...

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#26 Re: Asfaltiranje zajednickog puta u suvlasnistvu?

Post by haubica_i_to_teshka »

Vector_dum wrote:
dobar osjecaj wrote:Kad sam bila dosta mlađa čudila sam se jednoj ženi koja je tad već imala pedesetak godina kad mi je rekla da brata i sestru nije birala i da ne želi nikakvu komunikaciju ni odnose s tim ljudima. Danas mi to više nije čudno.

Iz ove perspektive, raznih iskustava s raznim porodicama i spoznaja o kratkoći i prolaznosti života, ako već nisam u 1/1 čistoj situaciji vlasništva nad nekom imovinom koju moram koristiti svaki dan, uradila bi sve da se maknem, udaljim iz svih tih priča i odnosa. Jebo taj život u kojem si taoc iživljavanja, mržnje, zastašivanja. Uradila bi sve da se odmaknem i izbrišem svaki kontakt i sjećanje s tim zlom makar se svela na znatno manji prostor i skromnije uslove života. Ja uopšte nisam neko ko lako odustaje od stvari koje imaju imalo smisla. Meni ova tvoja porodična imovinska i ljudska ludnica nikako nisu vrijedni energije koju ti to uzima i vremena života koje treba da trošiš na nešto bolje za sebe i svoje najbliže.
Ja sam mladja generacija i poprilicno sam racionalan i sa takvim razmisljanjem pristupam citavoj ovoj stvari.
Stvari su izuzetno zamrsene, a sve bi bilo toliko jednostavno da nema samo jednog - INATA.
Nekad nocima samo posmatram citavu situaciju i razmisljam koliko im je INAT samo zla nanio.
Jer oni su takvog kova , da bi radije drzali stvari nerjesene i na STATUS QUO, pa makar crkli i pomrli. (a nisu mladi, vec su dobro ostarili)
Ali se jos uvijek inate.
Sve je to stvar svjetonazora i mentaliteta.
Nema sanse da se kao ljudi dogovore i da to provedu kroz knjige.
Radije ce jedni drugima zvati policiju, inspekciju, vucarati se po sudovima i potrositi na hiljade maraka na advokate bez ikakvog ucinka nego racionalno sagledati stvari i reci da ipak trebaju da budu ljudi prije svega.

BIH je jedno nazadno i primitivno drustvo ,ovakve stvari ne treba da cude i vjerujem da moj slucaj nije izuzetak.
Samo sto je stvar da u sebi imam dovoljno zelje da im konacno stanem u kraj jer se ovo ipak mora i treba rijesiti.
Imaju li djece koja zive sa njima?
Mozda se mozesh ()da probash) dogovoriti sa njima, ili oni mogu da uticu na njih
Neko u porodici /komshiluku koga poshtuju, mozda moze posluziti kao posrednik?
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#27 Re: Asfaltiranje zajednickog puta u suvlasnistvu?

Post by zijancer »

Vector_dum wrote:
moonca wrote:Jesi li ih pitao, prije nego si stavio lanac,dali im to smeta.?
Zagradili smo vlastitu zemlju koja granici sa tim putem, ne njihovu. I oni su nam kamenom razbili vrata.
pa ako imate zemlju pored tog puta, zašto ne asfaltirate sebi pristup u toj zemlji gdje ste vlasnici 1/1, i izbjegnete dalje zavrzlame :cry:
Post Reply