Psihološki problem?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

SkyLimit

Psihološki problem?

Post by SkyLimit » 26/08/2016 16:37

E ovako da se ispovjedim:

Ja osjećam ogromnu potrebu da se sviđam osobama ženskog spola, što je zasigurno normalno, ali istovremeno nikad nisam osjećao potrebu za više od toga, a to baš i nije. Da pokušam objasniti:

Primjer 1

Djevojke kojima sam se ja sviđao u životu i koje su htjele nešto sa mnom. To bi u startu za mene bilo dovoljno, redovno bi odbijao bilo kakvu vezu sa njima, ali imao bi smješak na usnama. Čovječe svidio sam joj se.

Primjer 2

Djevojke koje su se mene sviđale a one nisu pokazivale da imaju ista osjećanja. Ja bi ludio za njima. Da mi kaže treba mi transplatacija srca, ja bih potpisao istog trena. Tako je kad se meni neka svidi. Ali vremenom sam shvatio da je jedino što ne izluđivalo i privlačilo to što su me zapravo odbile u startu.

Kada bi takva djevojka jednom pristala na moje udvaranje, kada bi pokazala da i nije ona imuna na mene, nešto bi se odmah promjenilo u meni. Postala bi mi apsolutno nezanimljiva. Čak bi u unutrašnjosti sebe reagovao panično i histerično, moj um bi govorio: "Vodite je, vodite je od mene!" Od onog trena kad bi pokazala da sam i ja njoj zanimljiv, to je za mene sve bilo gotovo, mogao bih da je ne vidim više nikad za života.

I ima to nešto u meni, meni je uvijek predstavljalo neopisivo zadovoljstvo da ignorišem neku djevojku. Znači neopisiv osjećaj, kad ona misli da ću ja nju pozvati da izađemo(jer smo kolege, poznanici, živimo blizu...) i ja primjećujem da se ona čudi zašto ne poduzimam apsolutno ništa, ja ne bih mijenjao taj osjećaj ni za šta. To zadovoljostvo ne mogu opisati.

Meni je draže ne pozvati djevojku na izlazak pa makar i ja ostao doma cijelu noć nego provesti je sa njom. Saznanje da je nisam usrećio meni predstavlja neopisivo zadovoljstvo.

Znam dosta muškaraca koji se trude oko djevojaka dok ne dobiju sex a onda također ne žele više da čuju za njih. Ali to nije moj slučaj. Ja ne osjećam poriv ni za izlaskom, ni za zagrljajem, ni za poljupcem, ni za sexom, ni za brakom i djecom...ništa.

Meni je svo oko sviđanja a koje mi tako puno znači.

Šta se dešava sa mnom?

djana77

Re: Psihološki problem?

Post by djana77 » 26/08/2016 17:05

Ne dešava se ništa,a vjerovatno zadugo i neće :D
Očigledno si svjestan svog problema,a to je već pola rješenja.

HAVANA

Post by HAVANA » 26/08/2016 17:10

Dzini te obuzeli.

SkyLimit

Post by SkyLimit » 26/08/2016 17:28

S obzirom da mi ne pada na pamet da idem psihijatru, a moram se negdje ispovjediti, idem do kraja:

Veoma rano sam se upustio u seksualne odnose s osobom ženskog spola starijom od sebe. Bilo je baš onako "hajd kod mene da ti nešto pokažem"(nekoliko puta). Ja sam bio debelo maloljetnik, osnovna škola i to ne 8. razred. S time da ni ona nije bila neka recimo žena, ali je bila odrasla djevojka, starija od mene 7 - 8 godina.

Kad se kod nas objavi vijest kako je neka nastavnica(obično su one u pitanju) imala odnos sa učenikom obično su površni komentari "eh da sam ja imao takvu nastavnicu", a s obzirom kolike su zatvorske kazne u SAD za to očito je da to pravosuđe uopće ne shvaća kao nešto neozbiljno.

