KAKO NAĆI BOLESNIKA NA KOŠEVU?!!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
smailo

KAKO NAĆI BOLESNIKA NA KOŠEVU?!!!

Post by smailo » 28/02/2016 20:48

Ovog vikenda (i u subotu i u nedjelju!) moja žena je pokušavala posjetiti bolesnu prijateljicu na Onkologiji na Koševu, ali bez uspjeha. Kao da je tražila "iglu u plastu sijena"! Neke ljubazne sestrice su pokušavale da joj pomognu, ali nisu uspjele. Nigdje nije dobila valjanu informaciju, iako je znala i ime i prezime, i bolest, čak i naziv klinike. Nekada se već na ulazu u koševsku bolnicu mogla na kapiji dobiti precizan podatak gdje se ko nalazi, a sada, kad su one knjižurine i registre zamijenili kompjuteri, sada se ne može ništa saznati!!! Na DIP-u (gdje je Onkologija) ni juče ni danas nije nikog bilo na recepciji, uzalud je tražila i čekala. A valjda vikendom je i najčešća posjeta! Vrijeme je ograničeno od 15,30 do 17 sati. Je li to neki novi (ne)red otkako je došla nova direktorica?! Da je kod nas išta normalno, ovo bi bilo za nepovjerovati. Ovako, sve je za povjerovati, samo ako je loše-nelogično-glupo-bezobrazno-nenormalno... Sramota! Bolesno zdravstvo!

muha_sa

Re: KAKO NAĆI BOLESNIKA NA KOŠEVU?!!!

Post by muha_sa » 28/02/2016 20:55

a svaki dan slušam hvalospjeve na racun Bakirove hanume kako je red uvela :-) :-)
našli mene folirat :-)

vjesticanametli

Post by vjesticanametli » 28/02/2016 21:21

ako lezi i prima hemo terapije onda ona nije na dip-u vec u zgradi iza - na onkologiji
u prizemlju dipa su terapije takoĐŽer za oboljele od raka ali ti pacijenti ne leze.........znaci isla je u pogresnu zgradu...... neka ide na onkologiju na 13 sprat i naci ce prijateljicu sigurno............ja se ne sjecam neljubaznosti tamo pa i mimo vremena za posjetu pustali su me da uĐŽem....pa covjece zar je nije mogla nazvati

vrijeme za posjete je uvijek postojala jer nije normalono hodati oko takvih i bilo koji drugih pacijenata non stop....to nema veze sa sebijom ba...........nek ih zategne vala ko sto je u vojnoj .......samo red njima treba...... a o sebiji ko sebiji necu... *ebo li je riĐŽi :lol:

muha_sa

Post by muha_sa » 28/02/2016 21:26

vjesticanametli wrote:ako lezi i prima hemo terapije onda ona nije na dip-u vec u zgradi iza - na onkologiji
u prizemlju dipa su terapije takoĐŽer za oboljele od raka ali ti pacijenti ne leze.........znaci isla je u pogresnu zgradu...... neka ide na onkologiju na 13 sprat i naci ce prijateljicu sigurno............ja se ne sjecam neljubaznosti tamo pa i mimo vremena za posjetu pustali su me da uĐŽem....pa covjece zar je nije mogla nazvati

vrijeme za posjete je uvijek postojala jer nije normalono hodati oko takvih i bilo koji drugih pacijenata non stop....to nema veze sa sebijom ba...........nek ih zategne vala ko sto je u vojnoj .......samo red njima treba...... a o sebiji ko sebiji necu... *ebo li je riĐŽi :lol:

:thumbup:

povlacim gornji post :lol:

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 28/02/2016 23:26

"Zgrada iza" je takodje dio DIP-a, u podrumu (isti level kao i hol DIP-a, odmah iza repcepcije prolaz) su aparati za zracenje i prostorije za kemoterapiju, kat iznad su prijemne ambulante onkologije a na 13. katu su lezeci pacijenti i internisti-onkolozi.

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 28/02/2016 23:31

vjesticanametli wrote:vrijeme za posjete je uvijek postojala jer nije normalono hodati oko takvih i bilo koji drugih pacijenata non stop...

Vrijeme za posjete od sat ipo ili dva sata dnevno je najveca glupost KCUS-a, u puno puno kvalitetnijim ustanovama na zapadu, vidjao sam otvorene posjete od podne do 19h navece recimo. Nema tu nikakvog hodanja okolo, postoje prostorije za posjete, kazes ime pacijenta sestrici i sjednes u predvidjenu prostoriju i sacekas toga kome si dosao u posjetu.

Ograniciti posjete na period 13-15 h i slicno je kretenizam svoje vrste. Em se stvaraju nesnosne guzve na prostoru gdje ionako nemas gdje parkirati automobil, em je nemoguce da ljudi koji rade dodju u tom vremenskom roku u posjetu.

vješalica

Post by vješalica » 28/02/2016 23:35

da li sve vrste hasti mogu trpiti posjete?

