Promjena prebivališta, dokaz o ispunjenosti uvjeta

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#1 Promjena prebivališta, dokaz o ispunjenosti uvjeta

Post by purgatorio »

Hoću da promijenim prebivalište ali nisam vlasnik/suvlasnik stana niti imam ugovor o zakupu/podstanarstvu i piše na stranici MUP-a: " kao valjan dokaz smatraće se i ovjerena izjava stanodavca da daje pristanak da određeno lice bude prijavljeno na njegovoj adresi"

Eh sad, kako ova izjava izgleda, jel ima obrazac kakav i što treba da napravi osoba koja je vlasnik stana da bih se ja mogao prijaviti na tu adresu?
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#2 Re: Promjena prebivališta, dokaz o ispunjenosti uvjeta

Post by muminovic »

Slobodna forma, navedes sve podatke i jednog i drugog, te ovjeris potpis pred notarom.

Mada mozes kontaktirati i MUP pa da vidis da li imaju vec pripremljen obrazac, cudo su ti nasi salterski radnici.
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#3 Re: Promjena prebivališta, dokaz o ispunjenosti uvjeta

Post by purgatorio »

U CIPS-u su mi dali obrazac izjave koji vlasnik stana mora popuniti i ovjeriti u općini te priložiti ZK nekretnine.

Ali, sad imam drugi problem. Rekoh na šalteru da mi je vozačka deponovana zbog zabrane i veli mi žena, ne bi trebao mjenjat prebivalište dok ne dobiješ vozačku. Dok sam ja konto ostaviti vozacku deponovanu i nakon isteka zabrane jer nemam novca da platim kaznu i sad mi to stvara problem. Nije mi jasno kako je prebivaliste i vozacka povezano u tolikoj mjeri.
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#4 Re: Promjena prebivališta, dokaz o ispunjenosti uvjeta

Post by kritichar »

Jel stvarno traže ove papire ili se može nekako brže to prijaviti?
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#5 Re: Promjena prebivališta, dokaz o ispunjenosti uvjeta

Post by purgatorio »

Ma traže, ne mijenjaj ako ti baš nije potrebno.
Proposition Joe
Posts: 286
Joined: 10/03/2012 09:26

#6 Re: Promjena prebivališta, dokaz o ispunjenosti uvjeta

Post by Proposition Joe »

Vlasnik popuni izjavu/obrazac koji se preuzme u salter sali opcine, tu se odmah ovjeri I uz zk izvadak ili potvrdu iz katastra Kao dokaza vlasnistva/posjeda ides u cips I prijavljujes se. Vozacka je bitna jer nakon dobijanja nove licne imas rok od 8 dana da promijenis I vozacku tj. Podneses zahtjev, u protivnom je gubis trajno. Zato, plati kaznu, pa mijenjaj I licnu I vozacku, ha ya...
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#7 Re: Promjena prebivališta, dokaz o ispunjenosti uvjeta

Post by muminovic »

I treba da traze, nadam se da ce biti jos i strozije.
Post Reply