...

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Sabaton
Posts: 132
Joined: 17/12/2015 17:37

#1 ...

Post by Sabaton »

...
Last edited by Sabaton on 02/01/2016 04:28, edited 1 time in total.
libra123
Posts: 4241
Joined: 07/06/2015 17:23

#2 Re: Zasto ljudi zure pa grijese?

Post by libra123 »

Pa odgovor je u nekim tvojim recenicama,bjeze od loseg zivota a nazalost doceka ih gori.Ipak se sreca nosi iz roditeljske kuce, ako tamo sve stima ne zuris to mjenjati.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72762
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3 Re: Zasto ljudi zure pa grijese?

Post by Velkoski »

User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#4 Re: Zasto ljudi zure pa grijese?

Post by Matzan »

Meni su Romi zakon.
Njemu 15-16-18 max, njoj jedno 14-15 i ožeži. :izet:
Dok si mlad slađa je, poslije obuzmu problemi, svakodnevnica, trka za egzistenciju.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#5 Re: Zasto ljudi zure pa grijese?

Post by spreca »

Sabaton wrote:Ima nesto cudno u nasim ljudima. Sto se tice moje generacije, svi su skoro ozenjeni, imaju po cak troje djece. A ja nisam toliko ni star.
Ono sto me zaprepastava je cinjenica da ti ljudi nisu obezbjedili ni minimum uslova da bi vodili neki dostojanstven zivot i da bi bar donekle bili nezavisni. Niko od ti mojih drugova i poznanika ne radi neki dobro placen posao, vecinom su to neki prosjecni fizicki poslovi koji ti ne mogu garantovati neku sigurnu i stabilnu buducnost.

Evo jedan primjer. Jedan moj skolski drug radi kao prodavac autodijelova, dvoje djece, zena nezaposlena, zive u zajednickom domacinstvu sa njegovim roditeljima, i bratom koji je neozenjen. Svi kazu da je zajednica - jadnica. :roll:

Na povrsini oni djeluju kao sretna porodica, ali vjerujem da su nezadovoljni kvalitetom svog zivota.
Njemu je 25, njoj je 23. Ne vjerujem da su se nesto posebno usrecili. Od ljubavi se ne zivi. :oops: A posebice jer nemaju slobodu da prozive svoju mladost, a oboje su , po meni mladi, umjesto da uzivaju u zivotu, vec su sebi stvorili takve obaveze, da to ne mogu uciniti. :roll:

Drugi primjer. Moja skolska drugarica se udala sa 19, odmah poslije srednje, za nekog tipa iz Zavidovica. Zivjela je u nekom seocetu, sa njegovim roditeljima, koji su je psihicki ubijali, iskljucivali joj struju, tjerali je da radi seoske poslove.
Muz joj je cak bio zabranio da gleda televizor. Vidjeh je neki dan, prepoznasmo se. :)
I tako kaze, razvela se, vratila se svojima. Kaze, napravila je gresku. :-? no, shit Sherlock

Treci primjer. Znam za slucaj da se jedna majka ubila jer otac nije zelio da mari o djetetu, i zelio je da i dalje bude momak, nije radio, kockao je, i provodio sa drustvom. a oboje su bili jako mladi. :(

Mene doista zanima, gdje to ljudi zure, pa zasto se zalijecu i prave takve greske? Zasto se ne obezbjediti, barem imati neku finansijsku zaledjinu, pa onda se vjencavati i pocinjati neki zajednicki zivot?

neki cudan fenomen vlada u bosanskom drustvu
Da bi se zivjelo zajedno, moras se vjencati, i potpisati. Ne smijes maknuti dalje od roditeljske kuce, jer ce te se roditelji odreci. :-) Druga vjera i nacija ne dolazi u obzir. Moras svaki drugi dan obilaziti zeninu familiju, inace ce se naljutiti.
Pomagati im finansijski, jer se to od tebe ocekuje. itd itd

ispada kao da se vjencavas za druge, a ne zbog sebe :?
I ti jarane samo o tudjim problemima........guzil se sta
User avatar
Truba
Posts: 81570
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6 Re: Zasto ljudi zure pa grijese?

Post by Truba »

problem je oni sto se zene i udaju
a ne oni sto do 40. ne znaju sto ce od zivota :mrgreen:
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2447
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#7 Re: Zasto ljudi zure pa grijese?