Ma koliko to muško društvo shvaćalo kao nešto pozitivno i "za pohvaliti se"(ja nikad nikom ovo nisam ni ispričao u pravom životu, ovo mi dođe kao anonimna ispovjed), ti si zapravo bio žrtva pedofilije sa potencijalnim trajnim psihičkim posljedicama, zakon isto tretira kad odrasli muškarac "dira" dječaka i kad odrasla žena "dira" dječaka, dok to društvo ne percipira na isti način.

Možda ovo uopće nije imalo utjecaja na to, ali ja nikad nisam uspio ostvariti duboku povezanost i ozbiljnu vezu sa nekom djevojkom u životu. Kladim se kad bi to ispričao psihijatru on bi to povezao i zaključio da je to korjen svega.

Možda me stvarno to emocionalno sjebalo za čitav život(iako ja o tome uopće nisam puno ni mislio do nedavno, ali podsvjest ili kako to već djeluje).

Satori

Post by Satori » 26/08/2016 17:34

Nije sramota otici psihologu.

Tomahawk11
Globalni moderator

Post by Tomahawk11 » 26/08/2016 17:42

Hm, vidim da si naveo i taj slucaj, ja imam jednog rodju, on sve radi dok ne spava s djevojkom, poslije toga mu kaze svejedno, a vise se ne trudi ni da izadju ili bilo sto. Ako se desi jos koji put situacija za seks - ne odbija, ali tako mu je sa svakom. Stupanje u kontakt, izlazak (ako mora), seks i poslije toga mu je svejedno. Ja kazem da je cudan insan.
Mada, ovo tvoje je jos cudnije. Kao neki cudan fetish.

Nepass

Post by Nepass » 26/08/2016 17:43

Jebote jes moj zivot jednostavan, kod mene postoje samo dvije vrste zena: bi jebo/nebi jebo

Tomahawk11
Globalni moderator

Post by Tomahawk11 » 26/08/2016 17:54

Nepass wrote:Jebote jes moj zivot jednostavan, kod mene postoje samo dvije vrste zena: bi jebo/nebi jebo
Valja/ne valja :mrgreen: :thumbup:

graue_maus

Post by graue_maus » 26/08/2016 18:00

da nisi tamo onaj ...

Android Knego

Post by Android Knego » 26/08/2016 19:19

SkyLimit wrote:S obzirom da mi ne pada na pamet da idem psihijatru, a moram se negdje ispovjediti, Možda ovo uopće nije imalo utjecaja na to, ali ja nikad nisam uspio ostvariti duboku povezanost i ozbiljnu vezu sa nekom djevojkom u životu. Kladim se kad bi to ispričao psihijatru on bi to povezao i zaključio da je to korjen svega.

Možda me stvarno to emocionalno sjebalo za čitav život(iako ja o tome uopće nisam puno ni mislio do nedavno, ali podsvjest ili kako to već djeluje).
Prvo, ne ide se kod psihijatra nego kod psihologa.
Drugo, nisi napisao kako su završile te tvoje prve seksualne avanture. Jesi bio zadovoljan? Partnerka zadovoljna? Da li se toga sjećaš rado ili nerado?

SkyLimit

Post by SkyLimit » 26/08/2016 20:08

Android Knego wrote: Prvo, ne ide se kod psihijatra nego kod psihologa.
Drugo, nisi napisao kako su završile te tvoje prve seksualne avanture. Jesi bio zadovoljan? Partnerka zadovoljna? Da li se toga sjećaš rado ili nerado?
Ja nisam imao pojma ni šta radim ni kako se radi, bio sam pravo pravcato dijete daleko od punoljetstva! Nisam još bio ušao u pubertet! Ona mi je objašnjavala šta treba da radim. Osjećaj jeste bio lijep i sad kad se sjećam nije ona uopće loše izgledala.

