Uhapšen bivši gen. Armije RBiH Sakib Mahmuljin

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
bh.tornjak

Uhapšen bivši gen. Armije RBiH Sakib Mahmuljin

Post by bh.tornjak » 08/12/2015 09:40

Nekako neprimijetno....ali veoma efikasno SIPA privodi i hapsi komandni kadar A RBiH.
Unazad mjesec dana su uhapseni (samo u Brckom) zapovjednik 108/215 brigade Brcko kao i neki komandiri bataljona....
Jutros je uhapsen i gen Sakib Mahmuljin....

Dokle.....????

Drinski

Re: Uhapšen bivši gen. Armije RBiH Sakib Mahmuljin

Post by Drinski » 08/12/2015 09:42

Dokle god VSTV bira nesposoban i "politički" kadar.

salik79

Post by salik79 » 08/12/2015 10:08

Evo moga citata upisa sa teme o Siriji, iz koje je vidljivo zbog cega sada Mahmuljin, prakticno ni kriv ni duzan, placa ceh:
salik79 wrote:
General War wrote:
Ironmen wrote:
Ni meni to nikad nece biti jasno uzdizu turke koda su nam ikad valjali u istoriji a zaboravljaju nasu bracu u Iranu koji su nam najvise pomogli u ratu kada su Aliju pitali koja je zemlja najvise pomogla BiH rekao je Iran pa deset praznih mjesta pa tek onda drugi.
Jest i odmah povezali obavjestajno bezbjednosni aparat RBiH sa teroristima mnogo prije i al qaide i Isisa...citaj pod "afera Pogorelica". daj ba...
Ne, neko drugi je to povezao, a svi znamo ko, iako je i laiku jasno da to veze s vezom nema. Istina je da su ti, koji su Iran za terorizam optuzivali, upravo oni koji nam glavosjece (a sa njima spijune, otprilike kao i kod Isisa) u Bosnu upumpase '93., kada ni vrabac nije mogao uci neprimjecen, u cilju bacanja ljage na casnu ulogu ARBiH, u odbrani domovine...Jedan bradonja kolje i glave reda u sanduk, a drugi ga snima. Pogodi za koju obavjestajnu sluzbu radi snimatelj!? Da ti pomognem - za dva dana BBC pusta snimak u eter...

Istina je da nam je Iran organizovao i obavjestajno-sigurnosni aparat, kao sto je istina da su nam pruzili izuzetnu vojnu obuku (moji prijatelji, sve bivsi pripadnici odreda Lasta, mi odgovorno tvrde da bez njihove obuke vrlo brzo bi svi izginuli, jer su isli srcem, a nakon njihove obuke se na prste mogu nabrojati oni koji su poginuli, a nema u kakvim akcijama nisu bili), ali nas nisu oni ucili terorizmu, za to je, ipak, bio neko drugi zaduzen...

Uostalom, navedi mi jedan jedini zlocin koji je u ratu neki Iranac, ili Hizbullahovac, pocinio?!! Samo jedan!? Ako ne znas, navedi mi barem jednu vojnu formaciju, u kojoj su bili, a da je neki ratni zlocin pocinila?! Neces, jer ga nije ni bilo. Obucavali su nas za casnu borbu i tako se i borili, dok su upravo ovi - koji kasnije proganjase Irance - dovukarili bjelosvjetski olos koji je, uglavnom, bio tu da spijunira i cini zlocine. Cast izuzecima...

asurbanipal

Post by asurbanipal » 08/12/2015 10:14

Ništa novo u Bakiristanu...

Sarajmen

Post by Sarajmen » 08/12/2015 10:35

Pa šta ako je uhapšen general Mahmuljin ?. Podignuta je optužnica protiv njega i sigurnosna agencija ga je privela ili uhapsila kako kome godi uhu. Sudski postupak će imati epilog i to je to. Bio sam vojnik Armije kojoj je on bio jedan od komandanata i naravno da mi nije drago pročitati takvu vijest, ali smatram da je po komandnoj odgovornosti odgovoran jer nije spriječio ili procesuirao dijelove jedinica kojim je komandovao, da prekrše neka od međunarodnih pravila rata. Koliko sam shvatio , ratni zarobljenici su pogubljeni i to zaista jeste zločin koji nije spriječen. A da li je general Mahmuljin proveo istragu o tom i jesu li procesuirani počinioci tog zločina, ne znam. Zato sudski proces i jeste prilika da se to rasvijetli.
Nakon potpisivanja Opšteg mirovnog sporazuma (Dejton) , jedna od obaveza bosanske Vlade je bila i protjerivanje stranih državljana koji su se borili u okviru neke od vojnih formacija Armije BiH, jer su predstavljeni kao prijetnja vojnim snagama koje su trebale da dođu i kontrolišu održavanje mira i dogovora o miru. Najveći dio takvih i jeste napustio BIH, a upravo se ove optužbe za počinjeni ratni zločin nad zarobljenicima iz redova VRS-e, odnose na te strane borce u redovima A BiH. Tačnije njenog 3 Korpusa, a general Mahmuljin je bio njegov komandant u to vrijeme.