Edin H.

Post by Edin H. » 28/02/2016 23:50

dječak sa šibicama wrote:
vjesticanametli wrote:vrijeme za posjete je uvijek postojala jer nije normalono hodati oko takvih i bilo koji drugih pacijenata non stop...

Vrijeme za posjete od sat ipo ili dva sata dnevno je najveca glupost KCUS-a, u puno puno kvalitetnijim ustanovama na zapadu, vidjao sam otvorene posjete od podne do 19h navece recimo. Nema tu nikakvog hodanja okolo, postoje prostorije za posjete, kazes ime pacijenta sestrici i sjednes u predvidjenu prostoriju i sacekas toga kome si dosao u posjetu.

Ograniciti posjete na period 13-15 h i slicno je kretenizam svoje vrste. Em se stvaraju nesnosne guzve na prostoru gdje ionako nemas gdje parkirati automobil, em je nemoguce da ljudi koji rade dodju u tom vremenskom roku u posjetu.

Nije dobro za posjetioce i pacijente, ali je zato dobro za cuvare i medicinske sestre, jer moras pinku uletiti :D

vjesticanametli

Post by vjesticanametli » 29/02/2016 00:46

Vrijeme je takvo kakvo je i iskreno necu o tome....meni je zaparalo oci sto je pogresna. Zgrada.....ceka nekog bezze a vidiiiii da vikendom nema nikog i na kraju tel. Imamo svi.....a vrijeme je uvijek bil9 ogran8ceno za posjete i ako ce nam to biti jed8ni problem super onda.....u istanbulu ulaze i u 2 ujutru u posjetu pa da vidis te ciganije.....nema ogranicenja

vjesticanametli

Post by vjesticanametli » 29/02/2016 00:48

Zaboravih i 9vo....ima na 13 spratu s9ba pa mozes tu sjesti s 9n8m kojem si dosao u posjetu ali 9vaj selj9berski svjet se nakiti po krevetima pa ko majmuni sjele 2 h.....ne bih ja dala uci nikom dok se ne nauci ponasati.....

smailo

Post by smailo » 29/02/2016 13:50

Prvo, bila mi je žena i na tom 13 spratu, pa i na 14-om. Drugo, osoblje je bilo ljubazno pa su je i vodali, a i telefonima zivkali da se informišu i provjere. Treće, bolesnica nema mobitel. Četvrto, prije polaska u bolnicu moja žena je zvala u stan bolesnice da nije slučajno izašla već iz bolnice i saznala da nije još. Peto, u hodnicima je bilo mračno i stoga i još neugodno za hodati i snalaziti se. (Znam, treba štedjeti svjetlo, ali onda kad treba i gdje se može.) A osnovna naša primjedba je: Zašto nema na ulazu spisak bolesnika koji leže tu, a još veća, zašto nema portira koji može dati informacije? Zar i vikendom ne treba da rade, a tada je najveća posjeta!?

Keiko

Post by Keiko » 01/03/2016 13:13

smailo wrote:A osnovna naša primjedba je: Zašto nema na ulazu spisak bolesnika koji leže tu

Spiska i ne moze biti jer se radi o zastiti privatnosti pacijenata. Jos uvijek ima ljudi koji ne zele da svaka susa i busa zna da leze u bolnici.

Nepass

Post by Nepass » 01/03/2016 13:59

smailo wrote:Prvo, bila mi je žena i na tom 13 spratu, pa i na 14-om. Drugo, osoblje je bilo ljubazno pa su je i vodali, a i telefonima zivkali da se informišu i provjere. Treće, bolesnica nema mobitel. Četvrto, prije polaska u bolnicu moja žena je zvala u stan bolesnice da nije slučajno izašla već iz bolnice i saznala da nije još. Peto, u hodnicima je bilo mračno i stoga i još neugodno za hodati i snalaziti se. (Znam, treba štedjeti svjetlo, ali onda kad treba i gdje se može.) A osnovna naša primjedba je: Zašto nema na ulazu spisak bolesnika koji leže tu, a još veća, zašto nema portira koji može dati informacije? Zar i vikendom ne treba da rade, a tada je najveća posjeta!?

Pa ima ljudi koji nece da se zna da leze, pogotovo onkoloski

bavi

Post by bavi » 01/03/2016 18:01

.
Last edited by bavi on 01/03/2016 18:02, edited 1 time in total.

bavi

Post by bavi » 01/03/2016 18:01

Upravo to. Dok sam lezala u bolnici nisam zeljela nikakve posjete. Samo moja porodica. Bio je spisak pacijenata na ulazu na odjel ali sam zamolila doktoricu da me obrise sa njeg. O razlozima ne bih.

Post Reply