Nemam pojma je li ona bila zadovoljna, da je htjela normalan sex sa "znalcem" ne bi to radila sa djetetom, bio sam mršavko plave kose i očiju,vjerovatno sam joj bio privlačan na neki nezdrav način.

Nerado se sjećam. Jedino što sam osjećao poslije toga je stid. Veliki, nepodnošljivi stid. Bojao sam se da neće neko saznati, mada je moja spoznaja bila na nivou da se radi o nečemu što ima veze sa stidnim dijelovima tijela i zabranjenoj igri koja prija(nisam znao kako se to tačno zove). Kasnije sam to smetnuo sa uma, tek sam puno kasnije i shvatio šta se zapravo događalo.

Do tada sam se normalno nabacivao "simpatijama" a poslije tog bih ako bi vidio na ulici da mi ide ususret djevojčica iz škole kojoj se kao sviđam, ja bih skrenuo u sporednu ulicu. Ne znam što, jednostavno sam bježao. Tako je sve počelo...

I kad sam odrastao nikad nisam imao problema da sa svojim izgledom privučem neku djevojku niti da zavedem neku koju bi želio, moj problem je što nisam u tome nisam pronalazio nikakvo emocionalno zadovoljstvo. U tome da ona prizna da joj se sviđam DA, ali ne osjećam potrebu ni za čim više.

Sanchez22

Post by Sanchez22 » 26/08/2016 20:56

Mi smo se ubili za psihologa,meni se takodje svidjaju djevojke i rado izlazim s njima ,ali mi je sex odbojan toliko da ti ne mogu opisati.
Jednom ovdje postavio temu,jedva zivu glavu izvukao :D :D
Vjerovatno prerani sex,slobodno sve reci psihologu .Ima u zivotu mnogo gorih stvari :)
Mene je takodje urolog slao psihologu zbog slabe erekcije,ali nisam nikada otisao i to ce mi se obiti o glavu kad tad.
Sretno.

Tomahawk11
Globalni moderator

Post by Tomahawk11 » 26/08/2016 21:29

Realno, ljudi, ove stvari koje ste naveli jesu problem.
Samo na ludom Balkanu je sramota otici psihologu/psihijatru, cak iako je vidljivo da je pomoc potrebna.
Na to treba gledati kao i na svaki drugi zdravstveni problem. Samo sto za grip, recimo, popijes Paracetamol i gotovo. Za ovo je ipak komplikovanije i nije dovoljno popiti neku tabletu da bi se rijesilo.
Vecina psiholoskih problema i blokada vodi ka depresiji. Depresija po depresija - hronicna depresija. Tesko stanje, tesko se izvuci :roll:

benjen

Post by benjen » 26/08/2016 21:35

Razgovor pomaze.
Ne postoje dzaba na zapadu grupe za svaki problem.
Gdje se ljudi sa slicnim problemima nalaze i razgovaraju i najbitnije da vide da nisu sami i da nisu jedini sa problemom ma kakav bio.

eluna

Post by eluna » 26/08/2016 22:00

Bojis se osjecaja stida koji tebi neminovno dolazi nakon seksualnog odnosa. Tako si to dizivio prvi put I, nazalost, ostao si na tom nivou.

Pisem ti ovako ne zato sto sam psiholog, nego zato sto sam bila sto jesi, ali moj razlog nije bio prerani odnos, nego nacin vaspitanja gdje su i seks i reproduktivno zdravlje I bilo kakav intimniji odnos, cak I onaj platonski, cisto emotivnog karaktera, bili strogo zabranjena tema I nesto sto "ne d'o ti bog da te samo vidim da pokusas!". No, kada sam se osamostalila, I sredila neke zivotne stvari, cista znatizelja me povukla da provjerim uvjerenje koje su mi roditelji utuvili u glavu. I znas sta - nema apsolutno niti jednog razloga za stid. Desilo ti se sto ti se desilo. Ne dozvoli sebi da propustis uzivanje u necemu sasvim I posve prirodnom. Jeste sam proces zavodjenja jako lijep I naravno da pruza odredjeno uzivanje. Ali nije problem nauciti uzivati i u ostalom.

