Hamša

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Fair Life

Hamša

Post by Fair Life » 16/05/2005 09:50

Image__[size=134]Broj 443, 12.05.2005.[/size] wrote:VASPITANJE U MRZNJI

Image

Pise: Sead Fetahagic

Ovo cu samo sada napisati, vise necu nikad. Nisam ni ja frajer, moze ovo slucajno procitati Hamsa, mada ona nikada nista ne cita, ali sta se zna, pa mogu nadrljati kao sto niko nije. Lako je kritikovati Borislava Paravca i ostale cetnike, mozes pisati o Ivi Miji Jovicu sta te volja, kako nema govora da je ustasa, ali malo zastranjiva, a o ovim Mladim muslimanima, sucur nama, mozes govoriti kako su se pod starost docepali polozaja i love, sve to nema veze, ne pije vode. Ali o Hamsi je opasno bilo sta govoriti, a posebno napisati.

Hamsa je rasla u sokaku sva sretna, jer je babo pazio i mazio, pustao joj na volju, mogla je da radi sta hoce. Jos u pubertetu ona je navijala za Sarajevo, mrzila Zelju iz dna duse, nosila na stadion piljke i gadjala sudiju, vikala mu "fasisto!" i psovala mu majku. Hamsa je to naucila od svojih pajtasa iz sokaka, ali je uskoro postala glavna, za njom su djecaci isli, i oko nje se okupljali. Kad bi doslo do sukoba s kanticarima, Hamsa nije uzmicala, a gledaoci su vikali: "De, Hamso, rascopaj onom zutom glavusu!" Istina da je i ona dobijala po ledjima ponekad, sto je nju jos vise ucvrscivalo u borbi za prava potlacenih pitara. Tako se Hamsa vaspitavala da mrzi, sto joj je dobro polazilo za rukom, mnogo bolje nego skola.

Cesto je Hamsa luftirala iz skole, pa kad bi profesor to priopcavao njenom babi, ovaj bi govorio: "Maksum je, doci ce sebi." U medjuvremenu su neki agrikole na pijaci ostajali bez slajpeka i bijesni odlazili od sebe, Sto je bilo Hamsino djelo i njenih pomocnika. Znala bi dok bi rekao "aksamhajrola" okrenuti "cojeku iz Cacka" karpuzu ispod tezge. Majku im srpsku, govorila je, ne mogu da ih smislim!

Uto ce ti doci rat, a Hamsa se odmah prebacila u zagrizene patriote, krenula da nabavlja oruzje. Nasa vojska nije imala cime da se brani, pa je svaka puska bila zlata vrijedna. Ne znam da li je u tome bila bolji majstor od Emina Svrakica, ali je svakako bolje znala kako se moze u tom ratnom vremenu skupljati zlato. Nije kao spomenuti Svrakic razgulila u inostranstvo da otamo kobajagi pomaze domovini, nego je ostala na braniku svog grada, konfiskujuci automobile na naftu, koje je iznajmljivala za potrebe odbrane. Hamsin babo je imao neke poznate profesore na fakultetu, pa je svojoj kcerci dobavio diplomu Fakulteta politickih nauka. A ona je malo prepadala svoje profesore iz srednje skole, koji su je mrzili, nisu joj davali dobre ocjene. Pokucala bi im na vrata, pitala imaju li skrivenog oruzja, pa jos ako su bili Srbi, uopste inovjerci, hvatala bi se za pistolj, spartala po stanu, prebirala po ormarima, gdje bi joj se poneki komad svidio.

Posto je imala diplomu da se razumije u politiku, Hamsa se upisala u stranku, zapravo su je zvali, jer su stranci bili potrebni obrazovani kadrovi. Posto je jako dobro ispoljila svoju mrznju protiv neprijatelja bilo koje vrste, Hamsu su ubrzo stavili na spisak, pa je izabrana na funkciju. Nije vazno koju, ali sa tog je mjesta imala dobar pregled. Mirnodopska borba nije nimalo laksa od one u ratu, govorila je Hamsa, a novinari su zapisivali i objavljivali njene velike slike i male misli. Do lakata u privatizaciji, ona je dosta drzavnih preduzeca i drzavnih para privatizirala, pomagala svojim pajtasima da lako dodju do posjeda, a sve iz mrznje prema samoupravljanju, komunizmu i radnickoj klasi. Koliko nije mogla da smisli radnike, nije joj ravan ni Edhem Biber. Sa svim vaznim ministrima imala je dobre veze, bila s njima na "jebem ti mater", pa je tako i sa Ahmedom Hadzipasicem bila u dosluhu oko unistavanja nekih firmi i gotivljenja drugih.

Teoretski dobro potkovana, na cemu je najzasluzniji Hasan Cengic, Hamsa je stalno isticala stav ovog Mladog muslimana da su totalitarni sistemi fasisticki, pa tako i socijalisticki na celu s Titom, te je stoga bila puna mrznje prema fasizmu. Nije dokazano, ali je Hamsina zasluga za vecinu onih parola po zidovima gdje se Srbima kaze prava istina kakvi su, a dosta je i njene zasluge sto su mnogi partizanski spomenici poskocili, otisli u vazduh. Tolika njena plemenita mrznja protiv dusmana, a za svoj narod, nije bas sasvim cesta pojava.

