniti ime

Vlasnik kafića "Osama" koji se nalazi preko puta američkog veleposlanstva u Beogradu mora promijeniti ime lokala ukoliko želi da kafić nastavi s radom. "U vrijeme kad smo žena i ja smišljali ime za ...


...naziv ovog skromnog i neuglednog lokala, sigurno nismo imali na umu američke diplomate, iako smo bili svjesni blizine ambasade, već usamljenike iz obližnjeg prihvatilišta za beskućnike", navodi vlasnik Miomir Jeftić.

Dodaje kako je ranije čuo za Osamu bin Ladena ali da nije točno znao tko je on.

"Žao mi je što je tako ispalo i ispričavam se gostima iz Sjedinjenih Američkih Država", zaključuje Jeftić koji će najvjerojatnije kako prenosi T-Portal morati platiti kaznu zbog svoje "slabe informiranosti".

http://www.bljesak.info/modules.php?nam ... &sid=34025
Kafić "Osama" koji nema nikakve veze sa Bin Ladenom mora promijeniti ime, a orlovi na uniformama vojske i policije, zastavama i pečatima institucija koje imaju itekakve veze sa ubijanjem nesrba u Republici Srpskoj, kao i sam entitet koji je sve to organizovao, uvezao i sprovodio, mogu nesmetano da postoje.

Zasto??
Efekt
Posts: 263
Joined: 18/07/2006 00:34

#2 Re: "Osama" mora promijeniti ime!! Zašto??

Post by Efekt »

The_Clash wrote:
Kafić ''Osama'' mora promijeniti ime

Vlasnik kafića "Osama" koji se nalazi preko puta američkog veleposlanstva u Beogradu mora promijeniti ime lokala ukoliko želi da kafić nastavi s radom. "U vrijeme kad smo žena i ja smišljali ime za ...


...naziv ovog skromnog i neuglednog lokala, sigurno nismo imali na umu američke diplomate, iako smo bili svjesni blizine ambasade, već usamljenike iz obližnjeg prihvatilišta za beskućnike", navodi vlasnik Miomir Jeftić.

Dodaje kako je ranije čuo za Osamu bin Ladena ali da nije točno znao tko je on.

"Žao mi je što je tako ispalo i ispričavam se gostima iz Sjedinjenih Američkih Država", zaključuje Jeftić koji će najvjerojatnije kako prenosi T-Portal morati platiti kaznu zbog svoje "slabe informiranosti".

http://www.bljesak.info/modules.php?nam ... &sid=34025
Kafić "Osama" koji nema nikakve veze sa Bin Ladenom mora promijeniti ime, a orlovi na uniformama vojske i policije, zastavama i pečatima institucija koje imaju itekakve veze sa ubijanjem nesrba u Republici Srpskoj, kao i sam entitet koji je sve to organizovao, uvezao i sprovodio, mogu nesmetano da postoje.

Zasto??
Svasta !!!!! pod ovom nebeskom kapom. Pa to uopce nije ni vlastito ime ni imenica , nego prillog ili prijedlog/nisam siguran davno sam bio u skoli , ali to nema veze ni sa politikom ni sa mozgom , osim mozda sa paranojom.
The_Clash
Posts: 19
Joined: 16/07/2006 19:27

#3

Post by The_Clash »

... kaficima se mijenjaju imena, a RS bi transformaciju koja bi joj jednog dana omogucila legalizaciju referenduma koji zagovara Dodik. Kafic ne moze, ali Republika Srpska moze. Zasto??
Milorad Dodik: Republika Srpska želi BiH u kojoj će biti federalna jedinica
26. Jul 2006. | 10:07

--------------------------------------------------------------------------------

*** SPAM *** - Predsjednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je juče u Londonu da RS ne negira postojanje BiH, ali želi da ona bude federalna zajednica u kojoj će RS biti federalna jedinica.

• Milorad Dodik, predsjednik Vlade Republike Srpske / rtrs.tv



Dodik je nakon sastanka sa ministrom za evropska pitanja Velike Britanije Jeffrey Huhnom i direktorom za politička pitanja britanskog Ministarstva inostranih poslova John Soyersom rekao da Velika Britanija želi da BiH dođe do kompromisnog rješenja u reformi policije, koje će podrazumijevati sva tri principa Evropske komisije.

"Mi želimo jasno da kažemo da nemamo namjeru da provodimo destrukciju, ali ne želimo ni da budemo predmet raznih eksperimenata, bilo domaćih u BiH, bilo međunarodnih. Bez obzira s koje strane dolazili, moraju da se uvaže pozicija RS i interesi njenih ljudi i partnerstvo u BiH", rekao je Dodik.

Dodik je ocijenio da RS danas ima sve više političkih prijatelja u svijetu i sve više razumijevanja, te da su današnji razgovori u Londonu bili dobra prilika da se objasne pozicije i stavovi RS.

http://www.24sata.info/portal/pregled.php?ArtID=19290
User avatar
cheguevara_k1
Posts: 531
Joined: 19/04/2004 02:35

#4

Post by cheguevara_k1 »

Odgovor je prost i jednostavan. Sve to može zato što je ovo BiH, a ne SAD. Kad treba napasti Iraq zbog sumnje, to se moze nema problema.
Zasto recimo niko ne moze da podigne tužbu protiv njih a oni mogu da rade šte god hoće. Rekao nam je Đura u Ničijoj zemlji : "Zato što ja imam pušku, a ti nemaš" :( :( :(
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#5

Post by PipiDugaDevetka »

"Giap" je sasvim ok. za naziv kafića na osami kod US embahade.
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#6 Re: "Osama" mora promijeniti ime!! Zašto??

Post by Shoshana »

Efekt wrote:
Svasta !!!!! pod ovom nebeskom kapom. Pa to uopce nije ni vlastito ime ni imenica , nego prillog ili prijedlog/nisam siguran davno sam bio u skoli , ali to nema veze ni sa politikom ni sa mozgom , osim mozda sa paranojom.
NIje tema, ali ipak... Usamljenost, osamljenost, osama..

Osama, osame, osami, osamu, osamo, osamom, osami = imenica
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#7

Post by Helem »

Usama,ime je cojeku pravo....
Post Reply