Neka sud radi svoj posao. Ne tvrdim, ali mislim da je Mirsad Kebo sa svojim dostavljenim materijalima, dao značajan doprinos za podizanje ove optužbe.

ultima_palabra

Post by ultima_palabra » 08/12/2015 10:36

Ako je gdje bilo zločina, bilo je u njegovoj zoni odgovornosti. Sad koliko je bilo do njega, eto pravosudnog aparata i nek ispita.

It_is_a_Leclerc

Post by It_is_a_Leclerc » 08/12/2015 10:53

ultima_palabra wrote:Ako je gdje bilo zločina, bilo je u njegovoj zoni odgovornosti. Sad koliko je bilo do njega, eto pravosudnog aparata i nek ispita.
Upravo tako. :thumbup:

Podrska Sudu BiH.

ultima_palabra

Post by ultima_palabra » 08/12/2015 10:57

Kako ono đubre Šerif Patković nikad da dolija?

zateznistub

Post by zateznistub » 08/12/2015 11:00

Lijep je kučerak napravio od el mudžahedina....

svi koji su se ogirješili neka se hapse bez ali...

Drinski

Post by Drinski » 08/12/2015 11:04

Kao pravnik mislim da nije bilo osnova za hapšenje, naprotiv, tuzilastvo i glavni tuzilac dalje zloupotrebljavaju svoju poziccju kako bi u javnosti ispalo da se nesto radi, hapsi, pretresa...

JoseMujica

Post by JoseMujica » 08/12/2015 11:05

više je uhapšeno generala ARBiH nego HVO i VRS zajedno

dabarizmabra

Post by dabarizmabra » 08/12/2015 11:23

Sarajmen wrote:Pa šta ako je uhapšen general Mahmuljin ?. Podignuta je optužnica protiv njega i sigurnosna agencija ga je privela ili uhapsila kako kome godi uhu. Sudski postupak će imati epilog i to je to. Bio sam vojnik Armije kojoj je on bio jedan od komandanata i naravno da mi nije drago pročitati takvu vijest, ali smatram da je po komandnoj odgovornosti odgovoran jer nije spriječio ili procesuirao dijelove jedinica kojim je komandovao, da prekrše neka od međunarodnih pravila rata. Koliko sam shvatio , ratni zarobljenici su pogubljeni i to zaista jeste zločin koji nije spriječen. A da li je general Mahmuljin proveo istragu o tom i jesu li procesuirani počinioci tog zločina, ne znam. Zato sudski proces i jeste prilika da se to rasvijetli.
Nakon potpisivanja Opšteg mirovnog sporazuma (Dejton) , jedna od obaveza bosanske Vlade je bila i protjerivanje stranih državljana koji su se borili u okviru neke od vojnih formacija Armije BiH, jer su predstavljeni kao prijetnja vojnim snagama koje su trebale da dođu i kontrolišu održavanje mira i dogovora o miru. Najveći dio takvih i jeste napustio BIH, a upravo se ove optužbe za počinjeni ratni zločin nad zarobljenicima iz redova VRS-e, odnose na te strane borce u redovima A BiH. Tačnije njenog 3 Korpusa, a general Mahmuljin je bio njegov komandant u to vrijeme.

Neka sud radi svoj posao. Ne tvrdim, ali mislim da je Mirsad Kebo sa svojim dostavljenim materijalima, dao značajan doprinos za podizanje ove optužbe.
Ispravno razmišljanje koje treba imati svaki zdravorazumni stanovnik BiH, svaka ti čast drug.

Sarajmen

Post by Sarajmen » 08/12/2015 11:23

JoseMujica wrote:više je uhapšeno generala ARBiH nego HVO i VRS zajedno
Može se i tako reći u smislu broja uhapšenih, ali to nikako ne može da znači da su optužbe za npr ratni zločin, zločin protiv čovječnosti, udruženi zločinački poduhvat ili genocid iste težine i stepena odgovornosti.