Prica se, sto nije provjereno, da je u ovim danima pune srece sto je njen narod progledao odlazila inkognito na nogometnu utakmicu kada Sarajevo igra kod katolika u Mostaru, pa nekoliko puta punim ustima skidala im Isusa Krista s kriza. To je davalo snage i ostalim hordama zla da ne ustuknu, nego iskacu svoju pravu mrznju. Nije poznato je li isla u Istocno Sarajevo kada tamo Sarajevo igra sa Slavijom, ali ako treba nekom cetniku zavrnuti siju, poznato je gdje se treba obratiti. Da nije nase mrznje, koju tako vrijedno njeguje Hamsa zajedno sa svojim pajtasima, nas narod ne bi znao za se.

Posto me je kavara od Hamse, na kraju cu vam reci da se ona mozda tako i ne zove, mozda nije ni zensko, mozda je to Hasim-beg. Ili nekako tako.
Last edited by Fair Life on 14/05/2007 09:01, edited 1 time in total.

mostarac

Post by mostarac » 16/05/2005 13:17

A da probas u naslov ubaciti rijeci: Ustasa, Balija, Cetnik. Garant bi posjecenost bila veca. jebem nas kretencine.

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 16/05/2005 13:18

umro je mostar wrote:A da probas u naslov ubaciti rijeci: Ustasa, Balija, Cetnik. Garant bi posjecenost bila veca. jebem nas kretencine.

Ili makar Tito... :roll:

Klon

Post by Klon » 16/05/2005 13:19

umro je mostar wrote:A da probas u naslov ubaciti rijeci: Ustasa, Balija, Cetnik. Garant bi posjecenost bila veca. jebem nas kretencine.

sta ti pricas, Cetnici i Ustase su fasisti, a Balije ne postoje.
Otkud vam rijec balija.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 16/05/2005 13:22

Meni hamsa najvise lici (na pocetku price) na seadu, ali ovo upadanje u stanove i SWAT ponasanje ne kontam.... ne podsjeca me ni na kog...
:roll:

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 16/05/2005 13:25

Klon wrote:

sta ti pricas, Cetnici i Ustase su fasisti, a Balije ne postoje.
Otkud vam rijec balija.

Pogledaj u Klaicu... :D

mostarac

Post by mostarac » 16/05/2005 13:25

Kada se rijeci Usatsa, Balija Cetnik pojave makar u komentaru, odmah pocnu ljudi dolazit. Jebo te kao da imamo USTASA-CETNIK-BALIJA detektor na forumu pa kad se negdje pojavi ta rijec odmah nam blinka, a mi ko ovce trcimo da vidimo sta je. e bas smo ovce oca nam jebem lopovskog

Fair Life

Post by Fair Life » 16/05/2005 13:25

Haj' ti...

Ja ne mogu od smijeha !!

Fair Life

Post by Fair Life » 16/05/2005 13:27

mIRCerka wrote:Meni hamsa najvise lici (na pocetku price) na seadu, ali ovo upadanje u stanove i SWAT ponasanje ne kontam.... ne podsjeca me ni na kog...

Prica se zavrsava sa... ne mora znaciti da je uopste zensko.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 16/05/2005 13:28

umro je mostar wrote:Kada se rijeci Usatsa, Balija Cetnik pojave makar u komentaru, odmah pocnu ljudi dolazit. Jebo te kao da imamo USTASA-CETNIK-BALIJA detektor na forumu pa kad se negdje pojavi ta rijec odmah nam blinka, a mi ko ovce trcimo da vidimo sta je. e bas smo ovce oca nam jebem lopovskog

strah me je utipkat te rijeci na google....

gavrilo

Post by gavrilo » 16/05/2005 13:32

bar se opet negdje slazemo...

mIRCerka

Post by mIRCerka » 16/05/2005 13:35

Fair Life wrote:
mIRCerka wrote:Meni hamsa najvise lici (na pocetku price) na seadu, ali ovo upadanje u stanove i SWAT ponasanje ne kontam.... ne podsjeca me ni na kog...

Prica se zavrsava sa... ne mora znaciti da je uopste zensko.

ma vise lici na zeMsko ....

ma Fair, mislis da sam stigla do kraja ? Od cetnisko-ustasko-dzamahirijskih tema?
ebote, ovdje ko da vecina jos uvijek ratuje.....
fino rekoh, Clintone, pat ti mater sto si intervenisao....

nego, da nije u pitanju kakvo slabashno "dijete"?....