Ako dozvolis tvom strahu da te pobijedi I zakljucas sam sebe na taj nivo emotivne zrelosti - da je tebi samom za potvrdu tvoje muskosti dovoljno da se nekoj djevojci/zeni samo svidjas - za 20 30 godina naci ces se u situaciji da si sam u 4 zida I da nema vise nijedne kojoj bi mogao da se svidis barem na kratko. A tada ce biti kasno za mnoge stvari cak I ako se izboris I prevazidjes svoje strahove.

Sent from my V7A using Tapatalk

Nepass

Post by Nepass » 26/08/2016 23:35

Jel maloprije napisao da je bio debeo a kasnije mrsavko?

Ono jarane vecina ako ne i svi smo ga ovdje umocili, nije interesantno.

Nepass

Post by Nepass » 26/08/2016 23:38

eluna wrote:Bojis se osjecaja stida koji tebi neminovno dolazi nakon seksualnog odnosa. Tako si to dizivio prvi put I, nazalost, ostao si na tom nivou.

Pisem ti ovako ne zato sto sam psiholog, nego zato sto sam bila sto jesi, ali moj razlog nije bio prerani odnos, nego nacin vaspitanja gdje su i seks i reproduktivno zdravlje I bilo kakav intimniji odnos, cak I onaj platonski, cisto emotivnog karaktera, bili strogo zabranjena tema I nesto sto "ne d'o ti bog da te samo vidim da pokusas!". No, kada sam se osamostalila, I sredila neke zivotne stvari, cista znatizelja me povukla da provjerim uvjerenje koje su mi roditelji utuvili u glavu. I znas sta - nema apsolutno niti jednog razloga za stid. Desilo ti se sto ti se desilo. Ne dozvoli sebi da propustis uzivanje u necemu sasvim I posve prirodnom. Jeste sam proces zavodjenja jako lijep I naravno da pruza odredjeno uzivanje. Ali nije problem nauciti uzivati i u ostalom.

Ako dozvolis tvom strahu da te pobijedi I zakljucas sam sebe na taj nivo emotivne zrelosti - da je tebi samom za potvrdu tvoje muskosti dovoljno da se nekoj djevojci/zeni samo svidjas - za 20 30 godina naci ces se u situaciji da si sam u 4 zida I da nema vise nijedne kojoj bi mogao da se svidis barem na kratko. A tada ce biti kasno za mnoge stvari cak I ako se izboris I prevazidjes svoje strahove.

Ako tipla sto se ne bi svidio nekoj mocnoj prostitutki.
Jeftinije ce ga izaci :izet:

animals

Post by animals » 26/08/2016 23:38

To se ti poceo ovdje hvaliti, kako si spavao sa zenom :-)

SkyLimit

Post by SkyLimit » 26/08/2016 23:44

Nepass wrote:Jel maloprije napisao da je bio debeo a kasnije mrsavko?

Momak ti si izgleda zalutao ovdje'. Ja nikad nisam napisao da sam bio "debeo".

A taj način razmišljanja "došao da se pohvali da je umočio" je pravo krkanski. Toliko mi je bilo do hvaljenja da nikad nikome u pravom životu ovo nisam ispričao. Ja sam zapravo bio žrtva. I da sam htio izmišljati seksualne doživljaje "za pohvaliti se", sigurno ne bi ovakav.

Ostali, a pogotovo eluna i sanchez22 su stvarno napisali korisne postove.