Banksy

Post by Banksy » 08/12/2015 11:27

It_is_a_Leclerc wrote:
ultima_palabra wrote:Ako je gdje bilo zločina, bilo je u njegovoj zoni odgovornosti. Sad koliko je bilo do njega, eto pravosudnog aparata i nek ispita.

Podrska Sudu BiH.
Tačno. Bez ''ali, ipak i možda''.

ovo_malo_duse

Post by ovo_malo_duse » 08/12/2015 11:29

It_is_a_Leclerc wrote:

Podrska Sudu BiH.
Zar mu nisu u Hagu za isto sudili?

Koja ba podrska, da ljudima koji se odazivaju na svaki poziv upadaju sa fantomkama i privode ih u lisicama...
Da bi se zadovoljila potreba iz Cetniteta....

Bjez ba francuz idi poklopi se...

Latte

Post by Latte » 08/12/2015 11:29

Svaki srbin koji je u proteklom ratu uzeo pusku da puca po Bosni i Hercegovini je trebao odmah da bude ubijen a oni koji su prezivjeli procesuirani i protjerani.

Ukoliko general bude osudjen,neka to podnese muski i odrobija.

Drinski

Post by Drinski » 08/12/2015 11:31

Latte wrote:Svaki srbin koji je u proteklom ratu uzeo pusku da puca po Bosni i Hercegovini je trebao odmah da bude ubijen a oni koji su prezivjeli procesuirani i protjerani.
A kako ti mislis da drzava treba da postupa sa postupa sa pobunjenicima i teroristima?

Latte

Post by Latte » 08/12/2015 11:36

Drinski wrote:
Latte wrote:Svaki srbin koji je u proteklom ratu uzeo pusku da puca po Bosni i Hercegovini je trebao odmah da bude ubijen a oni koji su prezivjeli procesuirani i protjerani.
A kako ti mislis da drzava treba da postupa sa postupa sa pobunjenicima i teroristima?
Metak

Drinski

Post by Drinski » 08/12/2015 11:41

Latte wrote:
Drinski wrote:
Metak
Naravno, da ima i nevinog svijeta tu, dobrih ljudi, domaćina, ali mislim da srpski narod u BIH treba da se odredi o tome, ali to na žalost izostaje.
Dok god bh. Srbi ne krenu drugim putem, ovdje ce nažalost biti trvenja i sporenja. Uostalom, i na forumu ovdje se to lako primijeti, bez obzira na anonimnost ovdje se dolazi samo radi provociranja. Sa druge strane, Bosnjaci ne smiju načiniti grešku koji su načinili Srbi prema Albancima, umjesto da ih integrišu, oni su ih otjerali. No, to nije tema.
Last edited by Drinski on 08/12/2015 11:56, edited 2 times in total.

JoseMujica

Post by JoseMujica » 08/12/2015 11:51

Sarajmen wrote:
JoseMujica wrote:više je uhapšeno generala ARBiH nego HVO i VRS zajedno
Može se i tako reći u smislu broja uhapšenih, ali to nikako ne može da znači da su optužbe za npr ratni zločin, zločin protiv čovječnosti, udruženi zločinački poduhvat ili genocid iste težine i stepena odgovornosti.

balans se pokušava naćiniti, pa hapse redom pa šta prodže prodže

zateznistub

Post by zateznistub » 08/12/2015 11:51

Skromno bošnjački...

Image

Drinski

Post by Drinski » 08/12/2015 11:53

Necija imovina jeste bitna u nekoj drugoj priči, ali nije u ovoj temi nikako bitna. pa da se bezze ne razvodnjavamo...

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

Post by -LIBERO- » 08/12/2015 11:56

Banksy wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:

Podrska Sudu BiH.
Tačno. Bez ''ali, ipak i možda''.
To je to. :thumbup:

cyprus

Post by cyprus » 08/12/2015 11:59

Ukoliko general bude osudjen,neka to podnese muski i odrobija.
:zzzz:

zateznistub

Post by zateznistub » 08/12/2015 12:03

Drinski wrote:Necija imovina jeste bitna u nekoj drugoj priči, ali nije u ovoj temi nikako bitna. pa da se bezze ne razvodnjavamo...
Ja bi za ovo pržio na el. stolici mnogo prije nego za bilo šta drugo

Post Reply