Nenadv24

Post by Nenadv24 » 16/05/2005 13:42

Neko je pitao za riječ balija.

balija(tur.)nekad: prostak; kasnije: svojeglav čovjek, nasrtljivac, lijenčina, neradnik, rasipnik, protuha, neotesanac itd., bez obzira radi li se o muslimanima ili o pripadnicima drugih vjera; ponašati se kao balija ponašati se prostački, obijesno, samovoljno.

izvor: Rječnik stranih riječi by Šime Anić, Nikola Klaić & Želimir Domović

rei

Post by rei » 16/05/2005 13:43

mIRCerka wrote:
umro je mostar wrote:Kada se rijeci Usatsa, Balija Cetnik pojave makar u komentaru, odmah pocnu ljudi dolazit. Jebo te kao da imamo USTASA-CETNIK-BALIJA detektor na forumu pa kad se negdje pojavi ta rijec odmah nam blinka, a mi ko ovce trcimo da vidimo sta je. e bas smo ovce oca nam jebem lopovskog

strah me je utipkat te rijeci na google....

mene vala nije balija ali cetnika i ustasa jeste,pa ne moras googlati
evo ti cetnika pun forum.... i ne procitam sve do kraja procitam
prvu recenicu i bjeeeeez sa foruma :-? normalan svijet im je
davno prestao replicirati....

joker

Post by joker » 16/05/2005 14:05

Haha... Dobar clanak.

S obzirom na novinu iz koje dolazi jasno mi je sto i Lagumdzija negdje nije ubacen u citavu ovu svitu lopova...

Al' hajde bice jos prilike da ih objedinimo sve lopove na jednom mjestu. Pa da pustimo plin... Mislim valjda ce biti prilike... Nadam se... Pa mozda bude bolje...

Nenadv24

Post by Nenadv24 » 16/05/2005 14:06

znači tvoji fašisti ti ne smetaju ali ostali da. šta si ti drugo nego fašista. nema razlike između tebe i njih.

digger

Post by digger » 16/05/2005 14:30

Nenadv24 wrote:Neko je pitao za rijecˇ balija.

balija(tur.)nekad: prostak; kasnije: svojeglav cˇovjek, nasrtljivac, lijencˇina, neradnik, rasipnik, protuha, neotesanac itd., bez obzira radi li se o muslimanima ili o pripadnicima drugih vjera; ponasˇati se kao balija ponasˇati se prostacˇki, obijesno, samovoljno.

izvor: Rjecˇnik stranih rijecˇi by Sˇime Anic´, Nikola Klaic´ & Zˇelimir Domovic´

Ma i taj rijecnik je neka ustasko-cetnicka zavjera (Nikola je sigurno Srbin). :D

Nenadv24

Post by Nenadv24 » 16/05/2005 14:33

znaš šta me je začudilo što stoji značenje riječi banana a ne postoje značenja riječi četnik i ustaša. Mora da je neka zajednička zavjera.
Last edited by Nenadv24 on 16/05/2005 17:00, edited 1 time in total.

Ina

Post by Ina » 16/05/2005 14:52

Cudo jedno kako MI iz svake sadrzine izvucemo najnegativniji moguci kontext i jos gore... pronadjemo neko skriveno ili neskriveno nacionalisticko znacenje. Ljudi moji pa, mi smo strucnjaci za citanje izmedju redova...nema nam premca...gdje god da pogledamo samo utvare proslosti...

Nesto mislim kakav bi to za nas bio zaokret da mozda pokusamo ovaj text usvojiti kao neku vrstu tek duhovitog sadrzaja ?!? Da li bi to predstavljalo odvec preveliki napor ?!?... Tek za promjenu da i to probamo a bez straha da cemo se izgubiti u plitkosti i nerazumijevanju njegove bitnosti i poruke.

Recimo...ova Hamsha moze biti bilo ko, a mozda je i hermafrodit...mozda je i neki lik iz vaseg komsiluka...mozda je i neki/-a stvarna ljudska jedinka...ma svejedno...

mostarac

Post by mostarac » 16/05/2005 15:22

Ma mi volimo sto smo naopaki :D :D :D :D :D

meatoverhere

Post by meatoverhere » 16/05/2005 15:26

umro je mostar wrote:Ma mi volimo sto smo naopaki :D :D :D :D :D

Najgore je kad smo mi oko nas...JOKS

mostarac

Post by mostarac » 16/05/2005 15:27

meatoverhere wrote:

JOKS - Jebo ih Otac Ko ih Sastavi, ako se ne varam :D :D :D :D :D

meatoverhere

Post by meatoverhere » 16/05/2005 15:29

umro je mostar wrote:
meatoverhere wrote:

JOKS - Jebo ih Otac Ko ih Sastavi, ako se ne varam :D :D :D :D :D

Moze, ili Jebo nas onaj ko nas sastavi. Poruka je ista.

scimitar

Post by scimitar » 16/05/2005 16:57

Ovo cu samo sada napisati, vise necu nikad.

Ajme meni ...

rei

Post by rei » 16/05/2005 19:51

Nenadv24 wrote:znači tvoji fašisti ti ne smetaju ali ostali da. šta si ti drugo nego fašista. nema razlike između tebe i njih.

Ne znam da li si meni replicirao , u svakom slucaju Balija nikad
nije bilo jednako fasista, za USTASE I CETNIKE ZNAMO
DA SU FASISTE ,kad ti je tako laHko preko jezika reci nekom
da je fasita nisi ti daleko od toga .... zasigrno :shock:

Post Reply