.

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
Benq

Re: Neke stranice hoće, a neke neće

Post by Benq » 10/09/2016 15:05

Moguce da je u to doba bio neki problem , meni se slicna situacija desila prije mjesec dana , neke sam stranice mogao otvoriti a neke ne ali se to nakon nekih sat vremena rijesilo , u event vieweru je stajala obavijest da je problem u DNS-u.

HS je dio Telemach grupacije, oni imaju ugovor jedno sa drugim tako da ti i salje mozes koristiti HS usluge a mozes i preci na nove pakete, po volji.

Free Spirit

Post by Free Spirit » 10/09/2016 16:19

Hakiz wrote:Daklem, ako bi neko mogao da me poduči o mogućim razlozima:

Sinoć, oko 1.30, Firefox, neće da otvori neke stranice, dok neke druge hoće. A sat prije toga sve radilo kako treba. Danas nisam imao vremena da probam, a sada ne pišem sa mjesta sa kojeg sam sinoć pristupao internetu.

Probao preko jednog PC-a sa linuxom (žica), drugog sa win10 (WiFi), mobitela sa androidom. Na svim uređajima isto.

Provajder je HS, kablovski internet. To bi sada bio Telemach?

Hvala.

Imao identičan problem na telekomu. Evo ti rješenje sa microsoft foruma, meni je riješilo problem:

Step 1: Clear the DNS resolver cache.
a)Move the mouse to the bottom left corner of the screen and right clicking the Start and selecting
"Command Prompt (Admin)".
b)Type ipconfig /flushdns, and then press Enter.

Step 2: Manually configure the TCP/IP settings
Follow the steps to reset the TCP/IP.
a) Boot to the desktop view.
b) Open command prompt, right click in the left corner when the Start window appear and select command prompt (admin).
c) At the command prompt, copy and paste (or type) the following command and then press ENTER:
netsh int ip reset c:\resetlog.txt
Note: If you do not want to specify a directory path for the log file, use the following command:
netsh int ip reset resetlog.txt
d) Reboot the computer.

I dok se restartuje računar restartuj još jednom i router. Vrijedi probati barem :thumbup:

Hakiz

Post by Hakiz » 10/09/2016 17:26

Hvala, u međuvremeno riješeno.

Post Reply