Nepass

Post by Nepass » 26/08/2016 23:52

animals wrote:To se ti poceo ovdje hvaliti, kako si spavao sa zenom :-)
Jesam, ozenio se da vidim kako koka uzivo izgleda :oops:

Nepass

Post by Nepass » 26/08/2016 23:54

SkyLimit wrote:

A taj način razmišljanja "došao da se pohvali da je umočio" je pravo krkanski. Toliko mi je bilo do hvaljenja da nikad nikome u pravom životu ovo nisam ispričao. Ja sam zapravo bio žrtva. I da sam htio izmišljati seksualne doživljaje "za pohvaliti se", sigurno ne bi ovakav.

Daj ba, budi muskarcina kakve zrtve kakvi bakraci.
Musko moze biti jedino zrtva ako ga napastuju debele trebe.

animals

Post by animals » 26/08/2016 23:56

Nepass wrote:
animals wrote:To se ti poceo ovdje hvaliti, kako si spavao sa zenom :-)
Jesam, ozenio se da vidim kako koka uzivo izgleda :oops:
Nisam na tebe mislio..

esmasaric

Post by esmasaric » 26/08/2016 23:57

Ja imam prijateljicu koja se zaljubi 10 puta sedmično, i to obično ostaje na gledanju. Evo sada sam sjedila u kafiću i čekala da on dođe, samo da bi se gledali. On se njoj sviđa, i on nju gleda, i to je to. To je njeno zadovoljstvo. Naravno ne želi da ništa uradi zbog toga, jer se par puta opekla. A i on neće, ona je zaljubljena tako i sretna.

A ja se jako teško vežem za muškarca. Moj posao je muški, pa sam vječito okružena muškarcima, mada su svi godište moga oca, ili ako su mlađi, opet su stariji desetak, petnaest godina. I ne želim na radnom mjestu ljubav, desilo se jednom, i nije tako dobro završilo što se tiće radnog odnosa.

Tako da mi treba par mjeseci da razvijem emocije, što je čudno, ali sam postala zaista hladnija i izbirljiva. I ne smeta mi samoća. Super mi je flert, kafa, i to je to. Fizički kontakt izbjegavam i sa prijateljima, samo stisak ruke. Bila sam u dugogodišnjoj vezi u kojoj se nismo uopšte držali za ruke osim u zaista rijetkim trenutcima :lol: Naravno, svima je to čudno, ali šta ću.... Nemam trauma, nemam neku groznu vezu iza sebe, jednostavno sam tip osobe koja će sjesti i pričati s tobom samo zato što si mi zanimljiv. I to je to, na priči će se i završiti.

Nisam rano stupila u seksualne odnose, jednostavno imam druge načine na koje se usrećujem.

Mada ja gradim karijeru pa sam 80% u tome, od obaveza nemam vremena za nekoga trenutno, ako stavim prijatelje i obitelj ispred. I u mom poslu radiš sa prelijepim ljudima, pa je i to mana. Kada vidiš 150 njih koji su građeni ko Apolon, nekako odumreš emotivno i diviš im se, kao slici u galeriji.

eluna

Re: RE: Re: Psihološki problem?

Post by eluna » 27/08/2016 00:05

Nepass wrote:
SkyLimit wrote:

Daj ba, budi muskarcina kakve zrtve kakvi bakraci.
Musko moze biti jedino zrtva ako ga napastuju debele trebe.
I ti ces jednom, ako vec ne, odgajati dijete!?

I ne bi ti smetalo da tvoj junacina sin od 5, 7 godina dobije seksualnu poduku od zene od npr. 25 godina?

Tomahawk11
Globalni moderator

Post by Tomahawk11 » 27/08/2016 00:36

Manite se natezanja.
Ljudi imaju problem. Pojedinci upadaju na temu i postavljaju pogresne pretpostavke. Nije tema za mjerenje ciji je veci i da li je neko nekog povalio.
Nije sve vozanje trole. I ako neko nema problem ove prirode, ne znaci da nema ljudi koji imaju. Da to ide tako jednostavno, ne bi ni bilo problema,

Post Reply