GENETIKA&BIOINŽINJERING - IUS.

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
lala_23

GENETIKA&BIOINŽINJERING - IUS.

Post by lala_23 » 08/08/2016 18:06

Ako ima neko da studira genetiku i bioinžinjering na IUS može li mi objasniti kakav je to fakultet? Koliki je prosperitet sa tim fakultetom,kakvu matematiku imate(je li to opća ili nešto drugo),imate li dosta praktične nastave...?

KIseljak12

Re: GENETIKA&BIOINŽINJERING - IUS.

Post by KIseljak12 » 08/08/2016 18:08

lala_23 wrote:Ako ima neko da studira genetiku i bioinžinjering na IUS može li mi objasniti kakav je to fakultet? Koliki je prosperitet sa tim fakultetom,kakvu matematiku imate(je li to opća ili nešto drugo),imate li dosta praktične nastave...?
Ja sam studirao, ali sam odustao nakon 2 godine. Dosta mi je bilo da pravimo razne mutante i nove bolesti za potrebe farmaceutske industrije. Preporucio bih svakome postenom da bjezi od toga. Kakvih sam se samo gadosti nagledao, ukljucujuci bosanskog brdskog konja genetski modifikovanog da sjedi na guzici. Prica se da su neki klonovi te jedinke odbjegli i kandiduju se za lokalne izbore.

SmokingMan

Post by SmokingMan » 08/08/2016 18:30

KIseljak12 wrote:
lala_23 wrote:Ako ima neko da studira genetiku i bioinžinjering na IUS može li mi objasniti kakav je to fakultet? Koliki je prosperitet sa tim fakultetom,kakvu matematiku imate(je li to opća ili nešto drugo),imate li dosta praktične nastave...?
Ja sam studirao, ali sam odustao nakon 2 godine. Dosta mi je bilo da pravimo razne mutante i nove bolesti za potrebe farmaceutske industrije. Preporucio bih svakome postenom da bjezi od toga. Kakvih sam se samo gadosti nagledao, ukljucujuci bosanskog brdskog konja genetski modifikovanog da sjedi na guzici. Prica se da su neki klonovi te jedinke odbjegli i kandiduju se za lokalne izbore.
Jesi li bio upoznat sa CRISPR.om?

KIseljak12

Post by KIseljak12 » 08/08/2016 18:35

SmokingMan wrote:
KIseljak12 wrote:
Jesi li bio upoznat sa CRISPR.om?
Samo u teoriji.

SmokingMan

Post by SmokingMan » 08/08/2016 18:47

KIseljak12 wrote:
Samo u teoriji.
Naučnici je uskoro namjeravaju primjeniti na komarcima koji prenose zarazne bolesti.To ti je dobro poznato.

Post Reply