Zašto NE želimo gledati SP na BHT1?

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Beslija

Post by Beslija » 09/06/2006 23:07

Ja se ne slazem uopste sa ovom temom i cjelokupnim konceptom kukanja od strane clanova ovog foruma....

SVI SE PRVO ZAPITAJTE

DA li gledate utakmicu zbog komentatora ili zbog ljubavi prema fudbalu....iskreno , da se ja pitam , ja bih gledao tekmu bez komentatora , samo zvuk sa tribina i utakmica , nista vise.....

ali morate znati , BHT je ta koja je platila za prenos preko 30 utakmica , ljudi makar pokusavaju nesto , ja nekontam zasto ih svi mrzite......svako pravi greske , svaki komentator pravi greske , to je normalno , ali sto nije normalno je da vi kukate kao da te greske uticu nesto vama ( ako ste pravi ljubitelj fudbala ) , ja kad cujem gresku , nasmijem se , i hop opet se vratim ka gledanju tekme........a vi sto to izdvajte gluposti , ja mislim da vi ne volite fudbal vec samo pravite cirkus od sebe...!!!

Mahalac

Post by Mahalac » 09/06/2006 23:09

Poljska-Ekvador

BAHO :D -vidimo trenera Kolumbije :shock: :P

Inače ko je gledo ovu tekmu isto ko da je gledo BIH umjesto Poljaka :(

Beslija

Post by Beslija » 09/06/2006 23:11

Mahalac wrote:Poljska-Ekvador

BAHO :D -vidimo trenera Kolumbije :shock: :P

nisi brate dobro cuo ,

KOLUMBIJAC LUIS FERNANDO SUAREZ......trener ekvadora....

cccc

boston_c

Post by boston_c » 09/06/2006 23:16

Bahu mogu slušati inekako (unese elemenat drame), ali one druge... :-x :-x :-x

To se nemože opisati, to treba čuti. Izgubim volju da gledam utakmice :(

Stitch__

Post by Stitch__ » 09/06/2006 23:17

oPsajd su nekad svi govorili :-D otkad to nisam cuo :-)

zach

Post by zach » 09/06/2006 23:18

ne znam, ja bi licno radije gledao fudbal uz komentar strucnjaka, sa strucnom analizom na poluvremenu (tomislav ivic, primjerice), nego da umjesto toga gledam trecerazredne videospotove...

ne, ja ih ne mrzim. ko hoce da gleda BHT nek izvoli. ali ne oduzimaj meni mogucnost izbora da gledam fudbal na kanalu koji zelim...

i usput, da nastavimo sa listom-
njemacka-kostarika

za jednog od kostarikanskih igraca:
"... inace igrac midbura" (valjda je mislio na middlesborough, koji se cita midlz-boro)

krtica

Post by krtica » 09/06/2006 23:25

Izgleda da će interes za ovo svjetsko prvenstvo u BiH znatno opasti i to samo zahvaljući našim vrlim komentatorima. Ja kad cujem njihove glasove izgubim volju da gledam utakmicu.

boogy

Post by boogy » 09/06/2006 23:34

Zato što od kada imam kablovsku nisam pogledao niti ijednu utakmicu na BHT ili FTV. Zbog loše kvalitete slike i nepotrebnih, neprimjerenih i nestručnih komentara kojim obiluje naša televizija.
Zato što se u meni budi revolt kada mi se nešto u životu nameće silom.
Znači do sada sam uživao prateći utakmice na HRT-u, RAI, i DSF-u, a sada sam prisiljen da utakmice SP pratim na BHT. :x

eto zašto

the the

Post by the the » 09/06/2006 23:36

Mahalac wrote:Poljska-Ekvador

ORIGINAL !!! MA PATNJA BRATE!:D Cak je i navijanje zvucalo isto . . ... .... . POL-SKA! na momenat sam se istinski preznojio kolika je slicnost.
... A i himna me podsjetila na naljepse dane kad smo imali zajednicku Yu reprezentaciju :D
Igra ko u najbolja vremena "tehnicki dotjerano" sa puno kombinovanja na sredini terena sporu odbranu i namjestanje pri svakoj sansi ili polusansi :lol: ....
Pomislih, ipak smo sretni- ko bi se patio i ovakav mjesec dana sebi sjebo jer ti je reprezentacija tvoje zemlje dosla da pegla loptu. a mos misliti sve one price sto bismo morali slusati, a sto slusaju i sto ce slusati sad Poljaci :lol: A nemos prebacit na HRT2 a Baho melje li melje....aaaaaaaaaaaaaaaaaj..
Srecom imamo cist mjesec dana da uzivamo samo u fudbalu!....SRETNO NA KLADIONICAMA :D 8) :lol:

the the

Post by the the » 09/06/2006 23:38

Beatrice_22 wrote:"Ne kaze NAROD dzaba:cuvajte se DANACA i kad darove nose..." :lol: :lol:

zao mi sto vam ne mogu reci tacno koji komentator, podavno je bilo, ali nije Baho.