Post by cenecimoveocino »

Znam jedan par,tacnije brat od bivse mi cure,on ima 24 a ona 25,nedavno sam cuo da su se uzeli,kao uzeli im roditelji po pola stan,koliko znam nijedno nema neki stalni posao,on nesto oko mobitela raducka,sad ne znam situaciju kako se i od cega zivi.

Al brat ozenio godinu stariju :oops:
User avatar
muha_sa
Posts: 128602
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#8 Re: Zasto ljudi zure pa grijese?

Post by muha_sa »

Sabaton wrote:Ima nesto cudno u nasim ljudima. Sto se tice moje generacije, svi su skoro ozenjeni, imaju po cak troje djece. A ja nisam toliko ni star.
Ono sto me zaprepastava je cinjenica da ti ljudi nisu obezbjedili ni minimum uslova da bi vodili neki dostojanstven zivot i da bi bar donekle bili nezavisni. Niko od ti mojih drugova i poznanika ne radi neki dobro placen posao, vecinom su to neki prosjecni fizicki poslovi koji ti ne mogu garantovati neku sigurnu i stabilnu buducnost.

Evo jedan primjer. Jedan moj skolski drug radi kao prodavac autodijelova, dvoje djece, zena nezaposlena, zive u zajednickom domacinstvu sa njegovim roditeljima, i bratom koji je neozenjen. Svi kazu da je zajednica - jadnica. :roll:

Na povrsini oni djeluju kao sretna porodica, ali vjerujem da su nezadovoljni kvalitetom svog zivota.
Njemu je 25, njoj je 23. Ne vjerujem da su se nesto posebno usrecili. Od ljubavi se ne zivi. :oops: A posebice jer nemaju slobodu da prozive svoju mladost, a oboje su , po meni mladi, umjesto da uzivaju u zivotu, vec su sebi stvorili takve obaveze, da to ne mogu uciniti. :roll:

Drugi primjer. Moja skolska drugarica se udala sa 19, odmah poslije srednje, za nekog tipa iz Zavidovica. Zivjela je u nekom seocetu, sa njegovim roditeljima, koji su je psihicki ubijali, iskljucivali joj struju, tjerali je da radi seoske poslove.
Muz joj je cak bio zabranio da gleda televizor. Vidjeh je neki dan, prepoznasmo se. :)
I tako kaze, razvela se, vratila se svojima. Kaze, napravila je gresku. :-? no, shit Sherlock

Treci primjer. Znam za slucaj da se jedna majka ubila jer otac nije zelio da mari o djetetu, i zelio je da i dalje bude momak, nije radio, kockao je, i provodio sa drustvom. a oboje su bili jako mladi. :(

Mene doista zanima, gdje to ljudi zure, pa zasto se zalijecu i prave takve greske? Zasto se ne obezbjediti, barem imati neku finansijsku zaledjinu, pa onda se vjencavati i pocinjati neki zajednicki zivot?

neki cudan fenomen vlada u bosanskom drustvu
Da bi se zivjelo zajedno, moras se vjencati, i potpisati. Ne smijes maknuti dalje od roditeljske kuce, jer ce te se roditelji odreci. :-) Druga vjera i nacija ne dolazi u obzir. Moras svaki drugi dan obilaziti zeninu familiju, inace ce se naljutiti.
Pomagati im finansijski, jer se to od tebe ocekuje. itd itd

ispada kao da se vjencavas za druge, a ne zbog sebe :?
prijateljski savjet :-D
malo više vodi svoju neg tudju brigu, bit ce ti život zanimljiviji :thumbup: vjeruj Muhi :)
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#9 Re: Zasto ljudi zure pa grijese?

Post by Nadzorna_ploca »

Mozda je covjek sredio svoj zivot, pa bi da sredjuje i tudje. :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81570
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10 Re: Zasto ljudi zure pa grijese?

Post by Truba »

prije ce biti da igra na sigurno
pa mu cudno kako ljudi pokusavaju živjeti
pa sta ako se zajebu

kad se "djevojka" od 39 razvede to je normala :lol: ...kad komsinica odjebe momka nakon 5 godina zajedničkog zivota to je cool nije se udavala :skoljka:

ali cura od 19 posteno pokusa to je sramota

isto ko kad sranja pravi sin jedinac svi sute...daaaaaaagi sin u taje
a kad sranja pravi 4. sin u obitelj...ko jebe oca sto ih je pravio kad ih ne zna odgojiti
User avatar
sinuhe
Posts: 11475
Joined: 03/06/2011 11:33

#11 Re: Zasto ljudi zure pa grijese?

