.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#3276 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by HelaS »

Edin H. wrote: 22/04/2023 11:55
HelaS wrote: 22/04/2023 01:23

Ajkulu je vozio i Memso Mrehić :D
Treba ispitati od kuda Memsi Mrehiću lova za Ajkulu. :D
Memso je svojevremeno bio poznata "folk-faca". Razbolio se kasnije, i umro :(
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#3277 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by uglavnomja »

sve hocu da pitam ko je memso :?:

totalno nepoznato ime
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#3278 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by HelaS »

uglavnomja wrote: 22/04/2023 22:07 sve hocu da pitam ko je memso :?:

totalno nepoznato ime
Harmonikaš i kompozitor Memsud Memso Mrehić...

Image
Dino79
Posts: 804
Joined: 05/02/2017 13:41

#3279 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Dino79 »

drug_profi wrote: 14/04/2023 23:22
PM72 wrote: 14/04/2023 21:20 Edo je jedna od većih pizdi koje sam upoznao,nit se znao tući nit je bio mangup tako da ga treba izostaviti sa spiska "zajebanih".
Moram ga malo i braniti. Isao je na blef, a u sustini nije bio ni los ni opasan. A htio je da izgleda tako.
Stiglo ga je mangupisanje na kraju jbg.
Spasko, Bobo, ja sa njima nikad nikakvih problema nisam imao. I vazda me cudilo kad neko prica da je imao.
Neki su se na otoci bavili podvođenjem prostitutki krajem 90 tih i pocetkom 2000 tih
Bio je neki kafic gdje se moglo ugovoriti
User avatar
drug_profi
Posts: 50622
Joined: 16/07/2012 16:00

#3280 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by drug_profi »

Dino79 wrote: 25/04/2023 19:22
drug_profi wrote: 14/04/2023 23:22

Moram ga malo i braniti. Isao je na blef, a u sustini nije bio ni los ni opasan. A htio je da izgleda tako.
Stiglo ga je mangupisanje na kraju jbg.
Spasko, Bobo, ja sa njima nikad nikakvih problema nisam imao. I vazda me cudilo kad neko prica da je imao.
Neki su se na otoci bavili podvođenjem prostitutki krajem 90 tih i pocetkom 2000 tih
Bio je neki kafic gdje se moglo ugovoriti
To ti ne bih znao. S tim nisam nikad htio imati dodira.
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#3281 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by HelaS »

"...šverceri zlatom i oružijem su imali vlastite metode. Oni bi na Ponte Rosu gdje su se naši uglavnom parkirali, izabrali neki auto koji nije iz (susjedne) Slovenije i odozdo ili u blatobran jakim magnetima kačili pakete sa robom. Onda bi sjeli u svoj auto i čekali da dođe vlasnik tog auta. Dođe vlasnik sa “metar“ kesa, sjedne u auto i krene kući. Ovi šverceri odmah za njim sve do granice. Tu se uvjere da je onaj prošao, oni prođu brzo jer nemaju ništa za carinu, i sve za onim dok negdje ne stane da popije kafu ili ruča. Oni parkiraju pored tog auta, skinu svoje stvari i pravac kući.

Najgenijalnija varijanta šverca je radila godinama dok je radila JAT-ova linija Frankfurt-Zagreb-Beograd. Švercer u ručni prtljag natrpa robu i uđe u avion u Frankfurtu a ima kartu do Zagreba. Avion sleti u Zagreb, on izađe, ali ostavi torbu u avionu. Avion stoji na pisti i čeka da putnici za Zagreb izađu a uđu putnici za Beograd. Ostali putnici sjede u avionu i čekaju. Drugi švercer ulazi u avion, ima kartu do Beograda i uopšte nema pasoš, jer mu ne treba i sjeda na slobodno mjesto ispod onog ručnog prtljaga. Kad avion sleti u Beograd, uzme torbu i izađe na izlaz “za domaće letove“ gdje nema nikakve kontrole. Tako se mogla švercovati samo skupa roba jer je čitava operacija skupa.

Pojedinci, čije ime ne mogu da navedem, zvali smo ga Dedo imao je svoj sistem APP (ako prođe prođe). On je često išao u Minhen i tamo od naših šanera jeftino kupovao kradenu robu pa prodavao u Sarajevu. On bi robu natrpao u gepek svog Golfa, sve pokrio dekom i na deku stavio 100 maraka. Kad bi došao na carinu i carinik rekao da otvori gepek on bi rekao: otvoren je, nije zaključan. Onda carinik otvori gepek, pogleda lijevo-desno, sagne se kao da pretraži, tako sagnut stavi 100 maraka u unutrašnji džep, zalupi gepek i kaže: Dobro je, vozi."
Boris popović
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#3282 Re: .

Post by DZONPI »

Jesta ovo tema presusila.Samo reko da koju sarnem.Jeli ko iso u Poljsku po srebro jakne djelove za auta.Au sto je to dobro bilo.Voz Rajvosa Subotica pa onda Subotica Budimpesta i onda Budimpesta Katovice Krakov.Ja sam cak do Poznjanja i Zakopanih zavrsio.To je bio votazi.Poneses flasu zvekana sjednes u onaj hodnik bili mali stolici i izvadis Zvekana a malo i narezane suhovine.Au Poljakinje vole popit zegale se za sufla Vermuta.Vermut kosto 2 marke.Poneses 300-400 maruna od toga platis i voz i hotel i pijes jedes zegas i opet ti ostane rapa za srebro jakne djelove.Kad to prodas vratis te pare.Bilo je caka da se steka stavi cariniku u Ceskoj a u Subotici ne zuris da presjednes na voz nego sacekas da svi izlete jer onda murija se zaleti na te sto zure a ti ko dingospo lakapo u voz.Pozdrav za stare kajle od Ilidze do Carsije.Sad sam cesto u Rajvosa i obilazim stare lokacije gdje me uspomene vuku.
Post Reply