dodatno objasnjenje mislim nije potrebno, mj. Danaca bi trebali biti Danajci iz "Ilijade"...

da da Igor Kristic na utakimci Danska BiH :shock: ziva istina :lol:

ProS

Post by ProS » 09/06/2006 23:39

beslija,dobar si ti covjek...

izvini sto te nazvah kurwom :)
nas Baho je tu zbog ugodaja,ne volim se veseliti sam :)

Beslija

Post by Beslija » 09/06/2006 23:43

ma kad baho se drekne GOOOOOOOL ..... :lol: :lol:

ili ono pred kraj tekme pocne pricati ( kad gubimo ) o igracima i savezu...

ma to je glavno....!!

fudbal je vazan ljudi , UZIVAJTE!

zzzzz

Post by zzzzz » 09/06/2006 23:48

boogy wrote:Zato što od kada imam kablovsku nisam pogledao niti ijednu utakmicu na BHT ili FTV. Zbog loše kvalitete slike i nepotrebnih, neprimjerenih i nestručnih komentara kojim obiluje naša televizija.
Znači do sada sam uživao prateći utakmice na HRT-u, RAI, i DSF-u, a sada sam prisiljen da utakmice SP pratim na BHT. :x

eto zašto

To funkcionise tako u cijelom svijetu pa ces morati da se naviknes. Cuj nametnuto silom, kakve nebuloze :roll:

Black swan

Post by Black swan » 09/06/2006 23:57

ja nisam gledao drugo poluvrijeme prve utakmice zbog komentatora...

nervira me :-?

da sam sam gledao bih bez komentara sa muzičkom podlogom s radija

Panta Rei

Post by Panta Rei » 10/06/2006 00:01

Svaka televizija kupuje pravo prenosa za teritoriju svoje zemlje. Zašto bih ja gledao HRT kad imam svoju televiziju. I u pravu je Beslija, utakmicu gledaš radi utakmice, a ne komentatora. Na kraju krajeva, ne želim da slušam hrvatske komentatore, nisu ni oni zlato...
:-)
A da ne govorimo o onima koji se reklamiraju.
Zašto bi se hrvatske firme džaba reklamirale kod nas? Ionako nas zatrpaše svojim proizvodima.

zzzzz

Post by zzzzz » 10/06/2006 00:01

sunroof wrote:
zzzzz wrote:
boogy wrote:Zato što od kada imam kablovsku nisam pogledao niti ijednu utakmicu na BHT ili FTV. Zbog loše kvalitete slike i nepotrebnih, neprimjerenih i nestručnih komentara kojim obiluje naša televizija.

eto zašto

To funkcionise tako u cijelom svijetu pa ces morati da se naviknes. Cuj nametnuto silom, kakve nebuloze :roll:

nije tacno. malo se raspitaj pa onda pricaj

Vjerovatno se ti trebas raspitati, to funkcionise upravo tako u svim normalnim zemljama....plati pa se klati.

Sta ti mislis da ce neko platiti prava za prenos i onda pustiti da mu se neko uvali na trziste preko kablovske? Izuzetak su kanali koji se ekstra placaju, kodirani kanali, kao npr. HRT2. Znaci kupis satelitsku, das cetiri stoje (maruna) godisnje i nisi obavezan gledati BHT

boogy

Post by boogy » 10/06/2006 00:03

zzzzz wrote:

eto zašto

Šta hoćeš da kažeš?
Da recimo neki Italijan koji živi u Njemačkoj i redovno plaća kablovsku, želi gledati SP na RAI, to neće moći zato što je Njemačka isto ovo uradila u svojoj državi - ukinula sve ostale TV kuće osim državne?
Čisto sumnjam.
Last edited by boogy on 10/06/2006 00:05, edited 1 time in total.

wolf lobovski

Post by wolf lobovski » 10/06/2006 00:03

a sjecate li se one bahine kad je reko " i dajte molim vas ne pustajte te reklame vise da na miru odgledamo utakmicu do kraja"

Beslija

Post by Beslija » 10/06/2006 00:08

ma Baho je kralj ba , radi covjek nesto uvijek pokusava...

a u njemackoj se ja mislim ne prikazuju kanali Italijanski ... i zato taj italijan iz njemacke kupi satelit i gleda....kao sto hrvat iz bosne kupi satelit pa gleda hrt...!

zach

Post by zach » 10/06/2006 00:10

i meni je Baho ok...
ali one ostale ne mogu organski smislit... Kemala, Velida, Šuku...

zzzzz

Post by zzzzz » 10/06/2006 00:17

boogy wrote:
Šta hoćeš da kažeš?
Da recimo neki Italijan koji živi u Njemačkoj i redovno plaća kablovsku, želi gledati SP na RAI, to neće moći zato što je Njemačka isto ovo uradila u svojoj državi - ukinula sve ostale TV kuće osim državne?
Čisto sumnjam. (ovo je samo teorijski, može se odnositi na bilo koju državu)

Ne mogu ti garantovati za Njemacku kako tacno izgleda njihova ponuda na kablovskoj ali sam gotovo siguran da u standardnu ponudu ulazi samo RAI UNO, isto vazi i za HRT, u standardnoj ponudi je samo HRT1 (koji isto tako zatamnjuje neke programe, filmove npr, iako ga placas kablovskoj). Izgleda da samo u BiH mogu raditi kako im je ceif.

