Kako do Hrvatskog državljanstva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
Fox_Fox

Kako do Hrvatskog državljanstva

Post by Fox_Fox » 19/12/2015 00:55

Pozdrav

Rođen sam u BiH, i za ovih 26 godina života nisam ništa dobio od ove države. I pošto se u zadnje vrijeme politička situacija zakuhala u BiH, odlučio sam da je vrijeme da se ide odavde.

Interesuje me kakva je procedura da ja kao državljanin BiH (Bosanac) dobijem Hrvatsko državljanstvo. Imam završen fakultet, bavim se internet marketingom i mogu reći da zarađujem dobro u odnosu na standard u BiH.

Bio bi spreman da kupim nekretninu u Hrvatskoj do nekih 75.000€, i da pokrenem posao u Hrvatskoj ako bi to išta pomoglo da dobijem državljanstvo.

_BataZiv_0809

Re: Kako do Hrvatskog državljanstva

Post by _BataZiv_0809 » 19/12/2015 01:07

Onda ti ne bi trebao biti problem nazvati ambasadu Republike Hrvatske i dobiti informacije s prave adrese.

Sretno

muminovic

Post by muminovic » 19/12/2015 01:08

Ili ako nemas kad telefonirati, jos lakse, samo pročitaj zakon o hrvatskom državljanstvu.

Poglavlje sticanje.

Sve je tu regulirano.

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 19/12/2015 08:57

Ako zivis van Hrvatske, moras imati neki dokaz da si se izjasnio pripadnikom hrvatskog naroda.

Na popisu, u dokumentima, itd.

nocnaptica986

Post by nocnaptica986 » 19/12/2015 10:24

nadji sta ti odgovara :)

ZAKON
o hrvatskom državljanstvu

I. OPĆE ODREDBE

Članak 1.

Ovim zakonom uređuje se hrvatsko državljanstvo, pretpostavke za njegovo stjecanje i prestanak.

Članak 2.

Državljanin Republike Hrvatske koji ima i strano državljanstvo, smatra se pred tijelima državne vlasti Republike Hrvatske isključivo hrvatskim državljaninom.

II. STJECANJE DRŽAVLJANSTVA

Članak 3.

Hrvatsko državljanstvo stječe se:

1. podrijetlom;

2. rođenjem na teritoriju Republike Hrvatske;
3. prirođenjem;

4. po međunarodnim ugovorima.

Članak 4.

Podrijetlom stječe hrvatsko državljanstvo dijete:,

1. čija su oba roditelja u trenutku njegova rođenja hrvatski državljani;

2. čiji je jedan od roditelja u trenutku rođenja djeteta hrvatski državljanin[/u], a dijete je rođeno u Republici Hrvatskoj];

3. čiji je jedan od rodltelja u trenutku rođenja djeteta hrvatski državljanin, drugi bez državljanstva, ili nepoznatog državljanstva a dijete je rođeno u inozemstvu.

zg1911

Post by zg1911 » 19/12/2015 14:32

naobrazba i zanimanje nemaju veze s dobijanjem drzavljanstva. mogu imati veze s dobijanjem radne dozvole.

ovisi jesi li bih hrvat.

bijah u vezi sa strankinjom, iz eu, 8 godina je morala ziviti u rh kako bi stekla uvjet za zatrazit drzavljanstvo. tad ide polaganje jezika i opce kulture.

dakle nehrvatima je zajebano, tako da ako nisi croat radje pali za neku razvijeniju zemlju.

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 19/12/2015 14:36

nocnaptica986 wrote:nadji sta ti odgovara :)

ZAKON
o hrvatskom državljanstvu

I. OPĆE ODREDBE

Članak 1.

Ovim zakonom uređuje se hrvatsko državljanstvo, pretpostavke za njegovo stjecanje i prestanak.

Članak 2.

Državljanin Republike Hrvatske koji ima i strano državljanstvo, smatra se pred tijelima državne vlasti Republike Hrvatske isključivo hrvatskim državljaninom.

II. STJECANJE DRŽAVLJANSTVA

Članak 3.

Hrvatsko državljanstvo stječe se:

1. podrijetlom;

2. rođenjem na teritoriju Republike Hrvatske;
3. prirođenjem;

4. po međunarodnim ugovorima.

Članak 4.

Podrijetlom stječe hrvatsko državljanstvo dijete:,

1. čija su oba roditelja u trenutku njegova rođenja hrvatski državljani;

2. čiji je jedan od roditelja u trenutku rođenja djeteta hrvatski državljanin[/u], a dijete je rođeno u Republici Hrvatskoj];

3. čiji je jedan od rodltelja u trenutku rođenja djeteta hrvatski državljanin, drugi bez državljanstva, ili nepoznatog državljanstva a dijete je rođeno u inozemstvu.

Ovdje nedostaje clanak 16. koji govori o Hrvati izvan Hrvatske.

posavljak12

Post by posavljak12 » 27/01/2016 01:32

Pozdrav
Zanima me koje su mi šanse da dobijem domovnicu t.j. državljanstvo republike Hrvatske. Ovako na dokumentima sam se izjašnjavao kao Hrvat na kojima sam imao priliku npr. semestralni list, na ostalim ne znam šta mi piše pošto ne znam na kojim dokumentima se još piše nacionalna pripadnost. Dalje, tata mi je bio pripadnik HVO-a u Posavini 107. brigada i za to ima javno priznanje o uspjehu da je bio član navedene brigade, pečat, broj itd iz 1993. Ni jedan od roditelja nema domovnice pošto nikada nisu ni tražili, a nisu se izjšnjavali kao hrvati. Mene sada zanima imal tko da je uz pomoć toga da je mu roditelj bio pripadnik HVO-a i dokumenta gdje se izjašnjava kao hrvat dobio domovnicu. Punoljetan sam, 21 godina.

Post Reply