Preporuka za šporet

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
Dr Baltazar

Preporuka za šporet

Post by Dr Baltazar » 27/09/2016 14:35

Pozdrav svima :)

Trebala bi mi preporuka za šporet, koja bi bila alternativna u kući tj. šporet koja bi se koristila za svakodnevno kuhanje (ovdje mislim na pravljenje 4-5-6 obroka dnevno na njoj). Šta u ovom slučaju uzeti: šporet sa staklokeramikom ili sa ringlama ? Bilo bi dobro i da se koliko-toliko lahko održava (mora muško nekad očistiti to :lol:)

Cijena nije toliko bitna, ali pošto se radi o nečemu što će se dosta koristiti i što ne stoji u kuhinji, nije nužno da bude najskuplja. Treba mi nešto što je provjereno kvalitetno i što se neće kvariti.

BJB

Re: Preporuka za šporet

Post by BJB » 27/09/2016 23:19

Samo da te upozorim sta da NE uzimas..Niposto, sve da ga dzabe daju, ne uzimaj Gorenje s ringlama. Katastrofa, nema mu ni 5-6 godina a vec jedva cekamo da mu ode barem jedna ringla i da ga mijenjamo za novi.
Znaci samo ne Gorenje. Totalno smece.. Padne fildzan na njega i okrnji ga

navigator61

Post by navigator61 » 27/09/2016 23:22

Smederevac , nece se okrnjiti ni da pegla padne na njega :)

HomeArt

Post by HomeArt » 27/09/2016 23:29

U zadnje vrijeme ringle ne valjaju na mnogim šporetima raznih proizvođača, ja imam 2 i oba sam zamijenio onim staklenim. Jednostavno se održavaju i vrlo su praktični. Moji su BEKO ali sasvim slučajno i zadovoljan sam 5 godina rade bez ikakvih problema mada mislim da marka i nije bitna toliko danas pa se raspitaj i za druge marke, bar danas ima veliki izbor.

Dr Baltazar

Post by Dr Baltazar » 28/09/2016 01:11

BJB wrote:Samo da te upozorim sta da NE uzimas..Niposto, sve da ga dzabe daju, ne uzimaj Gorenje s ringlama. Katastrofa, nema mu ni 5-6 godina a vec jedva cekamo da mu ode barem jedna ringla i da ga mijenjamo za novi.
Znaci samo ne Gorenje. Totalno smece.. Padne fildzan na njega i okrnji ga
:thumbup:

Hvala puno na informaciji. Bila je jedna od opcija Gorenje sa ringlama, ali nema ništa od toga :)

Od stakla bježim jedino što sam čuo priče od ljudi da im se na top modelima lomilo staklo 2-3 puta. Ali uzimam to sa rezervom jer im je sigurno nešto padalo na to.

BJB

Post by BJB » 28/09/2016 11:31

Kod mene je viseca iznad spareta i uvijek nesto ispada, ali svejedno, da fildzan okrnji emajl na sparetu, stvarno nema smisla..
Pecnica, tj. lim u pecnici je izgorio i ima rupe na 5-6 mjestta. Tu ima i moje krivice, koristila sam onu dM pjenu i ona je ostetila lim, ali da se odmah stvori rupa i to mi je nevjerovatno. Onda sam ga pocela cistiti drugim blazim sredstvima, ali je svejedno lim izgorio donji tacno iznad grijaca..

Post Reply