HRT2, RAI2, ESP2, to su obicno programi koji prenose sport i njih nema u redovnoj ponudi, placaju se ekstra a inace su kodirani. Za takve programe nije problem jer je ogranicen broj onih kojima su dostupni. Italijan ako nije zadovoljan moze da kupi satelitsku i karticu ili da seli u Italiju, bar za vrijeme SP-a.

Jasho

Post by Jasho » 10/06/2006 00:21

Svi do jednog sportskog komentatora na BHT 1 i FTV su katastrofa, odnosno čista nula i potpuno su nepismeni! Od njih možemo čuti na hiljade lapsusa, a da se pritom uopće ne sjete izvinuti! Ne mogu da zaboravim kada je prije koju godinu (nisam siguran da li je bio Kemo ili Velid) prenoseći utakmicu lige prvaka između Fenerbahcea i protivnika kojem ne mogu da se sjetim imena, naš vrli komentator čitavu utakmicu ubjeđivao kako Fenerbahce nije uspio postati prvak Turske i kako je tužno što su za dlaku izgubili utrku sa Galatasarayem! A i vrapci na grani su znali da je Fenerbahce te sezone se plasirao u Ligu prvaka kao prvak Turske, dok je Galatasaray bio drugi! Tomislav Ivić kao stručni komentator vrijedi nego svi naši stručnjaci zajedno, a o kvalitetu slike da i ne govorimo! BHT 1 je na ne zakonit način nam uskratila pravo da gledamo SP na HRT 2, jer ako ja plačam da bi gledao kablovsku, pa samim time i HRT 2, onda BHT 1 nema pravo da nam to zabrani! Umjesto da nas gledaoce pridobijaju kvalitetom, oni nas žele pridobiti silom, tj. nametnuti nam silom da gledamo njihove polovne novinare, od kojih sam ja milion puta pismeniji što se tiće sporta! Da nepominem koliko su se puta sa zakašnjenjem uključili u prenos neke utakmice ili koliko su puta prekinuli utakmicu par minuta prije kraja radi dnevnika!
Last edited by Jasho on 10/06/2006 00:26, edited 1 time in total.

boogy

Post by boogy » 10/06/2006 00:25

Beslija wrote:ma Baho je kralj ba , radi covjek nesto uvijek pokusava...

a u njemackoj se ja mislim ne prikazuju kanali Italijanski ... i zato taj italijan iz njemacke kupi satelit i gleda....kao sto hrvat iz bosne kupi satelit pa gleda hrt...!

Nisi dobro shvatio.
Ako u Njemačkoj plaćaš pretplatu za kablovsku onda je to regulisano između tog operatera i državne televizije, pa onda krajnji korisnici ne ispaštaju.
Ovdje isto tako plaćam kablovsku i paket programa koji mi nude, ali koji u ovom slučaju ne dobijam.
Znači ovdje je očito neki rat između kablovskih operatera i državne televizije.

Max.Cherry

Post by Max.Cherry » 10/06/2006 00:29

malešan je ovaj medij da se nabroje svi razlozi... Ali hajde, kad ti neko nametne pa ne možeš ništa, ko im jebe mater. But, mene interesuje, ako su već rekli da će isključivati i paliti HRT2 5 minuta prije i poslije tekme, zašto ja još uvijek umjesto tog kanala na TVu imam neku meksičku pjevačku budalaštinu. Evo pola 1 ujutro a HRTa niđe.

Bitno je reći, "SAMO na BHTu...", zabilo im ono osušeno strašilo od Drage Marića...

Prince

Post by Prince » 10/06/2006 00:31

Meni je skroz ok da treba gledati isključivo državnu televiziju, i posebno mi je drago radi Srba i Hrvata koji ne bi gledali BHT. S druge strane, naši komentatori su atak na um, nešto što nema veze s novinarstvom, komentiranjem, fudbalom uopšte. Jedina svijetla tačka je psiholog Jasna Bajraktarević, koja će davati stručni komentar dvaput sedmično.
A kad se već ne mogu kvalitetom ni po čemu mjeriti, izgleda da su im ostali samo niski udarci.

Post Reply