Post by sinuhe »

Ma to im majke i prijateljice savjetuju.
A stvari mogu poci po zlu svugdje. U skoli, na poslu, zdravlju... Sta fali udati se/ozenite se mlad.
User avatar
avetinja
Posts: 31424
Joined: 19/07/2014 13:31

#12 Re: Zasto ljudi zure pa grijese?

Post by avetinja »

Sabaton wrote:Ima nesto cudno u nasim ljudima. Sto se tice moje generacije, svi su skoro ozenjeni, imaju po cak troje djece. A ja nisam toliko ni star.
Ono sto me zaprepastava je cinjenica da ti ljudi nisu obezbjedili ni minimum uslova da bi vodili neki dostojanstven zivot i da bi bar donekle bili nezavisni. Niko od ti mojih drugova i poznanika ne radi neki dobro placen posao, vecinom su to neki prosjecni fizicki poslovi koji ti ne mogu garantovati neku sigurnu i stabilnu buducnost.

Evo jedan primjer. Jedan moj skolski drug radi kao prodavac autodijelova, dvoje djece, zena nezaposlena, zive u zajednickom domacinstvu sa njegovim roditeljima, i bratom koji je neozenjen. Svi kazu da je zajednica - jadnica. :roll:

Na povrsini oni djeluju kao sretna porodica, ali vjerujem da su nezadovoljni kvalitetom svog zivota.
Njemu je 25, njoj je 23. Ne vjerujem da su se nesto posebno usrecili. Od ljubavi se ne zivi. :oops: A posebice jer nemaju slobodu da prozive svoju mladost, a oboje su , po meni mladi, umjesto da uzivaju u zivotu, vec su sebi stvorili takve obaveze, da to ne mogu uciniti. :roll:

Drugi primjer. Moja skolska drugarica se udala sa 19, odmah poslije srednje, za nekog tipa iz Zavidovica. Zivjela je u nekom seocetu, sa njegovim roditeljima, koji su je psihicki ubijali, iskljucivali joj struju, tjerali je da radi seoske poslove.
Muz joj je cak bio zabranio da gleda televizor. Vidjeh je neki dan, prepoznasmo se. :)
I tako kaze, razvela se, vratila se svojima. Kaze, napravila je gresku. :-? no, shit Sherlock

Treci primjer. Znam za slucaj da se jedna majka ubila jer otac nije zelio da mari o djetetu, i zelio je da i dalje bude momak, nije radio, kockao je, i provodio sa drustvom. a oboje su bili jako mladi. :(

Mene doista zanima, gdje to ljudi zure, pa zasto se zalijecu i prave takve greske? Zasto se ne obezbjediti, barem imati neku finansijsku zaledjinu, pa onda se vjencavati i pocinjati neki zajednicki zivot?

neki cudan fenomen vlada u bosanskom drustvu
Da bi se zivjelo zajedno, moras se vjencati, i potpisati. Ne smijes maknuti dalje od roditeljske kuce, jer ce te se roditelji odreci. :-) Druga vjera i nacija ne dolazi u obzir. Moras svaki drugi dan obilaziti zeninu familiju, inace ce se naljutiti.
Pomagati im finansijski, jer se to od tebe ocekuje. itd itd

ispada kao da se vjencavas za druge, a ne zbog sebe :?
100 ljudi 100 ćudi. Neka svako radi šta hoće. Ako ti je stalo da se oženiš, onda se se oženi. Bespotrebno generalizuješ stvari, nije sve crno-bijelo. Ja znam bruku raje što se ne ženi, a imaju sve uslove, pa bih sada trebao otvoriti temu što se ne ženite?

Ovo boldirano neću ni komentarisati.
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#13 Re: Zasto ljudi zure pa grijese?

Post by duminjo »

prije nekoliko godina, meni zapelo na faksu i nikad necu zaboraviti rijeci jedne gospodje: "oženi se i napravi dijete, vidjeces kako se faks zavrsava i trazi pos'o" :mrgreen:
Post Reply