SDP nema kandidata za bošnjačkog člana Predsjedništva

Podržavate li predstojeću vjerovatnu koaliciju SDP-SDA?

Da
12
33%
Ne
24
67%
 
Total votes: 36

User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#1 SDP nema kandidata za bošnjačkog člana Predsjedništva

Post by valterbranisarajevo »

SDP nema kandidata za bošnjačkog člana Predsjedništva za predstojeće izbore? !

Šta to treba da znači?

Vjerovatno očekuju da će glasači SDP-a dati svoj glas Sulejmanu Tihiću? !

A to ukazuje na to da su se špekulacije o koaliciji SDP-SDA pokale tačnim.

Upravo je princip nekoaliranja SDP-a sa nacionalnim strankama bio jedan od osnovnih razloga zašto su dobivali povjerenje svojih birača.

Da li će se desiti situacija da SDP javno pozove svoje glasače da daju svoj glas kandidatu SDA.

Ovim potezom će dati vjetar u jedra onima koji godinama pokušavaju dokazati da je i SDP stranka jednog naroda, a glasači će ih kad tad kazniti na nekim izborima zbog ove katastrofalne odluke.

Mislim da će morati vrlo brzo objasniti sta sve ovo znači.

Ja sam do sada prelazio preko grešaka rukovodstva SDP-a, ali na žalost mislim da je ovo stvarno previše. :( :x
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#2

Post by Stitch__ »

jebo sdp, ko neka stranka :D
Jastreb35
Posts: 1222
Joined: 31/05/2006 22:59

#3

Post by Jastreb35 »

Sasvim je logicno da stranke s identicnim programom udju u koaliciju. Cinjenica je da razlika u aktuelnom djelovanju SDA i SDP ne postoji, tako da se izbor sveo na glasanje za stranku X sa pretezno bosnjackim kandidatima, ili za stranku y sa multietnickom listom. Sam program je skoro identican.

S dvije slicne stranke, problem nije to "sta ce narod reci" na ovaj vid koalicije. Stvarni problem je sinhronizovano djelovanje na stetu bosanskih Hrvata, kojima ce Bosnjaci izabrati Zeljka Komsica iz SDP-a za predstavnika u Predsjednistvu. Ovakvim bezobraznim potezima se opravdava bojazan bosanskih Srba da ce ih nakon ukidanja entitetskog glasanja, u troclanom Predsjednistvu predstavljati Desnica Radivojevic iz SDA.
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#4

Post by mr__bosnjak »

Gdje je alternativa "boli me briga"? I SDA i SDP su se obrukali onim ustavnim promjenama i zajedno il´ razdvojeno isti su. Bosni treba Sefer, Hare, Latic, Ajanovic itd. Ako bi ovi sklopili koaliciju eeee to bi bilo nesto :bih:

SDA i SDP su osudjeni insh-Allah na propast pa se ovako vjerovatno pokusavaju bijednicki spasit. Ne negiram ja udio ove dvije stranke u odbrani BiH i fakat da su politicki bili na bedemu Bosne za vrijeme agresije i da su dali mnoge velikane ali sada i narucito nakon preseljenja na ahiret Alije SDA je profiterska stranka s izdajicom Tihicem na celu a SDP ih prati u stopu. SDA je okupila Bosnjake Balkana i njihovu naciju prakticki obnovila ali danas to je stranka sto ne nudi nista novo i koja bi trebala nestat jer sve vise i vise pretvara u nesto nepoznatljivo...
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5

Post by Truba »

nažalost SDPov kandidat nema šanse pored SDA i SBIH

sjetite se samo prošlih izbora

a zlaja je pićka što se on ne kandidira pa da vidi realno stanje na terenu koliko ga voli narod

i sumnjam da će SDPovi birači glasati za sulejmana
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#6

Post by car-x »

komi wrote:nažalost SDPov kandidat nema šanse pored SDA i SBIH

sjetite se samo prošlih izbora

a zlaja je pićka što se on ne kandidira pa da vidi realno stanje na terenu koliko ga voli narod

i sumnjam da će SDPovi birači glasati za sulejmana
koliko se sjecam, zlaja bi u ovakvim prilikama redovno ispado picka. ali treba haman godina da to narod skonta..

mislim da ce moj izbor biti izmedju nijaza durakovica i mirnesa ajanovica.. barem sto se bosnjackog predstavnika tice..
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#7

Post by novel »

Image
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#8

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

mr__bosnjak wrote: Bosni treba Sefer, Hare, Latic, Ajanovic itd. Ako bi ovi sklopili koaliciju eeee to bi bilo nesto :bih:

SDA je okupila Bosnjake Balkana i njihovu naciju prakticki obnovila ali danas to je stranka sto ne nudi nista novo i koja bi trebala nestat jer sve vise i vise pretvara u nesto nepoznatljivo...
Hajde tako ti Sefera, Hareta, Latica i Ajanovica u dvije recenice sroci sta to ovi pobrojani likovi nude NOVO Bosni?!
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#9

Post by Mahalac »

kondome, Durex kvalitete...nema vise kineskog smeca :D , a da i jedinstvenu BIH/ovo gdje oni kahvu piju :P
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10

Post by Truba »

nemam dobra sjećanja na durakovića...pamtim kada je zakopčavao šlic izlazeći iz WCa odbijajući da mi potpiše sedmicu koju sam dobio na ispitu kod njega
a za to vrijeme je turska igrala s južnom korejom

tako da neće nikad dobiti moj glas :D
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#11

Post by novel »

komi wrote:
tako da neće nikad dobiti moj glas :D
hebo te tvoj glas, daj ga sulji :D i onda opalite saha na yahoo :oops: :D
hak
Posts: 63
Joined: 03/03/2006 10:37

#12

Post by hak »

Dajte ljudi budite razumni. U ovoj zemlji vecinu cine nepismeni, neobrazovani, ruralna populacija, isl. Pa sta onda mislite ko moze biti pobjednik na ovim i svakim drugim izborima u narednih 100 godina? Zato svako onajko se odluci da bude bilo kakva alternativa ovima, taj zasluzuje respekt.
Lagumdzija kakav je da je niko mu ne moze poreci da ima mozga, da je skolovan, da je u obracunu 1:1 nepobjediv i da nije krao ko ostali.
Zamislimo samo da ga nema. Ko ostaje: Durakovic, Mirnes Ajanovic.....Malo ozbiljnosti. Nemamo vise takvog koji moze sa lakocom povaliti u raspravi i Tihica, i Silajdzica i Terzica i ostalu bulumentu.
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#13

Post by novel »

da je u obracunu 1:1 nepobjediv i da nije krao ko ostali.
...ALI je krao.... :D
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#14

Post by Mahalac »

:roll:
Nije on krao, on je amnestiro dugove :D sebi naravno...al nije to sad bitno jel tako :-)
ero_sa_onog_svijeta
Posts: 425
Joined: 06/07/2004 18:54

#15

Post by ero_sa_onog_svijeta »

vrlo jednostavno.
Meho, Avdo, Sejo,Ahmed.... Jovan, Risto, Radovan... imat će priliku izabrati hrvatskog člana predsjedništva.
S obzirom da je ova država skroz ne logična, takvi su i izbori.
erazmo
Posts: 189
Joined: 16/07/2003 00:00

#16

Post by erazmo »

Meni je logicno da je dogovor Tihić-Lagumdžija ovakav:

SDP nije ponudio svog bošnjačkog kandidata koji ne bi imao sanse pored Tihića i Silajdžića, kao što nije imao ni Alija Betmen prije četiri godine. Taj ustupak TIhiću znači da će SDP sprovesti naputak svojim glasačia da ako glasaju za bošnjačkog člana predsjedništva, bolje da odaberu Tihića. NE vjerujem da će Bošnjaci davati svoj glas Željku Komšiću, koji nema šanse dobiti bilo kojeg HDZ-ovskog kandidata, makar to bio i troglodit Ivo Miro-Jović, bivši udbaš i nastavnik odbrane.

Ako SDA i SDP budu dobili izbore, a vjerovatno je da hoće, Lagumdžija bi mogao biti predsjedavajući Vijeća ministara, što zavisi od toga koliko će imati glasova SDP u odnosu na SDA. Sporazum između ove dvije stranke jeste na principu da obje ne podnose SBiH više nego što se ne mirišu između sebe.

Koliko god kritikovali SDA ili SDP, meni su još uvijek manje zlo od Stranke za više njih
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#17

Post by Truba »

kakvagod direktiva bude odozgora ja ne glasam za sulejmana :D

mene zanima samo kanton i općina...
u datom trenutku odlučujem kome ću glas dati...ostali nivoi: pokušat ću za manjeg lopova glasati
erazmo
Posts: 189
Joined: 16/07/2003 00:00

#18

Post by erazmo »

komi wrote:pokušat ću za manjeg lopova glasati
Sad but true :sad:
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#19

Post by mr__bosnjak »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
mr__bosnjak wrote: Bosni treba Sefer, Hare, Latic, Ajanovic itd. Ako bi ovi sklopili koaliciju eeee to bi bilo nesto :bih:

SDA je okupila Bosnjake Balkana i njihovu naciju prakticki obnovila ali danas to je stranka sto ne nudi nista novo i koja bi trebala nestat jer sve vise i vise pretvara u nesto nepoznatljivo...
Hajde tako ti Sefera, Hareta, Latica i Ajanovica u dvije recenice sroci sta to ovi pobrojani likovi nude NOVO Bosni?!
Sefet ti je gazija koji ce ici ili na jedinstvenu ili ce sici a ne k´o ovi "ma htjeli bi mi ali nedaju oni" i tako u nedogled. Kao sto je rekao HVO-u, "budete li se zajebavali odletice te" ali politika potpisa washingtonski.
Hare je patriota pogledaj samo njegovu biografiju a i ako ima mahana bar je ustao protiv cetnicko-ustaskih ustavnih promjena.
Latic(Nedzad) bar isto zeli jedinstvenu i nece pit kahvu s neprijateljem a za Ajanovica smo vec vidjeli da je 10x bolji od svih Tihica i Lagumdzija zajedno! Zaboravio sam dodat Durakovica, Komsica, Tokica i Lazovica koji su i u agresiji bili tu a i sada su i zajedno svi ovi na vlasti... Ma insh-Allah vidjeces ti!
:bih:
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#20

Post by mr__bosnjak »

...
Batonus
Posts: 143
Joined: 07/06/2006 22:34

#21

Post by Batonus »

Iako sam prvi povukao pitanje mogucnosti jedne takve koalicije, sa temom "Koalicija koja ce spasiti Bosnu - SDA i SDP",prije 5-6 mjeseci sa jednim drugim nickom,danas ne vjerujem u to.

Avaz ocigledno lobira za SBIH? Zašto? Krajnje glupo i obrazovanom covjeku vidljivo je da svaki put kada spomenu da SDP nema bosnjackog kandidata,dodaju ovaj nastavak "zbog moguce koalicije sa SDA nakon izbori"..

A ustvari,SDP cini usluga SBIH,posto oni Bosnjaci koji glasaju za SDP, ako ce glasati za bosnjackog clan Predsjednistva,onda ce izmedju SBIH i SDA birati skoro sigurno SBIH, te je logicno da SBIH dobija puno vise SDPovim odustajanjem od borbe za bosnjackog clana Predsjednistva...

Avazova propaganda ocigledno hoce da od SBIH stvori bosnjacku stranku u ocima Bosnjaka, a SDA izdajnicku koja ce uci u savez sa komunistima.. a ustvari sve ide obrnutim pravcem...

Danas sve ukazuje, da ce kroz ove najave zeleno-crvene koalicije, SDA izgubiti glasace,a SBIH dobiti,a na kraju ce sve rezultirati SBIH-SDP koalicijom...
spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#22

Post by spongebob »

SDP ce prije koalirat sa SDA ali sa SBIH vise nikada.

Ako SDP bude koalirala sa SDA-om, ne samo da nece dobit moj glas, nego ce mi za svagda biti jasno da im je stalo samo do fotelja. Bolje grob nego rob
Batonus
Posts: 143
Joined: 07/06/2006 22:34

#23

Post by Batonus »

Postavlja se pitanje jel neko bolji Hrvat samo zato sto je u HDZ-u,a ne u SDP-u... Iako sam izricito protiv SDP-a, Hrvati i Srbi u SDP-u su posteni ljudi, dok su naprimjer u SDA karijeristi,koje SDA nije nikada trebala pustiti u svoju stranku,jer znaju da ce sigurno pokupiti neku fotelju kako bi zadovoljili etnički ključ po većinski bošnjačkim kazama...

NBS ako sada prođe sa jednim čovjekom na nivo države, za 8 godina će biti najjača bošnjačka opcija...A ako ne prođe,onda će nestati...
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#24

Post by mr__bosnjak »

Patriotski blok
spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#25

Post by spongebob »

Batonus wrote:Postavlja se pitanje jel neko bolji Hrvat samo zato sto je u HDZ-u,a ne u SDP-u... Iako sam izricito protiv SDP-a, Hrvati i Srbi u SDP-u su posteni ljudi, dok su naprimjer u SDA karijeristi,koje SDA nije nikada trebala pustiti u svoju stranku,jer znaju da ce sigurno pokupiti neku fotelju kako bi zadovoljili etnički ključ po većinski bošnjačkim kazama...

NBS ako sada prođe sa jednim čovjekom na nivo države, za 8 godina će biti najjača bošnjačka opcija...A ako ne prođe,onda će nestati...
Mah...ne radi se o tome. Za mene je SDP jedina stranka kojoj nacionalnost ne znaci nista, a inace boluje od svih bolesti koje donosi tranzicija bivsih komunistickih rezima u demokratska drustva a to je jednoumlje. Samo sto oni pravi komunisti nikada ljude nisu dijelili po nacionalnosti i to je sto me za nju veze
Post Reply